לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

אדריכל נוף לתב"ע – נספח נופי לתב"ע

אדריכל נוף לתב"ע אחראי על בניית תוכנית העבודה של הפרויקט. נספח נופי לתב"ע אמור לכלול פתרונות גבהים וניקוז מי גשם, לצד תכנון ופיתוח הסביבה באזור הפרויקט המדובר. הגשת נספח נוף מתבצעת כבר בשלב הבקשה להיתר בניה, לכן יש להקפיד על תכנון יעיל ומפורט, במטרה לחסוך בזמן ובעלויות מיותרות. אדריכל הנוף אמור להכין את הנספח הנופי לתב"ע, תוך כדי הקפדה על כל ההנחיות הנדרשות.

מהו התפקיד של אדריכל נוף לתב"ע?

קודם כל, חשוב להבין כי תב"ע (תכנית בניין עיר) נועדה כדי לאפשר לרשויות השונות לבחון את המטרות שלהן בשטח ולתכנן את פני העיר בצורה המקצועית והיעילה ביותר. אם בעבר ניתן פחות דגש לנושא, הרי שהיום ברור לכולם, כי ללא תכנון עתידי איכותי ומקיף, לא ניתן להבטיח יעילות ונוחות לתושבים או לסביבה. תפקידו של אדריכל נוף לתב"ע הוא לתכנן את הפרויקט בצורה המקצועית והיסודית ביותר. חשוב להבין כי על מנת להגיש לרשויות תב"ע בהתאם לכל ההנחיות והדרישות של הוועדה המקומית, יש להיעזר בשירותיו של אדריכל נוף לתב"ע, המכיר היטב את התחום ויודע בדיוק כיצד לתת את הדגש לכל הניואנסים השונים. הגשת תב"ע כוללת הגשה של מסמכים שונים, שנועדו להסביר בצורה ברורה ומפורטת את התוכניות והמטרות המתוכננות בשטח המדובר. 

נספח נופי לתב"ע – חשוב להכיר

המטרה העיקרית של נספח נופי לתב"ע היא לצמצם ככל הניתן את הבעיות הסביבתיות השונות, העלולות להופיע כתוצאה מהמבנה ומהפעילות השוטפת שתתקיים בו. כמובן שהנספח הנופי חייב להתאים לסוג המבנה המדובר, מאחר וישנו הבדל בין ההשפעה של הקמת מפעל לבין ההשפעה של בניין משרדי או בנין מגורים. כל אחד מהמבנים האלו ישפיע באופן שונה על הטבע והסביבה, לכן חשוב לקחת זאת בחשבון ולהתייחס לכל הבעיות העלולות לצוץ כתוצאה מכך. נספח הנוף אמור להכיל פתרונות מקיפים, לצד מענה לכל ההנחיות של הרשויות המקומיות. המסמך אמור להציג את ההשפעה של המבנה החדש על הסביבה, לצד ההשפעה של הסביבה על המבנה. יש לציין כי נספח נופי לתב"ע חיוני לצורך קבלת היתר הבניה מהרשויות המקומיות. הנספח חייב להכיל תרשים סביבתי, מפת מדידה מחצי השנה האחרונה, דרכים וכבישים המצויים בסמוך לאזור וכדומה. כמו כן, הנספח חייב להכיל פירוט מדויק של הפרויקט, כולל הצגת מטרת הפרויקט, התשתיות המתוכננות עבורו, מיקום החניות, דרכי הגישה ועוד.

אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם את שירותיו של אדריכל נוף לתב"ע. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל ל- 15 שנה בענף אדריכלות הנוף, הכולל תכנון של פרויקטים רבים כדוגמת מלונות וכפרי נופש, פארקים, גינות גדולות באזורי יוקרה ועוד. אנו מתמחים גם בפרויקטים מגוונים מעולם הבניה העירונית, כולל- מעגלי תנועה, רחובות, קניונים, תמ"א 38 ומבני ציבור. למידע נוסף, צרו קשר!

 

למעלה

בין לקוחותינו

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

    ּ