לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

תוכנית התארגנות אתר

נדרשתם להכין תוכנית התארגנות אתר (נקראת גם: תוכנית ארגון אתר)
לצורך קבלת היתר בנייה?
– הגעתם למקום הנכון.

 

משרדנו מתמחה בייעוץ בטיחות ובפרט בתכנון הבטיחות באתרי בנייה.
עם ניסיון רב שנים בתחום הבטיחות נסייע לכם בהכנת תוכנית ארגון האתר וקבלת אישור עירייה לתוכנית.
הכנה מהירה והקפדה על  תכנון יעיל ובטוח להולכי הרגל בסביבה ולפועלים בתוך אתר הבנייה.

על מנת להכין את התוכנית, עליכם לוודא כי יש ברשותכם, מפת מדידה עדכנית וחתומה של האתר, ובנוסף הגשה מלאה של התוכנית האדריכלית (גרמושקה).

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  לאחר קבלת החומרים צוות המומחים שלנו מנתח את האתר על כל גורמי הסיכון הקיימים בו, ונותן דגשים למיקום האלמנטים הנדרשים כמו מיקומי הכלים, שירותים, מכולת פסולת ואזורי ישיבה ומנוחה.
  התוכנית כוללת דגשי בטיחות חשובים מאוד לזמן הביצוע והערות חשובות לקבלן.
  לאחר העברת התוכנית למזמין ולאדריכל, התוכנית מוטמעת דרך מערכת רישוי זמין לאישור העירייה.

   

  תוכנית התארגנות אתר

  כמה תשובות לשאלות נפוצות במיוחד

  מתי מותנית קבלת היתרי בנייה בקיומה של תוכנית התארגנות אתר? מהן מטרות התכנית ומה היא כוללת? ואילו אנשי מקצוע מוסמכים להכין את התכנית?

  היתר בנייה הוא אישור שניתן על ידי הועדה המקומית לתכנון ובנייה בכל אזור מוניציפאלי בארץ. האישור מתייחס לביצוע עבודות בנייה, הריסה או שינוי בשימושים במקרקעין והוא מהווה תנאי להתחלת העבודות בפועל. עם זאת, ישנם תנאים מקדימים גם עבור הוצאת ההיתר עצמו כאשר אחד התנאים המרכזיים קובע שבהתאם לפרויקט – יש להגיש תוכנית ארגון אתר ולנסח אותה לפי הוראות החוק.

  פתרונות הנדסה ובטיחות

  פתרונות הנדסה ובטיחות הינו בית עסק מקצועי ומנוסה אשר מסייע לעסקים רבים בהשלמה של פרויקטים של בנייה. אנחנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר טלפוני וליהנות מליווי מלא, שירות איכותי וידע מקצועי אשר נצבר במשך שנים של ניסיון, למידה אקדמאית ולמידה מטעויות.

  מי רשאי להכין תכנית ארגון בטיחותי של אתר?

  רק מהנדס בטיחות או ממונה בטיחות בעבודה בעל אישור כשירות בתוקף, התכנית כוללת את כלל האמצעים הבטיחותיים והשילוט הדרושים להכנת התוכנית ואישורה במהירות בעירייה.

   

  התארגנות אתר בתל אביב – דרישות פרט גגון.

  משרדנו מומחה בהכנה ואישור תוכניות להתארגנות אתר בתל אביב, לבתים פרטיים, תוספות בנייה ובניינים,  נשמח לסייע לכם, ולהכין תוכנית בהתאם לדרישות העירייה, צרו קשר לקבלת הצעת מחיר.

  תוכנית התארגנות אתר ברמת השרון ורמת גן

  משרדנו מומחה בהכנה ואישור תוכניות להתארגנות אתר ברמת השרון ורמת גן, אנו מכירים את הדרישות הספציפיות שיש ברמת השרון ורמת גן ונשמח לסייע לכם.

  התארגנות אתר בחולון – דרישה חדשה מ2023.

  משרדנו מומחה בהכנה ואישור תוכניות להתארגנות אתר בחולון, נשמח לסייע לכם, במחיר מעולה ושירות מהיר.

  המקרים שבהם יש צורך בתוכנית התארגנות אתר

  תוכנית התארגנות אתר מחויבת על פי חוק בכל אתר בנייה כאשר העירייה מבקשת זאת. יתרה מזאת, מי שמבקש היתר בנייה נדרש להראות תכנית מן הסוג הזה גם באתר בנייה לבית פרטי או בניין ציבורי, באתר שבו מוצבים שני עגורני צריח ויותר ובאתר שבו העבודה מתבצעת בתחומי מפעל תעשייתי פעיל וללא הפרדה ברורה בין האזורים. כמו כן, מפקח העבודה רשאי לדרוש הצגת תכנית התארגנות בכל אתר עבודה במידה ולדעתו רמת הסיכון מצדיקה זאת.

  הסמכת ממונה בטיחות להכנת התכנית

  תוכנית התארגנות אתר ונספח הבטיחות שמצורף אליה יכולים להיות מנוסחים רק על ידי ממונה בטיחות. ממונה הבטיחות חייב להיות בעל ידע וניסיון בתחום הבניה, הבניה ההנדסית והתשתיות. לפיכך, רצוי לרכז את בנייתה המורכבת של תוכנית ארגון אתר מול אותה חברה המציעה פתרונות הנדסה ובטיחות כוללים – וכך לקצר את משך הזמן שעובר מרגע הגשת הבקשה לקבלת היתר בנייה ועד תחילת ביצוע העבודות בשטח.

  המטרות של יצירת תוכנית התארגנות אתר

  תפקידה של תוכנית התארגנות אתר הוא למנוע סיכוני עבודה ולשפר את רמת הבטיחות באתר הבנייה. בעזרת התכנית ניתן לקבוע בצורה מפורשת את מקומות האחסון עבור חומרי הבנייה וחומרי הגלם, לסמן את הגידור הנדרש ולהחליט גם על פרטים לכאורה קטנים כמו היכן ימוקמו משרדי האתר, מה יהיו דרכי הנגישות וכיצד יתבצע השינוי לאתר וממנו. בתוך כך, המטרה של התכנית היא לקבוע דרכי כניסה ויציאה מהמחנה ולתכנן הסדרי תנועה, פינוי פסולת ודרכים זמניות.

  מי צריך תוכנית התארגנות אתר?

  כיום הדרישה להגיש תוכנית התארגנות אתר מגיעה כאשר רוצים להוציא היתר בניה, תוכנית ארגון אתר נדרשת גם בפרויקטים גדולים כמו מרכזי מסחר ותעשייה, מגורים, מפעלים, אך קיימת הדרישה גם לבתים פרטיים ופרויקטים קטנים. הדרישה מגיעה מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

  מה כוללת תוכנית ארגון אתר?

  התוכנית כוללת סימונים שרטוטים והערות הנוגעות בארגון האתר בזמן הבנייה, ונועדו להבטיח את בטיחות העוברים בסמוך לאתר כמו גם את בטיחות העובדים והשוהים בתוך האתר. התוכנית כוללת מידע כללי על האתר, תיחומו בגדר ומידותיה, מיקומי הכלים הכבדים, מיקומי שילוטים, פינות אוכל, שירותים, משרדי האתר, מכולות וכיוצא בזאת.

  מי מוסמך להכין תוכנית התארגנות אתר?

  התוכנית צריכה להיות חתומה בידי ממונה/מהנדס בטיחות, מכיוון שהיא נוגעת באלמנטים רבים הקשורים לבטיחות העובדים והשוהים באתרי הבנייה. 

  מה המחיר של תוכנית חתומה בידי ממונה בטיחות?

  המחיר משתנה ותלוי בדרישות העירייה ובגודל הפרויקט. מחיר התוכנית משתנה ותלוי במורכבות האתר ובגודלו ולכן יכול לנוע בין אלפים בודדים לעשרת אלפים שקלים.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ