לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

כל מה שצריך לדעת על בדיקת אינטגרציה והחשיבות שלה

מבנים כמו מלונות, בנייני מגורים רבי קומות, בתי חולים, מוסדות חינוך ומבני תעשייה שונים, הם בין המבנים הנדרשים כיום במדינת ישראל לבדיקת אינטגרציה. רשות הכבאות וההצלה היא זו שדורשת כיום לבצע את בדיקה זו על ידי מעבדה אשר מאושרת ועומדת בתנאים המוגדרים כחוק. 

לבדיקת אינטגרציה חשיבות ממדרגה ראשונה בכדי לוודא שהסנכרון בין חלקי המערכת השונים של מערכות כיבוי האש פועל כנדרש ומאפשר למנוע כשלים עתידיים אפשריים במערכת. נציג בפניכם מה בדיקת האינטגרציה כוללת, מה שלבי תהליך הבדיקה ומה חשוב לוודא בבדיקה זו.

מהי בעצם בדיקת אינטגרציה ואלו מערכות נכללות במסגרת הבדיקה? 

ראשית, חשוב להבין מה הם חלקי מערכת כיבוי האש שנבדקים במסגרת בדיקת האינטגרציה. בין חלקי המערכת נכללים בין השאר מערכות לגילוי אש ולגילוי עשן וזאת לצד מערכות אוטומטיות שפועלות באופן עצמאי כמו לדוגמא חלונות המיועדים לשחרור עשן, מערכות למיזוג אוויר, דלתות אש, גלאי עשן וספרינקלרים. 

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  במהלך בדיקת האינטגרציה מתבצעת בחינה מדוקדקת של כל אחד מחלקי מערכת כיבוי האש לשם בדיקת פעילותם התקינה' ובנוסף לשם וידוא תקינות סנכרון העבודה ביניהם. מכיוון שישנם מספר בעלי מקצוע אשר מרכיבים ומתקינים כל אחד מחלקי המערכת השונים, רק בדיקת אינטגרציה תוכל לוודא את עובדת המערכת בשלמותה כראוי.

  מהו תהליך בדיקת האינטגרציה ומה הם שלבי הבדיקה?

  במסגרת בדיקת אינטגרציה מתבצעת תחילה סריקה של כלל המערכות הרלוונטיות שמותקנות במבנה על ידי יועץ בטיחות המוסמך כחוק. על בסיס הסריקה הראשונה, ניתן להכין את אופן הפעלת מערכות החירום וזאת בהתאם להוראות, לתקנות ולשיקולים הרלוונטיים למבנה עצמו.

  לאחר מכן, מתבצעת בדיקה אינטגרציית מערכות החירום השונות  וזאת על פי האופן שנקבע טרם לכן. לבסוף, נכתב ונערך דו"ח אשר מסכם את ממצאי בדיקת האינטגרציה. אם אופן הפעלת המערכות מאושר ותקין, ניתן להנפיק אישור כחוק. 

  מה חשוב שבעל המבנה יידע במסגרת בדיקת אינטגרציה?

  קודם כל, על בעל המבנה לוודא את הימצאותה של דרישה לקיום בדיקת האינטגרציה באופן שנתי. בהינתן וישנו ספק בנוגע לנושא ניתן לפנות לרשות הכבאות ולקבל מהם באופן ישיר את הדרישות שהמבנה צריך לעמוד בהן. זאת ועוד, על בעל המבנה לדאוג לכך שכל המערכות המותקנות במבנה שברשותו עומדות בתקנים כחוק ובאמתחתו אישורים להתקנתן על ידי גורמים מוסמכים.

  בנוסף, הגורם שנבחר לבצע את בדיקת האינטגרציה צריך גם הוא להיות מוסמך כחוק לביצוע הבדיקה וכדאי שיהיה מדובר בגורם מקצועי ובעל ניסיון בניהול ובביצוע בדיקות שכאלה. בעת הבדיקה עצמה, יש לוודא שכלל הגורמים הרלוונטיים יהיו נוכחים לשם ניהול הבדיקה כראוי.

  אם יש לכם שאלות נוספות וברצונכם לקבל מידע נוסף בנוגע לבדיקת אינטגרציה, אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו. אנחנו, חברת פתרונות הנדסה ובטיחות, בעלי ניסיון עשיר בתחום ונוכל לספק עבורכם מענה מקצועי ומיידי לכל סוגיה שנדרש בנושא.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ