לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

מהנדס ניקוז

מהנדס ניקוז חיוני לכל פרויקט בניה כמעט, מאחר וללא תכנון יעיל של מערכת הניקוז, המבנה עלול לסבול מהצפות ושיטפונות. אף אחד לא היה רוצה לחיות בבניין הסובל מהצפה קבועה של החניה התת קרקעית, או לחילופין, הצפה של קומת הקרקע. מדובר על ליקוי חמור, העלול להפחית משמעותית את ערך הנכס ולפגוע קשות בהצלחת הפרויקט. לכן חשוב לעבוד עם יועץ מקצועי ומיומן, המחזיק בהכשרה של הנדסת ניקוז ומתמחה בשיטות העבודה המתקדמות ביותר בתחום. מהנדס הניקוז אמור להכין עבורכם תוכנית ניקוז להיתר בניה ולתב"ע וכמובן לערוך עבורכם נספח ניקוז, עבור הרשות המקומית.

מהו תפקידו של מהנדס ניקוז?

מהנדס ניקוז אמור להתייחס למי התהום באתר הבניה ולהתחשב במפלס שלהם. הוא אמור לתכנן את הקידוח, הניטור והבדיקה המקיפה של הקרקע ולספק מודל לקירות דיפון. זהו איש המקצוע שיסייע לכם לקבל אישור מרשות המים והוא יתנהל עבורכם מול תאגיד המים ושאר הרשויות הרלוונטיות. מעבר לכך, הוא אמור לספק המלצות לגבי שיטות הפעולה המתאימות ביותר עבור הפרויקט שלכם. מדובר על איש מקצוע שאמור לבצע חישובים הידרולוגיים שונים ולבנות את תוכנית הניקוז הכוללת של הפרויקט, בהתאם לנתונים השונים מהשטח. התוכנית אמורה להתייחס לתחום של ניהול נגר ולספק המלצות מתאימות. מעבר לכך, מהנדס הניקוז אמור לחשב את שטחי החלחול בשטח האתר ולתכנן בצורה היעילה ביותר את הבורות הסופגים. זהו האיש שיימצא את הפתרון המקיף ביותר למי המרזבים ולעיבוי המזגנים, במטרה למנוע אי נוחות מהדיירים העתידים בפרויקט.

מה עוד כדאי לדעת לגבי מהנדס ניקוז?

אחד התפקידים החשובים ביותר של מהנדס ניקוז הוא הצורך להפריד את מי הנגר המזוהמים, על מנת למנוע מטרד עבור הדיירים. כמובן שמהנדס הניקוז מקפיד על כל התקנות הרלוונטיים, במטרה למנוע את הצפת החניון והכבישים המצויים באזור. כדאי לציין כי יועץ הניקוז אמור להכין נספח ניקוז למועצה המקומית, במטרה לתאר את המערכת ההידרולוגית של האזור ולהציע פתרונות שונים, במטרה למנוע הצפות. נספח הניקוז מתלווה לתוכנית הפיתוח, הנשלחת אל הוועדה המאשרת. מדובר על חלק הכרחי בתוכנית בינוי ערים, מאחר והוא חיוני הן עבור תוכניות חדשות והן עבור תוכניות העוברות שינויים שונים. נספח הניקוז אמור להכיל מספר פרקים שונים, החל מתיאור של המערכת ההידרולוגית והגאוגרפית של האזור ועד לחישובי הסתברות של ירידת גשם ומשקעים במקום. נתונים אלו משמשים את מהנדס הניקוז על מנת לתכנן את מערכת הניקוז היעילה והמוצלחת ביותר לתנאי השטח.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם מהנדס ניקוז ברמה הגבוהה ביותר. אנו מתמחים בהכנת נספחי ניקוז וייעוץ ניקוז והידרולוגיה למגוון רחב של פרויקטים בתחום הבניה. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום ונשמח לתרום לכם מהידע הרב שצברנו לאורך השנים, במטרה לזרז ולהקל על תהליך קבלת היתר הבניה וטופס 4. לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר!

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ