לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

נספח סביבתי 

היום כמעט כל פרויקט בניה חייב להגיש נספח סביבתי לרשות המקומית, על מנת לעמוד בכל הדרישות הרלוונטיות לקבלת היתר הבניה וטופס 4. הנספח הסביבתי אמור להכיל את כל הפתרונות המתאימים ביותר להנחיות ולדרישות השונות של הרשות המקומית הקשורות לסביבה. יש להגיש את הנספח מוקדם ככל הניתן, על מנת להימנע מעיכובים מיותרים ומבזבוז של זמן וכסף. למעשה, הנספח אמור להציג את ההשפעה המשוערת של המבנה על הסביבה ואת ההשפעה של הסביבה על המבנה העתידי. המטרה היא כמובן לצמצם ככל הניתן את הבעיות הסביבתיות העלולות להתפתח כתוצאה מבניית המבנה והפעילות המתוכננת בו. כמובן שהנספח אמור להתייחס לייעוד של המבנה, מאחר וישנן דרישות שונות ממפעלים, מבנים מסחריים, בניינים משרדיים וכדומה. במידה וסוג הפעילות הצפויה להיות במבנה אינה ברורה עדיין, יש להתייחס לתנאים המחמירים ביותר.

נספח סביבתי – מהן הדרישות הרלוונטיות?

הנספח הסביבתי אמור להכיל תרשים סביבתי, מפה מעודכנת, סימון המבנה וסימון הדרכים והכבישים הממוקמים בסמוך לשטח המיועד לבניה. בחלק מהמקרים הרשות המקומית יכולה לבקש פרטים ונתונים נוספים, במידה והתרשימים אינם מספיקים. כמו כן, יש לתאר את הפרויקט העתידי ולהציג את הייעוד של המבנה והתשתיות שיעברו בו. מעבר לכך, הנספח אמור להציג את הפתרונות לבעיות הצפויות להתפתח בעקבות עבודות הבנייה במקום וכמובן להתייחס לנושאים סביבתיים חיוניים, כגון פינוי פסולת, מחזור פסולת, זיהום אוויר, ניקוז שפכים וכדומה. חשוב להדגיש את הנספח הסביבתי כבר בשלב הבקשה להיתר בניה, על מנת לזרז הליכים ולצמצם בהוצאות מיותרות בהמשך הדרך.

נספח סביבתי – נקודות שכדאי להכיר

חשוב לציין כי יועץ סביבה יוכל להבטיח לכם נספח סביבתי איכותי ומקיף, שיאפשר לכם לזרז תהליכים ולחסוך בעיכובים מיותרים. יועץ המתמחה בתחום מכיר את כל הדקויות, דבר שימנע את הצורך בהשלמות שונות בהמשך הדרך. מעבר לכך, יש לזכור כי רק יועץ סביבתי יוכל להניע את התהליכים השונים ולספק את כל האישורים הנדרשים, על מנת להתניע את הפרויקט ולקבל את האישור הנדרש מהרשות המקומית להתחיל בעבודות הבנייה. כדאי לזכור כי הניסיון הרב של היועץ יכול לשמש אתכם על מנת לבחור בין חלופות סביבתיות שונות, בהתאם לרמת היעילות, התחזוקה והמחיר שלהן. היועץ יוכל לסייע לכם לבחור בחלופה איכותית, יציבה ואמינה יותר, לכן כדאי לשים לב כי מדובר על יועץ סביבה מנוסה ומיומן, המחזיק בוותק וניסיון של שנים בתחום.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם נספח סביבתי ברמה הגבוהה ביותר. אנו מתמחים בליווי וייעוץ לחברות יזמיות וללקוחות פרטיים בענף הבניה וההתחדשות העירונית. בזכות ההיכרות המעמיקה שלנו עם התחום ועם כל ההליך הבירוקרטי, נוכל להקל ולזרז עבורכם את כל תהליך התכנון ואיסוף האישורים הנדרשים לקבלת היתר הבניה וטופס 4. השירות שלנו מהיר, אמין ומקצועי ותוכלו להיעזר בנו לכל שאלה ולכל בעיה. לפרטים נוספים, צרו קשר!

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ