לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

מהנדס תחבורה

מהנדס תחבורה

נדרשתם לשירותיו של מהנדס תחבורה? – הגעתם למקום הנכון!

משרדנו מספק שירות של מהנדס תחבורה מוסמך עם ניסיון רב לכל הצרכים שלכם!

התקשרו עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות, ובמידת הצורך נוציא לכם הצעת מחיר!

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  שאלות ותשובות

  מה תפקידו של מהנדס תחבורה?

  מהנדס תחבורה הוא האוטוריטה המקצועית בתחום תכנון הכבישים החניות והתחבורה בפרויקט. מהנדס תחבורה הוא לרוב מהנדס שמתמחה בתכנון תחבורתי בלימודיו האקדמאיים ובפרט מתמחה בהנדסת כבישים או הנדסה אזרחית .

  לאורך הפרויקט מהנדס תחבורה אחראי על תכנון כלל האלמנטים הנוגעים בתנועת הרכבים ובחניית הרכבים במגרש, מהנדס תחבורה גם מתכנן כבישים ודרכי גישה, בנוסף מהנדס תחבורה מייעץ לאדריכל ולצוות היועצים במהלך תכנון הפרויקט בנוגע לפתרונות אפשריים לתכנון כלל מקומות החנייה ודרכי תנועת כלי הרכב בשטח המגרש.

  מהנדס תחבורה בוחן את התוכניות של האדריכל ומשמש לו לעזר על מנת לקבל את אישור נספח התנועה במחלקת התנועה בעירייה או ברשות.

   

  מהנדס תחבורהמי צריך מהנדס תחבורה?

  כל יזם או אדריכל צריך וזקוק למהנדס תחבורה לפרויקט. כיום, כאשר בעיית הצפיפות בכבישים הפכה להיות למוקד בזבוז הזמן של רוב האוכלוסייה הבוגרת במדינה, וכאשר למצוא חניה ליד הבית הפך להיות משימה קשה עד בלתי אפשרית לעיתים, שמות הרשויות דגש על תכנון התנועה של כל פרויקט מגורים או מסחר כבר בשלב מאוד מקדים בפרויקט.

  אחד התנאים הראשונים שנדרשים להציג לוועדות לתכנון ולבניה הוא נספח תנועה מאושר על פי תקן חניה שקבוע בתקנות לאותו איזור. מהנדס תחבורה חותם על הנספח חנייה שאותו הוא מגיש ולוקח אחריות על תכנון התנועה בפרויקט.

  כמה עולה ייעוץ של מהנדס תחבורה?

  המחיר של ייעוץ מהנדס תחבורה לפרויקט משתנה בין פרויקט לפרויקט ומוערך על ידי מספר פרמטרים משתנים המחיר לתכנון חנייה נע בין 250 שקלים ועד 1500 שקלים לכל חנייה, ראשית מהות הפרויקט, בניית בית פרטי שונה בתכליתה בדרישות התנועה של הרשות מאשר פרויקט של מרכז מסחרי או לחילופין פרויקט למגורים במסגרת תמ"א 38/1 או תמ"א 38/2 . בנוסף היקף העבודה משתנה בין פרויקט לפרויקט, למשל תמ"א 38/2 שבמסגרתה יוקמו 26 יח"ד שונה בעשרות מונים מתמ"א 38/2 שיוקמו בה 80 יח"ד .

  מעבר למהות ולגודל הפרויקט ישנם פרמטרים נוספים המשפיעים על מחיר הייעוץ של מהנדס תחבורה, למשל ניסיונו של המהנדס, מהנדסים ותיקים ובעלי ניסיון לרוב יתמחרו עצמם בצורה שונה ממהנדס תחבורה ללא ניסיון רב, המון פעמים הניסיון ויכולת ההתמודדות של מהנדס התנועה הוותיק יהיו שווים בביצוע התוכניות בשטח עשרות ואף מאות אלפי שקלים נוספים.

  פרמטר נוסף בתמחור הייעוץ של מהנדס תחבורה נובע ממיקום הפרויקט בארץ, ישנן עיריות שידועות בתנאים קשוחים לקבלת אישורים של נספח תנועה ותחבורה בתוכניות סטטוטוריות ולכן היועץ המנוסה מעריך את עבודתו ברשויות אלה בהתאם.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ