לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

נספח רוחות והצללות 

נדרשתם לדוח מיקרו אקלים – רוחות והצללות? – השירות שלנו כולל:

 • דוח הצללות לצורך הגשת תב”ע או היתר בניה
 • דוח הצללות וניתוח אקלימי לצורך הסמכה לתקן בנייה ירוקה
 • דוח רוחות מתבצעת באמצעות מודל תלת מימדי לחישוב זרימה- CFD

 


היום כל וועדה מקומית ואזורית דורשת נספח רוחות והצללות, הידוע גם בתור דו"ח מיקרו אקלים. מדובר על דוח שמהווה דרישת סף, מאחר והוא נועד לבחון שני אספקטים חיוניים בעידן הנוכחי- הגברת הרוח על הולכי הרגל ויצירת צל באמצעות הבינוי המתוכנן. היום לא ניתן להתעלם מההשפעה המכרעת של הפרויקטים השונים, המפוזרים בכל חלקי הארץ. הצורך לייצר מספר הולך וגובר של יחידות דיור, חייב להיות בסנכרון מלא עם ההשפעה של הפרויקטים על הסביבה. במידה והמבנים לא יוכלו לספק את הצל הדרוש להולכי הרגל ומצד שני, יגבירו את משבי הרוח המשפיעים על הולכי הרגל במפלס הרחוב, הדבר יהיה בעייתי ולא תמיד הפרויקט יאושר. לכן חשוב להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם תכנון יעיל ומקצועי, לצד נספח רוחות והצללות שיזכה אתכם בהיתר הבניה המיוחל.

מה כדאי לדעת לגבי נספח רוחות והצללות?

קודם כל, חשוב להבין את ההשלכות של הצל שיטיל הבניין המתוכנן על הסביבה שלו. יש לזכור כי כל בניין רב קומות צפוי להטיל לא מעט צל על סביבתו, אך יש לוודא כי הצל אינו פוגע בסובבים אותו. למשל, תכנון לקוי עלול להוביל לחימום פאסיבי של החזיתות הדרומיות של הבניינים הסמוכים, או לחילופין, לפגיעה בפאנלים הסולריים לייצור חשמל של הבניין הצמוד. ניתן היום להשתמש בתוכנת תלת ממד, המודדת את כמות קרינת השמש סביב הבניין המתוכנן ואת ההשפעה שלו על המדדים הקיימים. כמו כן, יש להתייחס ליכולת של הבניין להטיל צל על שבילי ההליכה באזור, על מנת להקל על הולכי הרגל בימי הקיץ הלוהטים. בנוסף, יש להתייחס גם לאספקט הרוחות, מאחר ובנייה של בניינים גבוהים גורמת להגברת הרוח הנושבת ביניהם. מדובר על אפקט מוכר וידוע בשם "אפקט הקניון", היוצר מנהרת רוח במפלס הרחוב, בעוצמה שעלולה אף לסכן את הולכי הרגל. ניתן להשתמש במודלים מתקדמים על מנת לבחון את עוצמת הרוח כתלות בבניין המתוכנן ולבצע שינויים בתוכנית הבינוי, במידה ונמצאה חריגה מהתקן.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  נספח רוחות והצללות – היבטים שונים ששווה להכיר

  נספח רוחות והצללות אמור לכלול דרישות שונות, המשתנות אחת לתקופה על ידי הרשויות המקומיות. יש להגיש את הנספח בפני הרשות המקומית עוד בשלב התכנון הראשוני, על מנת לוודא כי הדרישות והתקנים מתקיימים בבניין המתוכנן. חשוב להגיש את הנספח לפני ביצוע תוכניות עבודה, על מנת להימנע מבזבוז זמן יקר ועלויות מיותרות. 

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם נספח רוחות והצללות ברמה הגבוהה ביותר. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בליווי חברות יזמיות ולקוחות פרטיים בענף הבנייה. אנו מקלים ומזרזים את תהליך התכנון ואת איסוף האישורים הנדרשים להיתר הבניה ולקבלת טופס 4. נשמח לספק לכם שירות מהיר ואמין, לצד מקצועיות ללא פשרות. למידע נוסף, צרו קשר!

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ