לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

תכנון ספרינקלרים

להעלות את רמת הבטיחות

חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע”מ אש שמה לעצמה למטרה להעלות את רמת הבטיחות במפעלים, אזורי תעשייה, גנים, מרכזים ציבוריים ועוד.

החברה מעמידה לרשותך צוות מקצועי הכולל מהנדסי תואר שני בתחום הבטיחות והיא מקפידה לקחת כל פרויקט באופן אישי ולהתייחס אל צורך המיגון בצורה המקצועית ביותר.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  החברה מבצעת תכנון והתקנת ספרינקלרים, הדרכות בטיחות, היא מכינה תיקי שטח, ומציעה לך שירות מלא בכל הנוגע לרישוי העסק שלך תחת קורת גג אחת.

  אנו מזמינים אותך לבדוק כיצד אפשר להפוך את המבנה שלך למוגן מפני שריפה, להתייעץ ולבדוק כיצד נוכל לעמוד לרשותך.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע”מ

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע”מ מתמחה בתכנון, ביצוע, שרות ואחזקות למערכות כיבוי וגילוי אש, מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך.

  הניסיון המצטבר והשמירה על סטנדרטים גבוהים הפכו את החברה לאחת החברות המובילות בענף כיבוי וגילוי האש , מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך.

  שאלות נפוצות על תכנון והתקנת ספרינקלרים

  מערכת ספרינקלרים היא מערכת מסועפת המיועדת להפחית את סכנת האש. מערכת זו היא מהבטוחות הקיימות להתמודדות עם דליקה או שריפה, היא פועלת באופן עצמאי, אך כדי להתקין אותה יש צורך בתכנון מקצועי, מוקפד ומותאם באופן אישי למבנה.

  אם יש ברשותך עסק או שישנו מתחם שנמצא באחריותך, עלייך לדאוג כי העובדים והאנשים המגיעים אלייך יהיו מוגנים ולכן ייתכן שיש לך שאלות רבות על ספרינקלרים ומערכות להגנה וכיבוי אש ועליהן נענה במאמר.

  מהם ספרינקלרים?

  ישנן מערכות שונות אשר מיועדות להגנה מפני דליקה ושריפה. בין היתר המערכות יכולות לכלול גלאי עשן ואש, מטפים, ספרינקלרים ועוד.

  אמצעי ההגנה הטוב ביותר ברגע שפורצת דליקה הוא מערכת ספרינקלרים. המערכת מורכבת מצינורות אשר בקצה שלהם ישנם מתזים.

  בכל קצה ישנה מבחנת זכוכית ובתוכה ישנו נוזל אשר מגיב לטמפרטורה. ברגע שהטמפרטורה בסביבה עולה, הנוזל מתפשט, עד שהוא שובר את הזכוכית.

  ברגע שהזכוכית נשברת, המתזים מתחילים לעבוד וכך מכבים את האש או מגבילים את יכולת ההתפשטות שלה.

  מערכת כיבוי אש המתבססת על ספרינקלרים נחשבת למערכת בטוחה כיוון שהיא אינה תלויה ביד אדם לצורך ההפעלה.

  ברגע שהחום עולה לטמפרטורה שיכולה להוות סכנה, המתזים עובדים על מנת לכבות אותה ובדרך זו מונעים גם את ההתפשטות לאזורים נוספים במבנה.

  על מנת להתקין את המערכת יש לבצע תכנון מקדים, מוקפד ומקצועי.

  איזה רקע צריך להיות לבעל המקצוע המתכנן את המערכת?

  בעל המקצוע אשר יבצע את התכנון של המערכת צריך להיות מומחה בתחום הבטיחות בכלל ובתחום בטיחות אש בפרט. מהנדס בטיחות יוכל להגיע אל המבנה, להעריך את הסיכונים, לבחון את תכניות הבנייה ולתכנן את מערכת ההגנה הנכונה עבורו.

  מבחינתך, חשוב כי בעל המקצוע יהיה לא רק בעל הסמכה לעבוד בתחום אלא גם בעל ניסיון בתחום תכנון והתקנת ספרינקלרים.

  התכנון הוא חלק חשוב בתהליך כיבוי האש כאשר תכנון נכון יכול למנוע אסון בגוף, בנפש ובמבנה. לכן, אין להפחית מחשיבות המתכנן וחובה לבדוק כי לבעל המקצוע יש את הרקע המתאים והניסיון הנדרש כדי לבצע את העבודה כראוי.

  באילו גורמים יש להתחשב בעת תכנון והתקנת ספרינקלרים?

  תכנון והתקנת ספרינקלרים מתבצע באופן ספציפי למבנה. אין התקנה אחת אשר דומה לאחרת וזאת כיוון שכל מבנה הוא שונה וחובק בתוכו סכנות שונות.

  בעת התכנון, על בעל המקצוע להתחשב בגורמים שונים, בהם:

  • צורת המבנה – בבדיקת המבנה יש להתייחס הן לתכניות הבנייה והן למבנה עצמו. בתכנון המערכת יש לבחון מהן נקודות החולשה של המבנה ולנסות להעריך כיצד תתנהג האש במקרה שהיא תפרוץ במקום. אחת מהמטרות של המערכת היא לצמצם נזקים על ידי הגבלת התפשטות האש ולכן ישנה חשיבות רבה לבחינת המבנה עצמו מבפנים וברמת תכניות הבניין.
  • הפעילות במבנה – בכל מבנה מתקיימת פעילות שונה ובתכנון מערכת כיבוי האש יש להתחשב בפעילות זו והיכן היא מתקיימת. במפעלים מסוימים ישנו שימוש בחומרים כימיים שיכולים להידלק ובאחרים מופעלות מכונות עם חומרים דליקים. על המתכנן לבדוק את הפעילויות, להעריך מה יכול לגרום לדליקה וכיצד תתנהג האש במצב זה. בהתאם עליו לתכנן את מיקומי המתזים כך שיכבו את האש ויגבילו אותה מהר ככל האפשר.
  • הגורם האנושי – ישנן פעולות אשר יכולות לגרום לדליקה והן אינן תלויות בגורם האנושי, אך ישנן פעולות שאותן יכולים לבצע אנשים שנמצאים במבנה או מחוצה לו. על מומחה בטיחות אש להעריך מהם הגורמים האנושיים שיכולים להוביל לדליקה וכיצד נכון להתקין את המערכת בהתאם לסיכונים השונים.

  בתכנון ספרינקלרים, ישנם גורמים רבים שיש להתחשב בהם כשהמטרה היא להתקין כל מתז במקום הנכון כך שבשעת הצורך הוא יפעל ביעילות המיטבית ויפחית את הסכנה לאנשים ולמבנה.

  מתי יש לבצע ביקורת למערכת?

  חשוב לדעת כי גם במקרה שישנה מערכת של כיבוי אש במבנה, אך היא לא תוכננה על ידך או שהיא נבנתה לפני זמן רב, יש לבצע עבודות ביקורת ולוודא כי היא תוכל לעבוד בצורה הטובה ביותר, אם יהיה צורך בכך.

  את הביקורת יש להזמין אחת לתקופה, יש לבצע אותה במקרה שנכנסת אל מבנה עם מערכת קיימת כדי לבדוק אם היא תוכל לשמש אותך ויש לבצע ביקורת ובדיקת התאמה במקרה של שיפוץ ושינוי ייעוד המבנה.

  כפי שנכתב, תכנון המערכת מביא בחשבון גורמים שונים, בהם גם המבנה וסוג הפעילות. לכן, במידה ומתבצע שיפוץ או עיצוב מחדש אשר גורם להזזת מיקומים משמעותית של מכונות וחומרים, יש להזמין ביקורת.

  כמו כן, במקרה בו עלייך לשנות את אופי העבודה במקום, חשוב מאד לבדוק כי המערכת הקיימת תוכל להגן עלייך ועל היושבים במקום גם בשימוש החדש שלו.

  בכל הנוגע לבטיחות המקום ובטיחות מאש, עלייך לנקוט גישה שבה אם יש ספק, אין ספק ויש להזמין מומחה בתחום. כלומר, אם מסיבה כלשהי יש לך ספק אם המערכת הקיימת תוכל לשמש אותך בבוא העת ואם יש לך שאלות על המערכת הקיימת ומידת היעילות שלה, עלייך לפנות אל המומחה בכך ולהעלות את כל הספקות ואת כל השאלות – עד להגעה לבטיחות מקסימלית.

  מהם הסימנים המעידים על כך שהחברה שבחרת מתמחה בתחום בטיחות אש?

  בעת הזמנת בעל מקצוע אשר יבצע תכנון והתקנת ספרינקלרים, עלייך לוודא כי מדובר במהנדס בטיחות וכי יש לו את הניסיון המתאים. בחינת הניסיון היא בחינה חשובה ועליה להתאים לצרכים הפרטיים שלך, של המבנה והעסק שלך.

  עלייך לשאול את בעל המקצוע או החברה אלו עבודות הוא ביצע, היכן ואף לבקש לשוחח עם ממליצים אשר יוכלו להעיד על העבודה.

  עלייך לזכור כי בטיחות אש היא אינה משחק, היא יכולה להציל חיים ולבעל המקצוע המתכנן חלק חשוב בתהליך זה.

  בנוסף לכך, שחשוב לבדוק כי לבעל המקצוע או החברה יש רקע מתאים, עלייך לבדוק כיצד מתבצע התהליך ולצפות ליחס אישי.

  חשוב מאד שהתכנון יתבצע על פי בדיקת תכניות המבנה, הגעה אל המקום עצמו ותשאול שלך.

  שיתוף הפעולה שלך חשוב ואם יש לך ספקות, שאלות, חוסר הבנה, עלייך להעלות אותן ולקבל מענה לכל אלה.

  חברה המתמחה בתחום בטיחות אש תעמיד לרשותך צוות מנוסה בתכנון המערכות השונות. היא תכיר לא רק את מערכת הספרינקלרים אלא תוכל להמליץ לך על מערכות גלאי עשן ואף תוכל לבצע הדרכות תקופתיות לעובדים שלך.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ