לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

עריכה והכנת נספח תנועה וחנייה

עריכה והכנת נספח תנועה וחנייה חייבת להיעשות על ידי יועץ תנועה וחניה מוסמך. מדובר על מומחה בתחום, המכיר היטב את הצרכים התכנוניים השונים, מכל היבט אפשרי. יועץ התנועה והחניה חייב לקחת בחשבון את הצרכים של התושבים, לצד היבטים סביבתיים וחברתיים, היבטים מתחום הבינוי והיבטים אורבניים. נספח התנועה והחניה נועד לוודא כי תושבי האזור יוכלו להתנייד בצורה קלה ובטיחותית, מבלי לסבול ממפגעים שונים. כמו כן, הנספח מתייחס לתכנון של חניונים ומקומות חניה בקרבת מקום, על מנת לספק מענה הולם לצרכי התושבים והמבקרים בעיר.

עריכה והכנת נספח תנועה וחנייה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

קודם כל, חשוב להבין כי נספח תנועה וחנייה מהווה חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מתהליך התכנון של הפרויקט, מאחר וכל הגורמים המעורבים בו, חייבים להתחשב במסקנות הנספח. מנהלי הפרויקט, מתכנני התנועה, הרשויות המקומיות וכמובן האדריכלים של פרויקט הבנייה, חייבים להתחשב בכל הגורמים הסביבתיים, על מנת להבטיח כי הפרויקט ישתלב באופן טבעי ונוח במרקם החיים הנוכחי. כמו כן, הנספח נועד להבטיח תנועה זורמת ונוחה, במטרה להימנע מעומס יתר ופקקים, המהווים גורם קריטי ברוב הערים בארץ. באמצעות תכנון נכון של כיכרות, רמזורים, רחובות ודרכי גישה, ניתן להפחית את כמות הפקקים וליצור תנועה זורמת ונעימה יותר עבור התושבים והמבקרים במקום. כמו כן, נספח תנועה וחניה נועד לשפר את התחבורה הציבורית במקום, לאפשר נגישות מלאה להולכי רגל ולרוכבי אופניים, לתכנן היטב את אזורי הפריקה והטעינה וכמובן לאפשר נגישות לרכבים פרטיים. 

מספר נקודות חשובות לגבי עריכה והכנת נספח תנועה וחנייה

יועץ תנועה וחניה אמור לתכנן היטב את מערך התנועה והחניה באזור הפרויקט, על מנת להבטיח נוחות מקסימלית עבור הדיירים, לצד תכנון פונקציונלי ומשתלם מבחינה כלכלית. נספח תנועה וחנייה אמור להכיל תקציב של עקרונות התוכנית ומידת החיבור שלה לסביבה, כמו כן, הנספח אמור לכלול פירוט של סוג הבדיקות התחבורתיות שנעשו באזור ולפרט לגבי המענה המתאים לסוגיות השונות, שצצו במהלך הבדיקות. כמו כן, הנספח חייב לכלול את מערך הדרכים של צירי התחבורה הציבורית, חיבור למערכת התחבורה הקיימת, הצגה של מערך התשתיות למען הולכי רגל ורוכבי האופניים, מעברי חנייה, רמזורים, כיכרות ועוד. מעבר לכך, הנספח חייב להתייחס לנושא החניות, כולל צמצום ואיחוד כניסות לחניה, חניית אופניים ואופנועים וכדומה. הנספח חייב להיות מנוסח בצורה ברורה ומדויקת, על מנת להבטיח הבנה מלאה והתייחסות לכל פרטי הנספח.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם שירותי עריכה והכנת נספח תנועה וחנייה. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל לשני עשורים בתחום ומספקים שירותי ייעוץ וליווי במגוון רחב של פרויקטים מעולם הבניה. נשמח לסייע ולהקל על כל שלבי התכנון ואיסוף האישורים הנדרשים לצורך קבלת היתר הבניה. לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי, צרו קשר עוד היום!

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ