לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

נספח מיקרו אקלים

החל משנת 2011 יש צורך להגיש נספח מיקרו אקלים, בעקבות עדכון לתקן הישראלי לבניה ירוקה. נספח זה ידוע גם בשם "נספח רוחות והצללות", מאחר והוא עוסק בהשפעה של הבניין המתוכנן על הסביבה שלו, הן מבחינת הגברת הרוח במפלס הרחוב והן מבחינת הצל שהוא יטיל וההשפעה שלו על חייהם של הדיירים והולכי הרגל בקרבת הבניין. רוב הרשויות המקומיות בארץ דורשות הגשה של נספח מיקרו אקלים, מאחר וללא נספח שעומד בכל התקנים והדרישות הרלוונטיות, לא תצליחו לקבל היתר בניה או טופס 4. לכן חשוב להיעזר בשירותיו של יועץ בניה ירוקה, המתמחה בתחום ומכיר את כל הניואנסים השונים. זוהי הדרך היעילה ביותר להבטיח לעצמכם עמידה בכל דרישות החוק, לצד חיסכון משמעותי בזמן, אנרגיה והוצאות מיותרות. 

נקודות חשובות לגבי נספח מיקרו אקלים

היום ידוע כי בנייה של בניינים גבוהים גורמת לרוח לנשוב בעוצמה מוגברת במפלס הקרקע, דבר שעלול להקשות על חייהם של הולכי הרגל ואף לסכן אותם. לכן תכנון של בניין חדש חייב להתחשב באספקט הרוח שהוא ייצור, על מנת לוודא כי עוצמת הרוח אינה עולה מעל התקן הקבוע בחוק. ניתן לחשב את עוצמת הרוח באמצעות תוכנת מחשב ייעודית, ובמידת הצורך לשנות את תכנון המבנה, על מנת להפחית את עוצמתה. כמו כן, יש לקחת בחשבון את הצל שהבניין יטיל על הסביבה, מאחר והמטרה היא למנוע נזק ואי נוחות לשכנים. במידה והבניין יטיל צל שיפריע לעבודת הקולטנים המצויים על גג המבנה השכן, יהיה צורך לשנות את התכנון. כמו כן, המטרה היא לבנות בניינים שיטילו את הצל שלהם על שבילי הליכה צמודים, על מנת לשפר את איכות החיים של הולכי הרגל.

נספח מיקרו אקלים – מה מעולם לא סיפרו לכם?

חשוב להבין כי רק יועץ בניה ירוקה שמכיר את התחום לעומק וטורח להתעדכן בכל החידושים השונים, יכול להבטיח לכם נספח מיקרו אקלים העומד בכל הדרישות הרלוונטיות. זוהי הדרך היחידה להבטיח כי נספח מיקרו האקלים שלכם יאושר במהירות מול הרשות המקומית. יש להגיש את נספח מיקרו האקלים כבר בשלבי התכנון הראשוניים של הבניין, על מנת מטעויות שונות, שתאלצו לתקן ביוקר. כמו כן, זוהי הדרך היחידה לשמור על הסביבה העירונית ולתמוך בכדור הארץ.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם נספח מיקרו אקלים ברמה הגבוהה ביותר, הנערך על ידי יועץ בנייה ירוקה מנוסה ומיומן. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים רבות בתחום ומתמחים בליווי וייעוץ ליזמים ולקוחות פרטיים בענף הבנייה. נשמח לסייע ולזרז עבורכם את כל תהליך התכנון, על מנת לקבל היתר בניה וטופס 4. אנו מקפידים על יחס אישי וליווי צמוד לכל אורך הדרך, לצד שירות אדיב ומקצועי וכמובן עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר. למידע נוסף ולקבלת ייעוץ מקצועי, צרו קשר!

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ