צרו קשר
ּ

בדיקת אינטגרציה

אישור אינטגרציה על פי דרישות כיבוי אש, מתן אישור במהירות ובמקצועיות.

בדיקת אינטגרציה

רשות הכבאות והצלה, דורשת ביצוע בדיקות אינטגרציה עבור מערכות בטיחות אש על ידי מעבדה מאושרת. הבדיקות נערכות במבנים מסוימים על ידי מעבדה המאושרת ופועלת על פי הכללים והתקנים של רשויות הכבאות בארץ, כדוגמת מכון התקנים, מעבדות סיסטם ומעבדות איזוטופ.

מהי בדיקת אינטגרציה?

בדיקת אינטגרציה היא בחינה פרטנית של כל חלקי מערכת כיבוי האש, הבודקת האם וכיצד כל החלקים עובדים בתיאום מלא. קיימת חשיבות גדולה מאוד לבדיקה זו, במיוחד במערכות לכיבוי אש, מאחר וסדר הפעולות קריטי וחשוב במצב חירום. בדיקות אינטגרציה קיימות במטרה ליצור סינכרון בין החלקים השונים של המערכת הכוללים בין היתר מערכות גילוי אש ועשן, מערכות אוטומטיות כמו ספרינקלרים, חלונות לשחרור עשן, לוחות חשמל, מערכות מיזוג אוויר, דלתות אש, גלאי עשן ולמנוע כשלים במערכות כיבוי אש.

​במרבית המקרים, המערכת מותקנת על ידי מספר גורמים, ובעזרת בדיקת אינטגרציה מקצועית, ניתן לגלות האם התכנון וההתקנה של כלל המערכת עובדת כראוי ועל אחת כמה וכמה בזמן שריפה. לדוגמא, בבניין מסחרי – חברה אשר מתכננת ומקימה מערכות מיגון אש תבצע את כל עבודות התקנת המתזים, מטפים, גלאי עשן והמערכות האוטומטיות. לעומת זאת, קבלן חיצוני נוסף יתקין חלונות לשחרור עשן ודלתות אש. בדיקת אינטגרציה תבדוק האם החלקים השונים שהותקנו על ידי מספר חברות יעבדו באופן שוטף וחלק בעת הצורך.

 

​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

054-2042088

 

​מה כוללת בדיקת אינטגרציה?

כאשר קיימת דרישה לקיום בדיקת אינטגרציה עבור מערכות בטיחות אש במבנה, נציגי המעבדות המאושרות מטעם רשויות הכבאות יבצעו אותה ללא כל הכנה מראש או בדיקה קודמת של משטר ההפעלות.

​הבדיקות כוללות:

  • סקירת מערכות קיימות במבנה על ידי יועץ בטיחות מוסמך.
  • הכנת מתווה של משטר הפעלות למערכות החירום בהתאם לתקנות, לתקנים ולשיקול ההנדסי על פי אופי האתר.
  • בדיקת אינטגרציה בין המערכות הפועלות במבנה, בהתאם למשטר הפעלות לקבוצת שימוש המבנה המוגדרות על פי הוראות נציב הכבאות.
  • עריכת דו"ח מסכם בתום בדיקת האינטגרציה ובמידה ומשטר ההפעלות תקין, מונפק אישור לביצוע בדיקה זו.

שלבי העבודה:

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ