לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

בטיחות אש להיתר בניה 

כל מי שעומד לפני בנייה של מבנה חדש, יודע כי עליו לעמוד בדרישות המחמירות של בטיחות אש להיתר בניה. המטרה היא כמובן להגן על שלומם ובטיחותם של כל מי שישהה בבניין או יימצא בסביבתו, במידה והוא יסבול משריפה או דליקה.

רק עמידה בתקנות הבטיחות המחמירות ביותר, יכולות להציל חיי אדם ולמנוע אסון. לכן אין זה מפתיע כי על מנת לבנות מבנה חדש, יש צורך לקבל אישור מהרשות הארצית לכבאות ולהצלה. רק לאחר אישור המבנה וקבלת אישור בטיחות אש, ניתן להתחיל במלאכת הבנייה.

אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בכל התהליך של בטיחות אש להיתר בניה. אנו מחזיקים בשנים של וותק וניסיון בתחום ונהנים מהבנה מעמיקה של כל הבירוקרטיה הכרוכה בכך. נשמח לסייע ולזרז עבורכם את התהליך ולאסוף את כל האישורים הרלוונטיים לקבלת היתר הבניה המיוחל. אנו ידועים בשירות מהיר ויעיל, הקפדה על יחס אישי ומקצועיות ללא פשרות.

תוכן עניינים

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  בטיחות אש להיתר בניה – מה כדאי לדעת בנושא?

  קודם כל, חשוב להבין כי על מנת לקבל היתר בניה, יש צורך לעבור מספר שלבים חיוניים. השלב הראשוני יהיה להגיש בקשה להיתר בניה לוועדה לתכנון ובניה של המועצה המקומית, כאשר חלק מהאישורים הנדרשים לקבלת היתר הבניה הוא אישור כיבוי אש מהרשות הארצית לכבאות ולהצלה.

  לכן יש צורך להגיש את תוכנית המבנה לתחנת הכיבוי האזורית, תוך כדי סימון כל אמצעי הבטיחות הקיימים במקום. יש צורך לסמן את המיקום המדויק של מערכת כיבוי אש ולציין את סידורי הכבאות במקום, בהתאם לחוק תכנון ובניה. לאחר קבלת הבקשה, יונפק שובר לתשלום אגרה. לאחר תשלום האגרה, תוכלו לקבל חוות דעת מומחה וליהנות מבחינת התוכנית על ידי מפקח מניעת דלקות.

  בטיחות אש להיתר בניה – דגשים חשובים שכדאי להכיר

  לאחר הגשת הבקשה לאישור כיבוי אש ותשלום האגרה הרלוונטית, תתבצע בחינה מדוקדקת של התוכנית המוגשת על ידי מהנדס או הנדסאי, המשמש בתור מפקח מניעת דליקות. התוכנית תיבחן בהתאם לתקנות ולדרישות החוק, לכן חשוב מראש להגיש אך ורק תוכניות מקצועיות, שעברו בדיקה מקיפה.

  במידה והתוכנית אינה עונה על דרישות החוק, המפקח יוציא מסמך התנגדות להמשך התהליך, עד לתיקון הליקויים השונים. לאחר התיקון יש צורך להגיש את הבקשה מחדש, לצורך בדיקה נוספת.

  במידה והתוכנית תואמת את דרישות החוק ועומדת בכל התקנות, המפקח יוציא מסמך חוות דעת ויגיש אותו לוועדת התכנון והבנייה. המסמך מהווה למעשה את האישור להמשיך בתהליך קבלת היתר הבניה של המבנה החדש. מעבר לכך, המסמך אמור לפרט את האישורים השונים שיש להציג בסיום הבניה, במטרה לקבל אישור אכלוס מרשות הכבאות.

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לסייע לכם להוציא אישור בטיחות אש להיתר בניה. למידע נוסף, צרו קשר עוד היום!

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ