לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

נספח פיתוח נופי לתב"ע – תכנון נספח נוף לתב"ע

נספח פיתוח נופי לתב"ע

נספח פיתוח לתב"ע שונה במהותו מכל נספח פיתוח אחר, זאת מכיוון שלתב"ע יש הוראות מנהליות שמגיעים מגופים סטטוטורים, על המתכנן לדעת ולהיות מעורה בתחום זה על מגוון ענפיו.
כאשר מתוכנן הנספח הנופי לתב"ע, יש לדעת לאילו ערוצים לפנות ולאסוף מידע מדוייק שמסתמך על חוקים ותקנות אשר משתנים מעת לעת.

הנספח יכלול את כל ההנחיות המצורפות בקובץ הנחיות לעריכת נספח נופי לתב"ע בין היתר:

 • תשריט תב"ע מלא.
 • נספח עצים.
 • הוראות התכנית.
 • תוכנית שלד נופי.
 • חתכים כלליים ונופיים וחתכי בינוי.
 • חזיתות טיפוסיות.
 • התייחסות ל שצ"פים (שטחים ציבוריים) , שבילים, טיילות.
 • תשתיות קיימות ועתידיות.
 • איזורי עתיקות, שמורות טבע, שבילי אופניים, שפ"פים (שטחים פתוחים), זרימת מים.
 • זרימת מים ניקוז טבעי ומלאכותי.
 • שטח אקסטנסיבי ( שטח שאסור לגעת בו).

 

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  במקרה הצורך ואם נדרש לערוך פרטי פיתוח אנו מתמחים בתכנון:
  ריצופי רחוב, שבילי אופניים, חיפויים, פרטי גינון, תאורה והצללה, פתרונות חנייה, ריהוט גן, וכלל המתקנים לרווחת התושב.

   

  אדריכל נוף לתב"ע אחראי על בניית תוכנית העבודה של הפרויקט. נספח נופי לתב"ע אמור לכלול פתרונות גבהים וניקוז מי גשם, לצד תכנון ופיתוח הסביבה באזור הפרויקט המדובר. הגשת נספח נוף מתבצעת כבר בשלב הבקשה להיתר בניה, לכן יש להקפיד על תכנון יעיל ומפורט, במטרה לחסוך בזמן ובעלויות מיותרות. אדריכל הנוף אמור להכין את הנספח הנופי לתב"ע, תוך כדי הקפדה על כל ההנחיות הנדרשות.

  מהו התפקיד של מתכנן נוף לתב"ע?

  קודם כל, חשוב להבין כי תב"ע (תכנית בניין עיר) נועדה כדי לאפשר לרשויות השונות לבחון את המטרות שלהן בשטח ולתכנן את פני העיר בצורה המקצועית והיעילה ביותר. אם בעבר ניתן פחות דגש לנושא, הרי שהיום ברור לכולם, כי ללא תכנון עתידי איכותי ומקיף, לא ניתן להבטיח יעילות ונוחות לתושבים או לסביבה. תפקידו של אדריכל נוף לתב"ע הוא לתכנן את הפרויקט בצורה המקצועית והיסודית ביותר. חשוב להבין כי על מנת להגיש לרשויות תב"ע בהתאם לכל ההנחיות והדרישות של הוועדה המקומית, יש להיעזר בשירותיו של אדריכל נוף לתב"ע, המכיר היטב את התחום ויודע בדיוק כיצד לתת את הדגש לכל הניואנסים השונים. הגשת תב"ע כוללת הגשה של מסמכים שונים, שנועדו להסביר בצורה ברורה ומפורטת את התוכניות והמטרות המתוכננות בשטח המדובר. 

  נספח נופי לתב"ע – חשוב להכיר

  המטרה העיקרית של נספח נופי לתב"ע היא לצמצם ככל הניתן את הבעיות הסביבתיות השונות, העלולות להופיע כתוצאה מהמבנה ומהפעילות השוטפת שתתקיים בו. כמובן שהנספח הנופי חייב להתאים לסוג המבנה המדובר, מאחר וישנו הבדל בין ההשפעה של הקמת מפעל לבין ההשפעה של בניין משרדי או בנין מגורים. כל אחד מהמבנים האלו ישפיע באופן שונה על הטבע והסביבה, לכן חשוב לקחת זאת בחשבון ולהתייחס לכל הבעיות העלולות לצוץ כתוצאה מכך. נספח הנוף אמור להכיל פתרונות מקיפים, לצד מענה לכל ההנחיות של הרשויות המקומיות. המסמך אמור להציג את ההשפעה של המבנה החדש על הסביבה, לצד ההשפעה של הסביבה על המבנה. יש לציין כי נספח נופי לתב"ע חיוני לצורך קבלת היתר הבניה מהרשויות המקומיות. הנספח חייב להכיל תרשים סביבתי, מפת מדידה מחצי השנה האחרונה, דרכים וכבישים המצויים בסמוך לאזור וכדומה. כמו כן, הנספח חייב להכיל פירוט מדויק של הפרויקט, כולל הצגת מטרת הפרויקט, התשתיות המתוכננות עבורו, מיקום החניות, דרכי הגישה ועוד.

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם את שירותיו של אדריכל נוף לתב"ע. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל ל- 15 שנה בענף אדריכלות הנוף, הכולל תכנון של פרויקטים רבים כדוגמת מלונות וכפרי נופש, פארקים, גינות גדולות באזורי יוקרה ועוד. אנו מתמחים גם בפרויקטים מגוונים מעולם הבניה העירונית, כולל- מעגלי תנועה, רחובות, קניונים, תמ"א 38 ומבני ציבור. למידע נוסף, צרו קשר!

   

  אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: יועץ פיתוח נוף

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ