לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

ספרינקלרים

תוכן עניינים

מהו ספרינקלר כיבוי אש?

ספרינקלר כיבוי אש הוא מכשיר שמזהה ומדכא שריפה אוטומטית על ידי שחרור מים או מעכבי אש אחרים על הלהבות. ספרינקלרים לכיבוי אש מותקנים בדרך כלל במבני מסחר, תעשייה ומגורים, כמו גם במבנים אחרים כמו כלי רכב ואוניות. הם מהווים חלק חשוב ממערך הגנה מפני אש, ויכולים לסייע בבלימה ובכיבוי שריפות לפני שהן הופכות לגדולות מדי ולגרום לנזק או פציעה משמעותיים.

ישנם מספר סוגים של מערכות ספרינקלרים אש, כולל צינור רטוב, צינור יבש, מערכות קדם פעולה ומבול. מערכות צנרת רטובות הן הסוג הנפוץ ביותר, ובעלות המים בלחץ כל הזמן בצינורות, מוכנים לשחרור על ידי פתיחת ראש מתזים. במערכות צנרת יבשות יש אוויר בלחץ או חנקן בצנרת במקום מים, המשתחררים בפתח ראש הממטרה ומאפשרים לזרום למים לתוך הצינור. מערכות טרום פעולה דומות לצינור יבש אך משתמשות בגלאים או אזעקות כדי להפעיל שחרור של מים או חומרים אחרים. מערכות מבול משחררות כמויות גדולות של מים או קצף דרך ראשי ספרינקלרים פתוחים, בשילוב עם מערכות מיגון אש אחרות כמו אזעקות.

ראוי לציין כי מערכות אלו מיועדות לפעול רק באזור השריפה, תוך מזעור הנזקים וצריכת המים במקרה של שריפה ושמירה על שלמות המבנה של המבנה.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

   

  אילו סוגי ספרינקלים קיימים?

  ישנם מספר סוגים של מערכות ספרינקלרים אש, שכל אחת מהן מיועדת לשימוש בסוגים שונים של מבנים או סביבות. חלק מהסוגים הנפוצים ביותר כוללים:

  מערכות ספרינקלרים לצינורות רטובים:
  אלו הן הסוג הנפוץ ביותר של מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש. הם מורכבים מצינורות שמלאים במים שנמצאים בלחץ. כאשר ראש ספרינקלרים מופעל, המים זורמים החוצה ואל האש.

  מערכות ספרינקלרים לצינורות יבשים:
  מערכות אלו משתמשות באוויר או בחנקן כדי להרחיק את המים מהצינורות. כאשר ראש ספרינקלרים מופעל, האוויר או החנקן משתחררים והמים זורמים לתוך הצינור ומכבים את האש.

  מערכות ספרינקלרים לפני פעולה:
  מערכות אלו דומות למערכות צינור יבש, אך יש להן גם גלאים או אזעקות שיש להפעיל לפני שחרור המים. זה עוזר למנוע פריקה מקרית.

  מערכות ספרינקלרים מבול:
  מערכות אלו משתמשות בראשי ספרינקלרים פתוחים המחוברים לשסתום המשחרר כמות גדולה של מים או קצף על האש. הם משמשים בדרך כלל באזורים שבהם נדרשת הזרמת מים בנפח גבוה.

  מערכות ספרינקלרים של קצף-מים:
  דומות למערכות מבול, אך הן משחררות תמיסת מים-קצף לדיכוי האש, ויוצרות שכבת קצף החונקת את האש ומפחיתה את אספקת החמצן.

  מערכת כיבוי אש בחומר נקי:
  מערכות אלו משתמשות בחומרים כגון CO2, Halon, Novec ו-FM-200, אשר מכבים את האש על ידי סילוק החום והחמצן.

  חשוב לציין שלכל סוג מערכת יש דרישות ספציפיות להתקנה ותחזוקה, והבחירה הנכונה תלויה במאפיינים ובסיכונים הקיימים במבנה או באזור ההגנה.

   

  איפה נדרשת התקנה של ספרינקלים?

  מערכות ספרינקלרים לאש נדרשות בדרך כלל בסוגים מסוימים של מבנים או חללים שנקבעו כבעלי סיכון גבוה לשריפה. האגודה הלאומית להגנה מפני אש (NFPA) פרסמה קודים ותקנים המתארים את הדרישות למערכות ספרינקלרים לכיבוי אש בסוגים שונים של מבנים.

  באופן כללי, מערכות ספרינקלרים כיבוי אש נדרשות ב:

  בניינים רבי קומות, במיוחד בניינים שגובהם מעל 75 רגל.
  מבנים בתפוסה גבוהה, כגון בתי ספר, בתי חולים ומבני אסיפה ציבורית אחרים
  מבנים המכילים חומרים מסוכנים או נוזלים דליקים
  בתי מלון ומוטלים
  שירותי דיור ודיור מוגן
  מטבח מסחרי
  כל בניין החורג משטח בניין מסוים

  בנוסף, חוקי בנייה מקומיים ותקנות מכבי האש עשויים לדרוש גם מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש בסוגים מסוימים של מבנים או חללים. לדוגמה, עיריות מסוימות עשויות לדרוש שכל הבניינים החדשים יהיו מצוידים במערכות ספרינקלרים לכיבוי אש, ללא קשר לסוג הבניין או התפוסה. תמיד חשוב לבדוק מול הרשויות המקומיות כדי לוודא את הדרישות הספציפיות לבניין.

  עם זאת, גם אם בניין אינו נכלל באחת מהקטגוריות הללו, קיימת הסכמה כללית כי התקנת מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש מספקת רמת בטיחות מוגברת לבניין ולדייריו.

   

  מי בדרך כלל מתקין מערכת ספרינקלרים:

  מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש מותקנות בדרך כלל על ידי אנשי מקצוע בעלי הכשרה ומנוסה בהתקנה ותחזוקה של מערכות מיגון אש. אנשי מקצוע אלה כוללים:

  קבלני ספרינקלרים לכיבוי אש: מדובר בחברות המתמחות בהתקנה ותחזוקה של מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש. הם מעסיקים מתקנים ומהנדסים מוסמכים של ספרינקלרים לכיבוי אש שהוכשרו להתקין, לתחזק ולתקן מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש. הם גם מורשים להבטיח עמידה בתקנות המקומיות.

  מהנדסי מיגון אש: אנשי מקצוע אלו הוכשרו לתכנן ולפקח על התקנת מערכות מיגון אש, לרבות מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש. הם מהנדסים מקצועיים מורשים ויש להם את הידע לשלב את מערכות ספרינקלרים אש עם מערכות מיגון אש אחרות כמו אזעקות, מערכות כיבוי וכו'.

  קבלני אינסטלציה: חלק מקבלני אינסטלציה מוסמכים גם להתקנת מערכות ספרינקלרים לכיבוי אש. בדרך כלל יש להם ניסיון בעבודה עם צינורות ושסתומים והם מכירים את חוקי האינסטלציה והתקנות המקומיים.

  חשוב לוודא שהחברה או האדם שאתם שוכרים הם בעלי רישיון ומוסמכים להתקנת מערכות ספרינקלרים לאזור שלכם, וכן יש לו את הניסיון הדרוש לטיפול בפרויקט הספציפי שלכם.
  יש לבדוק תמיד את הכישורים וההפניות של המתקין, ולוודא שההתקנה עומדת בקודים המקומיים ובתקני התעשייה.
  התקנה מקצועית של מערכת ספרינקלרים לכיבוי אש יכולה לעשות הבדל גדול בבטיחות הבניין שלכם ודייריו, ובמקרה חירום, ביכולתה של המערכת לפעול כמתוכנן.

   

   

  ספרינקלרים

  ​החברה מבצעת תכנון והתקנת ספרינקלרים, הדרכות בטיחות, היא מכינה תיקי שטח, ומציעה לך שירות מלא בכל הנוגע לרישוי העסק שלך תחת קורת גג אחת. אנו מזמינים אותך לבדוק כיצד אפשר להפוך את המבנה שלך למוגן מפני שריפה, להתייעץ ולבדוק כיצד נוכל לעמוד לרשותך.

  כל שעלייך לעשות הוא ליצור עמנו קשר או להשאיר את פרטייך באתר, בכל שעה ונשמח לתת מענה בהקדם.

  השירות שלנו כולל:

  ספרינקלרים

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע”מ

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע”מ מתמחה בתכנון, ביצוע, שרות ואחזקות למערכות כיבוי וגילוי אש , מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך. הניסיון המצטבר והשמירה על סטנדרטים גבוהים הפכו את החברה לאחת החברות המובילות בענף כיבוי וגילוי האש , מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך.

  שאלות נפוצות על תכנון והתקנת ספרינקלרים

  מערכת ספרינקלרים היא מערכת מסועפת המיועדת להפחית את סכנת האש. מערכת זו היא מהבטוחות הקיימות להתמודדות עם דליקה או שריפה, היא פועלת באופן עצמאי, אך כדי להתקין אותה יש צורך בתכנון מקצועי, מוקפד ומותאם באופן אישי למבנה. אם יש ברשותך עסק או שישנו מתחם שנמצא באחריותך, עלייך לדאוג כי העובדים והאנשים המגיעים אלייך יהיו מוגנים ולכן ייתכן שיש לך שאלות רבות על ספרינקלרים ומערכות להגנה וכיבוי אש ועליהן נענה במאמר.

  מהם ספרינקלרים?

  ישנן מערכות שונות אשר מיועדות להגנה מפני דליקה ושריפה. בין היתר המערכות יכולות לכלול גלאי עשן ואש, מטפים, ספרינקלרים ועוד. אמצעי ההגנה הטוב ביותר ברגע שפורצת דליקה הוא מערכת ספרינקלרים. המערכת מורכבת מצינורות אשר בקצה שלהם ישנם מתזים. בכל קצה ישנה מבחנת זכוכית ובתוכה ישנו נוזל אשר מגיב לטמפרטורה. ברגע שהטמפרטורה בסביבה עולה, הנוזל מתפשט, עד שהוא שובר את הזכוכית. ברגע שהזכוכית נשברת, המתזים מתחילים לעבוד וכך מכבים את האש או מגבילים את יכולת ההתפשטות שלה.

  ​מערכת כיבוי אש המתבססת על ספרינקלרים נחשבת למערכת בטוחה כיוון שהיא אינה תלויה ביד אדם לצורך ההפעלה. ברגע שהחום עולה לטמפרטורה שיכולה להוות סכנה, המתזים עובדים על מנת לכבות אותה ובדרך זו מונעים גם את ההתפשטות לאזורים נוספים במבנה. על מנת להתקין את המערכת יש לבצע תכנון מקדים, מוקפד ומקצועי.

  איזה רקע צריך להיות לבעל המקצוע המתכנן את המערכת?

  בעל המקצוע אשר יבצע את התכנון של המערכת צריך להיות מומחה בתחום הבטיחות בכלל ובתחום בטיחות אש בפרט. מהנדס בטיחות יוכל להגיע אל המבנה, להעריך את הסיכונים, לבחון את תכניות הבנייה ולתכנן את מערכת ההגנה הנכונה עבורו. מבחינתך, חשוב כי בעל המקצוע יהיה לא רק בעל הסמכה לעבוד בתחום אלא גם בעל ניסיון בתחום תכנון והתקנת ספרינקלרים.

  התכנון הוא חלק חשוב בתהליך כיבוי האש כאשר תכנון נכון יכול למנוע אסון בגוף, בנפש ובמבנה. לכן, אין להפחית מחשיבות המתכנן וחובה לבדוק כי לבעל המקצוע יש את הרקע המתאים והניסיון הנדרש כדי לבצע את העבודה כראוי.

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  באילו גורמים יש להתחשב בעת תכנון והתקנת ספרינקלרים?

  תכנון והתקנת ספרינקלרים מתבצע באופן ספציפי למבנה. אין התקנה אחת אשר דומה לאחרת וזאת כיוון שכל מבנה הוא שונה וחובק בתוכו סכנות שונות. בעת התכנון, על בעל המקצוע להתחשב בגורמים שונים, בהם:

  • ​צורת המבנה – בבדיקת המבנה יש להתייחס הן לתכניות הבנייה והן למבנה עצמו. בתכנון המערכת יש לבחון מהן נקודות החולשה של המבנה ולנסות להעריך כיצד תתנהג האש במקרה שהיא תפרוץ במקום. אחת מהמטרות של המערכת היא לצמצם נזקים על ידי הגבלת התפשטות האש ולכן ישנה חשיבות רבה לבחינת המבנה עצמו מבפנים וברמת תכניות הבניין.
  • ​הפעילות במבנה – בכל מבנה מתקיימת פעילות שונה ובתכנון מערכת כיבוי האש יש להתחשב בפעילות זו והיכן היא מתקיימת. במפעלים מסוימים ישנו שימוש בחומרים כימיים שיכולים להידלק ובאחרים מופעלות מכונות עם חומרים דליקים. על המתכנן לבדוק את הפעילויות, להעריך מה יכול לגרום לדליקה וכיצד תתנהג האש במצב זה. בהתאם עליו לתכנן את מיקומי המתזים כך שיכבו את האש ויגבילו אותה מהר ככל האפשר.
  • ​הגורם האנושי – ישנן פעולות אשר יכולות לגרום לדליקה והן אינן תלויות בגורם האנושי, אך ישנן פעולות שאותן יכולים לבצע אנשים שנמצאים במבנה או מחוצה לו. על מומחה בטיחות אש להעריך מהם הגורמים האנושיים שיכולים להוביל לדליקה וכיצד נכון להתקין את המערכת בהתאם לסיכונים השונים

  ​בתכנון ספרינקלרים, ישנם גורמים רבים שיש להתחשב בהם כשהמטרה היא להתקין כל מתז במקום הנכון כך שבשעת הצורך הוא יפעל ביעילות המיטבית ויפחית את הסכנה לאנשים ולמבנה.

  מתי יש לבצע ביקורת למערכת?

  חשוב לדעת כי גם במקרה שישנה מערכת של כיבוי אש במבנה, אך היא לא תוכננה על ידך או שהיא נבנתה לפני זמן רב, יש לבצע עבודות ביקורת ולוודא כי היא תוכל לעבוד בצורה הטובה ביותר, אם יהיה צורך בכך. את הביקורת יש להזמין אחת לתקופה, יש לבצע אותה במקרה שנכנסת אל מבנה עם מערכת קיימת כדי לבדוק אם היא תוכל לשמש אותך ויש לבצע ביקורת ובדיקת התאמה במקרה של שיפוץ ושינוי ייעוד המבנה.

  כפי שנכתב, תכנון המערכת מביא בחשבון גורמים שונים, בהם גם המבנה וסוג הפעילות. לכן, במידה ומתבצע שיפוץ או עיצוב מחדש אשר גורם להזזת מיקומים משמעותית של מכונות וחומרים, יש להזמין ביקורת. כמו כן, במקרה בו עלייך לשנות את אופי העבודה במקום, חשוב מאד לבדוק כי המערכת הקיימת תוכל להגן עלייך ועל היושבים במקום גם בשימוש החדש שלו.

  בכל הנוגע לבטיחות המקום ובטיחות מאש, עלייך לנקוט גישה שבה אם יש ספק, אין ספק ויש להזמין מומחה בתחום. כלומר, אם מסיבה כלשהי יש לך ספק אם המערכת הקיימת תוכל לשמש אותך בבוא העת ואם יש לך שאלות על המערכת הקיימת ומידת היעילות שלה, עלייך לפנות אל המומחה בכך ולהעלות את כל הספקות ואת כל השאלות – עד להגעה לבטיחות מקסימלית.

  מהם הסימנים המעידים על כך שהחברה שבחרת מתמחה בתחום בטיחות אש?

  בעת הזמנת בעל מקצוע אשר יבצע תכנון והתקנת ספרינקלרים, עלייך לוודא כי מדובר במהנדס בטיחות וכי יש לו את הניסיון המתאים. בחינת הניסיון היא בחינה חשובה ועליה להתאים לצרכים הפרטיים שלך, של המבנה והעסק שלך. עלייך לשאול את בעל המקצוע או החברה אלו עבודות הוא ביצע, היכן ואף לבקש לשוחח עם ממליצים אשר יוכלו להעיד על העבודה. עלייך לזכור כי בטיחות אש היא אינה משחק, היא יכולה להציל חיים ולבעל המקצוע המתכנן חלק חשוב בתהליך זה.

  בנוסף לכך, שחשוב לבדוק כי לבעל המקצוע או החברה יש רקע מתאים, עלייך לבדוק כיצד מתבצע התהליך ולצפות ליחס אישי. חשוב מאד שהתכנון יתבצע על פי בדיקת תכניות המבנה, הגעה אל המקום עצמו ותשאול שלך. שיתוף הפעולה שלך חשוב ואם יש לך ספקות, שאלות, חוסר הבנה, עלייך להעלות אותן ולקבל מענה לכל אלה.

  חברה המתמחה בתחום בטיחות אש תעמיד לרשותך צוות מנוסה בתכנון המערכות השונות. היא תכיר לא רק את מערכת הספרינקלרים אלא תוכל להמליץ לך על מערכות גלאי עשן ואף תוכל לבצע הדרכות תקופתיות לעובדים שלך.

  קצת היסטוריה – מערכות כיבוי בתצורת ספרינקלרים הומצאו כבר לפני יותר מ 120 שנה

  מאז ועד היום, מאות מיליוני ספרינקלרים הותקנו ברחבי העולם בתקופה הזו הם עזרו להגן בצורה יעילה על אלפי מבנים, מנעו קריסה כלכלית של עסקים רבים, הצילו חיים של אינספור בני אדם, הגנו מפציעות כוויה חמורות והגנו על הסביבה מזיהומים חמורים כתוצאה משריפה.

  הם מוכרים בצורה אוניברסלית כקו ההגנה הראשון והיעיל ביותר כנגד שריפה.

  התכנון והוראות ההרכבה הראשוניות לספרינקלרים אי פעם נכתבו ע"י ג'ון וורמוד בבריטניה ב 1885. ספרינקלרים בבריטניה מתוכננים לפי תקן BS -5306 -2 מידי פעם נעשה שימוש ב תקן LPC הבריטי ובתקן האמריקאי NFPA, מים הם עדיין האמצעי היעיל ביותר להתמודד עם שריפה. ומערכת הספרינקלרים מתוכננת להביא את המים ללב האש בצורה ממוקדת.

  הפעלה של ספרינקלר בדרך כלל מלווה בהפעלה של רגש זרימה שנותן התראה בצורת הזעקה מקומית, ויכול גם לתת התראה בתחנת הכיבוי האזורית.

   

  תכנון מערכת כיבוי האש חייב להתבצע במקצועית. כל עסק חייב להחזיק במערכות לכיבוי אש ועלייך לבחור את המערכת הנכונה ביותר עבור המקום שלך. במקרים רבים, המערכת הטובה ביותר תהיה של ספרינקלרים. הם מכסים חלקים נכבדים מהמבנה והם פועלים ללא כל תלות ביד אדם.

  תכנון נכון של המערכת הוא המפתח ליצירת ההגנה והשאלה שיכולה לעלות אצלך היא למי עלייך לפנות כדי לבצע תכנון והתקנת ספרינקלרים. ישנן סיבות שונות לפנות אל בעל מקצוע חיצוני אשר מכיר היטב את מערכות האש והן מפורטות לפנייך.

  סיבה ראשונה – הבנת פעילות מערכת הספרינקלרים

  רק בעל מקצוע שיש לו ניסיון בתחום יכול להבין לעומק את הפעילות של המערכת. גם המתקין אשר מכיר את המערכת, לא מבין מספיק כיצד הפעולה מתבצעת ויותר מכך, כיצד האש מדלגת ומתפשטת. התפקיד של בעל המקצוע המתכנן הוא לקחת אחריות על המקום מבחינת סכנת האש הטמונה בו ועליו לבחון כל פרט כדי לתכנן נכון את המערכת.

  בין היתר על המתכנן לבחון את המקום עצמו, להבין אם ישנן סכנות שיכולות לגרום לדליקה, לאתר את הפעולות שיכולות לגרום לשריפה ולתכנן את מיקום הספרינקלרים כך שיכבו את האש במהירות האפשרית, בלי שהיא תגרום לנזקים.

  סיבה שנייה – חשיבות הראייה ההנדסית בספרינקלרים

  הראייה ההנדסית היא הראייה מלמעלה. מהנדס תואר שני בתחום הבטיחות יוכל לראות את המבנה כפוטנציאל סכנה. הוא יסתכל על תכניות הבנייה ויבחן אותו מבחינה פיזית כאשר יגיע למקום. חשוב לדעת כי בכל מקום המערכת מתוכננת באופן אישי ואין מבנה אחד אשר דומה לאחר.

  הראייה ההנדסית היא ראייה כוללת אשר לוקחת את כל המרכיבים אשר עלולים לגרום לאסון ובהתאם לכך מתבצע תכנון ההגנה על המבנה ועל האנשים אשר נמצאים בו ובסביבתו.

  סיבה שלישית – מקצועיות נקייה

  במקומות עבודה רבים, ישנו מנהל בטיחות. המנהל יכול לבצע עבודות מגוונות, אך תמיד תהיה לו דעה המושפעת מהפעילות במקום, מקשריו עם המעסיק והמועסקים. ההחלטה לפנות אל מהנדס לביצוע תכנון והתקנת ספרינקלרים מאפשרת לך לקבל חוות דעת אמתית, נקייה משיקולים אישיים, אשר רואה רק את הבטיחות כמטרה עליונה.

  כמובן, חשוב מאד לבחור בבעל מקצוע אשר מכיר היטב את מערכות כיבוי האש השונות ואחד שמביא איתו ניסיון קודם בתכנון. המטרה שלך צריכה להיות להגן על העובדים, המבקרים והמבנה והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לפנות לבעל מקצוע חיצוני נטול שיקולים אישיים.

  סיבה רביעית – מערכת הספריקלרים צריכה לעבוד באופן אוטומטי

  מערכת כיבוי האש של הספרינקלרים היא מערכת אשר עובדת באופן אוטומטי. המערכת עצמה היא מערכת מתזים אשר מותקנים על גבי צינורות המותקנים על הקירות והתקרה של המבנה. בקצה של כל צינור, ישנה מבחנת זכוכית אשר בתוכה ישנו נוזל המושפע מהטמפרטורה במקום. ברגע שהטמפרטורה במקום עולה, הנוזל מתפשט עד שהוא שובר את המבחנה ובכך גורם לפעילות התזת מים.

  רק בעל מקצוע אשר מבין כי המערכת צריכה לעבוד ללא התראה של גורם אנושי, יכול לתכנן עבורך מהן הפעולות שצריכות להיות כדי שהמערכת תופעל באופן האידאלי – ובהתאם לבצע תכנון והתקנת ספרינקלרים במיקומים החשובים ביותר על מנת שיפעלו באופן אוטומטי בשעת הצורך – ויעשו זאת ביעילות המרבית.

  פתרונות הנדסה ובטיחות – מערכות ספרינקלרים

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מבצעת פעולות אבטחה דרך מיקור חוץ. החברה מעמידה לרשותך מהנדסי בטיחות בעלי תואר שני ומטרה להפחית את הסכנה אצלך בעסק. אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר או להשאיר את פרטייך באתר על מנת לספק לך הכוונה בנושא.

  התקנת מערכת ספרינקלרים במתחמים ובעסקים אשר נמצאים תחת אחריותך הינה חובה מוסרית כמו שהיא חובה חוקית. מערכת ספרינקלרים הינה מערכת ייחודית ונפוצה לכיבוי שריפות אשר מהווה את הפתרון האמין והאיכותי ביותר כנגד דליקות ושריפות. התקנה של מערכת ספרינקלרים מתבצעת על ידי גורם מקצועי ומוסמך אשר יודע כיצד למקם את המערכת כך שתגיב לכל אירוע אפשרי באופן אוטומטי, מהיר ויעיל. למרות היעילות הרבה של המערכת, אנשים רבים אינם מבינים את החשיבות של תהליך ההתקנה ומה הן המשמעויות של טעויות או עיגול פינות מצד הגורם אשר מתכנן ומתקין את המערכות.

  מה כוללת מערכת ספרינקלרים?

  כל מערכות ההגנה לכיבוי שריפות צריכות להכיל שני גורמים, הגורם אשר מאתר התחלה של שריפה, או במקרים חמורים שריפה פעילה, והגורם אשר אחראי להשתלט עליה ולכבות אותה. בניגוד למערכות כיבוי אש המצריכות הפעלה של גורם אנושי כגון מטף לכיבוי אש, גלאי עשן וכדומה, מערכת הספרינקלרים הינה עצמאית לחלוטין. זאת הודות למבחנת זכוכית המכילה חומר רגיש לטמפרטורה וממוקמת לצד הברז של כל ספרינקלר. ברגע שישנו שינוי בטמפרטורה המציין שריפה, הזכוכית נשברת והמתזים מתחילים לפעול בכדי למגר ולכבות אותה.

  כאשר מדובר בבטיחות אש, מערכות התגוננות הכוללות מערכת ספרינקלרים אשר תוכננה במקצועיות הינן הבטוחות ביותר למניעת אסונות ולמזעור הנזק בתאונות. ניתן לשלב במערכת ספרינקלרים מספר סוגים של גלאים ואף מתגים להפעלה ידנית. גורם מקצועי יוכל להבין את הצרכים שלך ולעצב עבורך את המערכת האידיאלית.

  כיצד מתאימים מערכת ספרינקלרים למתחם?

  לקראת תכנון של מערכת ספרינקלרים על הגורם המקצועי להגיע אל המבנה או המתחם, להבין את אופי הפעילות בו ולחפש אחר נקודות תורפה. גורם אשר אינו מגיע כבר בשלבי התכנון אל המבנה אינו מקצועי ויכול לבצע טעויות אשר יעלו לך בסכומי כסף לא מבוטלים, במקרה הטוב, ובנזק משמעותי במקרה החירום הראשון. התאמת המערכת למתחם מתבצעת על פי מספר מאפיינים אשר ייבחנו על ידי הגורם המקצועי אשר ילווה אותך:

  • מאפייני המבנה או המבנים – הגורם המקצועי אשר יסייע לך ייעזר בתוכניות הבנייה ובבחינה של המתחם עצמו בכדי להתאים את מערכת הספרינקלרים שלך לצרכי המתחם. התאמת המערכת מתבססת על אזורים בהם הסבירות לשריפה הינה גבוהה יותר, אזורים בהם שריפה תסב את הנזק המשמעותי ביותר, דרכי מילוט במקרי חירום ועוד. בנוסף, על המערכת להתאים לאופי המבנה ולהשתלב עם תשתיות נוספות.
  • תנועת קהל וציוד – בעת תכנון מערכת הגנה משריפות יש להתחשב במכשור ואף בתנועת הקהל במתחם שלך. בעזרת הבנה של תפקוד הגורמים השונים במתחם, גורם מקצועי ומיומן יכול לייצר עבורך מערכת ספרינקלרים אמינה אשר תוכיח את עצמה כיעילה במקרה הצורך.
  • אופי העבודה או הפעילות – מעבר להתחשבות בציוד העבודה או המכשור אשר יפעל במתחם יש לקחת בחשבון את פעילות האנשים. התחשבות במבקרים והעובדים במתחם מסייעת לבעל המקצוע לסמן אזורים בעלי סיכון גבוה ולהגן על חיי אדם במהלך אסונות.

  באיזו הכשרה צריך להחזיק הגורם המתכנן והמתקין של מערכות ספרינקלרים?

  מכיוון והתקנה נכונה ומקצועית של מערכת ספרינקלרים היא קריטית למזעור הפגיעה ברכוש ובחיי אדם במקרי חירום ותאונות, על בעל המקצוע להיות אמין ומומחה. בכדי שגורם מקצועי יהיה מוסמך לתכנן ולהתקין מערכת ספרינקלרים עליו להחזיק בהכשרות כמומחה בטיחות באש ומהנדס בטיחות. מעבר להסמכה, מומלץ מאוד לעבוד עם גורם מקצועי המחזיק בניסיון בהתקנת מערכות ספרינקלרים במתחמים בעלי צרכים הדומים למתחם שלך.

  כבר במהלך שיחת הטלפון הראשונה יש לברר מה הוא הניסיון של בעל המקצוע והאם הוא מחזיק בהכשרה, ההסמכה והידע המתאימים. מערכת אשר הותקנה על ידי בעל מקצוע אמין תאפשר לך לתפעל את המתחם שלך בלב שקט וראש ללא דאגות.

  בכל כמה זמן יש לבצע ביקורת למערכת ספרינקלרים?

  מערכות ספרינקלרים, בדומה למערכות כיבוי אש אחרות, נבחנות רק ברגעי חירום בהם הן קריטיות. ביצוע ביקורות של מערכת הספרינקלרים שלך יוודא שהיא מוכנה לפעול ברגע האמת ושאין תקלות אשר יפריעו לה להילחם בשריפות ודליקות בצורה אידיאלית. מעבר לבדיקת מערכת הספרינקלרים במתחמים לאחר רכישה או התחלת חוזה השכרה, יש לבצע בדיקות תקופתיות ולשדרג את המערכת על פי המלצת גורם מומחה. הזנחת מערכת כיבוי האש שלך בשגרה מובילה לנזקים חמורים בחירום וליווי של גורם מקצועי יעזור לך להימנע מכך.

  בדיקות תקינות לאחר שיפוץ

  מכיוון ומערכת הספרינקלרים מעוצבת על פי צורת המבנה שלך ואופי הפעילות בו, יש להתייעץ עם גורם מומחה ומוסמך לאחר כל שיפוץ או שינוי הפעילות במתחם. ביקורת לאחר ביצוע שינויים במתחם תוודא שהמערכת מותאמת לשינויים ועדיין מסוגלת לאתר דליקות או שריפות במהירות ולהציע תגובה איכותית ויעילה.

  כשיש ספק אין ספק

  אם יש לך אפילו את הספק הקטן ביותר בנוגע ליכולות, לתקינות ולהתאמה של מערכת הספרינקלרים שלך, הדבר הגרוע ביותר הוא לחכות לרגע המבחן. פנייה לגורם מומחה תאפשר לך לישון עם מצפון שקט וראש רגוע הודות לידיעה שהמתחם שלך מוכן לתאונה הבאה. ביצוע ביקורת של מערכת ספרינקלרים ישנה או חדשה עבורך יספק לך תמונה מלאה לגבי איכות ויעילות המערכת וגורם מומחה יוכל להציע לך אפשרויות לשדרוג והוראות לתחזוקה תקינה של המערכת.

  כיצד יש לבחור בית עסק להתקנת מערכת ספרינקלרים?

  הדבר הראשון שעלייך לוודא הוא שבית העסק מחזיק בבעל מקצוע המוסמך כמהנדס בטיחות ושמהנדס הבטיחות מחזיק בניסיון מרשים ורלוונטי עבור הצרכים שלך. מעבר על תיק העבודות של בית העסק ובדיקת ההכשרה של מהנדס הבטיחות אשר ילווה אותך יעזרו לך להבין את מידת המקצועיות של בית העסק. מכיוון והיעילות של מערכת הספרינקלרים תיוודע לך רק ברגע שאנו מקווים שלעולם לא יגיע, המלצות מלקוחות עבר וליווי צמוד של בית העסק הינם סימנים נוספים לאיכות העבודה שהוא מספק.

  יחס אישי מבית העסק אשר יתכנן ויתקין את מערכת הספרינקלרים עבורך הינו קריטי. בית עסק מקצועי אשר מבין את האחריות של התקנת מערכת לכיבוי איש יספק לך מענה לאורך כל שלבי התכנון ואף לאחר ההתקנה. בנוסף לכך, בית עסק אמין יעזור לך לייצר מערכת אשר עונה על כל הדרישות שלך ומתאימה לתקציב שלך.

  עבודה עם בית עסק גדול אשר מתמחה בבטיחות באש ובטיחות בכלל תהיה האפשרות הטובה ביותר ממספר סיבות. הסיבה העיקרית היא שבית עסק מסוג זה יוכל לספק לך ציוד ושירותים משלימים כגון מערכות לגילוי עשן ואף הדרכות תקופתיות לצוות העובדים שלך.

  פתרונות הנדסה ובטיחות

  פתרונות הנדסה ובטיחות הינה חברה מנוסה ומקצועית אשר הוקמה בכדי לעזור למתחמים מכל סוג ובכל רחבי הארץ להעלות את רמת הבטיחות בהם. בעזרת ציוד מתקדם, צוות מקצועי ומוסמך אשר נבחר בקפידה ולקיחת אחריות מלאה על תהליכי העבודה שלנו והתוצרים, אנחנו יכולים להציע לך שירות מהרמה הראשונה ותוצאה שתאפשר לך לישון בשקט בלילה.

  אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר טלפוני או להשאיר את הפרטים באתר ולקבל את כל המידע בנוגע לתכנון והתקנה של מערכת ספרינקלרים, בניית תיק שטח, עמידה בתנאים הבטיחותיים לקבלת רישיון עסק ועוד. עכשיו זה הזמן שלך להבטיח ולאבטח את עתיד המתחם שלך.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ