לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

ייעוץ והכנת תוכנית בטיחות אש – ליווי מקיף לכל שלבי הפרויקט

איך לבחור מתכנן בטיחות אש תותח?

חשוב מאוד לדעת לבחור ייעוץ בטיחות אש שמדוייק לפרויקט שלכם ובמאמר הזה אנסה לגעת בנקודות החשובות ביותר,

נתחיל קודם כל מההגדרה של מיהו יועץ בטיחות אש ומה ההבדל בין היועצים השונים?

יועץ בטיחות הינו בעל מקצוע המחזיק בהסמכה של ממונה בטיחות או מהנדס בטיחות או שהוא איש שירותי הכבאות לשעבר.
במסגרת התפקיד נדרש קודם כל ניסיון רב במגוון רחב של פרויקטים מגורים תעשייה ומסחר, והתמצאות מלאה בכל תקנות כיבוי אש, הוראות מכ"ר.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  כמו כן חשוב מאוד שיהיה ליועץ הכרות מעמיקה עם בודקי התוכניות בכיבוי אש והמוקד הארצי.

  יועץ לתהליך היתר בנייה או רישוי עסקים?

  כל תהליך היתר בנייה מתחיל באדריכל, האדריכל מכין תוכנית אדריכלית ולאחר מכן במסגרת תנאי ההיתר צריך לוודא שהיא תואמת את תקנות מכבי אש,

  בשלב הזה האדריכל שולח את התוכניות למתכנן בטיחות אש מנוסה שמבצע בדיקה של התוכניות ושולח הערות מדוייקות מה ואם יש לתקן.

  לאחר מכן מכין היועץ תוכנית בטיחות אש ומגיש אותה לאישור רשות הכבאות לבדיקה ואישור.

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח להניק לכם שירות של יועץ בטיחות אש ומהנדס בטיחות מקצועי, המחזיק בוותק וניסיון של מעל 20 שנים בתחום.

  אנו מתמחים בליווי חברות ולקוחות פרטיים בענף הבנייה ומספקים שירותי בטיחות אש יעיל ומקצועי.

  נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, במטרה להקל ולזרז את כל תהליך התכנון עד לקבלת טופס 4. אנו מתחייבים לשירות מהיר ולאמינות ומקצועיות ללא פשרות.

  תכנון בטיחות אש – מה כדאי לדעת מראש?

  קודם כל, חשוב להבין כי תפקידו של מהנדס בטיחות אש הוא לשמור על בטיחות גבוהה בעסק שלכם, לצד היכולת לסייע לכם לקבל את כל האישורים וההיתרים הנדרשים, לצורך בניית העסק מלכתחילה.

  מדובר על איש מקצוע המחזיק בתעודה המתאימה לצד הניסיון הדרוש, על מנת לסייע לכם להימנע מטעויות, העלולות לגרום להתלקחות של שריפה.

  מהנדס בטיחות אש אמור לסייע לכם לערוך את תוכנית העבודה הנדרשת, לצורך התאמת פתרונות כיבוי והתראה בכל המיקומים הנדרשים. מעבר לכך, הוא אמור לערוך את התוכניות ההנדסיות ולבצע בדיקות אינטגרציה, לצורך שילוב אפקטיבי של מערכת גילוי וכיבוי אש, מטפים וכדומה.

  בנוסף לכך, ממונה בטיחות אש אמור להדריך את העובדים שלכם כיצד להתנהל נכון בזמן שריפה, ממה חשוב להימנע ועל מה לתת את הדעת. במהלך ההדרכה, הוא אמור להסביר לעובדים לאן עליהם להתפנות במקרה של שריפה, במטרה להגדיל את הבטיחות שלהם ולמנוע מצבי אסון.

   

  שימוש במטף בזמן שריפה במטבח

   

  מי זקוק לייעוץ בטיחות אש?

  חשוב להבין כי שירותיו של מתכנן בטיחות אש נחשבים לחשובים וחיוניים עבור מגוון רחב של סיטואציות שונות, כאשר אחד המצבים השכיחים ביותר הוא הרצון לקבל היתר בניה. החוק בארץ אינו מאפשר לבנות בית פרטי, בניין מגורים, בניין משרדים, מרכז מסחרי או כל מבנה אחר, ללא היתר בניה מתאים. הוועדה המקומית מחייבת את היזם להיעזר בשירותיו איש מקצוע בתחום בטיחות האש, במטרה לקבל היתר בניה. בחלק מהמקרים יהיה צורך להציג גם אישור כבאות, על מנת לקבל את ההיתר המיוחל. המטרה היא כמובן לדאוג לשלומם של הדיירים העתידיים ולמנוע מהם להתמודד עם שריפה, שעלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לרכוש או אפילו להיגמר באסון. לכן ישנו צורך בשירותיו של יועץ בטיחות אש, שיבטיח כי מדובר על מבנה שמתאים לתקנות כיבוי האש. בנוסף לכך, מתכנן בטיחות אש אחראי על דרישת כל אמצעי גילוי וכיבוי אש המתאימים לפרמטרים של המבנה, במטרה להבטיח התמודדות יעילה יותר במקרים של שריפה.

  כיצד מתומחר שירות של ייעוץ בטיחות אש?

  מחיר שירותיו של יועץ בטיחות תלוי במגוון רחב של גורמים שונים, החל מגודל הפרויקט ועד לוותק ולניסיון של יועץ הבטיחות. כמובן שיועצים הנמצאים בתחילת הדרך המקצועית שלהם יגבו פחות עבור השירות, מאשר יועצים מנוסים ומיומנים יותר. מעבר לכך, יש לזכור כי ככל שמדובר על פרויקט גדול, מורכב ומסורבל יותר, כך יועץ הבטיחות יצטרך להתמודד עם עבודה רבה יותר. לכן אין זה מפתיע כי מחיר השירות יהיה בהתאם. ברמת העיקרון, יועץ בטיחות אש לבית פרטי יעלה לכם בין אלף לאלפיים ₪, בהתאם לצרכי הבית ולצורך להגיש בקשה לכיבוי אש או לספק אישור לטופס 4. מצד שני, ייעוץ בטיחות אש לפרויקט של פינוי בינוי יעלה בין 8 אלף ₪ ל- 15 אלף ₪, בהתאם לכמות הדירות ורמת המורכבות של הפרויקט. כאשר מדובר על ייעוץ בטיחות אש לצורך בניית מרכז מסחרי או קניון, מחיר השירות תלוי בשטח הפרויקט. כמובן שככל שמדובר על מרכז מסחרי גדול ומורכב יותר, כך מחיר השירות יעלה בהתאמה.

  ייעוץ בטיחות אש ותוכנית בטיחות אש – מה כדאי לדעת?

  תוכנית בטיחות אש הינה תוכנית הנכתבת על ידי מהנדס בטיחות אש, במטרה לכסות את כל האספקטים השונים של בטיחות אש במבנה המדובר. התוכנית אמורה לכלול דרך פינוי מהירה ויעילה של דיירי הבניין, מיקום מדויק של פתחי המילוט, סוגים של מערכות גילוי וכיבוי אש המותאמות לצרכי המבנה, שיטות התחזוקה המתאימות ביותר לציוד המדובר, שיטות בקרה שנועדו למזער את עוצמת הנזק משריפה וכדומה. חשוב לבחור לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה, המתמחה בתחום ומסוגלת לספק לכם אך ורק יועצי בטיחות אש מנוסים ומוסמכים, שיבטיחו לכם את העבודה המקצועית והאמינה ביותר.

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם ייועץ בטיחות אש ע"י מהנדס בטיחות מנוסה ומוסמך. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות , מעניקה ללקוחותיה ליווי מקיף להיתרי בנייה ביצוע ואכלוס, גם בתחומים הבאים:

  אישור לטופס 4 כיבוי אש

  בשעה טובה סיימתם את הבנייה של הפרויקט שלכם, ואתם בשלב האכלוס.

  בין אם מדובר על תוספת בנייה או בית פרטי חדש, ובין מדובר על מבנה מגורים רב קומות או מרכז משרדים. כל תוכנית שעברה את אישור הכבאות לשלב היתר הבניה דורשת ביקורת גמר בניה על ידי רשות הכבאות.

  יש המון חוסר הבנה בנושא, ולכן המאמר שלפניכם ינסה לפשט לכם את הנושא כמה שניתן, איך לגשת לנושא על מנת לפתור אותו בצורה המהירה, היעילה והנוחה ביותר.

  נתחיל בקטן,

  אישור לטופס 4 בבית פרטי /או תוספת שטח לדירה

  אם נדרשו באישור כיבוי אש במסגרת ההגשה להיתר הבניה.

  מדובר על פרויקטים בבנייני מגורים אשר לא עומדים בתקנה 18 א' (נוהל כיבוי אש מקוצר) ונדרשו לאשר תוכנית בטיחות אש בכיבוי אש במסגרת היתר הבניה.

  לרוב, האלמנטים החשובים שמופיעים בתוכניות בטיחות אש לבית פרטי הם: גלגלון כיבוי אש תקני שהותקן על פי התקן, מטף כיבוי אש תקני שמוצב בדירה/בבית. מנעולי פרפר בדלתות החדרים והכניסה (מנעול פרפר הוא מנעול אשר ניתן תמיד לפתיחה מתוך החדר ולא נדרש מפתח), גלאים עצמאיים בחדרי השינה, על פי תקן 1220 חלק 5.

   

  האם זהו התהליך גם במבני מגורים רבי קומות? או מרכזים מסחריים/משרדים?

  בגדול, כן. הוספת איש קשר, והגשת האישורים בבניינים רבי קומות נעשים באותה הצורה.

  ההבדל העיקרי במבנים גדולים הוא כמות האישורים אשר נדרשים להעביר לכבאות, מכיוון שמדובר במבנים בעלי מסוכנות אש ומורכבות מבנית גדולים בהרבה יש לעיתים רשימות אישורים שמגיעים ל40 סעיפים של אישורים שונים. רובם אישורי התקנות ומעבדות.

  יש לשים לב לאילו אישורים צריך כבר בתחילת תהליך הבנייה ולוודא שהמתקינים השונים והמעבדות יוכלו לספק לכם את כל השירותים בטרם התחלת התהליך.

   

  בכל שאלה שיש לכם מוזמנים ליצור קשר איתנו ולבקר בדף יועץ בטיחות אש באתר.

   

  מי יכול להיות איש קשר בתיק כיבוי אש ולעזור לי להשיג את האישורים לטופס 4?

  לרוב מי שממונה מטעם היזם להיות איש קשר בתיק על מנת להתעסק עם המסמכים הוא המפקח של הפרויקט או נציג של הקבלן אשר מתעסקים עם הספקים והמעבדות לקראת סוף הבניה.

   

   

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ