לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

פרשה טכנית-  מדריך מקיף ומלא

מה זה פרשה טכנית?

פרשה טכנית הינו מונח כולל למסמך שאמור לתאר את הפעילות של העסק, תוך כדי מתן דגש לכל המשמעותיות הסביבתיות שלו. מסמך זה אמור להתייחס לתהליכי הייצור של העסק, בהתאם לסוג העסק ולהשפעה שלו על הסביבה. פרשה טכנית אמורה לכלול את כל המקורות של העסק העלולים לפלוט סוגים שונים של מזהמים. יש לפרט את ריכוז המזהמים ואת קצב הפליטה הצפוי שלהם. ברוב המקרים תזדקקו למסמך זה לצורך קבלת רישיון עסק או לצורך חידושו. ללא מסמך מפורט ומדויק, העומד בכל התקנות הנדרשות, לא תוכלו לעמוד בתקנות הנדרשות לקבל רישוי עסקים.

פרשה טכנית נדרשת הן למשרד הבריאות והן למשרד הגנת הסביבה, לצורך קבלת האישורים הנדרשים עבור העסק שלכם. חשוב לוודא כי הפרשה הטכנית תיכתב על ידי בעל מקצוע מנוסה ומיומן, שמתמחה בתחום ומכיר את כל הדקויות הנדרשות. הדבר יבטיח לכם הליך יעיל ומהיר יותר, ללא שום צורך בביצוע תיקונים והגשה חוזרת. זוהי הדרך המומלצת ביותר לקבל את רישיון העסק ולצאת לדרך, במקום להתעסק בכל הבירוקרטיה המסורבלת והמסובכת. חברה שמתמחה בתחום ומחזיקה בוותק וניסיון של שנים תוכל לספק לכם את השירות האמין והמקיף ביותר בתחום.

סוגים של פרשה טכנית

היום קיימים סוגים שונים של פרשה טכנית, לכן חשוב להבין את ההבדלים בין הסוגים השונים. למשל, עסק מתחום המזון יזדקק לעריכת פרשה טכנית מזון, שתפרט באופן מדויק ומפורט את כל תהליכי הייצור של העסק. לעומת זאת, פרשה טכנית סביבתית אמורה להתייחס לכל התחום של הגנת הסביבה. מסמך זה מהווה מעין סקר בתחום השפכים והוא חיוני עבור מפעלים ועסקים המייצרים שפכים תעשייתיים.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  המסמך אמור לכלול את כל תכנון השפכים במבנה ולפרט לגבי הסכנות והנזקים הפוטנציאליים שעלולים להיגרם לסביבת המבנה, במקרה של תקלה בהזרמת השפכים. כמובן שהמסמך חייב גם להציג פתרונות שונים, שנועדו לצמצם את הפגיעה בסביבה ולהתמודד עם תקלות ובעיות שונות במערכת הטיפול בשפכים של המפעל או בית העסק.

  איך כותבים פרשה טכנית?

  טופס פרשה טכנית משרד הבריאות חיוני עבור כל בית עסק בתחום המזון. הדבר נכון לגבי מסעדות, בתי קפה, מזנונים, מלונות וכדומה. לעומת זאת, המשרד להגנת הסביבה יצריך שימוש בטופס אחר, מאחר וההתייחסות תהיה לשפכים ולא לתהליכי הייצור של המזון במקום. לכן חשוב לבחור את הטופס המתאים ביותר עבור העסק שלכם, מכיוון שהדבר חיוני לזירוז התהליך ולקבלת האישורים הנחוצים עבורכם. פרשה טכנית לבתי אוכל אמורה לכלול את פרטי הארגון ופרטי ההתקשרות עם בעל העסק.

  המסמך אמור לכלול פרטים נכונים ומעודכנים לגבי שמות הבעלים ופרטי ההתקשרות של העסק, הכתובת של העסק, סוג העסק וכמובן השם שלו. כמו כן, יש לצרף תיאור כללי של העסק והגדרת תחום ההתמחות שלו, כלומר, יש לציין האם מדובר על מסעדה, בית קפה, בית מלון וכדומה. הפרשה הטכנית אמורה לכלול את סוג קהל היעד שאליו פונה העסק ומספר העובדים במקום. יש לציין את שעות הפתיחה של העסק ואת מספר מקומות הישיבה במקום. 

  פרשה טכנית מזון – על מה חשוב לתת את הדעת?

  פרשה טכנית למזנון, לחדר אוכל או לכל עסק בתחום המזון חייבת להכיל תיאור מפורט של התפריט שמוצע במקום, כולל חומרי הגלם המשמשים להכנת המנות. יש לפרט את המרכיבים של כל מנה ולספק פירוט מדויק של כמות חומרי הגלם הנחוצים להכנתה, אופן האחסון של חומרי הגלם השונים ותדירות האספקה שלהם. המידע חייב להיות מדויק ועדכני, מאחר ודיווח כוזב עלול להוביל לעיכובים מיותרים וכמובן לעורר לא מעט בעיות לבית העסק.

  לכן חשוב לתאר באופן מדויק את הפעולות השונות שמבוצעות על חומרי הגלם השונים, לצורך הרכבת המנה הסופית. יש לתאר פעולות כגון קילוף, חיתוך ובישול חומרי הגלם, לצד תיאור ההגשה, האריזה והמשלוח של המנות השונות, במידה והעסק מספק שירותי משלוחים או טייק אווי. מעבר לכך, הפרשה הטכנית חייבת להכיל תיאור מדויק של מקורות המים של העסק, לצד תיאור מערכת האינסטלציה המותקנת במקום ומערכות האוורור המשמשות את העסק.

  פרשה טכנית- מדריך מקיץ ומלא

  פרשה טכנית סביבתית

  פרשה טכנית סביבתית מיועדת לספק תיאור ברור ומדויק לגבי צורת הטיפול של המפעל או בית העסק בשפכים תעשייתיים. יש לזכור כי לא רק מפעלים מייצרים כמויות גדולות של שפכים תעשייתיים, אלא הדבר נכון גם לגבי מטבחים גדולים. מטבחים ענקיים המשרתים כמויות עצומות של אנשים על בסיס יומיומי מהווים פוטנציאל זיהום סביבתי לא פחות גדול מזה של מפעל או מבנה תעשייה.

  לכן אין זה מפתיע כי מסמך פרשה טכנית יתייחס גם לתחום הטיפול של בית העסק בשפכים שהוא מייצר, כולל מתן דגש לפתרונות השונים שנועדו מראש למנוע את האפשרות להיווצרות זיהום סביבתי. המשרד להגנת הסביבה ותאגיד המים קבעו לא מעט דרישות שיש לעמוד בהן, על מנת לקבל את רישוי העסקים או לחדשו. לכן בית העסק חייב לתת את הדגש הראוי על טיפול בשפכים תעשייתיים, במטרה לשמור על הסביבה.

  פרשה טכנית המשרד להגנת הסביבה

  כדאי לדעת כי רשויות מקומיות רבות מחייבות הגשה של פרשה טכנית על מנת לקבל היתר בניה. המטרה היא להציג את כל הנתונים הרלוונטיים לתכנון המבנה, על מנת לוודא מראש כי בנייתו לא תגרום לנזק או למטרד לסביבה שלו. חברה שמתמחה בתחום תסייע לכם לאסוף את כל הנתונים והאישורים הנדרשים, במטרה להציג אותם לרשויות באמצעות הפרשה הטכנית. בסיום כתיבת ועריכת פרשה טכנית סביבתית יש להגיש אותה למשרד להגנת הסביבה ולרשות המקומית. בחלק מהמקרים יהיה צורך להגיש אותה לרשויות נוספות, לפי דרישה. 

  מי אמור לכתוב את הפרשה הטכנית עבור העסק שלכם?

  הפרשה הטכנית הינה מסמך מורכב, שחייב לעמוד בלא מעט דרישות ותקנות שונות של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. לכן חשוב לוודא כי רק איש מקצוע מהתחום, שמחזיק בידע ובמיומנות הנדרשת ייגש למשימת הכתיבה של המסמך. זוהי הדרך היחידה להגן על הפרשה הטכנית מול הרשויות, מאחר ורק איש מקצוע יכיר את כל הדקויות הרלוונטיות.

  מי שינסה לכתוב את המסמך ללא הידע או הניסיון הנדרש עלול לעכב משמעותית את קבלת רישוי העסקים, דבר שיוביל לעיכובים מיותרים ולהוצאות מיותרות. לכן חשוב לפנות מראש לחברה מקצועית ומנוסה שמתמחה בתחום ומקפידה לעבוד אך ורק עם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם יועצים בעלי הכישורים הנדרשים לכתיבת הפרשה הטכנית וזירוז התהליכים עד לקבלת רישיון העסק הנכסף.

  פרשה טכנית מפ"י

  פרשה טכנית מפ"י מוגשת באמצעות טופס מקוון לצורך הגשת בקשה לפתיחת תיק ביקורת אגד תצ"ר. הכניסה לטופס מיועדת למודדים מוסמכים ופעילים בלבד, לכן חשוב לוודא כי בעל המקצוע ששכרתם למשימה עומד בתנאים הנדרשים. המודד המוסמך אמור להשלים את כל הפרטים הנדרשים בטופס ולאחר מכן לשלוח אותו אל מפ"י או למודד מבקר.

  הטופס עצמו בנוי מכרטיסיות שונות, המכילות תתי כרטיסיות עם שדות למילוי. בחלק מהשדות יש צורך להזין טקסט, בעוד ששדות אחרים דורשים צירוף של קבצים בפורמטים שונים. חשוב לוודא כי הטופס ממולא כהלכה, על מנת למנוע עיכובים מיותרים.

  פרטים נוספים שחשוב לדעת לגבי פרשה טכנית

  פרשה טכנית מהווה קובץ של מסמכים, שנועדו להסביר את הפעילות של העסק. המסמך מכיל את כל הפרטים הקטנים והסימוכין בפרשה הטכנית מפנים לגרמושקה. פרשה טכנית משרד הבריאות חייבת להיות מוגשת על ידי טכנולוג מזון או תברואן, מאחר ורק בעל מקצוע מהתחום יבין לעומק את כל הפרטים הקטנים החייבים להימצא במסמך. הדבר נכון לגבי עסקים מתחום המזון, כולל סופרמרקטים, מכולות, מסעדות, מאפיות וכדומה. עיכוב בהגשת הפרשה הטכנית עלול להוביל לנזק פיננסי בלתי מבוטל לעסק שלכם, לכן חשוב לא לדחות ולא לזלזל בכך.

  עוד יכול לעניין אתכם: יועץ נגישות

  לסיכומו של דבר,

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם יועצים מנוסים ומיומנים לכתיבת פרשה טכנית בסטנדרטים הגבוהים ביותר. היועצים שלנו מחזיקים בוותק ובהכשרה הנדרשת, על מנת למלא את הטפסים הרלוונטיים ולעמוד בכל הדרישות של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום ונשמח לספק שירות אמין, יעיל ומהיר לחברות יזמיות, מפעלים ובתי עסק שונים. נשמח לסייע לכם לזרז את התהליכים השונים ולקבל את היתר הבנייה או רישוי העסקים הנחוץ לכם. אנו דוגלים באמינות ומקצועיות ללא פשרות ונשמח לסייע לכם לעבור את כל הבירוקרטיה בצורה המהירה והיעילה ביותר. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר עוד היום ונשמח לסייע ולעמוד לרשותכם בכל שאלה ובכל בעיה!

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ