צרו קשר

  ּ

  בדיקת קרינה

  מבצעים רק עם המומחים!
  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות יכולה לבצע עבורך בדיקת קרינה בהתראה קצרה. לא משנה מה מטרת הבדיקה ומה התכניות שלך לגבי השימוש בממצאים, אנו נבטיח עבורך תוצאות אובייקטיביות וקבילות בבית משפט. כל שנותר לך לעשות כעת על מנת לתאם בדיקת קרינה הוא להשאיר פרטים באתר ונעמוד לרשותך בהקדם.

  מי נמצא בסיכון לקרינה גבוהה וכיצד בודקים אותה? איזה סוגים של קרינה אפשר לבדוק? איך נראה דוח בדיקת קרינה ומתי הוא קביל בבית משפט?

  אנרגיה שמועברת בצורה של גלים נקראת בעגה המקצועית "קרינה" וסוגי הקרינה נבדלים אחד מהשני באורך הגל ובעוצמתו. בתוך כך, השפעת הקרינה על הגוף עלולה להיות מסוכנת והיא תלויה במשך החשיפה ועוצמת הגל. זו הסיבה בגללה חשיפה לקרינה חזקה אך למספר שניות בלבד אינה מסוכנת, בעוד חשיפה לרמות נמוכות של קרינה לאורך שנים עלולה להשפיע לרעה על הבריאות. הדרך היחידה לבדוק באיזה סוג של קרינה מדובר ולמנוע את הנזקים הצפויים היא להתייעץ עם אנשי מקצוע.

  סוגי קרינות שאפשר לבדוק

  מהנדסי בטיחות ומודדי קרינה עם הסמכה מתאימה יכולים לבדוק כמה סוגים עיקריים של בדיקות. הסוג הראשון הוא בדיקת קרינה סלולארית, שנקראת RF ונובעת ממכשירי חשמל שנמצאים סביבנו כל הזמן כגון טלפונים ניידים, אנטנות סלולאריות ואפילו ראוטרים שאחראיים על האינטרנט האלחוטי בבית או במשרד. הסוג השני הוא בדיקת קרינה חשמלית בתדר נמוך, כמו זו שנובעת מארונות חשמל, שנאים, מחשבים, תנורים, חימום תת רצפתי וכן הלאה.

  סימני אזהרה שמחייבים בדיקת קרינה

  רוב הבדיקות של מודדי קרינה מוסמכים מבוצעים עבור אנשים פרטיים לפני רכישת נכס או דירה. את הבדיקה מומלץ מאוד לבצע אם הנכס נמצא ליד קווי מתח גבוה, קווי מתח עליון ושנאים. הבדיקה משתלמת בטווח הקצר כי היא מאפשרת לדעת מה השווי האמיתי של הנכס והאם יש סיכונים שאת עלות התיקון שלהם שווה לגלם בתוך החוזה, ובטווח הארוך כי היא עשויה להציל חיים.

  חשיפה לקרינה במשרד

  עוד סימני אזהרה שמעידים על הצורך בהזמנת אנשי מקצוע וביצוע בדיקת קרינה קשורים לעבודה משרדית. אם למשל עובדים מתלוננים על כאבי ראש, אם המנהלים מחליטים להוסיף מחשבים או אם מחליטים לעבור לבניין משרדים חדש – כדאי לערב אנשי מקצוע ולבקש מהם לבדוק את רמות הקרינה. בדיקת קרינה של המשרד והאזור מתייחסת לחדרי שרתים, מכשירים חשמליים, מיקום אמצעי תקשורת וכל מה שעשוי להוביל לחשיפה מצומצמת או מוגברת.

  הזמנת בדיקת קרינה לבית הפרטי

  מי שגר בבית פרטי במשך מספר שנים וחושש לחשיפה מוגברת לקרינה יכול גם כן להזמין אנשי מקצוע. אפשר להתייעץ עם מודד קרינה מוסמך לפני שמבצעים שיפוץ ומחליטים לאן להעביר את הספה, לשמוע ממנו המלצות על מיקום שולחן מחשב בחדרי ילדים ולקבל חוות דעת על מצב הקרינה הקיימת. את הבדיקה בבית מבצעים בשעות אחר הצהריים או הערב וכאשר זרם החשמל והקרינה נמצאים בטווח התפוקה העליון שלהם.

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  בדיקת קרינה בעקבות התרחבות התא המשפחתי

  הורים שנערכים להצטרפות של תינוק חדש למשפחה חייבים לבצע כל מה שביכולתם על מנת לצמצם את החשיפה לקרינה בתוך הבית. בין היתר, עליהם להזמין מודד קרינה כדי לבדוק את הקרינה החשמלית שנפלטת מחימום תת רצפתי. המודד צריך לוודא שמערכת החימום עומדת בתקנים החדשים ושהיא מספיק בטוחה עבור התינוק ובני המשפחה.

  בדיקת קרינה ללקוחות בסקטור הציבורי

  רשויות מקומיות, חברות ציבוריות ומשרדי ממשלה מחויבים על פי חוק לבצע בדיקת קרינה אחת לתקופה מסוימת או לאחר שיפוץ ובנייה. במקביל, נציגי הסקטור הציבורי יכולים לפנות לחברה שמתמחה בבדיקות מן הסוג הזה על מנת לחזות את רמות הקרינה הצפויות כאשר יותקן ויופעל מקור קרינה חדש. אלו בדיקות תיאורטיות בלבד שעל סמך הממצאים שלהן ניתן להחליט האם להקים את מקור הקרינה, איזה מרחק לשמור בינו לבין אזורי מגורים ומה לעשות בשביל לא לסכן את הציבור הרחב.

  הסמכת מודד קרינה

  בדיקת קרינה מבוצעת על ידי ציוד מתאים שנמצא בשימוש של אנשי מקצוע מוסמכים. עם זאת, לא כל מי שיש לו את הציוד יכול להיחשב מודד קרינה מוסמך על פי החוק בישראל. לכל אחד מסוגי הקרינה יש היתרים ורישיונות וחשוב לבדוק מראש האם ההיתר תקף לבודק הקרינה מהמשרד להגנת הסביבה והאם הוא תקף לציוד המדידה. כמו כן, יש היתר שמאשר שהציוד מכויל ובלעדיו אי אפשר להגיע לתוצאות מדויקות.

  קריאת דוח בדיקת קרינה

  התאמות בחלל הפנים של הבית או המשרד תלויות בתוצאות של דוח בדיקת קרינה. חשוב לדעת כיצד לקרוא את הדוח ובמידת הצורך לערב את המודד המוסמך כדי לשמוע ממנו על המסקנות. באופן עקרוני, על דוח תקין של בדיקת קרינה אמורים להופיע פרטים כמו שם מודד הקרינה יחד עם מספר ההיתר והתוקף שלו, היתר ואישור כיול בתוקף עבור מכשירי המדידה שבהם הוא השתמש ושעת הבדיקה לרבות תנאי מזג האוויר. אם חסרים נתונים בדוח הבדיקה, יכול להיות שמדובר במודד לא מוסמך ולא מספיק אמין או מקצועי.

  האם ניתן לבצע שני סוגי בדיקות באותו דוח?

  בהזמנת מספר סוגי בדיקה צריך לדרוש פירוט מלא של כל בדיקה בנפרד. המשמעות היא שאין להסתפק בשני דוחות שכתובים באותו מסמך, כי זה לא עונה על הפורמט של המשרד להגנת הסביבה ומעיד על כך שהבדיקה לא בוצעה באופן מקצועי. לכל סוג בדיקה יש לדרוש דוח בנפרד ולהשתמש בו על מנת לבצע את ההתאמות הנדרשות.

  ​קבילות הדוח בבית משפט

  אנשים פרטיים שמבצעים בדיקת קרינה בדירה חדשה ומגלים שהקבלן לא עמד בהתחייבויותיו יכולים להגיש נגדו תביעה משפטית. במקרים כאלה עליהם לוודא שדוח הבדיקה שעליהם הם מסתמכים אכן קביל בבית המשפט. לרוב מגיש מודד קרינה מוסמך דוח ממצאים מפורט שקביל בבית משפט ובו גם ניתן להשתמש במידה ובוחרים להתחיל הליך משפטי מול הגורם המסכן, אך זה לא תמיד המצב. את העניין הזה רצוי לבדוק מראש כדי למנוע הוצאות כפולות על אותו שירות.

  ​אובייקטיביות של בדיקת קרינה

  סוגיה לא פחות חשובה עבור אנשים פרטיים, קבלנים, יזמים או נציגי רשויות מקומיות שמזמינים בדיקת קרינה היא האובייקטיביות. אין טעם כמובן להזמין בדיקה שמבוצעת על ידי גוף לא אובייקטיבי, כמו למשל חברות שעובדות בשיתוף פעולה עם יצרני מכשירי אלקטרוניקה וחשמל. כמו כן, יש לקחת בחשבון שלגופים ציבוריים שמציעים שירותים שמבוססים על תשתיות פולטות קרינה יש אינטרס הפוך מאשר מוסדות ואנשים שחוששים ממנה. הפתרון הוא למנוע ניגוד אינטרסים על ידי הזמנת בדיקת קרינה ללא תיאום עם הגופים המפעילים את מקורות הקרינה.

  ​ייעוץ להרחקת קרינה

  דוח בדיקת קרינה הוא רק השלב הראשון בהרחקת הסכנה ממקומות פרטיים או ציבוריים. יזמים, קבלנים וכל מי שעוסק בענף הבנייה יכול לקבל שירותי ייעוץ להרחקת הקרינה על בסיס הדוח הזה. ההרחקה תלויה במשך החשיפה לקרינה ובמאפיינים של הגורם המסכן. לחילופין, את הייעוץ להרחקת הקרינה ניתן גם לקבל בפרויקטים חדשים ולפני שמגישים בקשה להיתר בנייה מהרשות המקומית.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ