לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

מהנדס אינסטלציה

מהנדס אינסטלציה –  פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ

אם אתם זקוקים לשירות של מהנדס אינסטלציה מקצועי, הגעתם למקום הנכון.
חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ בעלת ניסיון עתיר שנים בייעוץ אינסטלציה.
בחברתנו מייחסים חשיבות גדולה לתפקיד אותו ממלא מהנדס אינסטלציה בפרויקט בינוי, והפנמת חשיבות בניית תכנית אינסטלציה טובה יסייעו לכם בבחירה של מהנדס אינסטלציה מקצועי ומנוסה לפרויקט, בעזרתו תתאפשר קבלה מזורזת של היתרי בנייה, קבלת תוכניות עבודה מפורטות לפרויקט ומפרט טכני מותאם לצרכים הסניטריים והבטיחותיים של הפרויקט.

מהנדס אינסטלציה ותפקידו

מהנדס אינסטלציה הוא אדם בעל תואר מהנדס (או הנדסאי) בניין עם התמחות וניסיון בתכנון מערכות מים וביוב. תפקידו של מהנדס אינסטלציה הוא לקבל החלטות מהותיות בכל הנוגע למערכות המים של המבנה אותו מנהל. אין זה משנה אם המבנה הוא בית פרטי, בניין מסחרי, מבנה תעשייתי או מוסד ציבורי.

 

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  תפקידו של מהנדס אינסטלציה:

  • לקבוע היכן ימוקמו קווי הצנרת במבנה
  • לאתר פגמים או נזילות בצנרת הפנימית או בצנרת החיצונית
  • לקבוע את מד לחץ המים במערכות כיבוי אש
  • לקבוע היכן ימוקמו שוחות ביוב ולתאם את מיקומם מול הרשויות.
  • להכין נספח סניטרי עם תכנית עבודה מפורטת בתוכו, כולל שרטוט מערכות המים והביוב בנוסף לתיעוד ביקורי השטח של היועץ.
   מהנדס אינסטלציה אמון על תכנון מקיף של מערכות המים למבנה ונמצא בקשר ישיר מול הרשויות. עוד לפני אכלוס המבנה או תחילת השימוש בו, מהנדס אינסטלציה הוא זה שאחראי על קבלת האישורים הנדרשים המונפקים מטעם שירותי הכבאות וההצלה. כמו כן, בתחום האחריות של מהנדס אינסטלציה להיות בקשר עם רשויות רלוונטיות נוספות כגון: שירותי כבאות אזוריים, עיריות, רשויות המים והביוב וכו'.

  מהנדס אינסטלציה להיתרי בניה והתכנון ותיאום מול משרד אדריכלים

  לאחר שהאדריכל מוסר למהנדס האינסטלציה את המיקומים הספציפיים של נקודות המים במבנה (שירותים, כיורים, מקלחת וכו') ע"פ תכנית הבנייה, בצורה זו יכול מהנדס אינסטלציה להיתרי בניה לדעת היכן למקם את הצנרת באופן יעיל וכיצד לתכנן את צנרת הדולחין (מקלחות כיורים וכו') והביוב (שירותים). יש לוודא שהתקנת הצנרת היא בהתאם להוראות למתקני תברואה, ושהשיפוע בצנרת החיצונית והפנימית, קוטר וסוג הצנרת ( PVC או HDPE )  נקבעים לפי התקנת הצנרת.

  על פי רוב, למשרד אדריכלים יהיה כבר ניסיון עבר בפרויקטים לצד מהנדס אינסטלציה, כך שאותו משרד יוכל להמליץ על מהנדס מתאים לפרויקט הן מבחינת איכות התכנון והן מבחינת הרמה המקצועית שהוא מספק. מפני שהתקשורת עם האדריכל היא צמודה ואף עשויה להיות ממושכת , חשוב שמהנדס האינסטלציה והאדריכל יסתדרו ביניהם בעבודה המשותפת וישמרו על יחסי עבודה טובים.

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ עובדים על תכנון וביצוע פרויקטים בתחומי ההנדסה והבטיחות במבנים מסוגים שונים בשוק הפרטי, התעשייתי והציבורי (בתים פרטיים, מבנה תעשייה ומרכזי מסחר למבנים ציבוריים). אנו עובדים אך ורק עם יועצי אינסטלציה מומחים ורבי ניסיון, אשר מומלצים על ידי משרדי אדריכלים.

  תכנון לא מספיק מקצועי של מהנדס אינסטלציה יכול לגרום לנזקים כבדים כגון: הצפה של הביוב, בעיות בזרימת המים בברזים ואף לזיהום מי השתיה.

  מהו נספח סניטרי ומתי מגישים נספח סניטרי?

  נספח סניטרי הינו חלק אינטגרלי מהנספחים המוגשים לרשות כדי לקבל היתר בניה. תאגיד המים והביוב אמון על בדיקת התכנית ווידוא הנספח אל מול התקנים 1205 ת"י והל"ת (הוראות למתקני תברואה). בין היתר, מבדקים החיבורים לניפל הביוב בחלקה ולמד המים במגרש.

  מתי נדרש נספח סניטרי? בבקשה להיתר בניה של בית חדש, בכל תוספת בנייה וכאשר משנים את קווי הביוב בחלקה.

  מה צריך לכלול הנספח הסניטרי וכמה עולה נספח סניטרי?

  • תכנית ביוב ק.מ 1:100
  • תיעוד הביקור בשטח טרום תחילת התכנון
  • סכמה של קולטי ביוב ורטיקלי
  • תכנית חתך לאורך הביוב החיצוני
  • סכמה של מערכת המים – לתקן

  במידה וקיים תכנון של חדר משאבות ומאגר להגברת לחץ חסר הנספח יכלול תכנון משאבות לחץ לעמדות כיבוי האש, תכנון מאגר מים, תכנון משאבות להגברת לחץ מים ותכנון מז"חים – על מנת למנוע חדירה של מים מזוהמים לספק המים הראשי, מורכב אלמנט האינסטלציה על קו מים נקיים.

  כמה יעלה לכם נספח סניטרי? המחיר המשוכלל עבור נספח סניטרי הינו דינאמי. העלויות הינן תלויות בזמן שנדרש להשלמתו ובגודלו של הבניין המתוכנן. הכנתו והגשתו של הנספח הסניטרי פעמים רבות נכללת במסגרת חבילת השירות אותה מהנדס אינסטלציה מציע ללקוחותיו.

  באיזה שלב בתהליך הבנייה יש צורך במהנדס אינסטלציה?

  בנוסף למזמין התכנון האדריכל ומהנדס הבניין, גם יועץ או מהנדס אינסטלציה צריך להיות חתום על הגרשמוקה. לכן כבר בשלב הגשת הבקשה להיתר הבנייה, צריך לשלב יועץ או מהנדס אינסטלציה.

  תהליך התכנון של מהנדס אינסטלציה

  ראשית האדריכל מעביר ליועץ או מהנדס אינסטלציה תכנית הכוללת את מיקום הצנרת לפי אחוזי שיפוע, בקנה מידה של  1:100  במבנים פרטיים הצנרת היא מוסתרת, כלומר – מתחת לריצוף, אך במבנים תעשייתיים ובחניונים הצנרת יכולה להיות פעמים רבות חשופה ותלויה מהתקרה.

  במסגרת עבודתו יועץ האינסטלציה יהיה בקשר עם הגורמים הבאים:

  • יועץ בטיחות (לצורך תכנון ותיאום לחץ מים ועל מנת לוודא תפקוד תקין של הספרינקלרים ומערכות נגד אש)
  • יועץ תנועה ואדריכל נוף (על מנת לתכנן את מיקום השוחות ואת החיבור להשקייה ולמערכות הניקוז לרחוב הראשי)
  • המועצה המקומית (לצורך הבנת מיקום שוחות ביוב). – זה סבבה

   

  כאשר יש בתכנון האינסטלציה מבנה בעל שיפועים, מערכות השקיה, משאבות במרתף ועוד, על מהנדס האינסטלציה לקחת בחשבון הפרשי גובה ולחצים (שייתכן והם  בשל כוח המשיכה) ולהתחשב בהם.

  מה כוללת תכנית אינסטלציה?

  שלבי תכנית אינסטלציה:

  1. הגשת תכנית הגשה בקנה מידה 1:100 והגשת תכנית עבודה מפורטות בקנה מידה 1:50.
  2. ניהול הבקשה עד שמתקבלים האישורים למערכות תברואה. – זה סבבה

  התכנית כוללת:

  א. התחברות לקו המים העירוני ותכנון אספקת מים חמים וקרים.מהנדס אינסטלציה

  ב. תכנון והתחברות לקו העירוני של מערכות הביוב.

  ג. תכנון מערכת לניקוז מי גשמים.

  ד. תכנון מערכת ניקוז מזגנים.

  ה. תכנון מערכת ניקוז יסודות.

  ו. תכנון מערכת ספרינקלרים

  ז. תכנון מערכת כיבוי אש.

  ח. מפרט טכני וכתב כמויות

  ט. פיקוח עליון בסיום הפרויקט.

   

  לאחר גיבוש מתווה התכנית, יש לאשר את התכנית מול הגורמים המוסמכים כגון: תאגידי ביוב ומים ברשויות המקומיות, שירותי כיבוי אש ומול מכון התקנים (היה ונעשה תכנון של מערכת מתזים בתכנית המקורית).

  דגשים לבחירת מהנדס אינסטלציה מקצועי ומנוסה במחיר משתלם

  1. המלצות – בדקו המלצות קודמות ממשרדי אדריכלים שעבדו עם מהנדס אינסטלציה זה בעבר. שימו לב מה הם מספרים על צורת התכנון שלו ובדקו כי הוא זריז ויעיל ומקצועי במה שקשור לקידום הפרויקט אל מול הגורמים השונים  איתם הוא נמצא בקשר על מנת להשלים את משימותיו בהצלחה( כמו העירייה לדוגמה).
  2. עלויות –  העלויות עבור שירותיו של מהנדס אינסטלציה תלויות בסוג הפרויקט ובכמות שעות העבודה הנדרשות לתכנון. אם התכנון היא על בית המחיר יהיה תלוי בשטחו של הבית, במספר הקומות הקיימות בו, וגם יהיה כפוף לעובדת קיומם של משתנים כמו: מרתף או בריכת שחייה בחצר ועד.  אם יש צורך בתמחור תכנון על בניין מגורים המחיר נגזר ממורכבות התכנון והאם מדובר בבנייה מחודשת (תמ"א 38) או בבניית בניין חדש מהיסוד וממספר הדירות המיועדות לאכלוס בפרויקט. במידה והתמחור הוא של בניין משרדים או פרויקט מסחרי המחיר נקבע ברוב המקרים לפי מטר רבוע.

  יש לכם שאלות נוספות? מוזמנים להשאיר לנו פרטים כאן בטופס צור קשר ויועצי האינסטלציה שלנו, בפתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ ישמחו לייעץ לכם בנושא תכנית אינסטלציה ולעמוד לשירותכם.

   

  שאלות ותשובות

  מה תפקידו של מהנדס אינסטלציה?

  מהנדס אינסטלציה מהנדס מומחה בתכנון מערכות ביוב, שופכין ולדוחין ואספקת מים למבנים על פי תקן 1205 והל"ת.
  בכל מדינה מערבית מתוקנת (לא עולם שלישי) ישנו חוק הנוגע לתכנון מערכות אינסטלציה, תפקידו העיקרי הוא להבטיח את בריאות ובטיחות הציבור.
  מצד אחד להבטיח אספקת מי שתייה נקיים וטריים.
  מצד שני להבטיח פינוי של שפכים בצור מסודרת, ובכך לשמור על היגיינה.
  שני האספקטים הראשונים קשורים לתברואה ומניעת מחלות והתרבות חיידקים.
  הצד השלישי קשור לתחום בטיחות האש ואספקת מים לכיבוי שריפה ידני ואטוטמטי.

  במה עוד עוסק מהנדס אינסטלציה?

  תכנון של מערכות מורכבות, תכנון חדרי משאבות, תכנון של מערכות טיהור שפכים.
  אספקת מים חמים וקרים בטמפ' מדוייקות, ובלחצים מדוייקים למערכות של בתי חולים או בתי אבות.
  ניקוז ותיעול של מי גשם למניעה של הצפות.
  הפרדה של מי ביוב ממי גשם למניעת זיהום של מי תהום.


  איך לבחור מהנדס אינסטלציה?

  מהנדס אינסטלציה צריך להיות בעל ניסיון רב בתכנון מערכות מכל הסוגים.
  בעל תודעת שירות גבוה ויכולת לעבוד בצוות.
  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות, עומדת לרשותכם בכל צעד ושעל.
  תוך זמינות מלאה ושירות חם ואוהב. פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם.


  מה המחיר של מהנדס אינסטלציה?

  למהנדס אינסטלציה טוב אין מחיר.
  חשוב לבחור מהנדס בעל ניסיון שייתן מענה לצרכי הפרויקט, וימנע תקלות עתידיות מהנדס שיתכנן מערכת שתפעל בצורה רציפה במשך שנים רבות.
  מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר לפרויקט שלכם.

   

   

  במהלך פרויקט בניה צריך להתייחס, בין היתר, לנושא מערכת האינסטלציה. לכן כדאי לפנות כמה שיותר מהר לקבלת שירותיו של מהנדס אינסטלציה, כי איש מקצוע כזה מכיר את התחום, יודע לאילו פרמטרים חשוב להתייחס ויכול לתכנן עבורכם את מערכת האינסטלציה הטובה ביותר, כך שלא תהיינה תקלות בעתיד. מתלבטים לאן לפנות לצורך קבלת שירות כזה? חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ מזמינה אתכם לפנות אליה וליהנות ממקצועיות חסרת פשרות ומניסיון של שנים בתחום.

  תפקידו של מהנדס אינסטלציה הוא לתכנן עבור לקוחותיו את מערכת האינסטלציה כי טובה שיש. משמעות הדברים בפועל היא שהתכנון יכלול התייחסות לנושאים שונים ומגוונים הקשורים לאינסטלציה, כמו למשל:

  • תכנון של צנרת ניקוז מי הגשמים בהתאם לחוק ותוך מניעת הצפות בעתיד.
  • תכנון אספקת מים למבנה כולו תוך שימוש במאגר מים רלוונטי.
  • תכנון של צנרת הביוב.
  • תכנון של אספקת מים לנקודות בטיחות אש בסביבה.
  • תכנון של אספקת מים חמים במבנה.

  רק כאשר התכנון נעשה בצורה מקצועית ומדויקת, התוצאה טובה באמת. לכן, מעבר לכך שאתם צריכים להציג תכנון כזה כדי לקבל את האישורים השונים לבניה, התכנון גם ישפיע על השאלה איך תעבוד מערכת האינסטלציה שלכם ולכן רצוי להשקיע בכך ולפנות אל הטובים ביותר בתחום.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ זו הבחירה הנכונה אם אתם רוצים לקבל ייעוץ וסיוע בכל מה שקשור להקמת מערכת האינסטלציה במבנה שלכם. כמו כן, החברה נותנת מענה תכנוני מלא תחת קורת גג אחת, כך שתוכלו לקבל גם שירותים בתחומים כמו קונסטרוקציה, בטיחות אש, פיתוח נוף, תנועה וחניה באזור הבניה ועוד. חשוב להבין שעל מנת שהמבנה שלכם יהיה חוקי, אתם חייבים לבנות אותו עם כל האישורים הנדרשים. עם זאת, לא אחת קורה שלהשיג ולקבל את כל האישורים הללו זה הופך להיות תהליך ארוך ומעייף. לכן, אם אתם יכולים לפנות אל חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ לקבלת סיוע, למה שלא תעשו זאת? התקשרו עוד היום למספר: 054-2042088 ותוכלו ליהנות משירות מקצועי שיקצר לכם את זמן ההמתנה לאישורים הנדרשים לבניה שלכם.

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ