לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

בדיקת אינטגרציה בבניין

היום החוק קובע כי כל סוג של מבנה, כגון בית חולים, בית מלון, מוסד חינוכי וכדומה, מחויב לעבור בדיקת אינטגרציה אחת לשנה. מטרת הבדיקה היא לוודא את תקינות כל אחד ממרכיבי מערכת כיבוי האש ולהבטיח את היכולת של המערכת לעבוד בצורה מסונכרנת בשעת חירום. הבדיקה חייבת להתבצע באמצעות מעבדה מאושרת, העומדת בכל התקנים הנדרשים לפי חוק. במהלך הבדיקה מתבצעת בחינה פרטנית של כל אחד מחלקי מערכת כיבוי וגילוי האש המותקנים במבנה. המטרה העיקרית היא לוודא תיאום מלא בין כל חלקי המערכת, על מנת למנוע כשלים אפשריים בעתיד. יש לזכור כי כל אחד מחלקי המערכת הורכב והותקן על ידי איש מקצוע אחר, לכן חיוני לבצע את בדיקת האינטגרציה בבניין, במטרה להבטיח את יעילות המערכת בשעת חירום.

בדיקת אינטגרציה בבניין – מה בדיוק היא כוללת?

קודם כל, כדאי להבין את החשיבות של תיאום מלא בין כל חלקי המערכת לגילוי וכיבוי אש, מאחר וישנה חשיבות עצומה לסדר הפעולות בתוך המערכת במקרי חירום. במידה ואחד מחלקי המערכת יגיב באיחור, הדבר עלול לעלות בחיי אדם. לכן יש לוודא כי מערכות גילוי אש ועשן יפעלו ראשונות, בעוד שמערכות אוטומטיות כגון דלתות אש, ספרינקלרים וחלונות לשחור עשן יפעלו מיד בעקבותיהן. באמצעות בדיקת כל אחד מחלקי המערכת באופן מדוקדק ובחינה מקיפה של יכולות התיאום ביניהן, ניתן למנוע כשלים עתידיים במערכת כיבוי וגילוי האש המותקנת במבנה שלכם. הבדיקה תחל תמיד בסקירה כללית של כל מערכות גילוי וכיבוי האש המותקנות במבנה, על ידי יועץ בטיחות מוסמך ולאחר מכן, יוכן מתווה של סדר הפעולות המתאים למערכת בשעת חירום. בהמשך, תתבצע בדיקת האינטגרציה בין המערכות, בהתאם לסדר הפעולות בין חלקי המערכת שתוכנן לפני כן. בסיום הבדיקה יינתן דוח המסכם את ממצאי הבדיקה ואישור במידה והכל תקין.

בדיקת אינטגרציה בבניין – היבטים שונים ששווה להכיר!

בדיקת אינטגרציה חייבת להתבצע אך ורק על ידי מהנדס חשמל, המוסמך לביצוע הבדיקה. המהנדס חייב להחזיק בניסיון בתחום ולהיעזר בשירותיו של יועץ בטיחות וטכנאים נוספים, האחראיים על כלל המערכות בבניין. במידה ובדיקת האינטגרציה יוצאת תקינה, המהנדס חייב להנפיק אישור לביצוע הבדיקה, אשר יועבר בהמשך לשירותי הכבאות, לצורך אישור רשמי. עלות הבדיקה תלויה בגורמים שונים, אך לרוב מדובר על אלפי שקלים בודדים. המחיר תלוי בגודל המבנה, הייעוד שלו והמיקום שלו. כמובן שבדיקת אינטגרציה של בניין מגורים תהיה שונה מבדיקת אינטגרציה של בית חולים, מאחר וההתמקדות תהיה בגורמים אחרים. 

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם יועץ בטיחות אש מוסמך ומקצועי, שיסייע לכם לעבור בדיקת אינטגרציה בבניין. אנו מתמחים בתחום ומחזיקים בשנים של ניסיון בליווי חברות ולקוחות פרטיים בכל חלקי הארץ, המתמחים בענף הבנייה ובתחום ההתחדשות העירונית. לתיאום בדיקת אינטגרציה בבניין וקבלת מידע נוסף בתחום, צרו קשר עוד היום!

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ