לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

תיק שטח למבנים

תיק שטח למבנים כולל את כל המידע השימושי לגבי כלל המערכות הקיימות במבנה. תיק השטח חייב להכיל מידע עדכני ורלוונטי לגבי מערכת האינסטלציה, החשמל, הגז ובטיחות האש, במטרה לספק לשירותי ההצלה מידע מהיר ואמין בשעת חירום. במקרה של שריפה למשל, צוותי ההצלה יוכלו לעיין בתיק השטח של המבנה, על מנת להבין אילו מערכות לכיבוי אש מותקנות במקום, היכן ממוקמים פתחי המילוט וכיצד לחלץ אנשים שנתקעו במבנה בצורה המהירה והיעילה ביותר.

תיק שטח למבנים – מה הוא אמור להכיל?

תיק שטח חייב להכיל מידע מפורט, מעודכן וברור לגבי תיאור המבנה והסביבה הקרובה אליו, כולל כל המערכות הקיימות במבנה. התיק אמור להכיל תמונות של המבנה לצד תיאור ויזואלי שלו, במטרה להמחיש בצורה הטובה ביותר את סביבת המבנה לכוחות הכבאות. בהמשך התיק יש לכלול את דרכי הפינוי היעילות והמהירות ביותר של אנשים שעלולים להיתקע במבנה במקרה של שריפה וכמובן את דרכי החדירה הנוחות ביותר למבנה. מעבר לכך, התיק חייב להכיל את כל מערכות כיבוי האש הקיימות במבנה, מיקומי רחבות הכיבוי, חדרי המשאבות ועוד. המטרה היא לספק לכבאים את כל המידע הנחוץ להם, לצורך הצלת חיים בעת שריפה. יש לזכור כי ברמות גבוהות של לחץ, חשוב לספק מידע ברור ועדכני, במטרה להימנע מבזבוז זמן ולאפשר הצלת חיים.

היבטים שונים לגבי תיק שטח למבנים

תיק שטח למבנים אמור להכיל מידע לגבי גנרטור החירום המצוי במקום, מאגרי המים ותוכנית בטיחות אש. כמו כן, יש להקפיד על שילוט טכני ושלטי הכוונה ליציאות החירום במבנה, סימון ברור ותקני של רחבת הכיבוי, שילוט בולט לברזי כיבוי חיצוניים, ציוד מותאם בעמדת הכיבוי ופאנל פיקוד כבאים מותקן בצורה תקנית ומשולט בהתאם. מעבר לכך, יש לוודא כי תיק השטח שלכם מכיל הוראות ונהלים לשעת חירום, מידע ופרטים מדויקים לגבי חומרים מסוכנים, מצבורי דלק ומערכות גז. חשוב לציין כי במידה ונעשים שינויים במבנה, יש לעדכן את תיק השטח, על מנת להבטיח את היכולת של כוחות ההצלה לפעול בשעת חירום ולחלץ את הדיירים. יש להכין תיק שטח למבנים חדשים, לצורך קבלת טופס 4, המאשר את אכלוס המבנה. כמו כן, תיק שטח חיוני במקרים של מבנה קיים, ששירותי כיבוי האש דרשו את הכנת התיק, בעקבות ליקויים שונים.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח להכין עבורכם תיק שטח למבנים תוך שלושה ימי עבודה בלבד! אנו מתמחים בליווי וייעוץ לחברות ולקוחות פרטיים בענף הבנייה וההתחדשות העירונית ונשמח לסייע לכם לזרז ולהקל על תהליך התכנון והוצאת האישורים הנדרשים, לצורך קבלת טופס 4. אנו מעסיקים את טובי היועצים בתחום בטיחות האש ונשמח לספק לכם פתרון מקיף תחת קורת גג אחת. בזכות שנים של וותק וניסיון, אנו מתחייבים להכנת תיק שטח מקצועי בצורה המהירה והיעילה ביותר. למידע נוסף, צרו קשר!

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ