לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

דרישות כיבוי אש לבית פרטי

כל בית פרטי בארץ חייב לעמוד בדרישות כיבוי אש, על מנת למנוע שריפות. ללא עמידה בדרישות כיבוי אש הרלוונטיות, היזם לא יקבל את היתר הבניה לבניית הבית. דרישות כיבוי אש לבית פרטי מתייחסות לכל בית צמוד קרקע, המכיל כניסה נפרדת ובעל חלקה יחידנית. חשוב לציין כי דרישות כיבוי אש לבית פרטי שונות מהדרישות לבנייני מגורים או בתי עסק, מאחר ומדובר על מבנה שונה, המצריך אמצעי בטיחות מתאימים.

אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ נשמח לסייע לכם לעמוד בכל דרישות כיבוי אש לבית פרטי, במטרה לקבל את האישורים המתאימים ולקדם את בניית הפרויקט. אנו מתמחים בתחום של ניהול, תכנון ומתן ייעוץ מקצועי בענף הבנייה ואנו מחזיקים בשנים של וותק וניסיון בתחום. נשמח לפעול לזירוז התהליך ולהקל על שלב איסוף האישורים להיתר.

דרישות כיבוי אש לבית פרטי

תוכן עניינים

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  דרישות כיבוי אש לבית פרטי – נעים להכיר!

  דרישות כיבוי אש המתייחסות לבתים פרטיים מתחלקות לשתי קטגוריות מרכזיות- דרישות המתייחסות לבית פרטי טרם בנייתו ודרישות המתייחסות לבית פרטי קיים. כאשר מדובר על דרישות כיבוי אש לבית פרטי שטרם נבנה, יש צורך לקבל את אישור מערך הכבאות, על מנת להוציא טופס 4. טופס 4 מהווה את האישור לאכלס את הבית, לכן ללא האישורים המתאימים, לא תוכלו לעבור לבית החדש שלכם. יש לציין כי העמידה בדרישות כיבוי האש מתחילות עוד בשלב בתכנון, מאחר וכבר בשלב תכנון המבנה יש צורך להחליט היכן ימוקם ציוד כיבוי האש, על מנת שיעמוד בכל דרישות החוק. ברגע שמוגשת בקשה לטופס 4, יש לצרף אליו שלושה אישורים המעידים על תקינותם של מערכות מיגון האש בבית וההצבה הנכונה שלהם. האישור חייב להתקבל מהרשות הארצית לכבאות והצלה במועצה המקומית שבה נבנה הבית.

  מהן דרישות כיבוי אש לבית פרטי?

  בית פרטי ששטחו הפנימי אינו עולה על 500 מ"ר חייב להכיל את אמצעי המיגון הבאים לבטיחות אש:

  1. מטף 3 ק"ג – מדובר על מטף אבקה, הנחשב גם לפופולארי ביותר, ויש למקם אותו ליד הכניסה לבית.
  2. גלאי עשן עצמאי – חייב להיות ממוקם בכניסה לכל אחד מחדרי הבית, כולל חדרים בקומות העליונות או בקומת המרתף.
  3. גלגלונים – יש צורך למקם גלגלון כיבוי 3/4 בכניסה לבית וכמובן לחבר אותו ישירות אל מערכת המים.

  כדאי לציין כי אומנם אין דרישה לכך לפי חוק, אך מומלץ להתקין בבתים פרטיים מערכת ספרינקרלים, על מנת להבטיח לעצמכם שקט נפשי. המערכת יכולה להציל חיי אדם ולמנוע נזק לרכוש הבית, היא פועלת באופן אוטומטי וההתקנה שלה פשוטה ומהירה. מעבר לכך, יש צורך להוציא אישור תקינות של מערכת הגז ואישור תקינות של מערכת החשמל, כולל לוח החשמל. 

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ נשמח לסייע לכם לעמוד בכל דרישות כיבוי אש לבית פרטי. למידע נוסף, צרו קשר.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ