צרו קשר

  ּ

  תיק שטח לכיבוי אש

  תיק שטח

  נדרשת להכין תיק שטח לכיבוי אש?

  המומחים של חברת פתרונות הנדסה ובטיחות יעשו זאת עבורך במהירות!

  פתרונות הנדסה ובטיחות – עם ניסיון של 15 שנה בתחום הבטיחות.

  הגעתם למקום הנכון:

  • אנחנו מתחייבים לספק לכם תוך 5 ימי עסקים!
  • אנחנו מתחייבים למחיר הנמוך ביותר, תוך שמירה על מקצועיות וסטנדרטים מהגבוהים בשוק, ובהתאם לדרישות שירותי הכבאות.
  • עבודה בהתאם להוראות מכ”ר 503.
  • אחריות זמינות ושירות 24/7 אצל המומחים שלנו.

   

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  אז מה צריך להיות לכם לפני תחילת התהליך?

  1. תוכנית בטיחות אש כפי שאושרה בהעתק קשיח.
  2. שילוט טכני ושלטי הנגישות וההכוונה.
  3. סימון רחבת כיבוי.
  4. שילוט לברזי כיבוי חיצוניים.
  5. ציוד מלא בעמדת הכיבוי.
  6. פאנל פיקוד כבאים מותקן ומשולט בהתאם.

  מה כולל תיק שטח?

  • מידע כללי על המבנה.
  • שרטוטים, תוכניות ומפות של המבנה וסביבתו, רישום אמצעי הבטיחות הקיימים במתחם.
  • דרכי גישה לרכבי חירום והצלה.
  • מידע על דרכי כניסה וחדירה למתחם, כניסות ויציאות.
  • דרכי מילוט ורחבת היערכות לרכבי חירום והצלה.
  • הוראות ונהלים לשעת חירום.
  • כמו כן תיק שטח כיבוי אש צריך לכלול תוכניות ותמונות המפרטות את מערכות גילוי וכיבוי אש, ומערכות חשמל המותקנות במתחם.
  • מידע ופרטים על חומרים מסוכנים, מערכות גז ומצבורי דלק.

  תהליך העבודה – על קצה המזלג:

  בין תיקי השטח שביצענו:

   

   

  שאלות תשובות

  אז מה זה בעצם תיק שטח לכיבוי אש ?

  תיק שטח הוא אוגדן המרכז מידע חיוני על המבנה וסביבתו בהיבט של גורמי הסיכון ודרכי ההתמודדות בשעת שריפה.

  בתיק שטח מפורטים בין השאר: דרכי הגישה מהרחוב או מהשטח אל המבנה לרכבי הכיבוי, דרכי המילוט מהמבנה אל מקום מבטחים בעת שריפה, רחבות היערכות של רכבי הכיבוי, מיקומי הברזים הראשיים והמשניים, מיקום צוברי הגז, מיקום וסוג עמדות הכיבוי, מבנה חדרי המדרגות המוגנים, סוגי האמצעים לשחרור עשן הקיימים במבנה, מערכות הכריזה והשליטה, לוחות החשמל, פרטי אנשי הקשר הרלוונטיים לשעת חירום ועוד.

  תיק שטח מפרט לקוראים בו איך נראים והיכן ממוקמים האלמנטים הרלוונטיים לשעת חירום וכך זמן ההיערכות של צוותי והכיבוי ואיכות ההכנה משפרים את יכולת התגובה בשטח ובכך מגדילים את הסיכוי להציל חיים.

  תיק שטח כולל תמונות שצולמו במבנה , הסברים ותיאורים מפורטים על מערכות הכיבוי בו וכמו כן את תוכנית הבטיחות אשר אושרה בכבאות.

  איך ניתן לדעת אילו מבנים נדרשים לתיק שטח והאם המבנה שבאחריותי נדרש?

  רשימת המבנים הנדרשים להכנת תיק שטח מפורטים בהוראת מכ"ר 503, והדרישה להכנת תיק השטח מגיעה מכיבוי אש, אם המבנה קיים ומגיעה ביקורת של כיבוי אש היא תדרוש הכנת תיק שטח למבנה אם הוא עומד בקריטריונים. במידה והמבנה נמצא בבנייה על מנת לקבל טופס 4 , ידרשו להכין למבנה תיק שטח טרם אישור הכבאות לטופס.

  בין המבנים הנדרשים להכנת תיק שטח נמצאים: מבני מגורים רבי קומות שגובהם מעל 29 מ' מגובה הכניסה הקובעת. ובנוסף , מבני אירועים מסוימים , מבני תעשייה ומסחר מעל מ"ר מסוים, בתי אבות, בתי מלון, כפרי נוער, בתי חולים ומוסדות רפואיים. את הרשימה המלאה והמפורטת ניתן לראות בדף.

  מה כולל התהליך של הכנת תיק שטח?

  ראשית, מומלץ לוודא כי אתם אכן נדרשים על ידי הכבאות להגשת תיק שטח למבנה. את דרישות הכבאות ובינהם הכנת תיק שטח ניתן לקבל על ידי פנייה של בעלי העסק/ יזם המבנה/ איש קשר מטעם היזם אל שירותי הכבאות ולקבל את גיליון הדרישות של הכבאות. במידה וקיבלתם את הדרישה להכנת תיק שטח פנו אלינו. תהליך הגשת תיק שטח לכבאות הינו פשוט ומסודר. לאחר שבחרתם את הגורם שיכין לכם את תיק השטח ויגיש אותו לכבאות, עליכם להוסיף אותו בכבאות בתור איש קשר בתיק על ידי טופס הוספת איש קשר לתיק בכבאות שניתן למצוא באתר הכבאות. לאחר הוספת איש הקשר לתיק, תתואם הגעה לסיור במקום וצילום האלמנטים שרלוונטיים לשירותי הכבאות וכלולים בתיק השטח. לאחר הסיור יוכן התיק בצירוף התמונות והסימונים, ויוגש לבדיקת בעל הנכס, על בעל הנכס למלא הצהרה בדבר נכונות הדברים ליום כתיבת התיק. לאחר צירוף כלל המסמכים יוגש התיק לבדיקת הכבאות ואישור התיק.

  כמה עולה הכנת תיק שטח על פי דרישות הכבאות?

  עלות הכנת תיק השטח מורכבת מכמה גורמים כגון: גודל, מיקום, ייעוד וכ"ו. לרוב העלות של תיק שטח תהיה סביבות כמה אלפי שקלים, חשוב להבין כי תיק שטח של מבנה מגורים רב קומות יהיה שונה ויתמקד באלמנטים שונים מתיק שטח של אוניברסיטה או בית אבות. התקשרו אלינו לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית להכנת תיק שטח לכיבוי אש.

  מה חשוב לדעת בתהליך של הכנת תיק השטח ובחירת הגורם שיטפל בהכנת תיק השטח?

  ישנם מספר דגשים בתהליך של הכנת תיק שטח, ראשית, עליכם לוודא כי הכנת תיק שטח אכן בדרישות הכבאות למבנה שלכם. שנית, עליכם לבחור בחברה בעלת ניסיון רב באישור תיקי שטח ובהתנהלות שוטפת מול כיבוי אש. בנוסף, יש לוודא כי אתם מעבירים את כל המידע הרלוונטי להכנת התיק לגורם המבצע כמו למשל תוכנית הבטיחות של המבנה . יש לוודא כי הגורם שאחראי על הכנת תיק השטח יסייר במקום עם אדם בעל ידע ובקיאות בתחום הבטיחות במבנה שיידע לענות על השאלות שרלוונטיות לכל נושא הבטיחות ובטיחות האש במבנה, מערכות הכיבוי החשמל הגז וכ"ו. הדגש החשוב ביותר הוא לוודא שהמבנה אכן עומד בהנחיות הכבאות ותואם את תוכניות הבטיחות שאושרו בכיבוי, טרם הגעת הגורם שמכין את התיק שטח למקום לסיור וצילום האלמנטים על מנת למנוע עיכובים מיותרים באישור תיק השטח בכבאות.
  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ בעלת ניסיון רב בהכנת תיקי שטח ואישורם במהירות ברשויות הכיבוי וההצלה, פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר.

   

   

  בנייה של תיק שטח היא פעולה אשר יכולה להתבצע רק על ידי בעל מקצוע מוסמך המחזיק ברישיונות הרלוונטיים והמטרה שלה היא למפות גורמי סיכון, נקודות תורפה ודרכי התמודדות במקרי חירום של המבנה עבור כוחות הביטחון. במקרי חירום, כוחות הביטחון משתמשים בתיק השטח כדי להכיר במהירות את הנכס ולתכנן תכנית פעולה.

  לפני שמסתכלים על המחיר

  אף על פי שהמחיר היא נתון חשוב בכל החלטה עסקית, לא מומלץ להתפשר על המקצועיות והאמינות של בעל המקצוע אשר יבנה את התיק עבורך. תיקים חובבניים יכולים להידחות על ידי הגורמים הרלוונטיים, במקרה הטוב, ולהוביל לאסונות וטרגדיות במקרה הרע. עוד לפני שמבררים את המחיר, חשוב לברר אודות ההכשרה, ההסמכה והניסיון של בעל המקצוע.

  אילו מבנים מחויבים להגיש תיק שטח?

  החוק מציין מספר גדול של עסקים ומבנים אשר אינם רשאים לפעול לפני שהכינו תיק שטח איכותי וקיבלו עליו אישור מכוחות הביטחון הרלוונטיים. בין המבנים הללו ישנם:
  • מפעלים.
  • מתי תעשייה.
  • בתי קולנוע ותאטראות (ששטחם עולה על 1,000 מ"ר).
  • אולמות ספורט ואצטדיונים (בעלי 1,000 מקומות ישיבה ומעלה).
  • אולמות וגני אירועים וכנסים (בעלי שטח העולה על 750 מ"ר).
  • מבני משרדים (ששטחם עולה על 2,000 מ"ר או בעלי 4 קומות ומעלה).
  • קניונים ומרכזים מסחריים (ששטחם עולה על 2,000 מ"ר).
  • אוניברסיטאות, מכללות, כפרי נוער וקמפוסים.
  • מבני מגורים (העולים על 29 קומות מקומת הקרקע).
  • בתי אבות (בעלי מעל ל-50 מיטות).
  • בתי מלון, פנימיות ואכסניות (בעלי 35 מיטות או יותר).

  פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ – כי בטיחות שמים רק בידיים אמינות

  פתרונות פועלת תחת הנחת היסוד הגורסת כי האחריות שהלקוחות שלנו מניחים בידינו היא עצומה. בעזרת אנשי מקצוע מומחים, ציוד מתקדם וניסיון של שנים רבות אנחנו בטיב שירות יכולים לעזור לך בכל תחומי הבטיחות ובבניית תיקי שטח בפרט. אנחנו מתמחים במתן פתרונות בטיחות עבור עסקים גדולים, מפעלים, בנייני משרדים וכדומה.
  עכשיו זה הזמן שלך ליצור איתנו קשר או להשאיר את הפרטים באתר, לשמוע את כל הפרטים בנוגע לבניית תיק שטח ולהתקדם לעתיד בטוח יותר. הכנת תיק שטח איכותי היא חובה חוקית ומוסרית ואנחנו נשמח לספק לך מידע נוסף ולעזור לך לקיים אותה.

  אתם נמצאים היום בעיצומה של בניית מבנה חדש והתברר לכם שאתם צריכים תיק שטח? אין לכם מושג על מה מדובר ואיך מכינים תיק כזה? הגעתם בדיוק לכתובת הנכונה. אצל חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ ניתן לקבל, בין היתר, שירות בתחום של הכנת תיקי שטח מקצועיים ומפורטים, אז למה שלא תתקשרו עוד היום? תוך חמישה ימים בלבד התיק שלכם יהיה מוכן, מה שאומר שכך תוכלו לקבל מהר יותר את האישור ממערך הכבאות וההצלה.

  ראשית, כדאי לדעת שמערך הכבאות קובע בצורה מסודרת וברורה באילו מקרים צריך להגיש תיק שטח, והמטרה העיקרית שלו היא סיוע לכוחות הכיבוי וההצלה ברגע האמת. כלומר, אם פורצת שריפה, כוחות ההצלה יכולים לשלוף מידע אודות המבנה ישירות מתיק השטח במהירות וביעילות, מה שמאפשר להם להציל חיים ולכבות את השריפה. התיק כולל מגוון רחב של נושאים, כמו למשל:

  • שרטוטים של המבנה
  • מידע על המבנה
  • הוראות ונהלים שבהתאם להם צריך לפעול בשעת חירום
  • דרכי גישה עבור רכבי חירום והצלה ועוד

  חשוב להבין שהכנת תיק כזה זו משימה מורכבת ביותר. מצד אחד אנחנו רוצים שהתיק יהיה כמה שיותר מפורט ושניתן יהיה לשלוף ממנו את כל המידע בקלות, אך מצד שני, אנחנו לא רוצים שהדברים יהיו מסורבלים כי ברגע האמת הוא צריך להיות נגיש ונוח לשימוש. לכן חשוב להפקיד את המשימה של הכנת תיק כזה רק בידי מי שבאמת חי ונושם את התחום.

  אם אתם מחפשים חברה שמעסיקה את אנשי המקצוע הכי טובים שיש ואם אתם רוצים להבטיח שהתוצאה תהיה תיק שהוכן בדיוק בהתאם להנחיות, חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ היא הבחירה הנכונה. החברה הוקמה על ידי אורי פורן, וכוללת מחלקות שונות ומגוונות המציעות שירותי ליווי לקבלת היתרי בנייה ורישיונות לעסקים. אתם מוזמנים להתקשר עוד היום למספר: 054-2042088. כך תוכלו להיות בטוחים שכבר משיחת הטלפון הראשונה הגעתם בדיוק למקום הנכון. מהר מאוד תקבלו את האישור המיוחל ממערך הכבאות וההצלה ותוכלו להמשיך בפרויקט שלכם בצורה חוקית.

  כיצד מכינים תיק שטח? מתי מקבלים אישור כיבוי אש במסגרת תיק השטח?

  המטרה העיקרית של תיק שטח היא לספק מידע כללי על המבנה. באמצעות המידע המסופק בתוך התיק, ניתן יהיה להתמודד עם סוגים שונים של סיכוני אש ובטיחות. אז מבחינה אופרטיבית, התיק הוא כלי חשוב בארסנל ההתמודדות של מבנים שונים עם הרבה סוגים של איומים. ברמה הבירוקרטית, הכנת תיק מן הסוג הזה היא גם לעיתים תנאי עבור קבלת רישיון עסק.

  מלבד מידע כללי על המבנה, יש צורך לשלב בתוך התיק גם רישום של אמצעי הבטיחות שכבר קיימים במתחם. ברוב המקרים, רישום כזה יהיה מבוסס על שילוב בין שרטוטים, תכניות ומפות של המבנה והסביבה שלו. אבל אף על פי שבעלי המבנה, המפעל או העסק מכירים אותם טוב יותר מכל אחד אחר – לא תמיד יש להם את הכלים והניסיון הנדרשים על מנת להכין תיק שטח.

  החדשות הטובות הן שכל סוגי הלקוחות שזקוקים להכנת התיק יכולים כיום להתייעץ עם אנשי מקצוע. כאשר מערבים אנשי מקצוע בשלבים המוקדמים של הכנת המידע, מגדילים את הסיכוי לכך שהתיק יאושר על ידי רשות הכבאות וכל גורם רגולטורי אחר. יתרה מזאת, התפקיד של אנשי מקצוע שמספקים שירותי ייעוץ רלוונטיים הוא לוודא שיש בתיק את כל הנושאים החשובים.
  גם פה, האחריות בסופו של דבר היא על בעלי המבנה או המתחם – אך כאמור אין להם את הכלים להכנת תיק כזה. בשביל לחסוך זמן ועל מנת להבטיח שהניסוחים בתיק יעלו בקנה אחד עם התקנות שקבועות בחוק, חשוב מאוד לערב יועצים שמתמחים בכך.
  מה הקשר בין התיק לבין הוראות ונהלים לשעת חירום?
  תיק שטח צריך למשל לכלול מידע על דרכי כניסה וחדירה למתחם לרבות רשימה מסודרת של דרכי מילוט או רחבת היערכות לרכבי חירום והצלה. במקביל, התיק גם כולל בתוכו נושאים שלמים שעוסקים בהוראות ובנהלים לשעת חירום.
  רק אם יש בתיק תכניות ותמונות שמתארות את מערכות גילוי וכיבוי האש, ניתן יהיה להציג אותו בפני הרשויות לצורך קבלת רישיון העסק. חוץ מזה, התיק חייב לכלול מידע על מערכות חשמל שמותקנות במתחם ופרטים על חומרים מסוכנים לרבות מערכות גז ומצבורי דלק.

  השלב הראשון בהכנת כל סוג של תיק שטח הוא יצירת קשר עם איש מקצוע לצורך בחינת סידורי הבטיחות הקיימים. בשלב השני, מבצעים תיעוד מסודר של מערך סידורי הבטיחות ובדוקים אותם בהשוואה אל התקנות הרלוונטיות הקבועות בחוק התכנון והבנייה ובדרישות רשות כיבוי האש וההצלחה.
  בשלב השלישי, מכינים את התיק בהתאם להוראות ומשתפים פעולה עם בעלי המבנה על מנת לנסח אותו בהתאם לרישיון העסק. בשלב האחרון, מגישים את התיק וממתינים לקבלת אישור כיבוי אש סופי.

  תיק השטח שלך כבר יכול להיות מוכן
  פתרונות הנדסה ובטיחות הופכת עבורך את התהליך של הכנת תיק שטח לפשוט ומהיר מאי פעם. אם בעבר נאלצת לבזבז ימי עבודה יקרים או לעכב פרויקטים בגלל היעדר תיק מסודר, אנחנו כאן בשבילך. אצלנו, היתרון הוא ריכוז שירותי ייעוץ בתחומים שונים – תחת קורת גג אחת. כאשר שירותי הייעוץ שרלוונטיים עבורך מרוכזים תחת קורת גג אחת, קל יותר להכין תיק שמלכתחילה יתאים לדרישות רשויות הכיבוי וההצלה.
  יצירת קשר עם פתרונות הנדסה ובטיחות יכולה לפתוח עבורך את הדרך להכנת תיק בצורה הכי מקצועית, אמינה ובטוחה שיש. כעת אנו מחכים לשמוע ממך ולהקצות עבורך צוות מיומן להכנת תיק שטח בליווי אישי עד קבלת האישור הסופי.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ