לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

נספח חניה

ישנם לא מעט פרויקטים בתחום הבניה המצריכים נספח חניה. הרשויות המקומיות השונות דורשות הגשה של נספח חניה מקצועי ומקיף, בטרם קבלת היתר הבניה. מטרת הנספח היא לאפשר לרשויות המקומיות לבחון לעומק את תכנון החניה של הפרויקט ולהבטיח כי הדבר לא יפגע בשכנים או בתנועה הכללית בסביבה. נספח חניה נועד להבטיח כי החניה והתנועה בפרויקט העתידי ובסביבתו יהיו נוחות ולא יהוו מטרד של עומס יתר ופקקים. נספח החניה מהווה לא פעם את אחד הגורמים לקבלת היתר הבניה, מאחר וללא נספח חניה מקיף ויסודי, אתם תתקשו לקבל את היתר הבניה המיוחל. כמובן שלא כל פרויקט בניה מצריך הגשה של נספח חניה, אך אלו שמחויבים לכך לפי חוק, חייבים להקפיד להציג את פתרונות החניה בצורה מסודרת ומאורגנת, כולל תרשימים ברורים ומדידות מדויקות.

מה חשוב לדעת לגבי נספח חניה?

קודם כל, חשוב להבהיר כי נספח חניה חייב להיערך על ידי יועץ תנועה וחניה, המחזיק בהסמכה של מהנדס תנועה מוסמך ומנוסה. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם נספח חניה מקצועי ואיכותי, שיכיל תכנון אופטימלי של הסדרי החניה בפרויקט החדש שלכם. המטרה היא כמובן להבטיח שימוש נוח ובטיחותי עבור הדיירים, שיאלצו להיכנס ולצאת מהחניון של הבניין, מבלי להפריע לתנועה הזורמת. כמו כן, נספח החניה אמור להתייחס לנתיבי הגישה אל החניון של הפרויקט, במטרה להבטיח השתלבות נוחה בתנועה ואפשרות בטיחותית להיכנס ולצאת מהחניה הפרטית של הדיירים. יועץ חניה אמור לקחת בחשבון גורמים שונים, כולל הצורך לעמוד בתקציב של יזם הפרויקט. יש לתכנן כמות מקסימלית של מקומות חניה עבור הדיירים העתידיים של הפרויקט, מבלי לחרוג מהתקציב ומבלי לעבור על דרישות העירייה או לחרוג מהשטח המוגדר. לכן חשוב לבחור מראש ביועץ חניה מנוסה ומקצועי, שיכיר את כל הניואנסים השונים ויידע בדיוק כיצד לערוך את נספח החניה שלכם.

נספח חניה – נקודות שונות ששווה להכיר

בחלק גדול מהפרויקטים נספח החניה מהווה חלק בלתי נפרד מבקשת היתר הבניה, לכן חשוב לא לדחות את הפנייה ליועץ חניה מקצועי ומנוסה. רק יועץ מסוג זה יוכל לספק לכם את הפתרונות היעילים ביותר, לצד תכנון ראשוני מדויק ויסודי, שיהיה קרוב ככל הניתן לתוכנית הביצוע העתידית. נספח החניה מהווה חלק מהותי מתכנון הפרויקט, לכן כל הגורמים המעורבים בתחום חייבים להתחשב בנספח ולקחת אותו בחשבון. הדבר נכון הן עבור מנהלי הפרויקט והן עבור הרשויות המקומיות ומתכנני התנועה באזור. המטרה היא לשלב את פרויקט הבניה באזור בצורה טבעית והרמונית ככל הניתן, מבלי לגרום למפגעים לשכנים. הנספח אמור להכיל פירוט של כל הבדיקות התחבורתיות שנעשו באזור ולספק מענה לכל הסוגיות השונות, שעלו בעקבותיהן.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם נספח חניה מקצועי ומקיף, הנערך על ידי יועץ חניה מוסמך ומנוסה. למידע נוסף, צרו קשר!

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ