צרו קשר

  ּ

  נספח אקוסטי לבריכה וחשיבותו לפרויקט בנייה

  מה עושה יועץ אקוסטי? מה הקשר בין אקוסטיקה לבין בריכה?

  היתר בנייה או שיפוץ מותנה במקרים רבים בביצוע סקר אקוסטי סביבתי. בפועל, התסקיר מבוקש על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה וכחלק מהדרישות של המשרד להגנת הסביבה.

  הדרישות לביצוע סקר אקוסטי סביבתי עולות בכל פרויקט בנייה שנמצא בסמוך לסביבה רועשת. לחילופין, דרישה כזו עשויה לעלות בכל פרויקטי הבנייה של רשות מקומית מסוימת שדורשת את זה. כך או אחרת, מטרת הסקר היא תמיד לתת מענה לתופעת הרעש – משלב הביצוע ועד סיום הפרויקט. 

  הבדלים בין תופעות רעש מסוגים שונים

  נספח אקוסטי מכל סוג מתמקד בראש ובראשונה בהבדלים בין סוגי הרעש שעלולים להתרחש סביב הפרויקט. ראשית, הסקר האקוסטי בודק למשל איזה רמות רעש נוצרות בגלל הפרויקט ומה אפשר לעשות כדי להפחית אותן. שנית, הסקר כולל את המענה לרעש שנוצר על ידי הפרויקט בשלבי הביצוע השונים: כמו למשל בגלל ציוד בנייה, בגלל בדיקות שנעשות בשטח או בגלל שינויים בתכנית.

  כמו כן, הסקר אמור להביא לידי ביטוי הבדל בין תופעות רעש לפני ואחרי סיום הבנייה. באמצעות סקר כזה, ניתן לדעת מראש מה יהיה הרעש ממערכות מכאניות שמעורבות בפרויקט. אז אם מבצעים את התכנון המקדים של הסקר בהתאם לתקנות ובצורה מקצועית, אפשר למנוע רעשים מיותרים.

  הקשר בין אקוסטיקה ובריכה

  אחד הפרויקטים הבולטים שבהם נדרשת מעורבות של איש מקצוע כגון יועץ אקוסטיקה שיתכנן נספח אקוסטי הוא בניית בריכה. בכל פרויקט שבו מעורבת בריכה יש בדרך כלל מערכת שמתפעלת אותה. בפועל, המערכת לתפעול הבריכה מייצרת רעש. נוסף על כך, בבריכות רבות יש מערכות מכאניות משלימות ובהן מערכות מיזוג, מפוחי אוורור, גנראטורים וכמובן משאבות מים.

  על רקע האמור לעיל אפשר להבין טוב יותר את החשיבות של נספח אקוסטי לבריכה. בגלל שפרויקט שיש בו בריכה, בין אם מדובר על בנייה או על שיפוץ, גם מלווה ברעש – הנספח האקוסטי הוא חובה על פי החוק. ללא נספח אקוסטי לבריכה, אי אפשר לקבל היתר בנייה לשיפוץ, הקמה או שימור של המבנה והפרויקט.

  קהל היעד של נספח אקוסטי לבריכה

  דרך אחרת להבין את החשיבות של ההיבט האקוסטי בפרויקט בנייה שמעורבת בו בריכה היא לבדוק מי דורש אותו. נכון להיום, קהל היעד של הנספח האקוסטי כולל למשל משרדי אדריכלים. אם משרדי האדריכלים על תכנון פרויקט בנייה שיש בו בריכה, הם יצטרכו סקר כזה. בלי סקר מן הסוג הזה, אי אפשר לקבל את היתר הבנייה כדי להתקדם עם הפרויקט.

  מלבד אדריכלים, נספח אקוסטי מבוקש לעיתים על ידי משרדי הנדסה. כאן מדובר על משרדי הנדסה שמעורבים בהקמת בנייני יוקרה, מבנים ציבוריים, מכוני קאנטרי ועוד. אם בחלק מהמבנים האלה יש בריכה, במשרדי ההנדסה יבקשו סקר אקוסטי שייתן מענה לתופעות הרעש של הסביבה שבה הפרויקט נמצא – וכדאי להיערך לכך מראש.

  סקר אקוסטי למגזר הפרטי

  אי אפשר לדבר על החשיבות של נספח אקוסטי בלי להזכיר את בעלי הבתים הפרטיים. בניגוד לאדריכלים, מהנדסים או קבלנים שמודעים לחשיבות שלו, דווקא מי שרוצה להוסיף בריכה לחצר לא תמיד מכיר אותה.

  הפתרון הוא לפנות לחברה שמסוגלת לרכז שירותי ייעוץ חשובים תחת קורת גג אחת. אם עושים את זה, אפשר לתאם גם סקר אקוסטי לבריכה וגם שירותים נוספים. והחדשות הטובות? נציגינו ממתינים לפנייתך ממש כעת.

  פתרונות הנדסה ובטיחות – עובדים בשבילך

  ברצונך לברר האם גם הפרויקט שלך זקוק להכנת נספח אקוסטי לבריכה? כל שעליך לעשות הוא לפנות אלינו או להשאיר את פרטיך באתר עכשיו – נשמח לספק לך הכוונה בנושא!

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ