לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

יועץ מיגון

חברתנו מעניקה ייעוץ מיגון, ובעלת ניסיון רב בקבלת אישורים להיתרי בנייה בפיקוד העורף:

יועץ מיגון פיקוד העורף

פתרונות הנדסה ובטיחות מעמידה לרשותכם ליווי צמוד, לתכנון הנדסי נכון של מקלטים וממדים לאישור פיקוד העורף.
אנו מייעצים למגוון רחב של פרויקטים:

 • בנייה פרטית צמודת קרקע.
 • בנייה רוויה, תמ"א 38, משרדים תעשייה ומסחר.
 • אתרי קמפינג מלונאות ותיירות.משרדנו משמש כיועץ מיגון של קרן קיימת לישראל במגוון אתרי הקמפינג שלה ברחבי הארץ.

למה בעצם נדרש אישור פיקוד העורף?

ב17 לפברואר שנת 1992, לאחר מלחמת המפרץ הראשונה וכחלק מלקחי המלחמה, הוקם פיקוד העורף (הפיקוד הרביעי בצה"ל). הגוף שאחראי על התגוננות העורף בישראל.
מלחמת המפרץ היתה הפעם הראשונה שבה נורו טילי סקאד לעבר ארץ ישראל, וכך הפך העורף לחזית המלחמה.
כחלק מהמהלך להקמת פיקוד העורף, אושרו התקנות לפיהן בכל מבנה חייב להימצא מרחב מוגן תקני, כלומר מרחב מוגן דירתי (ממ"ד), מרחב מוגן קומתי (ממ"ק) או מרחב מוגן מוסדי (ממ"מ).

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  השירות שלנו כולל:

  • תכנון והכנת נספחי מיגון (קונסטרוקציה ואדריכלות).
  • קבלת אישור מהיר במערכת הרישוי המקוון של פיקוד העורף.
  • אישור ממ"ד או מקלט קיים תוך חיסכון בעלויות בנייה.

  יועץ מיגון – כל פתרונות הייעוץ תחת קורת גג אחת

  בפתרונות הנדסה ובטיחות תוכלו ליהנות משירות של יועץ מיגון מקצועי המלווה אתכם לכל אורך התהליך – מהשלב הראשוני של תכנון המרחב המוגן או המקלט.

  ובשלב השני, קבלת אישור עקרוני מפיקוד העורף על התוכניות והמשך תהליך התכנון.

  לאחר קבלת האישור העקרוני, אנחנו למעשה מנחים אתכם בתיקון התכנית אם ישנם , והופכים את תכנון המקלט או המרחב המוגן שלכם כמתאים לפי ההנחיות והחוקים פיקוד העורף.

  משרדנו מתמחה במספר רחב של ייעוצים בנוסף לייעוץ מיגון, נוכל לסייע לכם בבטיחות אש, נגישות אינסטלציה תנועה וחנייה ופיתוח נוף.


  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  יועץ הגא – יועץ לתכנון מיגון

  ומה קורה עם הנחיות פיקוד העורך משתנות במהלך התהליך אתם שואלים? ראשית, מדובר בשאלה מצוינת שכן אלו מצבים שכיחים שכן ההחניות משתנות לא מעט.

  חברה שבאמת מתמחה בשירות של יועץ מיגון לא מפקירה אתכם בשטח ופועלת אתכם יחד בהתאם לשינויים וזה אומר שאנו ערוכים על מנת לטפל בדברים שמשתנים במהלך התהליך ולכן אנחנו גם יודעים כיצד לבצע את השינויים הדרושים בזמן קצר ובנוסף באיכות מקסימאלית.

  ​חשוב להדגיש שבמדינת ישראל יש שלושה אזורים המוגדרים באופן שונה על ידי פיקוד העורף וכמובן שאנחנו מודעים לכך ועוזרים לכם לתכנן את המקלט או המרחב המוגן בהתאם להנחיות ובהתאם לאזור המגורים או אזור העבודה שלכם.

  השאיפה כמובן היא לבנות את המקלט או המרחב המוגן באופן מושלם מלכתחילה אבל גם אם יהיו שינויים שנדרשים לאחר התערבות פיקוד העורף אנו עורכים לכך ויודעים כיצד לעשות זאת במינימום זמן ומקסימום עוצמה.

  מי משמש כיועץ מיגון?

  יועץ מיגון, חייב שיהיה מהנדס או הנדסאי שמכיר את תקנות פיקוד העורף ויודע לתכנן מרחב מוגן דירותי קומתי או מוסדי, בצורה תקינה, כולל תוכניות קונסטרקוציה ומפרטים.

  כמו כן מכיר את מהנדסי פיקוד העורף ויודע להגיש תוכניות לאישורם במהירות ויעילות.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות ידועה בניסיון הרב הקיים ברשותה בתחום ייעוץ המיגון, הניסיון והידע שרכשנו במהלך השנים מאפשרים לנו לספק לכם ייעוץ איכותי לבניית ממ"ד ותכנון שיעבור את פיקוד העורף.

  במידת הצורך אנחנו גם יודעים לחשוב מחוץ לקופסא ולא להישאר נעולים. היכולת שלנו לשנות דברים ולבנות ממדים, מקלטים או מרחבים מוגנים – הן בהתאם להנחיות והן עם סימן ההיכר המיוחד שלנו – היא היתרון הגדול ביותר שלנו על פני המתחרים.

  בדרך הזו אנו גם חוסכים לכם עלויות ומספקים לכם שירותי יועץ מיגון שגם שומרים על חייכם ומספקים לכם ביטחון וגם כמובן דואגים לשמור על עלות ביצוע נמוכה ככל האפשר.

  ​ישנם מצבים שעבודת הבנייה נפסקת כי פתאום מתגלה כי המפקח או הקבלן אינם מחזיקים בגרמושקה חתומה, אצלנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות יש בעלי מקצוע שבוחנים את הדברים מראש – ויודעים לבצע התאמה מלאה מתחילת התכנית ועד סופה כדי שמכשולים כאלו לא יצוצו במהלך העבודה.

   

  הדרך הקלה לקבלת אישור הג"א להיתר בנייה

  בנוסף לאישורים הנדרשים, יש דרישה נוספת שכדאי להכיר: כל בנייה של בית חדש או תוספת שמעל 12 מ"ר מחויבת באישור הג"א.

  במסגרת היכולת של חברת פתרונות הנדסה ובטיחות לספק לכם שירות יועץ מיגון אנחנו גם מסייעים לכם בטיפול מול רשויות הג"א ואנחנו אתכם עד קבלת ההיתר בצורה קלה ומהירה.

  ​כאן, נכנסים לתמונה המומחים של פתרונות הנדסה ובטיחות שיעניקו לכם ייעוץ הג"א מקצועי.

  ​ראשית, אנחנו מגיעים אליכם ומתכננים אתכם יחד את התכנית האדריכלית. בהמשך לכך, נציגינו פונים לפיקוד העורף ומאשרים את התכנית מול המהנדסים מטעמם (אם נדרשים שינויים אנחנו מודיעים לכם כדי שיהיה ביכולתכם בנושא מידית). לבסוף, אנחנו מבצעים בקרה שכל האספקטים הקשורים למיגון אכן נבנים כנדרש, כולל את הצנרת, החשמל, מערכת הסינון וכיוצא באלו.

  תכנון והקמת מרחב מוגן בהתאם לצורך ובכפוף לאישור פיקוד העורף

  במדינת ישראל כולנו חשופים לסוגים שונים של סכנות שעלולות להסתיים באסון שדורשים הקמת מרחב מוגן, כמו למשל: פיגוע, תנאי מזג אוויר קשים, רעידת אדמה, הצפה ועוד.

  לכן שירותיו של יועץ מיגון בהתאמת מרחב מוגן הינם שירותים כל כך חשובים, שכן בעזרת שירות כזה נוכל להפוך כל מבנה להרבה יותר בטיחותי לשימוש.

  אם אתם תוהים ממי כדאי לקבל שירות בתחום הזה, הגעתם בדיוק למקום הנכון.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ מביאה איתה ידע רב, מקצועיות והרבה מאוד מומחים שמנוסים בתחום הזה מזה שנים, כך שאתם מוזמנים להתקשר עוד היום לקבלת שירות.

  יועצי מיגון – זה פתרונות הנדסה ובטיחות.

  להחלטה לא למגן את המקום שבו אנחנו עומדים לחיות השלכות רבות, וזה נכון בין אם זה אומר שלא נבנה ממ"ד ובין אם זה אומר שלא נכין את הקרקע להתמודדות עם הצפה או שריפה.

  עם זאת, במידה ולא נעשה זאת ואכן משהו יקרה, הנזק עלול להיות עצום ולכן יועץ מיגון הוא אדם שכדאי לפנות אליו.

  היתרון בקבלת שירות מקצועי בתחום הזה ברור:

  • המבנה שלכם יהיה ממוגן בצורה מושלמת
  • ניתן יהיה, כבר בשלבי התכנון, להתייחס לנושא המיגון ולבנות בהתאם לכך
  • תהיה אפשרות להגן על המבנה, להפוך אותו להרבה יותר עמיד ולשמור על חיי המשתמשים בו

  אומנם זה נכון שייעוץ מקצועי בתחום הזה עולה כסף, אך אתם יכולים להיות בטוחים שזו השקעה מבורכת שתוכל למנוע אסונות בעתיד.

  ממי כדאי לקבל שירותי ייעוץ בתחום המיגון?

  אין זה משנה אם מה שתרצו להתגונן מפניו הוא שיטפון, רעידת אדמה או כל סכנה אחרת.

  מה שבטוח זה שאם תפנו אל חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ תוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר בתחום לאורך כל הדרך .

  המומחים שעובדים בחברה הזאת מגיעים עם ניסיון רב שנים והם ישמחו לעזור לכם גם בתחומים נוספים הקשורים לתכנון הבניה שלכם. לדוגמא, בתחומים כמו תנועה וחנייה, אינסטלציה, נגישות המבנה לבעלי מוגבלויות, בטיחות אש ועוד.

  כאשר אתם מקבלים מענה כולל תחת קורת גג אחת הדברים נראים אחרת, כך שאתם מוזמנים להתקשר עוד היום למספר: 054-2042088 לקבלת השירות הטוב ביותר בתחום.

  ייעוץ מיגון וייעוץ הג"א לפרויקטי מגורים, מסחר וציבורי

  הכנת נספח אדריכלות וקונסטרוקציה קנ"מ 1:50

  תכנון שיפורי מיגון קלים

   

  יועץ מיגון

   

  שאלות ותשובות

  מה התפקיד של יועץ מיגון?

  התפקיד של יועץ מיגון בתחום הבנייה עריכת נספח מיגון לקבלת אישור פיקוד העורף (ייעוץ הג"א). ליווי של אדריכל הפרויקט משלב התכנון הראשוני ומתן הנחיות לתכנון הממ"ד, תכנון חלונות הדף מערכת אוורור וסינון, שטחים נדרשים, מרחק ממיכלי גז ועוד.
  תפקידו עם לערוך תכנית ייעודית הכוללת בתוכה את כלל המרחבים המוגנים בהגשה, ועבור קירות יורדים לשטחי החניון והמרתף. ולהקפיד על ההנחיות של פיקוד העורף וכלל הסימונים הנדרשים, וכמובן לבצע את ההגשה וקבלת האישור להיתר בנייה.

  למה נדרש יועץ מיגון ונספח מיגון להיתר בנייה?

  מדינת ישראל מוקפת במדינות אויבות וקיים איום ממשי על אזרחיה, על פי חוק ההתגוננות האזרחית משנת 1951 לא יינתן היתר בנייה לבית או למבנה שהוא מפעל או לתוספות שלהם אלא אם הבנייה כוללת התקנת מקלט.
  הנספח שמוגש לפיקוד העורף צריך לענות על מספר דרישות בכדי לקבל אישור, ולכן יש צורך במומחה שיקל על תהליך התכנון האדריכלי.
  צירוף של חתכים וחזיתות המבנה, ודגשים מיוחדים לסימון בתוכנית קומת המרחב המוגן. סימון הגנה על הדלת, סימון מרחקי גישה, ציון עובי קיר, סימון מרחק צובר גז ועוד.

  איך לבחור יועץ מיגון מתאים לפרויקט שלך?

  חשוב שיועץ המיגון יהיה בעל ניסיון רב, בעבודה בתחום המיגון והגשת נספחי מיגון לבנייה, בעל היכרות מעמיקה עם הגורמים השונים בפיקוד העורף. ליווי והנחיית האדירכל בשלב התכנון הראשוני חיוניים להצלחת הפרויקט.
  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מתמחה במתן ייעוץ מיגון, ובליווי וניהול יועצים בתחומי הבנייה השונים, התקשרו היום לשיחה עם מומחה וקבלת הצעת מחיר.

  מה המחיר והעלות של יועץ מיגון וקבלת אישור פקע"ר?

  המחיר של יועץ מיגון משתנה בהתאם לגודל הפרויקט ומורכבותו.
  חשוב גם להבין שמחיר הוא לא הפקטור היחידי בפרויקטים שעלותם הכספית גבוה ויש לבחור ביועץ שיידע לחסוך בעלויות הבנייה ולהימנע מטעויות.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מלווה מאות פרויקטים בתחום המיגון ונשמח לשלוח לכם הצעת מחיר אטרקטיבית ומותאמת לצרכים שלכם.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ