לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

נספח אקוסטי לבריכה

נספח אקוסטי לבריכה

מה עושה יועץ אקוסטי? מה הקשר בין אקוסטיקה לבין בריכה?

היתר בנייה או שיפוץ מותנה במקרים רבים בביצוע סקר אקוסטי סביבתי. בפועל, התסקיר מבוקש על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה וכחלק מהדרישות של המשרד להגנת הסביבה.

הדרישות לביצוע סקר אקוסטי סביבתי עולות בכל פרויקט בנייה שנמצא בסמוך לסביבה רועשת. לחילופין, דרישה כזו עשויה לעלות בכל פרויקטי הבנייה של רשות מקומית מסוימת שדורשת את זה. כך או אחרת, מטרת הסקר היא תמיד לתת מענה לתופעת הרעש – משלב הביצוע ועד סיום הפרויקט. 

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  הבדלים בין תופעות רעש מסוגים שונים

  נספח אקוסטי מכל סוג מתמקד בראש ובראשונה בהבדלים בין סוגי הרעש שעלולים להתרחש סביב הפרויקט. ראשית, הסקר האקוסטי בודק למשל איזה רמות רעש נוצרות בגלל הפרויקט ומה אפשר לעשות כדי להפחית אותן. שנית, הסקר כולל את המענה לרעש שנוצר על ידי הפרויקט בשלבי הביצוע השונים: כמו למשל בגלל ציוד בנייה, בגלל בדיקות שנעשות בשטח או בגלל שינויים בתכנית.

  כמו כן, הסקר אמור להביא לידי ביטוי הבדל בין תופעות רעש לפני ואחרי סיום הבנייה. באמצעות סקר כזה, ניתן לדעת מראש מה יהיה הרעש ממערכות מכאניות שמעורבות בפרויקט. אז אם מבצעים את התכנון המקדים של הסקר בהתאם לתקנות ובצורה מקצועית, אפשר למנוע רעשים מיותרים.

  הקשר בין אקוסטיקה ובריכה

  אחד הפרויקטים הבולטים שבהם נדרשת מעורבות של איש מקצוע כגון יועץ אקוסטיקה שיתכנן נספח אקוסטי הוא בניית בריכה. בכל פרויקט שבו מעורבת בריכה יש בדרך כלל מערכת שמתפעלת אותה. בפועל, המערכת לתפעול הבריכה מייצרת רעש. נוסף על כך, בבריכות רבות יש מערכות מכאניות משלימות ובהן מערכות מיזוג, מפוחי אוורור, גנראטורים וכמובן משאבות מים.

  על רקע האמור לעיל אפשר להבין טוב יותר את החשיבות של נספח אקוסטי לבריכה. בגלל שפרויקט שיש בו בריכה, בין אם מדובר על בנייה או על שיפוץ, גם מלווה ברעש – הנספח האקוסטי הוא חובה על פי החוק. ללא נספח אקוסטי לבריכה, אי אפשר לקבל היתר בנייה לשיפוץ, הקמה או שימור של המבנה והפרויקט.

  קהל היעד של נספח אקוסטי לבריכה

  דרך אחרת להבין את החשיבות של ההיבט האקוסטי בפרויקט בנייה שמעורבת בו בריכה היא לבדוק מי דורש אותו. נכון להיום, קהל היעד של הנספח האקוסטי כולל למשל משרדי אדריכלים. אם משרדי האדריכלים על תכנון פרויקט בנייה שיש בו בריכה, הם יצטרכו סקר כזה. בלי סקר מן הסוג הזה, אי אפשר לקבל את היתר הבנייה כדי להתקדם עם הפרויקט.

  מלבד אדריכלים, נספח אקוסטי מבוקש לעיתים על ידי משרדי הנדסה. כאן מדובר על משרדי הנדסה שמעורבים בהקמת בנייני יוקרה, מבנים ציבוריים, מכוני קאנטרי ועוד. אם בחלק מהמבנים האלה יש בריכה, במשרדי ההנדסה יבקשו סקר אקוסטי שייתן מענה לתופעות הרעש של הסביבה שבה הפרויקט נמצא – וכדאי להיערך לכך מראש.

  סקר אקוסטי למגזר הפרטי

  אי אפשר לדבר על החשיבות של נספח אקוסטי בלי להזכיר את בעלי הבתים הפרטיים. בניגוד לאדריכלים, מהנדסים או קבלנים שמודעים לחשיבות שלו, דווקא מי שרוצה להוסיף בריכה לחצר לא תמיד מכיר אותה.

  הפתרון הוא לפנות לחברה שמסוגלת לרכז שירותי ייעוץ חשובים תחת קורת גג אחת. אם עושים את זה, אפשר לתאם גם סקר אקוסטי לבריכה וגם שירותים נוספים. והחדשות הטובות? נציגינו ממתינים לפנייתך ממש כעת.

  פתרונות הנדסה ובטיחות – עובדים בשבילך

  ברצונך לברר האם גם הפרויקט שלך זקוק להכנת נספח אקוסטי לבריכה? כל שעליך לעשות הוא לפנות אלינו או להשאיר את פרטיך באתר עכשיו – נשמח לספק לך הכוונה בנושא!

   

  שאלות תשובות סקר אקוסטי לבריכה

  מי צריך נספח וסקר אקוסטי לבריכה?

  כל מי שרוצה להוציא היתר בנייה לבריכה פרטית מקבל את דרישות הוועדה לתכנון ובנייה. בחלק נרחב מהוועדות ישנה דרישה לביצוע סקר אקוסטי לבריכה על מנת לקבל היתר בנייה. לכן כל מי שנדרש על ידי הוועדה לייעוץ אקוסטי וביצוע סקר אקוסטי לבריכה נדרש לפנות לגורם מוסמך שיכין לו סקר אקוסטי לבריכה. הסקר מתייחס ברובו למניעת הרעש שיגרם מחדר המכונות שדרושות לתפעול בריכת שחייה אל סביבת הבתים הקרובה והשכנים, כפי שדורש החוק למניעת מפגעי רעש, בנוסף לפירוט הרעשים והעוצמות המותרות בדציבלים שיש לצמצם , מפורטות בסקר דרכי הטיפול והבידוד האקוסטי של רעשים אלו. בידוד אקוסטי בשטחי מגורים ובפרט באזורים אורבניים הכוללים בנייה פרטית רבה וצמודה היא נדבך משמעותי מאיכות חייהם של התושבים והשכנים ולכן חשוב מאוד להתייחס לפתרונות הרלוונטיים בתחום האקוסטיקה ברצינות רבה ובכובד ראש. מפגעי רעש עלולים אף לפגוע בבני אדם לאורך זמן במובנים פסיכולוגיים וגם גופניים ולכן חשוב לבנות את הבית שלכם ואת הבריכה שלכם בצורה בטוחה ולא מזיקה לסובבים.

   

  מי מוסמך להיות יועץ אקוסטי לבריכה?

  הכנת סקר אקוסטי לבריכה חייבת להיעשות על פי התקן, ולכן מי שרשאי להכין סקר אקוסטי לבריכה הוא רק יועץ אקוסטיקה מוסמך ומומחה בעל תואר הנדסי ועם ידע נרחב בפיסיקה ( שהרי אקוסטיקה היא תנועת גלי הקול במרחב וזהו נושא פיסיקאלי) רק יועץ בעל ניסיון שמכיר היטב את התקן למניעת מפגעי רעש תשנ"ג 1992 של המשרד לאיכות הסביבה יכול להכין את הסקר האקוסטי לבריכה בצורה מקצועית שבאמת תקבל את אישור הוועדה וגם תיתן פתרון אקוסטי אמיתי ואיכותי לבית ולשכנים. את הסקר יש להגיש לוועדה המקומית לאחר שהיא מאשרת את הסקר יש לבנות בדיוק בהתאם לנספח והוראותיו על מנת לעמוד בתקן.

   

  כמה עולה ייעוץ אקוסטי לבריכה והכנת נספח וסקר אקוסטי לבריכה?

  המחיר של ייעוץ אקוסטי לבריכה אינו קבוע ונע בין 800-1500 שקלים, כמובן שהמחיר אינו קבוע ויש לשים לב כי יש הבדלים במחירים על פי סוג הבריכה ועל פי מורכבותה, לא בהכרח המחיר הזול ביותר שמקבלים בייעוץ אקוסטי יהיה המשתלם ביותר ויש לבחון את ההצעה על פי הניסיון והיכולת של היועץ, היועצים המומחים של פתרונות הנדסה ובטיחות יכולים להקל עליכם את התהליך בצורה המקצועית ביותר וההוגנת ביותר כלכלית, פנו אלינו עוד היום וקבלו את הצעת המחיר המשתלמת ביותר וכמובן שירות איכותי ומקצועי.

   

  מה כולל תהליך ייעוץ והכנת סקר אקוסטי לבריכה?

  על מנת לקבל הצעת מחיר לסקר אקוסטי יש לשלוח תוכניות אדריכליות ליועץ על מנת שיעריך את כמות העבודה בפרויקט ויוכל לתמחר את העבודה בהתאם. לאחר חתימה על הצעת המחיר היועץ יכין את הסקר האקוסטי על פי התוכניות האדריכליות ובתיאום עם אדריכל הפרויקט. האדריכל יאשר את הסקר האקוסטי בוועדה . במידה ויש תיקונים, יתקן יועץ האקוסטיקה את הסקר על פי תיקוני הוועדה ויגיש בשנית. הסקר עצמו מתייחס למפלסי הרעשים שייתכן וייווצרו מהימצאות הבריכה בשטח החצר אל השטחים הסמוכים של השכנים, וכמובן מפרט את דרכי הבידוד הנדרשים ליישום בביצוע התוכניות. חשוב מאוד לבחור יועץ אקוסטיקה מנוסה . אצלנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות, היועצים האקוסטיים בעלי ותק וניסיון של למעלה מ20 שנים בתחום בידוד הרעשים והייעוץ האקוסטי. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר .

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ