לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

יועץ אקוסטיקה

יעוץ אקוסטיקה – פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ

חברתנו מעניקה שירות של יועץ אקוסטי להיתר בנייה, הכנת תוכניות ומפרטים לביצוע ובדיקות לטופס 4.
המהנדסים שלנו בעלי ניסיון רב, מהמומחים בתחום האקוסטיקה בארץ, נשמח לעמוד לרשותכם.השירות שלנו כולל:

 • בבנייה רוויה, בנייני מגורים , משרד ותעשייה.
 • יועץ אקוסטי לבריכה, וחדר מכונות תת קרקעי ועילי.
 • סקר אקוסטי לרעש מטוסים, וכבישים ראשיים.
 • הכנת נספח אקוסטי להיתר בנייה ולבריכה על ידי יועץ אקוסטי מוסמך

משרדנו מלווה בתחום האקוסטיקה פרויקטים ציבוריים רבים, מבני מגורים ותעשייה.
ללקוחות הפרטיים אנו עוזרים בעיקר בהכנת נספח אקוסטי לבריכה ולמניעת רעש מטוסים במחיר מעולה.
מילוי כלל דרישות הועדות השונות לפי ההנחיות של המשרד להגנת הסביבה.

 

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  יועץ אקוסטיקה

  שירות יועץ אקוסטיקה במשרד כולל:

  יועץ אקוסטיקה

   

  יועץ אקוסטיקה מומלץ, לתכנון הבידוד בין הדירות והאיזורים השונים בפרויקט

  פרויקטים ציבוריים, תעשייתיים ומבני מגורים דורשים לא פעם פתרונות הנדסה שונים הכוללים, בין היתר, את שירותיו של יועץ אקוסטי.

  הבידוד האקוסטי בין חלקי הפרויקט יכולה להיות גורם משמעותי ביותר שישפיע על הצלחת הפרויקט לטווח הארוך וההנאה של השוכרים והדיירים במבנה, על השאלה האם נקבל את האישורים הנדרשים כדי לבנות את הפרויקט המתוכנן וגם על הצלחתו בעתיד.

  לכן חשוב לפנות כמה שיותר מהר אל יועץ בתחום הזה, אז למה אתם מחכים? חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ ממתינה לכם עם יועצים בעלי ניסיון של יותר מ-25 שנה, כך שאין ספק שכאן אתם בידיים טובות.

  יועץ אקוסטיקה ותרומתו לפרויקט שלכם

  אם תהיתם לרגע האם כדאי לפנות אליו או לא, חשוב שתבינו שבעזרתו תוכלו להגדיל את הסיכוי שהפרויקט שלכם באמת יצליח בסופו של דבר.

  ניתן לראות ששירותיו של היועץ בתחום הזה כוללים לא מעט אפשרויות, והכול בהתאם לצרכי הלקוח, כמו למשל:

  • הכנת נספח אקוסטי אותו מגישים לצורך קבלת היתר בניה.
  • תכנון אמצעים שונים להסרת מטרדי רעש במקומות מגוונים.
  • חיזוי רעשים המגיעים מכבישים ראשיים שנמצאים בקרבת מקום.
  • ניטור רעשים פתאומיים.

  יעוץ אקוסטי יכול גם לעזור במניעת רעשים עתידיים שעלולים להגיע ממקומות וממקורות שונים. לכן טבעי לראות גם לא מעט מקרים שבהם אנשים פונים להזמנת שירותיו של היועץ גם אחרי שפרויקט הבניה כבר הוקם וכאשר נשאלת השאלה איך נכון יהיה להתמודד עם מטרד רעש כזה או אחר.

   

  יועץ אקוסטיקה מחיר

  מבחינת המחיר, משרדנו מתחייב למחיר מעולה ושירות ללא פשרות, מוזמנים להשאיר פרטים או לשלוח תוכניות במייל ולקבלת הצעה מהירה

  לא מעט מומחים עובדים בישראל בימינו בתחום כמו ייעוץ אקוסטיקה, כך שאפשר להבין מדוע אתם מתלבטים במי לבחור. מה שכן, רק חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ באמת מביאה איתה את כל הניסיון והידע הדרושים, כך שכאן תוכלו להיות בטוחים שהייעוץ יהיה מספיק מעמיק ורלוונטי לדרישות שלכם.

  כמו כן, המומחים שעובדים בחברה יעשו הכול כדי לזרז עבורכם את קבלת כל האישורים הנדרשים לצורך הבניה שעליה אתם עמלים, אז למה שלא תתקשרו כבר עכשיו לקבוע פגישה? החברה זמינה עבורכם תמיד במספר: 054-2042088!

  כיצד משפיעה האקוסטיקה על איכות החיים של הסובבים? כיצד משיגים בידוד אקוסטי אפקטיבי? ולמי כדאי לפנות לטובת ייעוץ אקוסטיקה?

  אקוסטיקה נמדדת באופן שבו אנרגיית הקול עוברת בין שני חללים. ברוב המקרים, המטרה של בידוד אקוסטי למשל היא להקטין את ההד בתוך חלל אחד או לצמצם את מעבר אנרגיית הקול בין חדרים, קומות, מפלסים וכן הלאה. כך ניתן לשמור על השקט תוך כדי מניעת כניסת רעש מבחוץ, אך גם למנוע מטרדי רעש לשכנים או הד שפוגע באיכות החיים.

  על רקע האמור לעיל אפשר להבין את החשיבות של אקוסטיקה בסוגים שונים של מיזמי נדל"ן. בין אם מדובר על בניין חדש, על שיפוץ בית מגורים פרטי או על תמ"א 38 – חובה להתייעץ עם מומחה לאקוסטיקה שמכיר את התחום ואת הפתרונות הרלוונטיים עבורו.

  לאן מיועדים פתרונות אקוסטיים מקצועיים?

  התפקיד העיקרי של יועץ אקוסטי הוא להתאים את הפתרונות לייעוד. בשביל להשיג התאמה כזו, צריך להבין את ההבדל בין שימוש בפתרונות אקוסטיים במקומות שונים: כמו למשל חדרי לימוד לעומת בריכות, בנייני מגורים לעומת בנייני משרדים, מפעלי תעשייה לעומת אולמות תצוגה וכן הלאה.

  באופן כללי, פתרונות אקוסטיים יכולים להתאים בעיקר לשלושה סוגים של פרויקטים: פרויקטים ציבוריים, מבני מגורים ותעשייה. מכאן והלאה, התפקיד של היועץ הוא כבר לבצע את ההתאמה ברזולוציה גבוהה יותר ולשפר את התוצאה האקוסטית. מעבר לכך, המעורבות של יועץ אקוסטיקה יכולה לסייע גם בהיבט הבירוקרטי של הפרויקט.

   

  סוגי פתרונות אקוסטיים למניעת רעש זאת המומחיות של יועץ אקוסטיקה

  עוד תפקיד חשוב  בא לידי ביטוי באופן שבו היועץ בוחר את הפתרונות השונים. בשביל לבחור כל סוג של פתרון מן הסוג הזה, על היועץ להביא בחשבון את היתרונות והחסרונות שלו ביחס לאלטרנטיבות. כמו כן, היועץ משתמש בניסיון שעומד לרשותו על מנת להשוות בין סוגים שונים של פתרונות אקוסטיים גם לפי שיקולים שחשובים לקבלן או ליזם – כמו למשל עלות או זמינות חומרי הגלם.

  בפועל, הפתרונות האקוסטיים שבהם משתמשים על מנת למנוע רעש תלויים כאמור באופי של הפרויקט ובמטרות שלו. אחרי שמגדירים את המטרות ואת מאפייני הפרויקט, אפשר להיכנס אל עובי הקורה ולשמוע מה אומר על זה יועץ מיומן.

  גורמים המשפיעים על הבידוד האקוסטי

  האפקטיביות של פתרונות אקוסטיים תלויה באופן שבו משתמשים בהם. אם למשל רוצים למנוע חדירת רעש, אפשר לעשות את זה באמצעות שינוי של מיקום הדלתות, החלונות ופתחי האוורור. אבל גם כאן, התפקיד של היועץ הוא לחשוב היטב איך למקם את המרכיבים השונים הן זה ביחס לזה והן ביחס למקורות רעש חיצוניים.

  לשם השוואה, כאשר המטרה היא מניעת הד – יש גורמים אחרים שמשפיעים על האפקטיביות של הפתרונות האקוסטיים. כאן מדובר למשל על אפשרות לחספס את הקירות על מנת להפחית את ההד הטבעי, או לחילופין לשלב ריהוט וחפצים בלי לפגוע בתשתית ובמבנה. נוסף על כך, קבלנים ויזמים מערבים יועץ אקוסטיקה על מנת לשמוע ממנו מה צריך להיות גודל החלל למניעת הד.

  פתרונות אקוסטיים מחוץ למבנה

  בידוד אקוסטי מושפע מטבע הדברים מכמות הרעש שיש מחוץ למבנה. לשם המחשה:

  • בבנייני מגורים, מביאים בחשבון את הקרבה למדרכה ולרחוב ואת כמות הדיירים בשכונה.
  • בבנייני משרדים בערים סואנות, יש משמעות לקרבה של הבניין אל נתיבי תחבורה ציבורית, כבישים, מחלפים, צמתים וכן הלאה.
  • בחלק מהפרויקטים, אנשי מקצוע והגורמים המעורבים בוחרים לשים את מקור הקול הרצוי בתוך מבנה ספציפי דמוי קונכייה על מנת ליצור מראה לגלי הקול ועל מנת לשפר את הבידוד האקוסטי. 
  • בפרויקטים אחרים, אפשר לתגבר את העברת הקול בתוך החדר באמצעות חלוקה של התקרה לכמה אזורים שונים. בכל מקרה, החלטות מן הסוג הזה מתקבלות יחד עם יועץ אקוסטיקה ולא לבד. 

  לכן, בודקים מה קורה בתוך המבנה והפרויקט – אך גם מה המצב מחוצה לו.

  החשיבות של יועץ בבחירת פתרונות אקוסטיים 

  הנקודה היא שהתפקיד של יועץ אקוסטיקה לא יכול להתבצע על ידי אנשי מקצוע שהם אינם מומחים לתחום הזה ספציפית. זה נכון שהיזם מכיר טוב יותר מכל אחד אחר את התקציב עבור הפרויקט או שהקבלן יודע איך לבנות אותו, אך פתרונות אקוסטיים דורשים מערכת יכולות אחרת לגמרי. יתרה על כך, ארגז הכלים של היועץ לא דומה לזה שיש לשאר אנשי המקצוע המעורבים בפרויקטים שונים של הקמת בניינים ונדל"ן.

  החדשות הטובות הן שהמעורבות של היועץ יכולה לעזור בכל השלבים השונים של הפרויקט. לא צריך לחכות עד לתום הפרויקט על מנת לקבל את חוות הדעת, כי עדיף לעשות את זה מראש ולערב אותו בתהליך קבלת ההחלטות. כך דואגים מצד אחד לשיפור בבידוד האקוסטי, אך מצד שני גם להיבט הבירוקרטי של הסוגייה.

  הכנת חוות דעת אקוסטית כנספח להיתר בניה

  יועץ אקוסטיקה מוסמך על פי החוק להכין חוות דעת כנספח להיתר בניה. נספח להיתר בניה עם חוות דעת מן הסוג הזה חשוב מאוד, כי בלעדיו אי אפשר לסיים את הפרויקט. בשביל להכין חוות דעת כנספח להיתר בניה, על היועץ להגיע אל השטח ולהיות מעורב בפרויקט. 

  מבחינת הקבלן או היזם, היתרון הוא שמעורבות מוקדמת של היועץ חוסכת בהוצאות מיותרות – כמו למשל על בנייה ולאחר מכן הריסה בגלל חוסר עמידה בסטנדרטים אקוסטיים מסוימים. במילים אחרות, גם קבלנים ויזמים צריכים לנצל את העובדה שעליהם להכין חוות דעת אקוסטית כנספח להיתר בנייה. אם קבלנים ויזמים עושים את זה בצורה נכונה, הפרויקט יהיה ברמה אקוסטית גבוהה ויש יותר סיכוי לכך שהוא יאושר על ידי הרשויות הרלוונטיות. 

  באופן רשמי, כל סוג של חוות דעת אקוסטית צריכה להיות מגובה בהנחיות של המשרד לאיכות הסביבה. נכון להיום, המשרד לאיכות הסביבה הוא זה שאחראי בין היתר על הנושא של בידוד אקוסטי וקובע כיצד אפשר להשיג אותו. בנוסף לכך, המשרד לאיכות הסביבה יכול לפרסם הנחיות שונות לבנייני מגורים לעומת בנייני משרדים, מבנים ציבוריים או מפעלי תעשייה.

  גם פה, התפקיד של יועץ אקוסטיקה הוא לעקוב אחר ההנחיות ולדאוג שהן יזכו ליישום מלא בשטח. כאשר ההנחיות של המשרד להגנת הסביבה מיושמות בשטח ועל פי החוק בצורה נכונה, הקבלנים והיזמים יכולים להיות רגועים. בהמשך, זה אומר שגם הקבלנים וגם היזמים יקבלו את אישורי המשרד לאיכות הסביבה ויציעו ללקוחות שלהם סביבת מגורים או עבודה אקוסטית לחלוטין.

  בדיקות אקוסטיות תוך כדי ניהול הפרויקט

  אין בעיה לערב יועץ אקוסטיקה תוך כדי הפרויקט ועל מנת לבצע בדיקות לפעולות שכבר נעשו. בשביל לבדוק את האיכות האקוסטית, אפשר לבקש מאיש מקצוע חיצוני חוות דעת מנומקת. לאחר מכן, משתמשים בחוות הדעת הזו על מנת להחליט איפה ואיך לבצע את ההתאמות הנדרשות.

  בסופו של דבר, יעוץ אקוסטיקה ברמה גבוהה נותן פתרונות אקוסטיים מתקדמים כי הוא מכיר את התחום ומשום שיש לו ניסיון. עבור קבלנים ויזמים מענף הנדל"ן, זה שירות קריטי עם ערך מוסף.

  כל שירותי הייעוץ שחשובים לך במקום אחד

  נציגי פתרונות הנדסה ובטיחות משלבים את כל שירותי הייעוץ הרלוונטיים עבורך תחת קורת גג אחת. כעת נשמח לתאם עבורך פגישה ולחסוך עבורך זמן, כסף ודאגות. נציגינו ממתינים לפנייתך כעת!

  יועץ אקוסטיקה

  שאלות תשובות

  מה התפקיד של יועץ אקוסטיקה?

  התפקיד העיקרי בתחום הבנייה הוא הכנת חוות דעת המתייחסת הן לרעשים הנובעים מהמבנה עצמו כלפי הסביבה, ובעיקר רעשים ממתקנים מכאניים כגון : מזגנים , מפוחים, משאבות מים וגנרטור, שנדרשים לגביהם המלצות לביצוע השתקה והנחתת רעשים ע"פ דרישת התקנות למניעת מפגעים (רעש בלתי סביר, ומניעת רעש).
  השפעת תנועת רכבים ומטוסים על המבנה גם היא נלקחת בחשבון.

  מה כוללת חוות דעת של יועץ אקוסטיקה?

  חוות הדעת כוללת את תיאור המבנה וסביבתו, תיאור מבנים שכנים ומפגעי רעש שונים והמלצות להפחתת רמות הדציבלים הנובעים ממקורות הרעש השונים. כמו כן מפרט טכני לבנייה, הכולל את חומרי הבנייה הנכונים על מנת להפחית את רמות הרעש מהסביבה אל תוך המבנה.

  למה נדרש דוח אקוסטי להיתר בנייה?

  בדו"ח לקוחים בחשבון את כלל האספקטים האקוסטיים הסביבתיים ביחס למבנה נתון, ונותן המלצות עקרוניות לבדיקה ופירוט בשלב של תכנון מפורט.

  ההמלצות נוגעות לחומרים ולאלמנטים השונים בתהליכי הבנייה השונים:
  משקל הקונסטרוקציה, איטום קירות חיצוניים, משקל דלתות ואיטום שלהן, סוגי בלוקים, משקל הקירות, סוגי החלונות והתריסים ואופן בניית הגג.

  איך לבחור יועץ אקוסטיקה מתאים לפרויקט שלך?

  חשוב שיועץ האקוסטיקה יהיה בעל ניסיון רב, בעבודה בתחום האקוסטיקה לבנייה, ליווי להיתר בנייה הכנת דוחות אקוסטיים ואישורם בעירייה.
  מומלץ לבחור בחברה בעלת ניסיון בתחום המדידות האקוסטיות, הכנת דוחות וניתוחם, ומתן חוות דעת במצבים מגוונים.
  מבחינת ההכשרה, פיזיקאים ומהנדסי מכונות וכל מי שלמד את תחום האקוסטיקה ובעל שנות ניסיון רבות יכול לשמש כיועץ בתחום.

  כמה עולה דוח אקוסטי ?

  המחירים של דוחות אקוסטים משתנים בהתאם לצורך ובסוג המבנה אך לרוב המחיר נע בין אלף ₪ לדוחות פשוטים ל כמה אלפי שקלים ויותר תלוי בסוג הפרויקט ובסוג הליווי הנדרש ליזם.
  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מלווה מאות פרויקטים בתחום האקוסטיקה ונשמח לשלוח לכם הצעת מחיר אטרקטיבית ומותאמת לצרכים שלכם.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ