לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

בדיקת קרינה

מבצעים רק עם המומחים!
חברת פתרונות הנדסה ובטיחות יכולה לבצע עבורך בדיקת קרינה בהתראה קצרה. לא משנה מה מטרת הבדיקה ומה התכניות שלך לגבי השימוש בממצאים, אנו נבטיח עבורך תוצאות אובייקטיביות וקבילות בבית משפט. כל שנותר לך לעשות כעת על מנת לתאם בדיקת קרינה הוא להשאיר פרטים באתר ונעמוד לרשותך בהקדם.

מי נמצא בסיכון לקרינה גבוהה וכיצד בודקים אותה? איזה סוגים של קרינה אפשר לבדוק? איך נראה דוח בדיקת קרינה ומתי הוא קביל בבית משפט?

אנרגיה שמועברת בצורה של גלים נקראת בעגה המקצועית "קרינה" וסוגי הקרינה נבדלים אחד מהשני באורך הגל ובעוצמתו. בתוך כך, השפעת הקרינה על הגוף עלולה להיות מסוכנת והיא תלויה במשך החשיפה ועוצמת הגל. זו הסיבה בגללה חשיפה לקרינה חזקה אך למספר שניות בלבד אינה מסוכנת, בעוד חשיפה לרמות נמוכות של קרינה לאורך שנים עלולה להשפיע לרעה על הבריאות. הדרך היחידה לבדוק באיזה סוג של קרינה מדובר ולמנוע את הנזקים הצפויים היא להתייעץ עם אנשי מקצוע.

סוגי קרינות שאפשר לבדוק

מהנדסי בטיחות ומודדי קרינה עם הסמכה מתאימה יכולים לבדוק כמה סוגים עיקריים של בדיקות. הסוג הראשון הוא בדיקת קרינה סלולארית, שנקראת RF ונובעת ממכשירי חשמל שנמצאים סביבנו כל הזמן כגון טלפונים ניידים, אנטנות סלולאריות ואפילו ראוטרים שאחראיים על האינטרנט האלחוטי בבית או במשרד. הסוג השני הוא בדיקת קרינה חשמלית בתדר נמוך, כמו זו שנובעת מארונות חשמל, שנאים, מחשבים, תנורים, חימום תת רצפתי וכן הלאה.

סימני אזהרה שמחייבים בדיקת קרינה

רוב הבדיקות של מודדי קרינה מוסמכים מבוצעים עבור אנשים פרטיים לפני רכישת נכס או דירה. את הבדיקה מומלץ מאוד לבצע אם הנכס נמצא ליד קווי מתח גבוה, קווי מתח עליון ושנאים. הבדיקה משתלמת בטווח הקצר כי היא מאפשרת לדעת מה השווי האמיתי של הנכס והאם יש סיכונים שאת עלות התיקון שלהם שווה לגלם בתוך החוזה, ובטווח הארוך כי היא עשויה להציל חיים.

חשיפה לקרינה במשרד

עוד סימני אזהרה שמעידים על הצורך בהזמנת אנשי מקצוע וביצוע בדיקת קרינה קשורים לעבודה משרדית. אם למשל עובדים מתלוננים על כאבי ראש, אם המנהלים מחליטים להוסיף מחשבים או אם מחליטים לעבור לבניין משרדים חדש – כדאי לערב אנשי מקצוע ולבקש מהם לבדוק את רמות הקרינה. בדיקת קרינה של המשרד והאזור מתייחסת לחדרי שרתים, מכשירים חשמליים, מיקום אמצעי תקשורת וכל מה שעשוי להוביל לחשיפה מצומצמת או מוגברת.

הזמנת בדיקת קרינה לבית הפרטי

מי שגר בבית פרטי במשך מספר שנים וחושש לחשיפה מוגברת לקרינה יכול גם כן להזמין אנשי מקצוע. אפשר להתייעץ עם מודד קרינה מוסמך לפני שמבצעים שיפוץ ומחליטים לאן להעביר את הספה, לשמוע ממנו המלצות על מיקום שולחן מחשב בחדרי ילדים ולקבל חוות דעת על מצב הקרינה הקיימת. את הבדיקה בבית מבצעים בשעות אחר הצהריים או הערב וכאשר זרם החשמל והקרינה נמצאים בטווח התפוקה העליון שלהם.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  בדיקת קרינה בעקבות התרחבות התא המשפחתי

  הורים שנערכים להצטרפות של תינוק חדש למשפחה חייבים לבצע כל מה שביכולתם על מנת לצמצם את החשיפה לקרינה בתוך הבית. בין היתר, עליהם להזמין מודד קרינה כדי לבדוק את הקרינה החשמלית שנפלטת מחימום תת רצפתי. המודד צריך לוודא שמערכת החימום עומדת בתקנים החדשים ושהיא מספיק בטוחה עבור התינוק ובני המשפחה.

  בדיקת קרינה ללקוחות בסקטור הציבורי

  רשויות מקומיות, חברות ציבוריות ומשרדי ממשלה מחויבים על פי חוק לבצע בדיקת קרינה אחת לתקופה מסוימת או לאחר שיפוץ ובנייה. במקביל, נציגי הסקטור הציבורי יכולים לפנות לחברה שמתמחה בבדיקות מן הסוג הזה על מנת לחזות את רמות הקרינה הצפויות כאשר יותקן ויופעל מקור קרינה חדש. אלו בדיקות תיאורטיות בלבד שעל סמך הממצאים שלהן ניתן להחליט האם להקים את מקור הקרינה, איזה מרחק לשמור בינו לבין אזורי מגורים ומה לעשות בשביל לא לסכן את הציבור הרחב.

  הסמכת מודד קרינה

  בדיקת קרינה מבוצעת על ידי ציוד מתאים שנמצא בשימוש של אנשי מקצוע מוסמכים. עם זאת, לא כל מי שיש לו את הציוד יכול להיחשב מודד קרינה מוסמך על פי החוק בישראל. לכל אחד מסוגי הקרינה יש היתרים ורישיונות וחשוב לבדוק מראש האם ההיתר תקף לבודק הקרינה מהמשרד להגנת הסביבה והאם הוא תקף לציוד המדידה. כמו כן, יש היתר שמאשר שהציוד מכויל ובלעדיו אי אפשר להגיע לתוצאות מדויקות.

  קריאת דוח בדיקת קרינה

  התאמות בחלל הפנים של הבית או המשרד תלויות בתוצאות של דוח בדיקת קרינה. חשוב לדעת כיצד לקרוא את הדוח ובמידת הצורך לערב את המודד המוסמך כדי לשמוע ממנו על המסקנות. באופן עקרוני, על דוח תקין של בדיקת קרינה אמורים להופיע פרטים כמו שם מודד הקרינה יחד עם מספר ההיתר והתוקף שלו, היתר ואישור כיול בתוקף עבור מכשירי המדידה שבהם הוא השתמש ושעת הבדיקה לרבות תנאי מזג האוויר. אם חסרים נתונים בדוח הבדיקה, יכול להיות שמדובר במודד לא מוסמך ולא מספיק אמין או מקצועי.

  האם ניתן לבצע שני סוגי בדיקות באותו דוח?

  בהזמנת מספר סוגי בדיקה צריך לדרוש פירוט מלא של כל בדיקה בנפרד. המשמעות היא שאין להסתפק בשני דוחות שכתובים באותו מסמך, כי זה לא עונה על הפורמט של המשרד להגנת הסביבה ומעיד על כך שהבדיקה לא בוצעה באופן מקצועי. לכל סוג בדיקה יש לדרוש דוח בנפרד ולהשתמש בו על מנת לבצע את ההתאמות הנדרשות.

  ​קבילות הדוח בבית משפט

  אנשים פרטיים שמבצעים בדיקת קרינה בדירה חדשה ומגלים שהקבלן לא עמד בהתחייבויותיו יכולים להגיש נגדו תביעה משפטית. במקרים כאלה עליהם לוודא שדוח הבדיקה שעליהם הם מסתמכים אכן קביל בבית המשפט. לרוב מגיש מודד קרינה מוסמך דוח ממצאים מפורט שקביל בבית משפט ובו גם ניתן להשתמש במידה ובוחרים להתחיל הליך משפטי מול הגורם המסכן, אך זה לא תמיד המצב. את העניין הזה רצוי לבדוק מראש כדי למנוע הוצאות כפולות על אותו שירות.

  ​אובייקטיביות של בדיקת קרינה

  סוגיה לא פחות חשובה עבור אנשים פרטיים, קבלנים, יזמים או נציגי רשויות מקומיות שמזמינים בדיקת קרינה היא האובייקטיביות. אין טעם כמובן להזמין בדיקה שמבוצעת על ידי גוף לא אובייקטיבי, כמו למשל חברות שעובדות בשיתוף פעולה עם יצרני מכשירי אלקטרוניקה וחשמל. כמו כן, יש לקחת בחשבון שלגופים ציבוריים שמציעים שירותים שמבוססים על תשתיות פולטות קרינה יש אינטרס הפוך מאשר מוסדות ואנשים שחוששים ממנה. הפתרון הוא למנוע ניגוד אינטרסים על ידי הזמנת בדיקת קרינה ללא תיאום עם הגופים המפעילים את מקורות הקרינה.

  ​ייעוץ להרחקת קרינה

  דוח בדיקת קרינה הוא רק השלב הראשון בהרחקת הסכנה ממקומות פרטיים או ציבוריים. יזמים, קבלנים וכל מי שעוסק בענף הבנייה יכול לקבל שירותי ייעוץ להרחקת הקרינה על בסיס הדוח הזה. ההרחקה תלויה במשך החשיפה לקרינה ובמאפיינים של הגורם המסכן. לחילופין, את הייעוץ להרחקת הקרינה ניתן גם לקבל בפרויקטים חדשים ולפני שמגישים בקשה להיתר בנייה מהרשות המקומית.

  איך מוצאים ליקויי בניה? מה ההבדל בין סוגים שונים של ליקויי בניה? למה מומלץ לתאם בדיקת קרינה לפני רכישת דירות חדשות או יד שנייה?

  ליקויי בנייה עשויים להופיע בתחומים שונים של מרכיבי הבינוי ולכן הם חשובים עבור יזמים, קבלנים וכל חברה שמציעה פתרונות מהענף הזה. במקביל, כדאי גם לאנשים פרטיים שמתכננים לקנות דירה חדשה או דירת יד שנייה להכיר את ליקויי הבנייה הנפוצים. רוכשי הדירות עצמם לא מסוגלים לבדוק את הנכס לבד, אך עליהם לוודא שהבדיקה כוללת התייחסות ספציפית לבדיקת קרינה.

  סיבות לבצע בדק בית עם בדיקת קרינה

  קניית דירה היא כידוע ההוצאה הכי משמעותית שנוכל לבצע בחיים, לכן היא חייבת לעמוד בתקנים והסטנדרטים של הבנייה בארץ. הבעיה מתחילה כאשר לא מבצעים בדק בית או אם מנסים לבדוק ליקויי בנייה בלי להקדיש מאמץ נפרד לנושא של בדיקת קרינה. בדק בית לא כולל בדיקת קרינה כאשר הוא מבוצע על ידי חברות לא מקצועיות, כאשר הלקוח מנסה לחסוך או כאשר יזמים וקבלנים מסתירים מידע. בדק בית ללא בדיקת קרינה אינו רלוונטי והוא עלול לגרום יותר נזק מתועלת.

  מהי בדיקת קרינה בדירות?

  בדק בית מתבצע בדירות חדשות ויד שנייה כי אף פעם אי אפשר לדעת אילו ליקויי בנייה קיימים בנכס. במסגרת בדק בית מבצעים בדיקות של קרינה סלולארית וקרינה אלקטרומגנטית שמתמקדת במכשירי חשמל, שנאים וכדומה. בדיקות מומלצות שנדרשות על פי הצורך בהתאם לפרטי הבית כוללות בדיקת ראדון, בדיקת שמאי מקרקעין, בדיקת עמידות ברעידות אדמה ועוד. המאפיין המשותף לכל סוגי הבדיקות הוא כתיבת דוח ממצאים שיכול לשמש אנשים פרטיים להגשת תביעות נגד קבלן בדירות חדשות, או לפתיחה מחדש של משא ומתן על חוזה מכר של דירת יד שנייה.

  הבדלים בין בדיקת קרינה בדירות חדשות וישנות

  על אף החשיבות הזהה של בדק בית ובדיקת קרינה בכל סוגי הנכסים, יש בכל זאת הבדל בין ביצוע הבדיקה בדירות חדשות וישנות: ביקורת מבנים לדירת יד שנייה מיועדת לזיהוי הליקויים כדי להחליט על כדאיות הרכישה. מנגד, המטרה של בדק בית בדירה חדשה היא לזהות את ליקויי התכנון והבנייה על מנת לדאוג לכך שהקבלן יתקן אותם כל עוד אחריותו בתוקף. כמו כן, בדק בית בדירות ישנות יכול לחשוף בעיות שהוסתרו על ידי המוכר ולהשפיע על תהליך המשא ומתן, אך בדירות חדשות קשה לבטל לחלוטין את העסקה והשאלה היא רק מי אחראי על התיקונים.

  בדיקת קרינה לפני מכירת דירה

  יזמים ומשקיעים שמעוניינים למכור דירת יד שנייה יכולים ליזום בדק בית ולהשתמש בממצאים על מנת לקבוע מחירון. בעלי נכסים אמינים בדרך כלל נעזרים בחוות דעת של אנשי מקצוע בשביל לדעת כמה באמת הנכס שלהם שווה, האם יש מקום לדרוש מחיר גבוה מהמחירון או מה לעשות כדי לטפל בתקלות הנפוצות טרם השכרה. בדיקת קרינה לפני מכירת או השכרת דירה היא מהבחינה הזו השקעה משתלמת, כי בעל הנכס יודע שהוא מקבל ממצאים אמינים ואובייקטיביים.

  איזה בדיקת קרינה הנכס שלך צריך?

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות תשמח לשלוח אליך מודד קרינה מיומן. אנחנו מתמחים בבדיקות קרינה מכל סוג ומזמינים אותך להצטרף למשפחת הלקוחות המרוצים. עצם העובדה שהחלטת לקנות דירה חדשה מקבלן או דירת יד שנייה לא אמורה לחשוף אותך לנזקי קרינה – ותמיד יש מה לעשות בנידון. אנו נבצע עבורך בדק בית יחד עם בדיקת קרינה מקיפה ונציגינו מחכים כבר עכשיו לפנייה שלך דרך האתר הרשמי.

  למה לבצע בדיקת קרינה? איך מצמצמים את החשיפה לקרינה על בסיס ממצאי הבדיקה? מה כולנו יכולים לעשות בשביל למנוע קרינה?

  קרינה סלולרית או קרינה חשמלית יכולה להיות מסוכנת מאוד עבור בני אדם. מידת הסכנה תלויה בסוג הקרינה, בעוצמת הגל ובמשך החשיפה אך יש לזכור שהקרינה נמצאת כל הזמן סביבנו. ראשית, היא קיימת בתדר גבוה בכל סוג של תקשורת אלחוטית ובתדר נמוך במכשירים שפולטים קרינה חשמלית. שנית, לא כולם מודעים לכך שניתן לבדוק אותה.

  הגברת המודעות לסכנות הקרינה

  השלב הראשון בצמצום חשיפה לקרינה הוא לבדוק האם היא קיימת באזור מסוים ומה עוצמת הגל שלה. כך ניתן להגביר את המודעות לסכנות הקרינה ולבצע התאמות נדרשות. בעזרת בדיקת קרינה אפשר לתכנן את סביבת העבודה או הבית, לצמצם את החשיפה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי פתרונות אלטרנטיביים.

  אפשרויות לצמצום החשיפה לקרינה

  בשלב השני מקבלים דוח ממצאים מסודר ומתרשמים ממנו כדי להחליט איך לצמצם את החשיפה לקרינה. אפשרות אחת היא לפנות לגורם שאחראי למקור הקרינה ולדרוש ממנו להחליף את מיקום המתקנים ולבצע התאמות נוספות. הגורם שאחראי למקור הקרינה יכול להיות פרטי או ציבורי, כמו למשל חברת חשמל, מפעיל סלולרי או רשות מקומית. הטיפ העיקרי בהקשר הזה הוא להשתמש בשירותיו של מודד קרינה מוסמך כדי לנסח פניה לגורם שאחראי על מקור הקרינה. במסגרת הפניה יש לציין את החריגה מתקן הקרינה, את הנחיות החוק ואת הסנקציות שבהן אפשר להשתמש כדי להאיץ את הטיפול.

  מהו מיגון קרינה?

  אפשרות שנייה ולא פחות פופולארית היא להשתמש במיגון קרינה. המיגון חייב להיות מותאם לממצאים של בדיקת קרינה ולדרישות של הלקוח. הפתרונות הקיימים עבור מיגון קרינה כוללים למשל מיסוך, שימוש בצבעים מיוחדים, התקנת וילונות או תריסים, הדבקת מדבקות ועוד. לכל פתרון של מיגון קרינה יתרונות וחסרונות אחרים והוא נבחר לפי רמת החשיפה לקרינה בתוך המשרד, הבית או המרחב הציבורי.

  שינויים למניעת חשיפה לקרינה

  אפשרות שלישית שבעזרתה ניתן לצמצם את החשיפה לקרינה בעקבות בדיקת קרינה היא לשנות את ההתנהגות. כדאי להשתמש בהמלצות של בודק קרינה מוסמך על מנת לדעת במה להתמקד, להפריד בין קרינה מאנטנות סלולאריות לבין קרינה מארון חשמל ולקחת בחשבון גם את הקרינה מהמחשב, מהממיר או מהראוטר אם משפצים את הבית ומתכננים מחדש את החדרים. הנקודה היא שלכל התנהגות אנושית יש השלכות והאחריות שלנו היא בין היתר לצמצם עד למינימום את החשיפה לקרינה מסוימת.

  האם צמצום החשיפה לקרינה מלווה בפגיעה באיכות החיים?

  כיום, כבר ידוע שהזמנת בדיקת קרינה לצמצום חשיפה לא חייבת לבוא באיכות החיים. מחד גיסא, יצרניות מכשירי החשמל והטלפונים הסלולריים מקפידות בעצמן על סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות כי הן יודעות שהציבור מודע לסכנות הנלוות. מאידך, המשתמשים נוקטים באמצעי זהירות והם מודעים יותר מאשר בעבר לסכנות הקרינה. זו הסיבה בגללה רוכשי דירות חדשות בודקים היטב איפה נמצא הנכס, קבלנים ויזמים לא מתפתים לפרויקטים לפני שהם בודקים את תכנית המתאר הארצית וגם חברות פרטיות משקיעות משאבים בשינוי המצב הקיים.

  ההגנה שלך מתחילה בבדיקה שלנו

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מעמידה לרשותך מודד קרינה מוסמך לבית, למשרד ולכל מקום אחר. בין אם כבר רכשת נכנס או שתכננת להיכנס לפרויקט בנייה, לנו יש את הפתרון המתאים עבורך. ההגנה שלך מפני קרינה מתחילה בדוח שלנו ואין לך מה להתלבט. רק נותר להשאיר פרטים באתר ונחזור אליך עם הצעת מחיר על בדיקת קרינה בהקדם.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ