לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

פיקוח מטעם הדיירים

מפקח בניה מטעם הדיירים

חברתנו בעלת ניסיון רב בעשרות רבות של פרויקטי התחדשות עירונית,עם היזמים הגדולים בשוק, אנחנו מלווים את הדיירים בכל שלבי הפרויקט:

 • שלב התכנון – בנייה של מפרט טכני בליווי הדיירים, כולל כל חומרי הגמר והבנייה, איטום צנרת, מערכת סניטרית ומים חמים, חיפויי קיר ריצוף ועוד.
 • התחייבות על ביצוע כל הבדיקות הנחוצות לטיב הבנייה.יש לוודא שחברת הפיקוח עוברת על המפרט הטכני ומאשרת אותו בטרם חתימה על חוזה ההתקשרות מול היזם.
 • יציאה למכרז קבלנים ובחירת קבלן מבצע לפרויקט.
 • ביצוע בדיקה מקיפה לתכנון הפרויקט, ברמת התוכנית האדריכלית.
 • בשלב הביצוע – ביצוע הנדסית, עדכונים שוטפים, ביצוע פגישות שבועיות.

מפקח הבנייה מטעם הדיירים הוא הגורם שמבקר ומרים את הדגל על כל חריגה או שינוי מתוכניות הביצוע המוסכמות או המפרטים המוסכמים. 

מפקח מטעם הדיירים תמ א 38

מפקח בניה מטעם הדיירים בתמ"א 38 הוא הגורם המקצועי אשר דואג לטיב הבנייה, ומשמש כנציגם של הדיירים בפן המקצועי. המפקחים מחברתנו הינם מהנדסים בעלי ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  מפקח הבנייה הוא החוליה המקשרת בין תוכניות הבנייה שאושרו בהיתר, המפרטים השונים לבין מה שקורה בפועל בשטח.

  מטרתו של מפקח הבנייה היא לוודא שימוש בחומרים הנכונים והאיכותיים ביותר, ולוודא גם ביצוע נכון בשטח כדי למנוע בעיות בעתיד.

  פיקוח מטעם הדיירים חיוני בפרויקטים של פינוי בינוי, מאחר וזוהי הדרך היעילה ביותר לשמור על האינטרסים של הדיירים. פרויקט של פינוי בינוי הינו פרויקט של התחדשות עירונית, שכולל פירוק של הבניינים הישנים והמתפוררים לצורך בניה של בניינים חדשים. המטרה היא לשפר את הנראות של העיר, להעלות את הביקוש למגורים בשכונה וכמובן לשפר את התשתיות והאיכות הכללית של התושבים באזור. במהלך הפרויקט הדיירים של הבניינים הישנים מפונים מדירותיהם ומועברים לדיור זמני, עד לסיום הבנייה של הבניין החדש. לאחר שהפרויקט מושלם, הדיירים מקבלים דירה משודרגת בבניין החדש וזוכים לשפר את איכות החיים שלהם וכמובן להעלות את הערך של הנכס שלהם. מפקח בניה מטעם הדיירים נועד להבטיח את תקינות ואיכות הבניה וכמובן לוודא כי הדיירים זוכים לקבל את כל המגיע להם לפי חוק.

  מדוע ישנה חשיבות לתחום של פיקוח מטעם הדיירים?

  מפקח מטעם הדיירים חייב להיות איש מקצוע, בעל וותק וניסיון של שנים בתחום הבנייה. הוא אמור לבדוק את התקדמות העבודות ולוודא את רמת האיכות והבטיחות של העבודה. מעבר לכך, המפקח אמור לתאם בין הדיירים לקבלן ולוודא כי ישנה הבנה בין שני הצדדים. הדבר יבטיח התנהלות תקינה וחלקה של עבודות הבנייה וימנע בעיות או אי הבנות מיותרות. מעבר לכך, המפקח אחראי על ביצוע התיקונים השונים, במידה ומתגלות בעיות באיכות או בבטיחות העבודה. כמו כן, המפקח נועד על מנת להגן על האינטרסים של הדיירים ולמנוע מהם להוציא כספים מיותרים. מאחר ומדובר על איש מקצוע מעולם הבניה, המפקח יכול להגן על הדיירים מפני עבירות בניה שונות, העלולות להתבצע על ידי הקבלן. בנוסף, הוא אחראי על תכנון הבניה בהתאם לדרישות הדיירים והוא אמור לוודא כי העבודות מתבצעות בהתאם ללוח הזמנים שנקבע מראש. 

  מה חשוב לדעת לגבי פיקוח מטעם הדיירים?

  בחלק מהפרויקטים של תמ"א 38 הדיירים ממשיכים להתגורר בבניין במהלך העבודות, דבר שמצריך היערכות מוקדמת. המפקח מטעם הדיירים אמור לדאוג כי הדיירים מסוגלים להמשיך בשגרת החיים שלהם, למרות ביצוע העבודות השונות בבניין. למשל, נהוג לנתק את הגז מהבניין בזמן ביצוע העבודות מסיבות בטיחותיות, אך המפקח אחראי לוודא כי כל הדיירים קיבלו חלופה חשמלית עד לסיום העבודה. בנוסף לכך, המפקח אחראי לוודא כי הדיירים זוכים לקבל את כל מפרט תמ"א 38 שמגיע להם, ללא שום עלות מצידם. הדבר כולל החלפת לוח החשמל, החלפת צנרת המים וניקוז שופכין ודלוחין וכדומה. יש לזכור כי ללא מפקח מטעם הדיירים אתם עלולים לסבול מעבודות הנמשכות מעבר לשעה 17:00, עיכוב בלוח הזמנים, עבודות שמתבצעות בצורה רשלנית וכדומה. 

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם פיקוח מטעם הדיירים ברמה הגבוהה ביותר. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום ונשמח לסייע ולייעץ לכם. צרו קשר!

   

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ