לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

10 דגשים חשובים שיש לקחת בחשבון כאשר חושבים על בנייה אקוסטית

בשעה טובה אתם בונים בית או מעצבים את מבנה הדירה החדשה שלכם. אחד הדברים שהכי חשוב לשים לב אליהם הוא התכנון האקוסטי, וזאת, מאחר שגם אם הדירה מעוצבת כדירת החלומות שלכם, אך יש רעשים ששומעים בין החדרים או מהדירות הסמוכות, הדבר עלול לפגוע באיכות החיים שלכם ובהנאה מהדירה. אי לכך, חשוב מאוד לחשוב על תכנון אקוסטי נכון. 

איך עושים זאת? ריכזנו כאן מספר דגשים חשובים של יועץ אקוסטיקה שיעזרו לכם בעת בנייה אקוסטית:

1. צפיפות הקירות והתקרה

ככל שהצפיפות של הקירות תהיה גבוהה יותר הבידוד האקוסטי יהיה טוב יותר. חשוב שהקירות או התקרה יכילו חומרים בלי תכונות בידוד טובות כמו צמר סלעים או צמר זכוכית.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  2. ריצוף פרקט

  ריצוף פרקט מוסיף בידוד אקוסטי טוב יותר לקיר. זהו לא תנאי לבידוד האקוסטי אך הפרקט יכול להוסיף עוד אלמנט משמעותי של בידוד.

  3. תקרה אקוסטית

  גם תקרה אקוסטית היא עוד גורם משמעותי שיכול להגביר את עוצמת הבידוד האקוסטי. כפי שנכתב לעיל, חשוב לתת דגש על הקירות, הצפיפות והחומר שממנו הם עשויים, אך יחד עם זאת, תוספת של תקרה אקוסטית וריצוף מתאים יגבירו משמעותית את הבידוד האקוסטי.

  4. שימוש בחומרי בנייה תקינים

  לעיתים יש נטייה כשבונים בית, עקב ההוצאות היקרות ממילא, לעגל פינות ולרכוש חומרים פחות איכותיים. חשוב מאוד להקפיד להשתמש בחומרים תקניים, שיהיו איכותיים ובטיחותיים יותר מחומרים שאינם ויבטיחו בידוד טוב הרבה יותר.

  5. חלונות כפולים

  חלונות כפולים יפחיתו מאוד את כמות הרעש הנכנס מהרחוב ויגרמו לבית להיות יותר אטום ושקט. 

  6. תקציב

  להתחשב מראש בתקציב המוקדש לבנייה ולהקדיש עמודה נפרדת להשקעה בתחום האקוסטי. אתם לא רוצים לפספס את היכולת לבידוד אקוסטי בגלל חוסר תשומת לב או חוסר איזון נכון בתקציב, כך שלא נשאר מספיק לבידוד.

  חשוב גם לרכוש חומרים שיתאימו לכל שלבי הוספת הבידוד ולא יסיימו את התקציב לפני שהוסף בידוד משמעותי לבית.

  7. קירות עבים יותר

  ככל שהקירות יהיו עבים יותר, הבידוד בין החללים השונים יהיה גדול ומשמעותי יותר. ניתן לעבות את הקירות בשכבות של חומרים מבודדים ובכך להבטיח שהבידוד יהיה חזק יותר.

  8. יצירת בליטות בקיר

  יצירת בליטות בקיר, בכל גובה שהוא, יתנו אקוסטיקה טובה יותר בתוך הבית. מתאים במיוחד לבתים וחללים שאוהבים לנגן ולשיר בהם או סתם לשמוע מוזיקה טובה.

  9. לא למהר

  כדי להגיע להחלטות נכונות שיתאימו לבית ויתנו אקוסטיקה טובה אנחנו ממליצים קודם כל להבין לעומק את רמת האקוסטיקה והבידוד הרצויות לכם ורק אז להתחיל לעבור לשלב הבנייה.

  10. התייעצות עם מומחים

  לאחר שעשיתם שיעורי בית והבנתם פחות או יותר מה הרצונות שלכם, כדאי וחשוב להתייעץ עם מומחים המבינים בתחום, דוגמת המומחים של "פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ", אשר ידעו לעזור לכם להתאים את הרצונות שלכם לבית הנתון וליכולת הכלכלית שלכם.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ