לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

מה חשוב לדעת על סקר קרקע?

סקר קרקע יכול להיות חיוני עבור כל פרויקט בנייה, מאחר ובדיקת הקרקע הכרחית לפני תחילת העבודות. בדיקת קרקע לפניי בנייה מהווה את השלב הראשוני בתהליך תכנון היסודות, מאחר ובמידה והסקר יחשוף קרקע שאינה מתאימה לבנייה, כל הפרויקט ייעצר. יועץ הקרקע אחראי על עריכת סקר הקרקע, החיוני לצורך תכנון נכון של יסודות המבנה.

יועץ הקרקע הינו מהנדס מנוסה ומקצועי, שחייב להכיר את שכבות הקרקע השונות המצויות בשטח, במטרה להחליט האם שכבות אלו יכולות להתאים עבור הפרויקט המתוכנן. לכן מקובל לבצע קידוחי ניסיון ולאפיין את דגימות הקרקע המתקבלות, במטרה להבין את התכונות של כל שכבה ולתכנן נכון את יסודות המבנה, בהתאם לסוג ואופי הקרקע. התכונות של הקרקע משפיעות על ההתנהגות שלה תחת עומס, לכן חשוב להקפיד על בדיקת הקרקע במטרה לתכנן נכון את פיזור העומסים בשטח.

סקרי קרקע – כל הפרטים ששווה להכיר

סקר הקרקע מתבצע באמצעות מכונת קידוח, המאפשרת להחדיר ספירלה ייעודית החודרת את שכבות הקרקע ואוספת מדגמים של סוגי הקרקע השונים בכל שכבה. כמות הקידוחים הנדרשים והעומק שלהם תלויים בגודל הפרויקט, כך שלעיתים יהיה צורך במספר רב של קידוחים ובהגעה לעומקים של עשרות מטרים. הקרקע המתקבלת עוברת שני סוגים של בדיקות- בדיקות במעבדה ובדיקות בשטח.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  בדיקות השטח מתבצעות על ידי צוות של עובדים מנוסים, המוכנסים לתוך בור הקידוח על מנת לבחון את חוזק הקרקע, החדירות שלה למים, רמת הצפיפות שלה וכדומה. לעומת זאת, במעבדה מתבצעות בדיקות מתקדמות יותר, כגון תפיחת הקרקע, פלסטיות הקרקע ועוד. 

  עוד דברים שכדאי לדעת לגבי סקר קרקע

  יועץ קרקע אחראי על עריכת סקר הקרקע. מדובר על מהנדס המתמחה בהנדסת קרקע וביסוס. ברוב המקרים נהוג להיעזר בגיאולוג ואנשי מקצוע נוספים מהתחום, על מנת לייעץ למהנדס השלד לגבי הכנת תוכנית הביסוס המתאימה ביותר לאופי הקרקע במקום. במידה והקרקע במקום חשודה בזיהום, יהיה צורך לבצע סקר גזי קרקע וסקר קרקע היסטורי. מדובר על דיגום של מי התהום והגזים המצויים בקרקע לצורך בדיקה של מזהמים שונים.

  סקר היסטורי נועד לחשוף מוקדי זיהום פעילים או רדומים ברחבי האתר ולהעריך את הזיהום הפוטנציאלי הנובע ממנה. בהתאם לכך, ניתן ליצור תוכנית פעולה לטיפול בזיהום הקיים ולאפשר את המשך העבודות בשטח. יש לזכור כי זיהום הקרקע מהווה סיכון בריאותי משמעותי, לכן ישנה חשיבות מכרעת לזהות מראש את המזהמים המצויים במקום ולטפל בהם בצורה היעילה והמהירה ביותר. הקרקע המזוהמת עלולה להוביל לגירויים בעור ובעיות בדרכי הנשימה ואף להתפתחות של מחלת הסרטן וכמובן להשפיע על הערך של הנכס.

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם יועץ קרקע מנוסה ומיומן, שישמח לבצע עבורכם סקר קרקע מקיף ויסודי. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום ונשמח לעמוד לרשותכם. צרו קשר!

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ