צרו קשר
ּ

יועץ אקוסטיקה

יועץ אקוסטיקה – הכנת נספח אקוסטי לבריכה ולהיתר בנייה

ייעוץ אקוסטי על ידי יועץ אקוסטיקה

חברת פתרונות הנדסה ובטיחות נותנת ייעוץ אקוסטי למעלה מ- 35 שנה ע״י מהנדסים מומחים בעלי ניסיון רב באקוסטיקה.

פתרונות הנדסה ובטיחות משמשים כיועצי אקוסטיקה בפרויקטים ציבוריים, מבני מגורים ותעשייה.

שירותי המשרד כוללים:

חיזוי הרעש נעשה באמצעות מודל לחיזוי רעש מכבישים, "TNM – traffic noise modeling" שפותח ע"י רשות הכבישים הפדרלית (.A.W.H.F) בארה"ב. מודל זה מפיק מפלסי רעש שעתיים ביחידות Leq . לצורך החיזוי, המודל משתמש בנתונים כדלהלן:

 • נפחי תנועה לפי סוג הרכב (רכב קל, בינוני, כבד, אוטובוסים, אופנועים).
 • מהירות התנועה.
 • ייעוץ אקוסטי.
 • מיקום הכביש ע"פ קוארדינטות תלת מימדיות (כולל שיפוע הכביש).
 • מיקום של מיסוך אקוסטי בין הכביש לבין הקולטים.
 • לקולטים המאפיינים חזיתות הניצבות לכביש 412 ,מעטפת הבניין נלקח כמיסוך אקוסטי לכיוון הכביש.
 • מיקום הקולטים.
 • סוג הקרקע בין הכביש לקולט.

יועץ אקוסטיקה

פרויקטים ציבוריים, תעשייתיים ומבני מגורים דורשים לא פעם פתרונות הנדסה שונים הכוללים, בין היתר, את שירותיו של יועץ אקוסטיקה. האקוסטיקה יכולה להיות פרט משמעותי ביותר שישפיע על הפרויקט, על השאלה האם נקבל את האישורים הנדרשים כדי לבנות את הפרויקט המתוכנן וגם על הצלחתו בעתיד. לכן חשוב לפנות כמה שיותר מהר אל יועץ בתחום הזה, אז למה אתם מחכים? חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ ממתינה לכם עם יועצים בעלי ניסיון של יותר מ-35 שנה, כך שאין ספק שכאן אתם בידיים טובות.

 

יועץ אקוסטיקה ותרומתו לפרויקט שלכם

אם תהיתם לרגע האם כדאי לפנות אל יועץ אקוסטיקה או לא, חשוב שתבינו שבעזרתו תוכלו להגדיל את הסיכוי שהפרויקט שלכם באמת יצליח בסופו של דבר. ניתן לראות ששירותיו של היועץ בתחום הזה כוללים לא מעט אפשרויות, והכול בהתאם לצרכי הלקוח, כמו למשל:

 • הכנת נספח אקוסטי אותו מגישים לצורך קבלת היתר בניה
 • תכנון אמצעים שונים להסרת מטרדי רעש במקומות מגוונים
 • חיזוי רעשים המגיעים מכבישים ראשיים שנמצאים בקרבת מקום
 • ניטור רעשים פתאומיים

יועץ בתחום הזה יכול גם לעזור במניעת רעשים עתידיים שעלולים להגיע ממקומות וממקורות שונים. לכן טבעי לראות גם לא מעט מקרים שבהם אנשים פונים להזמנת שירותיו של היועץ גם אחרי שפרויקט הבניה כבר הוקם וכאשר נשאלת השאלה איך נכון יהיה להתמודד עם מטרד רעש כזה או אחר.

 

יועץ אקוסטיקה עם ניסיון ומקצועיות

לא מעט מומחים עובדים בישראל בימינו בתחום כמו ייעוץ אקוסטי, כך שאפשר להבין מדוע אתם מתלבטים במי לבחור. מה שכן, רק חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ באמת מביאה איתה את כל הניסיון והידע הדרושים, כך שכאן תוכלו להיות בטוחים שהייעוץ יהיה מספיק מעמיק ורלוונטי לדרישות שלכם. כמו כן, המומחים שעובדים בחברה יעשו הכול כדי לזרז עבורכם את קבלת כל האישורים הנדרשים לצורך הבניה שעליה אתם עמלים, אז למה שלא תתקשרו כבר עכשיו לקבוע פגישה? החברה זמינה עבורכם תמיד במספר: 054-2042088.

כיצד משפיעה האקוסטיקה על איכות החיים של הסובבים? כיצד משיגים בידוד אקוסטי אפקטיבי? ולמי כדאי לפנות לטובת ייעוץ בנושא האקוסטיקה?

אקוסטיקה נמדדת באופן שבו אנרגיית הקול עוברת בין שני חללים. ברוב המקרים, המטרה של בידוד אקוסטי למשל היא להקטין את ההד בתוך חלל אחד או לצמצם את מעבר אנרגיית הקול בין חדרים, קומות, מפלסים וכן הלאה. כך ניתן לשמור על השקט תוך כדי מניעת כניסת רעש מבחוץ, אך גם למנוע מטרדי רעש לשכנים או הד שפוגע באיכות החיים.

על רקע האמור לעיל אפשר להבין את החשיבות של אקוסטיקה בסוגים שונים של מיזמי נדל"ן. בין אם מדובר על בניין חדש, על שיפוץ בית מגורים פרטי או על תמ"א 38 – חובה להתייעץ עם מומחה לאקוסטיקה שמכיר את התחום ואת הפתרונות הרלוונטיים עבורו.

לאן מיועדים פתרונות אקוסטיים מקצועיים?

התפקיד העיקרי של יועץ אקוסטי הוא להתאים את הפתרונות לייעוד. בשביל להשיג התאמה כזו, צריך להבין את ההבדל בין שימוש בפתרונות אקוסטיים במקומות שונים: כמו למשל חדרי לימוד לעומת בריכות, בנייני מגורים לעומת בנייני משרדים, מפעלי תעשייה לעומת אולמות תצוגה וכן הלאה.

באופן כללי, פתרונות אקוסטיים יכולים להתאים בעיקר לשלושה סוגים של פרויקטים: פרויקטים ציבוריים, מבני מגורים ותעשייה. מכאן והלאה, התפקיד של היועץ הוא כבר לבצע את ההתאמה ברזולוציה גבוהה יותר ולשפר את התוצאה האקוסטית. מעבר לכך, המעורבות של יועץ אקוסטיקה יכולה לסייע גם בהיבט הבירוקרטי של הפרויקט.

סוגי פתרונות אקוסטיים למניעת רעש

עוד תפקיד חשוב של יועץ אקוסטיקה בא לידי ביטוי באופן שבו הוא בוחר את הפתרונות השונים. בשביל לבחור כל סוג של פתרון מן הסוג הזה, על היועץ להביא בחשבון את היתרונות והחסרונות שלו ביחס לאלטרנטיבות. כמו כן, היועץ משתמש בניסיון שעומד לרשותו על מנת להשוות בין סוגים שונים של פתרונות אקוסטיים גם לפי שיקולים שחשובים לקבלן או ליזם – כמו למשל עלות או זמינות חומרי הגלם.

בפועל, הפתרונות האקוסטיים שבהם משתמשים על מנת למנוע רעש תלויים כאמור באופי של הפרויקט ובמטרות שלו. אחרי שמגדירים את המטרות ואת מאפייני הפרויקט, אפשר להיכנס אל עובי הקורה ולשמוע מה אומר על זה יועץ מיומן.

גורמים המשפיעים על הבידוד האקוסטי

האפקטיביות של פתרונות אקוסטיים תלויה באופן שבו משתמשים בהם. אם למשל רוצים למנוע חדירת רעש, אפשר לעשות את זה באמצעות שינוי של מיקום הדלתות, החלונות ופתחי האוורור. אבל גם כאן, התפקיד של היועץ הוא לחשוב היטב איך למקם את המרכיבים השונים הן זה ביחס לזה והן ביחס למקורות רעש חיצוניים.

לשם השוואה, כאשר המטרה היא מניעת הד – יש גורמים אחרים שמשפיעים על האפקטיביות של הפתרונות האקוסטיים. כאן מדובר למשל על אפשרות לחספס את הקירות על מנת להפחית את ההד הטבעי, או לחילופין לשלב ריהוט וחפצים בלי לפגוע בתשתית ובמבנה. נוסף על כך, קבלנים ויזמים מערבים יועץ אקוסטיקה על מנת לשמוע ממנו מה צריך להיות גודל החלל למניעת הד.

פתרונות אקוסטיים מחוץ למבנה

בידוד אקוסטי מושפע מטבע הדברים מכמות הרעש שיש מחוץ למבנה. לשם המחשה

 • בבנייני מגורים, מביאים בחשבון את הקרבה למדרכה ולרחוב ואת כמות הדיירים בשכונה.
 • בבנייני משרדים בערים סואנות, יש משמעות לקרבה של הבניין אל נתיבי תחבורה ציבורית, כבישים, מחלפים, צמתים וכן הלאה.
 • בחלק מהפרויקטים, אנשי מקצוע והגורמים המעורבים בוחרים לשים את מקור הקול הרצוי בתוך מבנה ספציפי דמוי קונכייה על מנת ליצור מראה לגלי הקול ועל מנת לשפר את הבידוד האקוסטי. 
 • בפרויקטים אחרים, אפשר לתגבר את העברת הקול בתוך החדר באמצעות חלוקה של התקרה לכמה אזורים שונים. בכל מקרה, החלטות מן הסוג הזה מתקבלות יחד עם יועץ אקוסטיקה ולא לבד. 

לכן, יועץ אקוסטיקה בודק גם מה קורה בתוך המבנה והפרויקט – אך גם מה המצב מחוצה לו.

החשיבות של יועץ בבחירת פתרונות אקוסטיים 

הנקודה היא שהתפקיד של יועץ אקוסטיקה לא יכול להתבצע על ידי אנשי מקצוע שהם אינם מומחים לתחום הזה ספציפית. זה נכון שהיזם מכיר טוב יותר מכל אחד אחר את התקציב עבור הפרויקט או שהקבלן יודע איך לבנות אותו, אך פתרונות אקוסטיים דורשים מערכת יכולות אחרת לגמרי. יתרה על כך, ארגז הכלים של היועץ לא דומה לזה שיש לשאר אנשי המקצוע המעורבים בפרויקטים שונים של הקמת בניינים ונדל"ן.

החדשות הטובות הן שהמעורבות של היועץ יכולה לעזור בכל השלבים השונים של הפרויקט. לא צריך לחכות עד לתום הפרויקט על מנת לקבל את חוות הדעת, כי עדיף לעשות את זה מראש ולערב אותו בתהליך קבלת ההחלטות. כך דואגים מצד אחד לשיפור בבידוד האקוסטי, אך מצד שני גם להיבט הבירוקרטי של הסוגייה.

הכנת חוות דעת אקוסטית כנספח להיתר בניה

יועץ אקוסטיקה מוסמך על פי החוק להכין חוות דעת כנספח להיתר בניה. נספח להיתר בניה עם חוות דעת מן הסוג הזה חשוב מאוד, כי בלעדיו אי אפשר לסיים את הפרויקט. בשביל להכין חוות דעת כנספח להיתר בניה, על היועץ להגיע אל השטח ולהיות מעורב בפרויקט. 

מבחינת הקבלן או היזם, היתרון הוא שמעורבות מוקדמת של היועץ חוסכת בהוצאות מיותרות – כמו למשל על בנייה ולאחר מכן הריסה בגלל חוסר עמידה בסטנדרטים אקוסטיים מסוימים. במילים אחרות, גם קבלנים ויזמים צריכים לנצל את העובדה שעליהם להכין חוות דעת אקוסטית כנספח להיתר בנייה. אם קבלנים ויזמים עושים את זה בצורה נכונה, הפרויקט יהיה ברמה אקוסטית גבוהה ויש יותר סיכוי לכך שהוא יאושר על ידי הרשויות הרלוונטיות. 

באופן רשמי, כל סוג של חוות דעת אקוסטית צריכה להיות מגובה בהנחיות של המשרד לאיכות הסביבה. נכון להיום, המשרד לאיכות הסביבה הוא זה שאחראי בין היתר על הנושא של בידוד אקוסטי וקובע כיצד אפשר להשיג אותו. בנוסף לכך, המשרד לאיכות הסביבה יכול לפרסם הנחיות שונות לבנייני מגורים לעומת בנייני משרדים, מבנים ציבוריים או מפעלי תעשייה.

גם פה, התפקיד של יועץ אקוסטיקה הוא לעקוב אחר ההנחיות ולדאוג שהן יזכו ליישום מלא בשטח. כאשר ההנחיות של המשרד להגנת הסביבה מיושמות בשטח ועל פי החוק בצורה נכונה, הקבלנים והיזמים יכולים להיות רגועים. בהמשך, זה אומר שגם הקבלנים וגם היזמים יקבלו את אישורי המשרד לאיכות הסביבה ויציעו ללקוחות שלהם סביבת מגורים או עבודה אקוסטית לחלוטין.

בדיקות אקוסטיות תוך כדי ניהול הפרויקט

אין בעיה לערב יועץ אקוסטיקה תוך כדי הפרויקט ועל מנת לבצע בדיקות לפעולות שכבר נעשו. בשביל לבדוק את האיכות האקוסטית, אפשר לבקש מאיש מקצוע חיצוני חוות דעת מנומקת. לאחר מכן, משתמשים בחוות הדעת הזו על מנת להחליט איפה ואיך לבצע את ההתאמות הנדרשות.

בסופו של דבר, יועץ ברמה גבוהה נותן פתרונות אקוסטיים מתקדמים כי הוא מכיר את התחום ומשום שיש לו ניסיון. עבור קבלנים ויזמים מענף הנדל"ן, זה שירות קריטי עם ערך מוסף.

כל שירותי הייעוץ שחשובים לך במקום אחד

נציגי פתרונות הנדסה ובטיחות משלבים את כל שירותי הייעוץ הרלוונטיים עבורך תחת קורת גג אחת. כעת נשמח לתאם עבורך פגישה עם יועץ אקוסטיקה ולחסוך עבורך זמן, כסף ודאגות. נציגינו ממתינים לפנייתך כעת!

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ