צרו קשר

  ּ

  תוכנית התארגנות אתר

  תוכנית התארגנות אתר

  נדרשתם להכין תוכנית התארגנות אתר (נקראת גם: תוכנית ארגון אתר) לצורך קבלת היתר בנייה? הגעתם למקום הנכון.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בעלת ניסיון של 15 שנים בתחום הבטיחות תסייע לכם בהכנת התוכנית בצורה היעילה החסכונית והבטוחה ביותר. 

  על מנת להכין את התוכנית, עליכם לוודא כי יש ברשותכם, מפת מדידה עדכנית וחתומה של האתר, ובנוסף הגשה מלאה של התוכנית האדריכלית (גרמושקה).

  לאחר קבלת החומרים צוות המומחים שלנו מנתח את האתר בצורה בטיחותית ונותן דגשים למיקום האלמנטים הנדרשים כמו מיקומי הכלים, שירותים, מכולת פסולת ואזורי ישיבה ומנוחה. התוכנית כוללת דגשי בטיחות חשובים מאוד לזמן הביצוע והערות חשובות לקבלן. לאחר העברת התוכנית למזמין ולאדריכל, התוכנית מוטמעת דרך מערכת רישוי זמין לאישור העירייה.

   

  תוכנית התארגנות אתר

  כמה תשובות לשאלות נפוצות במיוחד

  מתי מותנית קבלת היתרי בנייה בקיומה של תוכנית התארגנות אתר? מהן מטרות התכנית ומה היא כוללת? ואילו אנשי מקצוע מוסמכים להכין את התכנית?

  היתר בנייה הוא אישור שניתן על ידי הועדה המקומית לתכנון ובנייה בכל אזור מוניציפאלי בארץ. האישור מתייחס לביצוע עבודות בנייה, הריסה או שינוי בשימושים במקרקעין והוא מהווה תנאי להתחלת העבודות בפועל. עם זאת, ישנם תנאים מקדימים גם עבור הוצאת ההיתר עצמו כאשר אחד התנאים המרכזיים קובע שבהתאם לפרויקט – יש להגיש תוכנית ארגון אתר ולנסח אותה לפי הוראות החוק.

  פתרונות הנדסה ובטיחות

  פתרונות הנדסה ובטיחות הינו בית עסק מקצועי ומנוסה אשר מסייע לעסקים רבים בהשלמה של פרויקטים של בנייה. אנחנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר טלפוני וליהנות מליווי מלא, שירות איכותי וידע מקצועי אשר נצבר במשך שנים של ניסיון, למידה אקדמאית ולמידה מטעויות.

  המקרים שבהם יש צורך בתוכנית התארגנות אתר

  תוכנית התארגנות אתר מחויבת על פי חוק בכל אתר בנייה שיש בו מעל 50 עובדים. יתרה מזאת, מי שמבקש היתר בנייה נדרש להראות תכנית מן הסוג הזה גם באתר שבו הגובה הסופי של המבנה הוא מעל 25 מטר, באתר שבו מוצבים שני עגורני צריח ויותר ובאתר שבו העבודה מתבצעת בתחומי מפעל תעשייתי פעיל וללא הפרדה ברורה בין האזורים. כמו כן, מפקח העבודה רשאי לדרוש הצגת תכנית התארגנות בכל אתר עבודה במידה ולדעתו רמת הסיכון מצדיקה זאת.

  הסמכת ממונה בטיחות להכנת התכנית

  תוכנית התארגנות אתר ונספח הבטיחות שמצורף אליה יכולים להיות מנוסחים רק על ידי ממונה בטיחות. ממונה הבטיחות חייב להיות בעל ידע וניסיון בתחום הבניה, הבניה ההנדסית והתשתיות. לפיכך, רצוי לרכז את בנייתה המורכבת של תוכנית ארגון אתר מול אותה חברה המציעה פתרונות הנדסה ובטיחות כוללים – וכך לקצר את משך הזמן שעובר מרגע הגשת הבקשה לקבלת היתר בנייה ועד תחילת ביצוע העבודות בשטח.

  המטרות של יצירת תוכנית התארגנות אתר

  תפקידה של תוכנית התארגנות אתר הוא למנוע סיכוני עבודה ולשפר את רמת הבטיחות באתר הבנייה. בעזרת התכנית ניתן לקבוע בצורה מפורשת את מקומות האחסון עבור חומרי הבנייה וחומרי הגלם, לסמן את הגידור הנדרש ולהחליט גם על פרטים לכאורה קטנים כמו היכן ימוקמו משרדי האתר, מה יהיו דרכי הנגישות וכיצד יתבצע השינוי לאתר וממנו. בתוך כך, המטרה של התכנית היא לקבוע דרכי כניסה ויציאה מהמחנה ולתכנן הסדרי תנועה, פינוי פסולת ודרכים זמניות.

  מי צריך תוכנית התארגנות אתר?

  כיום הדרישה להגיש תוכנית התארגנות אתר מגיעה כאשר רוצים להוציא היתר בניה, תוכנית ארגון אתר נדרשת גם בפרויקטים גדולים כמו מרכזי מסחר ותעשייה, מגורים, מפעלים, אך קיימת הדרישה גם לבתים פרטיים ופרויקטים קטנים. הדרישה מגיעה מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

  מה כוללת תוכנית ארגון אתר?

  התוכנית כוללת סימונים שרטוטים והערות הנוגעות בארגון האתר בזמן הבנייה, ונועדו להבטיח את בטיחות העוברים בסמוך לאתר כמו גם את בטיחות העובדים והשוהים בתוך האתר. התוכנית כוללת מידע כללי על האתר, תיחומו בגדר ומידותיה, מיקומי הכלים הכבדים, מיקומי שילוטים, פינות אוכל, שירותים, משרדי האתר, מכולות וכיוצא בזאת.

  מי מוסמך להכין תוכנית התארגנות אתר?

  התוכנית צריכה להיות חתומה בידי ממונה/מהנדס בטיחות, מכיוון שהיא נוגעת באלמנטים רבים הקשורים לבטיחות העובדים והשוהים באתרי הבנייה. 

  מה המחיר של תוכנית חתומה בידי ממונה בטיחות?

  המחיר משתנה ותלוי בדרישות העירייה ובגודל הפרויקט. מחיר התוכנית משתנה ותלוי במורכבות האתר ובגודלו ולכן יכול לנוע בין אלפים בודדים לעשרת אלפים שקלים.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ