לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

תכנון מערכות כיבוי אש: כל מה שצריך לדעת

דמיינו את הבלתי נתפס – שריפה הפורצת בבניין מפואר, מתפשטת במהירות וגורמת להרס. האם לא הייתם רוצים להבטיח כי יינקטו כל האמצעים האפשריים כדי להגן על חיי אדם ולמנוע נזק נרחב לרכוש? תכנון מערכת כיבוי אש אמינה הוא אמנות בפני עצמה – משאב חיוני ומציל חיים להפחתת ההשפעות הקטסטרופליות של שריפות.

בעזרת מדריך מקיף זה, נחשוף את המסתורין של מערכות כיבוי אש, החל מהבנת היסודות ועד לקבלת החלטות מושכלות תוך תכנון ויישום אחת. זהו מידע חיוני, בין אם אתה אדריכל, מהנדס או בעל בית, האחראי לשמירה על הדיירים והחללים שהם פוקדים לעתים קרובות. צלול לתוך העולם של מניעת אש והצטייד בידע כדי ליצור מבנים בטוחים ועמידים יותר.

תכנון מערכות כיבוי אש – הקדמה

בפוסט זה נחקור את כל מה שצריך לדעת על תכנון מערכות כיבוי אש. בין אם אתה בעל בית, אדריכל או מהנדס, מדריך זה יספק לך את המידע הדרוש כדי לתכנן ולבחור את המערכת המתאימה לכל מבנה. בטיחות אש היא בעלת חשיבות מכרעת, ומערכת כיבוי אש נכונה יכולה להיות ההבדל בין הכלת שריפה ומניעת נזק משמעותי, או לחוות תופת משתוללת שעלולה להוביל לתוצאות הרסניות. על ידי הבנת הסוגים השונים של מערכות זמינות, כמו גם את הצעדים הדרושים כדי לתכנן אותם ביעילות, אתה תהיה מצויד טוב יותר כדי להגן על הנכס שלך ואת חייהם של אלה המאכלסים אותו. המשך לקרוא כדי לגלות את הגורמים הקריטיים המעורבים בתכנון מערכת כיבוי אש מקיפה, יעילה ואמינה העונה על הצרכים הספציפיים שלך.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  מהי מערכת כיבוי אש?

  מערכת כיבוי אש היא מרכיב חיוני בכל מבנה או מבנה, שנועדה לאתר, לשלוט ולדכא שריפות לפני שהן יכולות להתפשט ולגרום לנזק משמעותי. המרכיבים העיקריים של מערכות אלה כוללים חיישני גילוי אש, מתגי הפעלה וחומרי כיבוי. הם עובדים יחד כדי לספק את ההתרעה המוקדמת הנדרשת ואת התגובה לסיכוני אש פוטנציאליים.

  חיישני גילוי אש מנטרים את הסביבה עבור כל סימן של אש, כגון חום מוגזם או עשן. עם זיהוי שריפה, חיישנים אלה שולחים אות למתגי ההפעלה, אשר לאחר מכן מפעילים את שחרור חומרי הכיבוי. חומרים אלה, כגון מים, קצף או גז, נועדו להכיל ולדכא את האש, למנוע נזק נוסף ולהבטיח את בטיחות הדיירים במבנה.

  מערכות כיבוי אש יעילות כוללות תכנון, התקנה ותחזוקה נאותים, המבטיחות תפקוד יעיל ואמין בעת הצורך. בסעיפים הבאים נעמיק כיצד לתכנן ולבחור את מערכת כיבוי האש המתאימה למבנים השונים.

  שלבים לתכנון מערכת כיבוי אש

  תכנון מערכת כיבוי אש דורש תכנון קפדני ושיקולים. על מנת להבטיח מערכת בטוחה ופונקציונלית, חיוני לבצע סדרה של שלבים לאורך כל תהליך התכנון.

  ראשית, חשוב להבין את התקנות המקומיות והבינלאומיות הרלוונטיות, כגון קודי בנייה ותקני בטיחות אש, המתווים דרישות מינימום לכל מערכת כיבוי אש.

  שנית, לזהות סיכוני אש פוטנציאליים בתוך המבנה כדי לקבוע את סיכוני האש הספציפיים שיש לטפל בהם. זה יכול לכלול ציוד חשמלי, חומרים דליקים, מכשירי בישול ומקורות פוטנציאליים אחרים של הצתה.

  לאחר מכן, לבצע הערכת סיכונים יסודית כדי לקבוע את הסבירות ואת ההשפעה האפשרית של שריפה המתרחשת במבנה. זה כרוך בניתוח סוג האכלוס, גודל ומורכבות הבניין, ועומס אש פוטנציאלי, כמו גם התחשבות בהשפעה הפוטנציאלית על החיים, הנכס והסביבה.

  בהתבסס על הערכת הסיכונים, לקבוע קריטריונים תכנוניים למערכת כיבוי האש, כגון הביצועים הרצויים ויכולות הכיבוי. הקפד לקחת בחשבון גורמים כמו תכונות מבניות, דיירים ופוטנציאל גידול אש.

  לבסוף, בחר חומרי כיבוי אש, ציוד ורכיבי מערכת מתאימים העומדים בקריטריוני התכנון תוך שמירה על התקנות וההנחיות החלות.

  על ידי ביצוע צעדים חיוניים אלה, אתה יכול להבטיח מערכת כיבוי אש מתוכננת היטב המגנה ביעילות על חיים ורכוש במקרה של שריפה.

  סוגי מערכות כיבוי אש

  מערכות כיבוי אש מגיעות מסוגים שונים, שכל אחת מהן נועדה להילחם בשריפות מסוגים ספציפיים. הבנת הסוגים השונים של מערכות כיבוי אש ויישומיהם היא קריטית בבחירת המערכת המתאימה ביותר למבנה. בחלק זה נחקור קטגוריות מרכזיות של מערכות כיבוי אש – גזיות, מבוססות מים ומבוססות קצף – יחד עם התכונות הייחודיות שלהן והשימושים המתאימים שלהן.

  מערכות גזיות

  מערכות כיבוי אש גזיות פועלות על ידי שחרור חומרים לא מוליכים ונקיים המדכאים שריפות מבלי לגרום נזק לציוד אלקטרוני עדין. מערכות אלה אידיאליות עבור מבנים עם נכסים יקרי ערך או מערכות אלקטרוניות רגישות, כגון מרכזי נתונים וחדרי שרתים. חומרים גזיים נפוצים כוללים פחמן דו חמצני (CO2), FM-200, ו Inergen.

  מערכות מבוססות מים

  מערכות כיבוי אש על בסיס מים הן בין הסוגים הנפוצים ביותר בשל יעילות המים בקירור וכיבוי שריפות. דוגמאות למערכות מבוססות מים כוללות מערכות ספרינקלרים, המשחררות מים בתגובה לחום או עשן, ומערכות ערפל מים, המייצרות טיפות מים עדינות לכיבוי שריפות ולמזעור נזקי המים. מערכות אלו מתאימות למבנים שונים, לרבות מגורים, מסחר ותעשייה.

  מערכות מבוססות קצף

  מערכות כיבוי אש מבוססות קצף משתמשות בתמיסות קצף כדי לחנוק שריפות ולמנוע הצתה חוזרת. חומרי קצף יעילים במיוחד במאבק בשריפות המערבות נוזלים דליקים. מערכות כאלה אידיאליות עבור מתקני מחסן, מפעלים פטרוכימיים, והאנגרים תעופה, שם קיים סיכון גבוה של שריפות נוזלים דליקים.

  בחירת סוג המערכת המתאים למבנה

  בחירת מערכת כיבוי האש האידיאלית למבנה היא החלטה גורלית הדורשת שיקול דעת מעמיק של גורמים שונים. סוג התפוסה, סיכוני האש והתקנות הספציפיות הם חלק מהקריטריונים העיקריים המשפיעים על תהליך קבלת החלטות זה. כדי להבטיח בטיחות ויעילות אופטימליות, חיוני להעריך גורמים אלה לפני בחירת מערכת כיבוי אש מתאימה.

  ראשית, סוג התפוסה משחק תפקיד משמעותי בקביעת מערכת כיבוי האש האידיאלית. מבנים מסחריים, בנייני מגורים ומתקני תעשייה הם בעלי סיכוני אש שונים. לדוגמה, בניין משרדים רב קומות עשוי לדרוש מערכת ספרינקלרים מבוססת מים, בעוד שמרכז נתונים עשוי להפיק תועלת ממערכת כיבוי גזים המבוססת על סוכן נקי, המציעה נזק משני מינימלי.

  היבט משמעותי נוסף שיש לקחת בחשבון הוא סיכון האש הקשור למבנה. הערכת סיכוני האש ודפוסי ההתפשטות הפוטנציאליים יכולה להציע תובנה חשובה לגבי סוג מערכת כיבוי האש הדרושה. יתר על כן, הבנת סוגי השריפות השונים, כגון שריפות מסוג A (ריפוד ונייר), Class B (נוזלים דליקים) ושריפות Class C (חשמליות), חיונית לבחירת שיטת כיבוי מתאימה.

  לבסוף, הקפדה על תקנות מקומיות וקודי בנייה היא חיונית בעת בחירת מערכת כיבוי אש. הקפדה על כך שהמערכת שנבחרה עומדת בכל תקני הבטיחות והאישורים הנדרשים תסייע לשמור על ציות לחוקים המקומיים והבינלאומיים, וכתוצאה מכך מבנה מאובטח ומוגן יותר.

  כיצד לבחור את סוג החומר הסופג במערכת?

  חומרים סופגים ממלאים תפקיד חיוני במערכות כיבוי אש; הם משמשים כדי לחנוק את האש ולמנוע את התפשטותה. בעת בחירת חומר סופג מתאים למערכת כיבוי אש ספציפית, יש לקחת בחשבון מספר גורמים, כגון יעילות החומר, רעילותו, תגובתיות ועלותו.

  אחד מחומרי הספיגה הנפוצים ביותר המשמשים במערכות כיבוי אש הוא מים, הפועלים ביעילות לקירור שריפות ולפיזור חום. עם זאת, מים לא תמיד יכולים להיות האפשרות הטובה ביותר בתרחישים מסוימים, כגון כאשר מתמודדים עם נוזלים דליקים, שריפות חשמל, או מצבים שבהם נזקי מים יכולים לגרום נזק משמעותי.

  חומרי ספיגה חלופיים

  סוגים אחרים של חומרים סופגים כוללים קצף כיבוי אש, כימיקלים יבשים וחומרים גזיים. קצף כיבוי אש יעיל בחנק שריפות המערבות נוזלים דליקים וניתן להשתמש בו גם למניעת הצתה חוזרת. חומרים כימיים יבשים כמו פוספט מונואמוניום וסודיום ביקרבונט יכולים להפריע לתגובת השרשרת הכימית, ובכך לכבות את האש. הם מתאימים לכיבוי שריפות מסוג B ו-C, אך יכולים להיות פחות יעילים בשריפות מסוג A, הכוללות חומרים דליקים רגילים.

  לבסוף, חומרים גזיים כגון פחמן דו חמצני, חומרים נקיים כמו FM-200 או Novec™ 1230®, או גזים אינרטיים כמו ארגון או חנקן משמשים גם כחומרים סופגים במערכות כיבוי אש ספציפיות. הם מחליפים חמצן ליד האש ומדכאים אותה עם מינימום שאריות או נזק. הבחירה באיזה חומר סופג להשתמש תלויה בסוג סיכוני האש הספציפיים הקיימים במבנה ובתקנות בטיחות האש החלות במקום.

  כיצד לבחור את סוג המיכל במערכת?

  מיכלים במערכות כיבוי אש מחזיקים את חומרי הכיבוי וממלאים תפקיד חיוני ביעילות המערכת. כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי סוג המכולה לשימוש, שקול גורמים שונים, כגון סוג חומר הכיבוי, עמידות, תנאי הסביבה, דרישות התקנה ותחזוקה.

  סוג חומר כיבוי: סוגים שונים של חומרי כיבוי דורשים מיכלים שונים. לדוגמה, חומרים גזיים דורשים מיכלים בלחץ גבוה, בעוד מערכות מבוססות מים משתמשות במיכלי אחסון מים. חשוב להשתמש במיכל המתאים העונה על דרישות הסוכן.

  עמידות: המיכל צריך להיות עמיד ועמיד בפני קורוזיה, חלודה ונזקים פוטנציאליים אחרים, מכיוון שהוא יכול להשפיע ישירות על היעילות הכוללת של המערכת. חשוב לבחור מכולות העשויות מחומרים שיכולים לעמוד בתנאי הסביבה של המקום.

  תנאים סביבתיים: יש לבחור את סוג המיכל בהתבסס על הסביבה הספציפית של המבנה. לדוגמה, במבנים הממוקמים באקלים קר יותר, חיוני שהמכולות ימנעו הקפאה של חומרי הכיבוי. נירוסטה עשויה להתאים יותר לתנאים כאלה.

  התקנה ותחזוקה: בחר קונטיינרים קלים להתקנה ולתחזוקה, שיבטיחו פעולת מערכת חלקה וימזערו בעיות פוטנציאליות. כפי שנדון בפרק תחזוקת מערכות כיבוי אש , בדיקה ותחזוקה נאותות הן חיוניות.

  על ידי התחשבות בגורמים אלה, אתה יכול לבחור את המיכל האידיאלי עבור מערכת כיבוי האש שלך, הבטחת פונקציונליות ואמינות אופטימליות.

  מיקום יחידות הפעולה והטנקים במבנה

  מיקום אופטימלי של יחידות תפעול וטנקים הוא היבט מכריע בתכנון מערכת כיבוי אש יעילה. בתהליך זה יש לקחת בחשבון מספר גורמים, כגון נגישות, קרבה למפגעים ודרישות רגולטוריות. בחלק זה נדון באסטרטגיות למיקום יחידות מבצעיות וטנקים בתוך מבנה כדי לתרום ליעילות הכוללת של מערכת כיבוי האש.

  נגישות

  בראש ובראשונה, יחידות תפעול וטנקים צריכים להיות נגישים בקלות למטרות תחזוקה, בדיקה ושירות. זה מבטיח שהטכנאים יוכלו לבצע במהירות כל עבודה נחוצה על רכיבים חיוניים אלה מבלי להיתקל במכשולים או עיכובים. בנוסף, גישה נוחה ליחידות התפעול יכולה לאפשר לדיירי הבניין לפעול במהירות ולהפעיל את מערך כיבוי האש במקרי חירום. הצבת יחידות תפעול בסמוך לצירי יציאה או במקומות בולטים יכולה גם היא לסייע בזמני התגובה.

  קרבה למפגעים

  יחידות הפעלה וטנקים צריכים להיות ממוקמים במרחק בטוח מסכנות אש פוטנציאליות, שם יש פחות סיכוי שהם ייפגעו במקרה של התפרצות. עם זאת, הם צריכים גם להיות קרובים מספיק לאזורים שהם משרתים כדי להבטיח תגובה מהירה ואספקה של חומרי כיבוי. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך להתקין יחידות פעולה מרובות או טנקים ברחבי המבנה כדי להשיג איזון זה בין קרבה ובטיחות.

  דרישות רגולטוריות

  חוקי בנייה מקומיים ותקנות בטיחות אש מכתיבים לעתים קרובות דרישות ספציפיות למיקום יחידות המבצע והטנקים בתוך מבנה. חיוני להכיר תקנות אלה כדי להבטיח ציות ולהימנע מעונשים או עיכובים בתהליך ההסמכה. יתר על כן, עמידה בדרישות אלה יכולה לשפר מאוד את היעילות הכוללת של מערכת כיבוי האש שלך.

  על ידי התחשבות בנגישות, קרבה למפגעים ודרישות רגולטוריות תוך קביעת המיקום האידיאלי של יחידות תפעול וטנקים, תהיו מצוידים היטב לתכנן מערכת כיבוי אש יעילה ויעילה בהגנה על המבנה שלכם ועל יושביו מפני סכנות בלתי צפויות של אש.

  תחזוקת מערכות כיבוי אש

  תחזוקה שוטפת חיונית לביצועים וליעילות אופטימליים של מערכת כיבוי אש. הוא מסייע להבטיח שהמערכת מתפקדת כראוי במצבי חירום ושומרת על תאימות לתקנות הרלוונטיות. בחלק זה נדון בחשיבות התחזוקה ונתאר שיטות תחזוקה שונות למערכות כיבוי אש שונות.

  תחזוקה נכונה כוללת מספר היבטים, כגון בדיקה, בדיקה ושירות. הבדיקה כוללת בדיקות חזותיות קבועות של רכיבי המערכת, כולל חיישנים, אזעקות וחומרים סופגים, כדי לזהות בעיות פוטנציאליות. הבדיקה כוללת אימות של הפונקציונליות של כל רכיב ואת היעילות הכוללת של המערכת. לבסוף, השירות כרוך במשימות כמו מילוי מחדש של חומרי כיבוי, החלפת רכיבים בלויים ותיקון חלקים לא תקינים.

  סוגים שונים של מערכות כיבוי אש עשויים לדרוש נהלי תחזוקה משתנים. לדוגמה, מערכות גזיות זקוקות לבדיקות לחץ צילינדר ובדיקות דליפה, בעוד שמערכות מבוססות מים דורשות בדיקות משאבה וצנרת כדי להבטיח לחץ וקצבי זרימה נאותים. מערכות מבוססות קצף, לעומת זאת, דורשות בדיקות רמת ריכוז קצף ובדיקת ציוד פרופורציונלי.

  הקפדה על לוח זמנים קבוע לתחזוקה לא רק מבטיחה את אמינות מערכת כיבוי האש אלא גם מאריכה את תוחלת החיים שלה. כפי שצוין קודם לכן במדריך זה, תחזוקת מערכות כיבוי אש חיונית לעמידה בתקנות, הפחתת סיכוני אש ושמירה על הדיירים והנכסים בתוך המבנה.

  כיצד ניתן לבדוק את תקינות כלי הכיבוי?

  כלי הכיבוי הוא מרכיב חיוני במערכת כיבוי אש, האחראי על עצירת זרימת חומרי הכיבוי להכלה יעילה של האש. הבטחת תקינות כלי הכיבוי היא חיונית, שכן הוא ממלא תפקיד חיוני בביצועי המערכת. קיימות מספר שיטות לאימות תקינות כלי הכיבוי, כולל בדיקות חזותיות, בדיקות פיזיות ובדיקות פונקציונליות.

  בדיקות חזותיות כוללות בדיקת כלי הכיבוי לאיתור סימני נזק או בלאי, כגון קורוזיה או נזילות. בדיקות פיזיות, לעומת זאת, דורשות בדיקה ידנית כדי לוודא שרכיבי הכלי פועלים כמתוכנן. זה עשוי להיות כרוך בבדיקת האטמים, השסתומים והחיבורים לפעולה תקינה. לבסוף, בדיקות פונקציונליות כוללות הפעלת כלי הכיבוי בנסיבות מבוקרות כדי לבחון את ביצועיו ולאשר שהוא עוצר את זרימת חומר הכיבוי כנדרש.

  על ידי ביצוע בדיקות ובדיקות קבועות, ניתן לשמור על שלמות כלי הכיבוי, ולהבטיח ביצועים אופטימליים של מערכת כיבוי האש במקרה חירום.

  השוואה בין סוגים שונים של מערכות כיבוי אש

  הטבלה הבאה מספקת השוואה בין הסוגים השונים של מערכות כיבוי אש. הוא כולל את השימוש העיקרי שלהם, יישום, יתרונות וחסרונות.

  חסרונות

  סוג המערכת לשימוש עיקרי יתרונות היישום
  מערכות מבוססות מים שריפות מסוג A (חומרים דליקים נפוצים) מערכות ספרינקלרים, מערכות ערפל מים עלות נמוכה, ידידותית לסביבה, יעילה באזורים גדולים לא מתאים לשריפות חשמל או נוזלים דליקים
  מערכות גזיות שריפות מסוג B ו-C (נוזלים וגזים דליקים, שריפות חשמל) מערכות חומרים נקיים, מערכות פחמן דו חמצני יעיל לחללים סגורים, מינימום שאריות, מינימום נזק אגבי עלות גבוהה, פוטנציאל לחשיפה לרעלים
  מערכות מבוססות קצף שריפות מסוג A ו-B (חומרים דליקים נפוצים ונוזלים דליקים) מערכות קצף, מערכות ספרינקלרים של מים מוקצפים יעיל לשריפות נוזלים דליקים, תכונות קירור טובות לא מתאים למדורות עמוקות או לשריפות חשמל
  מערכות כימיות יבשות שריפות מסוג B ו-C (נוזלים וגזים דליקים, שריפות חשמל) מערכות כימיות יבשות קבועות יעיל לכיבוי שריפות נוזלים וגזים, מינימום שאריות קורוזיבי, פוטנציאל לנזק לציוד
  מערכות כימיות רטובות מדורות Class K (מדורות בישול) מערכות כימיות רטובות למטבחים מסחריים יעיל לכיבוי מדורות בישול, פחות נזק לציוד לא מתאים לסוגים אחרים של שריפות

  שאלות נפוצות בנושא תכנון מערכות כיבוי אש

  חקור כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בעת תכנון ויישום מערכות כיבוי אש במבנה שלך.

  • מהי חשיבות התקנות המקומיות בעת תכנון מערכת כיבוי אש?
   תקנות מקומיות ממלאות תפקיד מכריע בתכנון מערכות אש, שכן הן קובעות את ההנחיות לתקני בטיחות, דרישות מערכת ונהלי התקנה. הקפדה על תקנות אלה מבטיחה תאימות, בטיחות ומערכת כיבוי אש יעילה.
  • כיצד ניתן לקבוע סיכון אש במבנה מסוים?
   ביצוע הערכת סיכוני בטיחות אש יסודית חיונית לזיהוי סיכוני אש פוטנציאליים, פגיעויות ואמצעי הפחתה מתאימים. הערכת סיכוני האש משתנה בהתאם לגורמים כמו תפוסה, חומרי בניין ועומס אש.
  • האם יש הבדלים במערכות כיבוי אש למבני מסחר ומגורים?
   כן, מבנים מסחריים ובנייני מגורים עשויים לדרוש מערכות כיבוי אש שונות בשל סיכוני אש משתנים, שימושי בניין ותקנות. גורמים שיש לקחת בחשבון כוללים גודל וגובה הבניין, נוכחות חומרים מסוכנים ואופי הדיירים.
  • כיצד אוכל לקבוע את סוג החומר הסופג המתאים למערכת כיבוי האש שלי?
   בחירת החומר הסופג הנכון תלויה במספר גורמים, כגון יעילותו בדיכוי סוגי אש ספציפיים, השפעות סביבתיות או בריאותיות פוטנציאליות, ותגובתיות עם חומרים אחרים במקרה של שריפה. בין חומרי הספיגה הנפוצים אבקות כימיות יבשות, מים וקצף.
  • מהם סוגי המיכלים השונים המשמשים במערכות כיבוי אש?
   מכולות למערכות כיבוי אש משתנות בהתאם לסוג חומר הכיבוי בו נעשה שימוש. כמה סוגי מיכלים נפוצים כוללים גלילים עבור חומרים גזיים, מכלים עבור מערכות מבוססות מים או קצף, ומכלים בלחץ עבור אבקות כימיות יבשות.
  • האם ניתן להשתמש במספר סוגים של מערכות כיבוי אש בתוך מבנה אחד?
   כן, שילוב מערכות כיבוי אש מרובות במבנה אחד עשוי לספק הגנה טובה יותר מפני סיכוני אש שונים. גישה זו מבטיחה כי המבנה שלך יש את המערכות המתאימות עבור סוגים שונים של שריפות ושטחי בניין.
  • מהם הסיכונים העיקריים הקשורים לתחזוקה לא נכונה?
   תחזוקה לקויה של מערכות כיבוי אש עלולה להוביל לתפקוד מופחת, ולסכן חיים ורכוש גדולים יותר. בדיקות, בדיקות ושירות סדירים, חיוניים לשמירה על אמינות המערכת, ביצועיה ועמידתה בתקנים רגולטוריים.
  • באיזו תדירות יש לבדוק ולטפל במערכות כיבוי אש?
   תדירות הבדיקה והשירות הנדרשת תלויה בתקנות המקומיות, בסוג המערכת ובהמלצות היצרן. בדרך כלל, יש לבצע בדיקות לפחות מדי שנה, והשירות צריך להתרחש בהתאם ללוחות הזמנים המומלצים או בכל פעם שמזוהים ליקויים.
  • מהם חששות הבטיחות הפוטנציאליים בעת תכנון מערכות כיבוי אש?
   חששות בטיחות בעת תכנון מערכות כיבוי אש עשויים לכלול חומרים רעילים או מסוכנים המשמשים כחומרי כיבוי, מיכלים בלחץ גבוה, ואת הסיכון של הצתה מחדש אם המערכת נכשלת לדכא את האש ביעילות. יש לקחת בחשבון גורמים אלה בשלב התכנון כדי להקל על סיכוני בטיחות.
  • כיצד אוכל להבטיח יעילות מרבית ממערכת כיבוי האש שלי?
   כדי להשיג יעילות מרבית ממערכת כיבוי האש שלך, בחר את סוג המערכת והחומרים המתאימים למבנה ולסיכונים הספציפיים שלך, ציית לתקנות המקומיות ופעל לפי נהלי ההתקנה המומלצים. בנוסף, בצע בדיקות, בדיקות ותחזוקה קבועות כדי להבטיח ביצועים אופטימליים.
  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ