לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

תכנון נוף

תכנון נוף

תכנון נוף על ידי יועץ פיתוח נוף מנוסה, תכנון נוף כולל בתוכו הכנת תכנית פיתוח, קביעת גובה (0,0) המבנה כולל פריסת גדרות וחתכים.

שאלות תשובות תכנון נוף:

 

 מה תפקידו של יועץ תכנון נוף?

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  יועץ תכנון נוף אחראי על הכנת נספח פיתוח השטח להיתר הבנייה וייעוץ לאדריכל בכל נושאי הפיתוח של השטח שעליו נבנה המבנה. תפקידו של מתכנן נוף חשוב מאוד ויכול לשנות את פני הפרויקט , מרמת הצמחייה ושטחי הפיתוח והגינון , דרך צורת ניקוז המים הטבעיים ומי הגשמים המצטברים במגרש ועד לאלמנטים מהותיים במראה של כל שטחי הפיתוח במבנה.

   

  מי צריך תכנון נוף? תכנון נוף

  כיום רוב הפרויקטים ברחבי הארץ מחויבים להגיש מסמך פיתוח נוף לאישור העיריה, ישנם אדריכלים שמכינים את הנספח ויש מתכנני נוף מנוסים שמייעצים לאדריכלים, חשוב לשים לב כי השוני בין התכנון האדריכלי של פנים המבנה שונה מתכנון נוף שמתעסק בקומת הקרקע ושטחי הפיתוח. לאחרונה ישנה מודעות גוברת בארץ בתחום הבניה בניצול נכון של שטחי פיתוח נוף ולכן תכנון נוף הפך להיות מוצר הכרחי בכל פרויקט בנייה.

   

  כמה עולה ייעוץ של מתכנן נוף?

   הסכומים בייעוץ תכנון נוף משתנים ותלויים במספר גורמים, ראשית שטח הפיתוח עליו נדרש מתכנן הנוף לעבוד, יש יותר עבודה במגרש עם 30 דונם של פיתוח נוף ושטחים לעומת בניין שמבצע תמ"א תוספת וחיזוק שיכול להיות שטח של כמה מאות מטרים רבועים. שנית האזור, ישנן ועדות שקשה יותר לאשר אצלהן את נספח הפיתוח והן דורשות הרבה יותר עבודת תכנון ותיקון ריג'קטים. בנוסף סוג המבנה והדרישות המופיעות בתיק מידע, תכנון נוף עולה בין כמה אלפי שקלים למבנה לכמה עשרות אלפי שקלים. 

   

  מה כולל תהליך הייעוץ של תכנון נוף?

  תכנון נוף מתחיל בקבלת תוכניות אדריכליות מאדריכל הפרויקט ולאחר מכן עריכת נספח פיתוח נוף ראשוני, בסופו של דבר האדריכל צריך לאשר את הנספח או לתת הערות בהתאם לתכנון, לאחר שהאדריכל אישר את התכנון הראשוני , יועץ הפיתוח ותכנון הנוף מכין נספח סופי שאותו מאשרים בעיריה לרוב במחלקת סביבה, במידה וישנם הערות יועץ תכנון הנוף מתקן והאדריכל מגיש בשנית עד לקבלת אישור העיריה.

   

  איך לבחור יועץ תכנון נוף איכותי ונכון לפרויקט שלי?

  בחירת יועץ תכנון נוף חשובה מאוד להצלחה של תהליך התכנון וכמובן כדאיות כלכלית של שלב התכנון והביצוע. חשוב לבחור יועץ בעל ניסיון רב באישור נספחי סביבה לפרויקטים, בנוסף יועץ שיודע לתת פתרונות יצירתיים לבעיות שנוצרות במהלך הדרך , חייב להיות סנכרון בין יועץ הפיתוח ליועץ התנועה והאינסטלציה למשל, וכמובן חשוב מאוד שהיועץ יסתדר עם האדריכל ועם היזם. אתם מוזמנים לפנות אלינו באתר ולקבל ייעוץ ותכנון נוף לפרויקט שלכם מהצוות המקצועי ובעל הניסיון הרב שלנו.

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ