צרו קשר

  ּ

  תוכנית התארגנות אתר

  תוכנית התארגנות אתר

  תוכנית התארגנות אתר

  כמה תשובות לשאלות נפוצות במיוחד

  מתי מותנית קבלת היתרי בנייה בקיומה של תוכנית התארגנות אתר? מהן מטרות התכנית ומה היא כוללת? ואילו אנשי מקצוע מוסמכים להכין את התכנית?

  היתר בנייה הוא אישור שניתן על ידי הועדה המקומית לתכנון ובנייה בכל אזור מוניציפאלי בארץ. האישור מתייחס לביצוע עבודות בנייה, הריסה או שינוי בשימושים במקרקעין והוא מהווה תנאי להתחלת העבודות בפועל. עם זאת, ישנם תנאים מקדימים גם עבור הוצאת ההיתר עצמו כאשר אחד התנאים המרכזיים קובע שבהתאם לפרויקט – יש להגיש תוכנית התארגנות אתר ולנסח אותה לפי הוראות החוק.

  פתרונות הנדסה ובטיחות

  פתרונות הנדסה ובטיחות הינו בית עסק מקצועי ומנוסה אשר מסייע לעסקים רבים בהשלמה של פרויקטים של בנייה. אנחנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר טלפוני וליהנות מליווי מלא, שירות איכותי וידע מקצועי אשר נצבר במשך שנים של ניסיון, למידה אקדמאית ולמידה מטעויות.

  המקרים שבהם יש צורך בתוכנית התארגנות אתר

  תוכנית התארגנות אתר מחויבת על פי חוק בכל אתר בנייה שיש בו מעל 50 עובדים. יתרה מזאת, מי שמבקש היתר בנייה נדרש להראות תכנית מן הסוג הזה גם באתר שבו הגובה הסופי של המבנה הוא מעל 25 מטר, באתר שבו מוצבים שני עגורני צריח ויותר ובאתר שבו העבודה מתבצעת בתחומי מפעל תעשייתי פעיל וללא הפרדה ברורה בין האזורים. כמו כן, מפקח העבודה רשאי לדרוש הצגת תכנית התארגנות בכל אתר עבודה במידה ולדעתו רמת הסיכון מצדיקה זאת.

  הסמכת ממונה בטיחות להכנת התכנית

  תוכנית התארגנות אתר ונספח הבטיחות שמצורף אליה יכולים להיות מנוסחים רק על ידי ממונה בטיחות. ממונה הבטיחות חייב להיות בעל ידע וניסיון בתחום הבניה, הבניה ההנדסית והתשתיות. לפיכך, רצוי לרכז את בנייתה המורכבת של תוכנית התארגנות אתר מול אותה חברה המציעה פתרונות הנדסה ובטיחות כוללים – וכך לקצר את משך הזמן שעובר מרגע הגשת הבקשה לקבלת היתר בנייה ועד תחילת ביצוע העבודות בשטח.

  המטרות של יצירת תוכנית התארגנות אתר

  תפקידה של תוכנית התארגנות אתר הוא למנוע סיכוני עבודה ולשפר את רמת הבטיחות באתר הבנייה. בעזרת התכנית ניתן לקבוע בצורה מפורשת את מקומות האחסון עבור חומרי הבנייה וחומרי הגלם, לסמן את הגידור הנדרש ולהחליט גם על פרטים לכאורה קטנים כמו היכן ימוקמו משרדי האתר, מה יהיו דרכי הנגישות וכיצד יתבצע השינוי לאתר וממנו. בתוך כך, המטרה של התכנית היא לקבוע דרכי כניסה ויציאה מהמחנה ולתכנן הסדרי תנועה, פינוי פסולת ודרכים זמניות.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ