לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

קונסטרוקטור ומעורבותו בשלבים שונים של פרויקט בניה

כיצד מבצעים תכנון קונסטרוקציה להיתר בנייה? מי צריך אישור קונסטרוקטור – ומתי צריך לפעול להשגתו?

מהנדס מבנים, או בעגה המקצועית "קונסטרוקטור", הוא איש מקצוע שתפקידו לייעץ לאדריכלים ולמתכנני ערים ואזורים. מתוקף הכשרתו כמהנדס מבנים מיומן, הוא משמש כגורם מפתח בצוותים המקצועיים ואף מעורב בסוגים שונים של פרויקטים. בין היתר, אפשר לראות את המעורבות החשובה של מהנדס מבנים בפרויקטים כגון בניית בניינים חדשים, התחדשות עירונית, שיפוץ בתים פרטיים או מבנים, חידוש מבנים וכן הלאה.

העניין הוא שיש הבדל בין המעורבות של מהנדס מבנים בשלבים שונים של הפרויקט. רק אם מביאים בחשבון את ההבדלים הללו, ניתן ליהנות מצד אחד מהמעורבות של מהנדס מבנים – אך מצד שני גם למנוע עיכובים מיותרים של פרויקט יקר ומורכב.

תחומי האחריות של קונסטרוקטור

הסיבה לכך שיש הבדלים בין השירותים השונים של מהנדס מבנים במהלך פרויקט בנייה קשורה אל תחומי האחריות שלו. בשלבים המוקדמים של הפרויקט ועוד לפני שיוצאים לשטח, התפקיד של מהנדס מבנים הוא לתכנן את הקונסטרוקציה. תכנון קונסטרוקציה נועד לקבלת היתר בנייה והוא יכול להיות רלוונטי גם בחיזוק בניינים במסגרת תמ"א 38/2 או בפרויקטים הנדסיים לעיריות וגופים מוסדיים. 

בסיטואציה אחרת, מהנדס מבנים מעורב בהכנת תכניות קונסטרוקציה בשילוב תכנון אדריכלי. מטבע הדברים, השלב הזה במעורבות של קונסטרוקטור מתרחש עוד לפני שיש היתרי בנייה, לפני שמתחילים בפרויקט ולפני גם עוד לפני שיש יזמים או משקיעים שמסכימים לממן אותו. אז ככל שמהנדס המבנים יהיה יועץ מיומן ומקצועי יותר, כך עולה הסיכוי שהפרויקט ייצא לפועל.

ליווי מהנדס מבנים לכל אורך הפרויקט

אחרי שהפרויקט יוצא לדרך, יש צורך במעורבת של קונסטרוקטור על מנת ללוות אותו. המעורבות של מהנדס המבנים קריטית לאורך ביצוע הפרויקט, כי תפקידו לעקוב אחר יישום המפרטים והתכניות. בזכות הידע שמאפשר למהנדס מבנים לעקוב בשטח אחר האופן שבו מיישמים את המפרט, אפשר לבנות את המבנה בדיוק לפי התכניות. 

מעבר לכך, מעורבות של קונסטרוקטור חיונית על מנת לתכנן בצורה מדויקת תוספות בנייה. יש למשל מקרים שבהם מגלים תוך כדי הפרויקט שרוצים לשלב תוספות מסוימות, או לחילופין שמעוניינים לערוך בהן שינויים. כאן יש צורך במהנדס מבנים שיעביר את ההמלצות שלו וינמק אותן בהסברים, דוגמאות וטיעונים משכנעים.

קהל היעד של שירותי מהנדס מבנים

מכל האמור לעיל אפשר להבין את החשיבות של מעורבות קונסטרוקטור בסוגים שונים של פרויקטים. בכל הנוגע לקהל היעד שמשתמש בשירות הזה, הוא כולל בתוכו לצד לקוחות פרטיים גם קבלנים, יזמים, משקיעים וכאמור אדריכלים. בסקטור המסחרי והעסקי, השירות של מהנדס מבנים נועד על מנת לייעץ למוסדות ממשלתיים, רשויות מקומיות ובתי מלון.

בסופו של דבר, מהנדס מבנים הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בכל פרויקט שקשור לענף הבנייה, הנדל"ן או ההתחדשות העירונית. אם רוצים לקבל החלטות נכונות בצורה מבוססת, יש להתייעץ איתו כמה שיותר מוקדם. 

שירותי ייעוץ מאת קונסטרוקטור מקצועי מתחילים ממש כאן

בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות מאפשרים לך להתייעץ עם כל אנשי המקצוע הרלוונטיים עבור הפרויקט. אנשי המקצוע הרלוונטיים עבורך מרוכזים אצלנו תחת קורת גג אחת, על מנת שהפרויקט שלך ימשיך להתנהל כמתוכנן ובלי לדרוש ממך עוד משאבים של אנרגיה וזמן.

יצירת קשר עם נציגינו תאפשר לך לתאם ייעוץ מהיר עם אנשי מקצוע שונים בליווי הבנייה. כמו כן, יש מאחורינו לקוחות מרוצים בענפים השונים. אז בשביל להתייעץ עם קונסטרוקטור שמבין את גודל השעה, כל מה שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר.

למעלה

בין לקוחותינו

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

    ּ