לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

יועץ סביבה

יועץ סביבה ליזמים במגוון פרויקטים

מה כולל ייעוץ סביבתי מאת יועץ איכות סביבתי שהנו בעל ניסיון? אילו נתונים סביבתיים יש לאגד לפני שיוזמים פרויקט נדל"ן? וכיצד הייעוץ המקיף, התכנון והבקרה יכולים למנוע כשלים בפרויקט הבא שלך?

התפקיד העיקרי של יועץ סביבה הוא לספק פתרונות לפי צרכי הלקוחות. כפועל יוצא מכך, יש הבדל בין שירותי ייעוץ כאלה שניתנים עבור לקוחות בסקטור התעשייתי לבין שירות שמיועד עבור הסקטור הפרטי.

כמו כן, אפשר לראות את הייחודיות של השירות הזה בכל הנוגע להתנהלות של היועץ מול יזמים בענף הנדל"ן.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  ייעוץ סביבתי עוזר לנהל שלבים שונים של פרויקטים בענף הנדל"ן.

  ככל שמקדימים לערב בעלי מקצוע מן הסוג הזה, כך עולה הסיכוי לחסוך בהוצאות ולמנוע בעיות. כמו כן, מעורבות מוקדמת של היועץ היא לעיתים תנאי בסיסי להתנעת הפרויקט וקבלת אישורים מהרשויות.

  איסוף נתונים לפני ייעוץ סביבתי

  גם ליועץ סביבה בעל ניסיון ענף במיוחד – אין אפשרות לספק שירותי ייעוץ מועילים בלי לאסוף נתונים.

  בהקשר של איכות הסביבה, המטרה היא לאסוף נתונים על המצב הקיים ולנצל את ההזדמנות כדי לנתח את המפגעים. בהמשך, אפשר לבחון חלופות טכנולוגיות ולעדכן את הקבלן או היזם לגבי העלויות המשוערות שלהן.

  בהקשר הזה, נקודת המוצא היא שככל שיש יותר ידע על האופן שבו הסביבה צפויה להשפיע על הפרויקט – כך הוא יתקדם מהר יותר.

  התהליך של איסוף נתונים מבוצע בשיתוף פעולה של היועץ עם הקבלן או היזם. כך אפשר להכין לכל חלופה את מאזני החומר והאנרגיה, להבין את התשומות שיידרשו ולהפוך את היזם לחלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות.

  כאשר הייעוץ מבוצע בשיתוף פעולה, יש סיכוי גבוה יותר שהפרויקט יגיע לסיומו בלי הפתעות לא רצויות.

  שיקולים להכרעה בין חלופות סביבתיות

  הניסיון של היועץ משחק תפקיד משמעותי אם רוצים להשוות בין חלופות סביבתיות. היות שפרויקט בענף הנדל"ן נוטה ממילא להיות יקר ומסובך, צריך לשקול בין חלופות סביבתיות רק לפי פרמטרים רלוונטיים.

  הפרמטרים העיקריים שבהם משתמשים במסגרת תהליך ייעוץ סביבתי, על מנת להשוות בין החלופות הם: איכות, מחיר ההקמה והתפעול, יציבות ואמינות, יכולת הרחבה בעתיד לאור דרישות שיגיעו מהדיירים וכמובן ספקים אפשריים.

  כמו כן, מצופה מהקבלן או היזם להיצמד לתכניות האדריכליות על מנת לא לגלות מאוחר מדי שהמלצות סביבתיות מסוימות הן בלתי ישימות.

  תכנון תהליכי איכות סביבה

  יועץ איכות הסביבה שמצד אחד מכיר את התחום ומצד שני מקיא בעבודה ובעמידה בדרישות של יזמי או חברות נדל"ן, יכול לרכז את התשובות לשאלות הנפוצות תחת קורת גג אחת.

  בשלבים המוקדמים של פרויקטים כגון התחדשות עירונית או שימור מבנים, התפקיד העיקרי שלו הוא לתכנן את התהליך תוך הצבת השמירה על איכות הסביבה בראש סדר העדיפויות. עם זאת, מצופה ממנו לתכנן את תהליכי איכות הסביבה בלי שלוח הזמנים של הפרויקט ייפגע.

  במילים אחרות, המקצועיות של יועץ סביבה נמדדת ביכולת שלו למצוא פתרונות יצירתיים. פתרונות כאלה הכרחיים עבור יזמים בענף הנדל"ן, כי יש להם משמעות כלכלית אדירה.

  בקרה וייעוץ בנושאי תפעול והתייעלות

  שירות אחר שניתן על ידי יועץ סביבה עבור יזמי נדל"ן ובעיקר תמ"א 38 הוא בקרה בנושאי תפעול והתייעלות.

  הבקרה חלה על המתרחש בתוך אתר הבנייה, על היכולת של העובדים ליישם את ההנחיות של האדריכל ועל מעורבות בעלי מקצוע חיצוניים.

  הבקרה שמתמקדת באיכות הסביבה חשובה עבור כל מי שבונה בניינים, כי סביר להניח שיש ממילא המון משימות שבהן הוא אמור לטפל.

  בעוד ליזם או אפילו חברת בנייה אין את הידע הרלוונטי שקשור אל האספקטים השונים של התחום הסביבתי, הרי שזהו חלק בלתי נפרד מתחום ההתמחות של יועץ איכות הסביבה שהנו מנוסה ומיומן.

  יועץ סביבה

  מציאת פתרונות לכשלים

  כדאי לערב יועץ סביבה לפרויקטים בענף הנדל"ן כדי למצוא פתרונות לכשלים. כאן השירות של היועץ למעשה כולל גם את מה שקורה לפני שציוד הבנייה מגיע לשטח – אבל גם את מה שקורה אחרי שהפרויקט כבר התחיל.

  מעורבות מוקדמת מאפשרת לזהות נקודות תורפה סביבתיות של פרויקטים בענף הנדל"ן ולהצביע עליהן. כאשר היועץ מעורב מוקדם, זה אומר שהוא חוסך לקבלן או ליזם עבודה כפולה. במקרים כאלה, משתלם להתייעץ עם הקבלן מאשר לנסות לקבל החלטות לבד.

  לאחר מכן, המעורבות של היועץ חיונית לצורך מציאת פתרונות עבור כשלים קיימים.

  לצערם של יזמי נדל"ן וקבלנים, כשלים כאלה הם חלק בלתי נפרד כמעט מכל פרויקט. אבל אם מתייעצים עם בעלי מקצוע, אין סיבה לספוג בגללם הפסדים.

  סיוע לעמידה בתקני

  קבלנים, יזמים וכל מי שבונה בניין מגלים מהר מאוד שיש המון תקנים שבהם הם צריכים לעמוד. עמידה כזו בתקנים היא כאמור תנאי לקבלת אישור מוועדת הבנייה המחוזית והמקומית, כמו גם דרך טובה לשמור על מוניטין חיובי של יזמי נדל"ן ותיקים. אבל כדי לעמוד בתקן, יזמים וקבלנים צריכים לשמור על קשר עם יועץ סביבתי מנוסה.

  יועץ מנוסה מכיר את התקנים ואת מה שנדרש מבחינת הקבלן או היזם כדי לעמוד בהם. בזכות היכרות כזו של היועץ עם התקנים, יש יותר סיכוי שהפרויקט כולו יעמוד בהנחיות ולא יתעכב.

  במידת הצורך, אפשר גם לנסות לנצל את הקשרים האישיים של הקבלן כדי לקדם את ההתנהלות מול הרשויות הרלוונטיות.

  דיווח מקיף מטעם יועץ סביבה במגוון נושאים

  אותו יועץ סביבה יכול לדווח לרשויות ולקבלן או היזם על נושאים שונים שהם חלק מתחום ההתמחות שלו.

  הנה למשל כמה נושאים כאלה שאחריהם מפקח היועץ:

  • טיפול במים, התפלה ואיכות מערכת אספקת המים לבניין.
  • שפכים עירוניים וטיהור שפכים בבתים ובניינים.
  • שיקום, ניקוי והבראת נחלים בשטח שסמוך לפרויקט.
  • הפרדת אשפה ומיחזור פסולת עירונית.

  לשם השוואה, יועץ סביבתי שמציע את השירות שלו עבור גופים תעשייתיים מתמקד בנושאים אחרים. כאן, הדגש הוא על ייעוץ בנושאים כגון הפקת מים מהאוויר, טיפול בחומרים מזהמים, מיחזור פסולת תעשייתית ובמקרים מסוימים גם השבת אנרגיה.

  ליועץ איכות הסביבה יש היכרות עם ההיבטים הרגולטוריים

  הטעות הנפוצה של חלק מהיזמים שלוקחים על עצמם פרויקט של הקמת בניין חדש או תמ"א 38, היא לחשוב שההתנהלות מול הרשויות מסתיימת אם עומדים בתקן. אבל גם אחרי זה, יש צורך להכיר את ההיבטים הרגולטוריים, ועל כן רצוי להיעזר בישרותי ייעוץ סביבתי מקצועי.

  אלו היבטים שמשתנים לעיתים קרובות בתחום של איכות הסביבה כי הם מושפעים מפעילות של אזרחים, גופים ירוקים וכן הלאה. אז בשביל שפרויקט מורכב בענף הבנייה או הנדל"ן יסתיים בהצלחה, צריך לערב יועץ סביבתי שעוקב מקרוב אחר ההיבטים הרגולטוריים ויודע כיצד להתמודד איתם.

  כל שירותי הייעוץ תחת קורת גג אחת

  המומחים של פתרונות הנדסה ובטיחות יעשו לך את החיים קלים יותר. בגלל שאנחנו מרכזים את כל היועצים החשובים תחת קורת גג אחת, לך יתאפשר להמשיך ולהתעסק עם הפרויקט. לנו יש ניסיון משמעותי בליווי פרויקטים בענף הנדל"ן ומאחורינו שורה ארוכה של לקוחות מרוצים.

  בין היתר, הלקוחות מרוצים מאתנו בזכות היכולת המרשימה לשלב בין יחס אישי, מקצועיות וזמינות.

  כדאי לפנות אלינו בכל שלב של הפרויקט על מנת לשפוך אור על נושאים שאולי לא חשבת עליהם. אנחנו יכולים לעמוד לרשותך בתכנון ההיבט הסביבתי של הפרויקט וכך לחסוך עבורך דאגות, עיכובים וקנסות. הניסיון שלנו עובד לטובתך והפתרונות שלנו כבר הוכיחו את עצמם.

  אז מבחינתך, הצעד הבא הוא רק להשאיר פרטים באתר כדי לפגוש בהקדם יועץ סביבה שילווה אותך ויענה על כל השאלות הרלוונטיות.

   

  שאלות תשובות יועץ סביבה?

  מה תפקידו של יועץ סביבה?

  יועץ סביבה הוא מומחה לכל הקשור בהיבטים של איכות הסביבה בפרויקט, לאחר איסוף נתונים משאר היועצים, יועץ סביבה מפיק דו"ח שמוגש לאגף איכות הסביבה בעירייה ומתייחס בין השאר לבחינת שפכים, חומרים מסוכנים שיהיו בשימוש או עלולים להימצא באיזור, לזיהום האוויר שיווצר עקב הקמת המבנה, ולזיהום הקרקע.

  לאחר הפקת הדו"ח ואישורו אל מול האדריכל והיזם מגיש יועץ הסביבה את הדו"ח לאגף לאיכות הסביבה על מנת לקבל את אישורם להיתר.

  מי צריך יועץ סביבה?

  הצורך ליועץ סביבה משתנה בין פרויקט לפרויקט, לרוב יועץ סביבה יידרש בהקמת מרכזי מסחר, חוות גידול וחקלאות, מפעלי תעשייה, מרכזי קניות ואזורים בעלי אלמנטים משמעותיים לאגף איכות הסביבה כמו התעסקות בגידולים חקלאיים או אחסנה של חומרים לא רגילים.

  אם קיבלת דרישה לעמוד בתקן של אגף איכות הסביבה ולאשר אצלם נספח סביבה צור איתנו קשר באמצעות חברת פתרונות הנדסה ובטיחות, ואנחנו נסייע לך בכל מה שנדרש על מנת לעמוד בהנחיות אגף איכות הסביבה.

  כמה עולה ייעוץ סביבתי?

  העלות של ייעוץ סביבה נע בין כמה אלפי שקלים עד לחמישה עשר אלף שקלים ויותר ותלוי במספר פרמטרים, ראשית מהות המבנה, ישנם מבנים מסובכים עם המון אספקטים של רעלנים או בעיות מסוימות שידרשו התייחסות מעמיקה יותר ויעלו בהתאם , בנוסף גודל המבנה הוא אלמנט משמעותי בהצעת המחיר להליך ייעוץ סביבתי. 

  מה כולל תהליך הייעוץ של יועץ סביבה?

  לאחר קבלת התוכניות האדריכליות ואיסוף הנתונים הרלוונטיים משאר היועצים, מפיק יועץ הסביבה דו"ח מפורט הכולל בתוכו את ההיבטים הרלוונטים לבחינת האגף לאיכות הסביבה בעירייה כמו למשל: ייעוד המקום, מיקומו הגאוגרפי, קרבה לאזורי צמחייה, מהות העבודה במבנה וכמות האנשים, מהם חומרי הגלם הנדרשים לשימוש במבנה, איך מבוצעים תהליכי העבודה במבנה, כמות החומר המשוערת האמורה להיות במחסן וסוגי החומרים שבהם ישתמשו.

  הדו"ח יפרט האם ישנם רעלנים שמשתמשים בהם או חומרים העשויים להיות בעייתים במידה שישפכו על הקרקע, לבסוף נותן הערכת צריכה של מים, הערכת סיכון של דליפת או הימצאות חומרים מסוכנים ועוד. בדו"ח ישנה התייחסות איך לטפל במפגעים או בחומרים הללו ומה יש לעשות בנהלי חירום.

  איך לבחור יועץ סביבה?

  יועץ סביבה או יועץ לאיכות הסביבה חשוב לבחור על פי מספר פרמטרים, ראשית על פי ניסיונו של היועץ, חשוב שיועץ יהיה בעל ניסיון רב באישור נספחים סביבתיים באגף איכות הסביבה של הרשות המקומית.

  חשוב לשמוע המלצות על יועץ הסביבה מאדריכלים ומיזמים שהיועץ עבד עימם בעבר על מנת לקבל חוות דעת על תפקודו בתוך צוות התכנון והמקצועיות שלו, חשוב לא להסתכל רק באספקט המחיר של יועץ סביבה, מכיוון שיועץ סביבה זול לא מעיד על היותו איכותי ולא בטוח שיצליח לאשר את הנספח במחלקה לאיכות הסביבה במהירות.

  לכן חשוב לקחת בחשבון את הניסיון של היועץ באישור מבנים מאותו הסוג, מחירו, המלצות עליו וכמובן חשוב להתחבר ברמה האישית עם היועץ כי בסוף אנשים עובדים עם אנשים.

  פנו אלינו לחברת פתרונות הנדסה ובטיחות וקבלו ייעוץ אנושי, מקצועי ויעיל כבר היום.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ