לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

כיצד להכין תיק שטח בצורה נכונה?

תיק שטח כולל תוכנית לכיבוי אש המוגשת לאישור הכבאות, זאת  לאחר ביקורת כיבוי אש או לקראת טופס 4 בסיום בנייה. זהו אוגדן המכיל מידע שימושי שנוגע לכל המערכות של בניית בית, בניין, מפעל ועוד. 

הוא נוגע בתחומים כמו אינסטלציה, גז, חשמל, בטיחות אש ועוד.

כל תכנון המערכות הללו, קשור למבנה ולשימושיות שלהם אם חלילה תפרוץ שריפה. הוא כולל תיאור מפורט של המבנה, סביבתו והשימוש שלו, כולל תמונות ותיאורי המבנה. התיאורים אמורים לתאר את המבנה וסביבתו בצורה המיטבית לצרכי כבאות. יפורטו בו גם דרכי המילוט והחדירה, ופתחי הוצאת האנשים שישהו במקום.

תוכן עניינים

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  ניהול תיק שטח- תיאור מפורט של מערכות הכיבוי

  תיק השטח יכלול תיאור מפורט של כל מערכות הכיבוי, חדרי המשאבות, , רחבות הכיבוי ועוד.

  המידע הזה יעזור לצוותי הכבאים, אם חלילה יוזעקו למקום במקרה של שריפה. עפ"י תיק השטח הם יוכלו להבין אילו מערכות יש במקום, כמו למשל ספינקלרים ועוד.  האם יש גנרטור חירום? מאגרי מים?.

  הם יוכלו להפעילם מיד בעת הצורך וכן לבצע פינוי של אוכלוסייה באופן מידי. כל המידע הזה ישמש בזמן אמת את הכבאים, אשר יוזעקו למקום בעקבות שריפה. שריפה בזמן אמתי, מחוללת עשן כבד, אשר מונע מהכבאים להבין מה קורה בתוך המבנה.

  תיק השטח יכול לספק להם מידע מלא על המבנה, הפתחים, יציאות החירום, מערכות גילוי וכיבוי אש ולתרום להצלחת מבצע החילוץ וכיבוי השריפה. המידע הזה בזמן לחץ והתרחשותה של שריפה, הוא קריטי ומציל חיים. הוא גם עשוי להפחית את הנזק לרכוש. 

  רק מומחים בתחום בטיחות אש, יודעים לתת את התשובה כיצד להכין תיק שטח בצורה נכונה ומועילה עבור שירותי הכבאות. 

  תוכן של תיק שטח 

  תיק שטח יכלול תוכנית בטיחות אש מאושרת. היכן נמצאים שלטי הנגישות והשילוט הטכני בשטח.

  היכן נמצאת רחבת הכיבוי. מהו הציוד הקיים בעמדת הכיבוי, כמו גם סימון השילוט לברזים חיצוניים של כיבוי. בשטח חייב להיות מותקן ומשולט פאנל פיקוד כבאים.  בנוסף יכלול התיק מידע מפורט על המבנה כולל שרטוטים, מפות ותוכניות שלו.

  פירוט אמצעי הבטיחות במתחם, היכן נמצאים דרכי הכניסה והחדירה, כניסות ויציאות ודרכי גישה לרכבי חירום. מהם נוהלי החירום לגבי השטח המסוים. יש לצרף לתיק גם תמונות ותוכניות עם פירוט של מערכות כיבוי וגילוי אש, וכן מערכות החשמל במקום. האם יש חומרים מסוכנים, מצבורי דלק או מערכות גז.

  כיצד להכין תיק שטח בצורה נכונה? יש לזה ארבעה שלבים: הכנה מוקדמת ורישום של כל מערכות הגילוי וכיבוי האש המותקנות במבנה.

  וידוא הימצאות סימונים של שלטי יציאות חירום, גופי תאורת חירום וכל המערכות הקשורות באש.

  לאחר מכן נעשה תיעוד מפורט, כולל תיאורים ותמונות של המקום. יש ולפעמים נחוץ עוד מידע כדי שהתיק יהיה מושלם.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ