לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

בדיקת אינטגרציה

אישור אינטגרציה על פי דרישות כיבוי אש, מתן אישור במהירות ובמקצועיות.

בדיקת אינטגרציה כיבוי אש

רשות הכבאות והצלה, דורשת ביצוע בדיקות אינטגרציה עבור מערכות כיבוי אש על ידי מעבדה מאושרת.

הבדיקות נערכות במבנים מסוימים על ידי מעבדה המאושרת ופועלת על פי הכללים והתקנים של רשויות הכבאות בארץ, כדוגמת מכון התקנים, מעבדות סיסטם ומעבדות איזוטופ.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  בדיקת אינטגרציה

  מה זו בדיקת אינטגרציה לכיבוי אש?

  בדיקת זו היא בחינה פרטנית של כל חלקי מערכת כיבוי האש, הבודקת האם וכיצד כל החלקים עובדים בתיאום מלא. קיימת חשיבות גדולה מאוד לבדיקה זו, במיוחד במערכות לכיבוי אש, מאחר וסדר הפעולות קריטי וחשוב במצב חירום.

  בדיקות אינטגרציה קיימות במטרה ליצור סינכרון בין החלקים השונים של המערכת הכוללים בין היתר מערכות גילוי אש ועשן, מערכות אוטומטיות כמו ספרינקלרים, חלונות לשחרור עשן, לוחות חשמל, מערכות מיזוג אוויר, דלתות אש, גלאי עשן ולמנוע כשלים במערכות כיבוי אש.

  ​במרבית המקרים, המערכת מותקנת על ידי מספר גורמים, ובעזרת בדיקת אינטגרציה מקצועית, ניתן לגלות האם התכנון וההתקנה של כלל המערכת עובדת כראוי ועל אחת כמה וכמה בזמן שריפה. לדוגמא, בבניין מסחרי – חברה אשר מתכננת ומקימה מערכות מיגון אש תבצע את כל עבודות התקנת המתזים, מטפים, גלאי עשן והמערכות האוטומטיות.

  לעומת זאת, קבלן חיצוני נוסף יתקין חלונות לשחרור עשן ודלתות אש. בדיקת זו תבדוק האם החלקים השונים שהותקנו על ידי מספר חברות יעבדו באופן שוטף וחלק בעת הצורך.

   

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

   

  ​מה כוללת בדיקת אינטגרציה?

  כאשר קיימת דרישה לקיום בדיקת אינטגרציה עבור מערכות בטיחות אש במבנה, נציגי המעבדות המאושרות מטעם רשויות הכבאות יבצעו אותה ללא כל הכנה מראש או בדיקה קודמת של משטר ההפעלות.

  ​הבדיקות כוללות:

  • סקירת מערכות קיימות במבנה על ידי יועץ בטיחות מוסמך.
  • הכנת מתווה של משטר הפעלות למערכות החירום בהתאם לתקנות, לתקנים ולשיקול ההנדסי על פי אופי האתר.
  • בדיקת אינטגרציה בין המערכות הפועלות במבנה, בהתאם למשטר הפעלות לקבוצת שימוש המבנה המוגדרות על פי הוראות נציב הכבאות.
  • עריכת דו"ח מסכם בתום בדיקת האינטגרציה ובמידה ומשטר ההפעלות תקין, מונפק אישור לביצוע בדיקה זו.

  שלבי העבודה:

  בדיקות אינטגרציה - אורי פורן פתרונות הנדסה ובטיחות

   

   

  שאלות תשובות בנושא בדיקות אינטגרציה

  מה זה אומר בדיקת אינטגרציה לכיבוי אש?

  בדיקת אינטגרציה לכיבוי אש נקראת גם בדיקת משטר הפעלות. בדיקת אינטגרציה היא בדיקה שבאה לוודא כי מערכות בטיחות האש במבנה פועלות על פי התקן ומופעלות בסדר הנכון בשעת שריפה או חירום.

  המערכות הנבדקות בעת בדיקת אינטגרציה הן מערכות גילוי האש, מערכות הכיבוי האוטומטי, מערכות הספרינקלרים, מערכות שחרור עשן, מערכת על לחץ, מערכת החשמל, דלתות וכ"ו.

  יש לבצע את הבדיקה על פי דרישת הכבאות אחת לשנה על ידי מהנדס מוסמך בעל ניסיון בתחום בטיחות האש.

  כל מערכת נבדקת בנפרד וכמו כן נבדק התיאום בין כלל המערכות בהיבט סדר הפעולות ויכולתן לפעול במקביל בצורה תקינה על מנת להציל חיים.

  לפרטים נוספים ותיאום בדיקה פנו אלינו חברת פתרונות הנדסה ובטיחות באתר ותקבלו מענה מהיר איכותי ובטוח.

   

  מי מוסמך לבצע בדיקת אינטגרציה?

  את בדיקת האינטגרציה יכול לבצע רק מהנדס חשמל המוסמך לביצוע בדיקת משטר הפעלות ובעל נסיון בתחום מלווה ביועץ הבטיחות ובטכנאים האחראיים על המערכות בבניין לאחר שהבודק מבצע משטר הפעלות הוא מוציא דו"ח בדיקה חתום ומאושר על ידו ואת האישור מעבירים לכיבוי אש אשר מאשרים את הבדיקה רשמית.

   

  כמה עולה בדיקת אינטגרציה?

  עלות בדיקת אינטגרציה מורכבת מכמה גורמים כגון: גודל המבנה, מיקום המבנה, ייעוד וכ"ו. לרוב העלות של בדיקת אינטגרציה תהיה סביבות כמה אלפי שקלים, חשוב להבין כי בדיקת אינטגרציה של מבנה מגורים רב קומות תהיה שונה ותתמקד באלמנטים שונים מבדיקת אינטגרציה של אוניברסיטה או בית אבות, לא תמיד המחיר של בדיקת האינטגרציה מעיד על איכות הביצוע שלה והבטחת התקינות של הבדיקה.

  יש לוודא כי הגורם שמציע לכם את ההצעה מוסמך ומיומן לביצוע בדיקות אינטגרציה ובעל נסיון רב בביצוע בדיקות אלו.

  פנו אלינו חברת פתרונות הנדסה ובטיחות וקבלו שירות מקצועי ומחיר הוגן לביצוע בדיקת אינטגרציה.

   

  אילו מבנים נדרשים לביצוע בדיקת אינטגרציה ?

  המבנים הנדרשים לביצוע בדיקת אינטגרציה שנתית מפורטים בהוראת מכ"ר 536 ובאתר שלנו במפורט. בין המבנים הנדרשים לבדיקת אינטגרציה נכללים: בתי חולים, בתי אבות, בתי מלון, מבני מגורים רבי קומות, מעונות.

  בנוסף גם מבני תעשייה ומחסנים נדרשים לבדיקת אינטגרציה וכמוהם גם מוסדות חינוך  או מקומות שבהם מתרחשת התקהלות.

  התקשרו אלינו, חברת פתרונות הנדסה ובטיחות ואנחנו נעזור לכם לוודא ולעמוד בדרישות הכבאות .

   

  מה חשוב לי לוודא בבדיקת אינטגרציה?

  יש לוודא מספר דברים, ראשית עלייך לוודא כי ישנה דרישה לביצוע בדיקת אינטגרציה שנתית במבנה שלך, את הדרישה מקבלים מהכבאות ואם אינך בטוח כי עלייך לבצע את הבדיקה ניתן לפנות אל רשות הכבאות במספר *4964 והם יעבירו אלייך את גיליון הדרישות.

  שנית, חשוב לוודא כי כלל המערכות עומדות בתקנים הקבועים וכי הם הותקנו על ידי גורם מוסמך לכך בצירוף אישור בכתב.

  חשוב לוודא כי הבודק אותו אתה בוחר מוסמך לבצע בדיקת אינטגרציה ובעל ניסיון בביצוע בדיקות מסוג זה.

  בנוסף, יש לוודא כי בעת ההגעה של הבודק למבנה וביצוע משטר ההפעלות יהיו נוכחים כלל האנשים הרלוונטיים לתפעול ותכנון מערכות כיבוי האש על מנת להנגיש את המידע הרלוונטי לבודק.

  יש לוודא כי במידה ויימצאו ליקויים במשטר ההפעלות שיבצע הבודק הם יתוקנו ותבוצע בדיקה חוזרת של משטר ההפעלות, אחרת לא יתקבל אישור מכיבוי אש וקבלת הטפסים והאישורים הרלוונטיים תתעכב.

  לפרטים נוספים בירורים ותיאום בדיקת אינטגרציה פנו אלינו חברת פתרונות הנדסה ובטיחות ואנו נדאג לספק לכם מענה מהיר איכותי ומקצועי.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ