לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

יועץ קרינה

יועץ קרינה – אומדן שדה מגנטי

 

המשרד שלנו מספק כל הדרוש להיתר בנייה בנושא קרינה,  אנו מכינים דוח מפורט של כלל מקורות הקרינה האלקטומגנטית ואמצעי המיגון הנדרשים על פי דרישות המשרד לאיכות הסביבה ובהתאמה לתקן בנייה ירוקה 5281.

תהליך העבודה כולל למידת הפרויקט, סקירה של מקורות קרינה חיצוניים, ביצוע סימולציה ממוחשבת שמאפשרת לנו לראות שטף הקרינה באיזורים השונים בפרויקט,  פגישה עם יועץ החשמל של הפרויקט על מנת לתכנן את מיקומי מערכות החשמל, ולצמצם השפעה על השוהים העתידיים במבנה.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  יועץ קרינה – כל המקורות מסביב למבנה

  התפקיד של היועץ כולל בדיקת כלל מקורות הקרינה האלקטרומגנטית ורמת החשיפה למקורות הקרינה החיצוניים. כולל חדרי טרפו, קווי מתח גבוה של חברת חשמל, קווי מתח נמוך, לוחות חשמל ופירי חשמל ועוד. בדוח לא מסתפקים בבדיקה של רמת הקרינה שנובעת בשל מערכת חשמלית או סלולרית שמותקנת בתוך המבנה, אלא בודקים מה המשמעות של חשיפה לקווי מתח או אנטנות. בסופו של דבר, המטרה של התייעצות עם איש מקצוע חיצוני היא לקבל מידע מבוסס. במידע הזה ניתן להשתמש לאחר מכן על מנת לבחור חומרי בניין וכדי לתכנן את הפרויקט. ספציפית בתחום של קרינה, מעורבות של איש מקצוע היא גם תנאי לבדיקה מוקדמת של חשיפה לקרינה לפי המלצות המשרד להגנת הסביבה. בגלל שהמלצות כאלה הן בגדר חובה עבור קבלנים או יזמים, כדאי להם לעשות הכל על מנת לערב את היועץ שיעזור לעמוד בהן.

   

   

  כיצד קובעים את רמת הקרינה במבנים? האם ליקוי בנייה יכולים להשפיע על רמת הקרינה? את מי תובעים אם מגלים שיש קרינה בבניין ברמה שאינה מאושרת?

  יזמים וקבלני בניין לוקחים על עצמם אחריות רבה. בין היתר, התפקיד שלהם הוא לדאוג שלא תהיה קרינה אלקטרומגנטית, סלולרית או אחרת בבניין. אבל בשביל לעשות את זה, על הקבלנים או היזמים להכיר את התחום. הבעיה היא שקבלנים או יזמים מתעסקים בבנייה, לכן לא תמיד יש להם את הידע הנדרש כדי למנוע קרינה.

  הדרך הכי טובה שבה קבלנים, יזמים או אנשים פרטיים יכולים לפעול כדי למנוע כל סוג של קרינה היא להתייעץ עם בעלי מקצוע. כאשר מערבים בעלי מקצוע, זה אומר שמקבלים כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט את כל המידע הרלוונטי. על בסיס המידע הזה ניתן לאחר מכן לבחור חומרי גלם שימנעו קרינה, או לאתר את הקרינה שכבר קיימת באתר. בכל מקרה, מעורבות של יועץ חיצוני היא תנאי להצלחת הפרויקט.

  ההסמכה והידע של יועץ קרינה

  יועץ קרינה הוא איש מקצוע שהוסמך לכך. בשביל לקבל את ההסמכה, על היועץ לעבור קורס ייעודי. במהלך הקורס, היועץ לומד על הבדלים בין סוגים שונים של קרינה ועל מה שאפשר לעשות כדי למנוע אותה. בהמשך, היועץ מעורב באופן שבו משלבים את חומרי הגלם היעילים ביותר לטובת מניעת כל סוגי הקרינה בבתים פרטיים או בבנייני מגורים משותפים.

  על פניו, גם קבלנים או יזמים אמורים להיות בעלי ידע בסיסי בנושאים שקשורים אל קרינה. אבל ההבדל הוא שאת הידע הזה הקבלנים והיזמים צוברים מתוך ניסיון אישי בלבד, בעוד יועץ מקצועי לומד את התחום לעומק. לאחר מכן, היועץ גם יוצא לשטח כדי לצבור ניסיון פרקטי בכל הנוגע לאופן שבו אפשר וצריך למנוע קרינה בבתים ובניינים.

  יועץ קרינה סלולרית

  כמובן שלא מצופה מיזמים או קבלנים לבחור יועץ חיצוני רק לפי האופן שבו הוא מציג את עצמו. ספציפית בתחום הקרינה, האחריות של היזם, הקבלן או כל מי שמשפץ ובונה בניין היא לבחור רק בעלי מקצוע עם ההסמכה הפורמלית הרלוונטית.

  הנה למשל מספר תעודות שמעידות על כך שיועץ קרינה שממליץ על פעולות למניעת קרינה – הוא אכן איש מקצוע שכדאי לסמוך עליו:

  • היתר למתן שירות למדידת קרינה בלתי מייננת
  • תעודת רישום בפנקס אדריכלים ומהנדסים
  • במקרים מסוימים – היתר לתכנון מערכות חשמל

  החשיבות של מניעת קרינה

  השאלה המתבקשת היא למה בכלל יזמים או קבלנים צריכים להתאמץ ולגייס יועץ חיצוני כדי למנוע קרינה. אז כדי להבין את התשובה לכך, צריך להכיר את הסכנות של הקרינה. נכון להיום, ידוע למשל שכל סוג של קרינה אלקטרומגנטית בעוצמה גבוהה עלולה לגרום לפגיעה בחיי אדם. כאשר הקרינה היא במבנה, כל הדיירים והאורחים שלהם נמצאים בסיכון.

  מהאמור לעיל אפשר להבין מדוע יזמים או קבלנים מנוסים מתייחסים לידע על קרינה כחלק בלתי נפרד מסל האחריות שלהם. אותם קבלנים או יזמים מבינים שאם הם רוצים לעמוד בסטנדרטים המבוקשים של בקרת איכות ובטיחות, הדרך היחידה לעשות את זה תהיה כאמור לערב מישהו שמוכשר ומוסמך בתור יועץ קרינה מקצועי.

  אומדן שדה מגנטי

  ועדות התכנון והבנייה דורשות חיזוי רמות שדה מגנטי מרשת החשמל ויצירת מעטפת הגנה במטרה לצמצם את החשיפה של התושבים לקרינה כתוצאה ממתקני מתח גבוה.

  מלבד החובה המוסרית או המקצועית לערב בעלי מקצוע חיצוניים כדי למנוע קרינה, יזמים וקבלנים עושים את זה גם בשביל להגן על עצמם מפני תביעות. הרבה מאוד רוכשים של דירות ישנות לדוגמא מביאים חברת בדק בית מיד אחרי שהם מקבלים מפתח ואישור אכלוס. בין היתר, חברת בדק בית בודקת אם יש בבניין קרינה.

  במידה והחברה אכן מוצאת קרינה, היא מציינת את זה על גבי דוח ייעודי. את הדוח הזה יכולים הדיירים להגיש לבית המשפט כדי לתבוע את הקבלן, או על מנת להטיל את האחריות לתיקון על היזם – כולל דרישה לפיצוי כספי. אבל אם מלכתחילה מערבים יועץ קרינה ונוקטים בפעולות הנכונות, אין סיבה שיהיו בבניין ליקויי בנייה כאלה.

  ייעוץ עבור בנייה ירוקה

  היבט אחר לגמרי בסוגייה של בדיקת קרינה רלוונטית אם מבצעים פרויקט של בנייה ירוקה. התקן הישראלי לבנייה ירוקה למשל קובע היום שהיזם או הקבלן צריכים להפיק דוח ייעוץ קרינה עוד בשלב ההיתרים. דוח כזה נוגע בשורה ארוכה של נושאים והוא מחייב את המעורבות של היועץ המקצועי לגבי תחומים כמו:

  • הערכה של רמת החשיפה הצפויה לשדה מגנטי שמקורו במערכת החשמל הפנימית
  • ביצוע חיזוי קרינה או הדמיה לאיתור מקורות קרינה
  • מתן פתרונות למניעת קרינה
  • התקנת מיגון קרינה להפחתת החשיפה לשדה מגנטי
  • יישום המלצות המשרד להגנת הסביבה

  במילים אחרות, מעורבותו היא חובה עבור פרויקטים של בניה ירוקה. כאן כבר לא מדובר ברצון של הקבלן או היזם להימנע מתביעות, אלא תנאי מקדים שבלעדיו הם לא יכולים לקדם את הפרויקט ולקבל עבורו אישורים.

  מעורבות יועץ חיצוני כהוצאה משתלמת

  קבלנים ויזמי בניין עם ניסיון כבר מבינים היום שמעורבות של יועץ חיצוני היא דרך טובה לצמצם הוצאות בלתי צפויות. אף על פי שמעורבות כזו עולה כסף, היא עדיין משתלמת יותר בהשוואה למצב שבו הקרינה ממשיכה והדיירים מקבלים עילה לתביעה.

  כמו כן, על היזמים והקבלנים להביא בחשבון את ההיבט הטכני של שירותי ייעוץ חיצוניים. כאשר יש יועץ שמכיר מקרוב את הנושא של קרינה ויודע כיצד יש לפעול כדי לעמוד בדרישות הבירוקרטיות, המשמעות היא שהקבלן או היזם יכולים להמשיך עם מה שהם מתמחים בו.

   

  יש לנו את היועץ הנכון עבור הפרויקט שלך

  המומחים של פתרונות הנדסה ובטיחות מבינים את החשיבות של שירותי ייעוץ מקצועיים עבורך. לנו ברור שברצונך לקדם את הפרויקט ושעליך להתעסק עם המון נושאים שלא בהכרח פגשת בעבר. לכן אנו מרכזים עבורך את כל שירותי הייעוץ תחת קורת גג אחת, על מנת שהפרויקט הבא שלך יהיה גם רווחי וגם מקצועי מאי פעם.

  נציגי פתרונות הנדסה ובטיחות מזמינים אותך לתאם פגישת ייעוץ בכל שלב של הפרויקט. לא משנה לאן הפרויקט שלך הגיע, לנו יהיו את הכלים ואת הפתרונות. אנו נספק עבורך המלצות מנומקות ונעמוד לרשותך בכל דילמה או התלבטות. עכשיו רק נותר לך לשלוח לנו הודעה ממש כאן באתר הרשמי כדי לברר מול יועץ קרינה את כל השאלות החשובות.

  שאלות ותשובות:

   

  מה תפקידו של יועץ קרינה?

  היועץ הוא מהנדס חשמל אשר מתמחה בחיזוי הקרינה האלקטרו מגנטית שתיפלט ממתקני החשמל במבנה. תפקידו הוא להגיע לשטח ולבצע מספר בדיקות ומדידות על מתקני החשמל המותקנים ולהפיק לאחר מכן דוח חיזוי כחלק מהתנאים לקבלת היתר בנייה, הפקת דוח החיזוי על ידו הינו גם תנאי סף לניקוד בתחום הבניה הירוקה ולכן חובה להפיק דוח חיזוי על מנת לקבל היתר בניה.

   

  מי צריך יועץ קרינה?

  היום כל בניין שנדרש לייעוץ בנייה ירוקה נדרש גם לבצע ייעוץ קרינה כחלק מתנאי הסף, "תיערך בדיקה של קרינת רקע בתחום המגרש משנאים, לוחות מיתוג, ובקרה ומשדרים אלחוטיים הנמצאים בקרבת מקום" לכן כל יזם שמתכנן לבנות מבנה כלשהו יהיה זקוק לבדיקת קרינה והגשת דוח חיזוי על מנת לקבל היתר.

   

  כמה עולה ייעוץ קרינה?

  תשובה: מחירו של ייעוץ קרינה והכנת דוח חיזוי קרינה משתנה בין מבנה למבנה ועל פי כמות המבנים עליהם מבוצעת הבדיקה, כמובן שגם גודל המבנה ומורכבותו קובעים את המחיר, למבנה סטנדרטי המחיר נע בין 4500 שקלים עד לכ8000 שקלים. כמובן שיש שיקול גם של מהירות עבודה יעילות הפקת הדו"ח וניסיונו של יועץ הקרינה , התקשרו אלינו, חברת פתרונות הנדסה ובטיחות,  עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת מהמומחים שלנו לתחום הקרינה עם מעל למאות פרויקטים שבהם ביצעו והפיקו דוחות חיזוי וייעוץ קרינה.

   

  מה כולל תהליך הייעוץ?

  תהליך הפקת דוח החיזוי של יועץ הקרינה כולל הגעה לסיור במבנה וביצוע מדידות ובדיקות מקיפות במקומות בהם ישנה חשיפה למתקני חשמל והשנאה, לאחר הביקור וביצוע המדידות מפיק יועץ הקרינה דוח הכולל את עוצמת השטף המגנטי הנפלט ממתקני החשמל וההשנאה במבנה, אופן חיבור המבנה לחשמל, מה רמת השדה המגנטי הצפויה במקום בו צפויה שהייה ארוכה , ומה רמת השדה המגנטי במקום בו צפויה שהייה קצרה, האם יש צורך לפעולות להפחתת קרינה, יצורפו הנתונים של מתקני החשמל במבנה שישלחו על ידי מתכנן החשמל.

   

  איך לבחור יועץ קרינה?

  יועץ טוב נמדד על פי מספר פרמטרים, ראשית ניסיונו של היועץ בהפקת דוחות חיזוי , שנית לוודא כי היועץ מוסמך לבצע את הבדיקות ולהפיק את הדו"ח, לאחר מכן חשוב לקבל המלצות על היועץ מיזמים או אדריכלים אחרים ולבסוף יש לשקול את המחיר שהיועץ מציע, יש לוודא כי לוקחים יועץ מיומן ומנוסה בתחום הקרינה והחשמל. פנו אלינו לחברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ על מנת לקבל שירות איכותי ומקצועי על ידי צוות היועצים המנוסה שלנו.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ