לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

אישור קונסטרוקטור

אישור קונסטרוקטור להיתר בנייה

אישור קונסטרוקטור – כיצד לקבל את האישור הנחוץ בזמן הנכון?

מהם השלבים המקדימים להפקת אישור קונסטרוקטור? מה עושה קונסטרוקטור ומתי צריך לקבל ממנו אישור? הבה נבהיר כמה נקודות בתהליך.

קונסטרוקטור, או בעברית מהנדס מבנים, הוא איש מקצוע שעובר הסמכה ייעודית. ההסמכה מאפשרת למהנדס מבנים להציע מגוון רחב של שירותים ולייעץ לאדריכל או למתכנן ערים ואזורים. כפועל יוצא מכך, קונסטרוקטור גם מעורב בשלבים שונים של פרויקטים בענף הבנייה והוא משמש כגורם מפתח במימוש החזון התכנוני של האדריכל.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  אחד השירותים החשובים שניתנים על ידי קונסטרוקטור הוא חתימה על אישור לגופים עסקיים, גופי ציבור ולקוחות פרטיים. עם זאת, סוג השירות תלוי בסוג האישור שמבוקש על ידי הלקוח. בכל מקרה, השאיפה היא לרכז את האפשרות לקבל אישור קונסטרוקטור תחת קורת גג אחת ובתהליך נכון שמאושר מבחינה רגולטורית על ידי כל הגופים הרלוונטיים.

  בכל הקשור לייעוץ קונסטרוקציה – וכמובן גם מספקת עבורכם שירותי תכנון קונסטרוקציה והכל כמובן בעזרת הניסיון הרב שצברנו במהלך השנים.

  ​אנו נספק לכם ליווי צמוד לאורך כל הפרויקט ונתכנן עבורכם את כל המפרטים והתכניות כדי שתוכלו לבנות את המבנה בדיוק כפי שרציתם. כמו כן, המומחים שלנו יעמידו לרשותכם מערך פיקוח על העבודה עצמה ואפילו נבצע עבורכם ניתוח של ההצעות המקבילות כדי להבטיח לכם חיסכון כספי מקסימלי.

  חיזוק מבנים קיימים מפני רעידות האדמה שעתידות להגיע לאזור שלנו, תכנון נכון ומדויק של תוספות בנייה במידת הצורך, סיוע בקבלת כל האישור וההיתרים הנחוצים, סיוע בצד המשפטי הכולל בין היתר חוות דעת מתמחה לבית המשפט, ביצוע כל החישובים הסטטיים הנדרשים ועוד.

  שלבים מקדימים להפקת אישור

  אישור קונסטרוקטור ניתן להפיק רק לאחר שירות של פיקוח ובדיקה הנדסית. מטבע הדברים, אף קונסטרוקטור לא יסכים לצרף את חתימתו ולאפשר פרויקט שלא נבדק כהלכה. אם רוצים להגדיל את הסיכוי להשיג את האישור של מהנדס מבנים, צריך לתאם פיקוח ובדיקה הנדסית מול אנשי מקצוע שמתמחים בכך.

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  אישור קונסטרוקטור לעיגון קווי חיים

  קונסטרוקטור נדרש במקרים מסוימים לתת אישור לעיגון של קווי חיים. את קווי החיים מעגנים לצורך עבודה בגובה, אך לא ניתן להתחיל את הפרויקט ללא אישור של מהנדס מבנים מוסמך. בשביל לתת אישור קונסטרוקטור לעיגון של קווי חיים, המהנדס אף מגיע לשטח והוא בודק שכל נקודות העיגון מסוגלות לעמוד בעומס שמופעל עליהן.

  אישור לתכנון פריסת מגדלי אקרו

  שירות אחר ולא חשוב שמספק קונסטרוקטור כולל אישור על תכנון פריסת מגדלי אקרו. כאן מדובר על אישור שמתייחס לתמיכה לפני יציאה לתקרות גבוהות, כאשר המטרה היא – פעם נוספת – לעמוד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ובטיחות. אם מהנדס המבנים מגיע לשטח ומוודא את איכות התמיכה לפני יציקה לתקרות גבוהות, הוא יכול גם לספק אישור קונסטרוקטור שיועבר לגורמים הרלוונטיים.

  פיזור עומסים לפי אישור

  קונסטרוקטור יכול להפיק אישור לאחר בדיקה לעומסים כבדים. במסגרת השירות של בדיקה ואישור קונסטרוקטור לעומסים כבדים, מה שעושים זה לבחון את הנסיבות בשטח לפי הנחיות לפיזור עומסים. את ההנחיות לפיזור עומסים אמור קונסטרוקטור ליישם בשטח לפי היקף הבנייה, סוג הכלים שבהם משתמשים, התשתית הקיימת ועוד.

  לשם השוואה, יש מקרים שבהם צריך להזמין קונסטרוקטור כדי לקבל ממנו אישור לאחר בדיקה, דוח והנחיות על פיזור עומסים במבנה פל קל. כאן הטעות הנפוצה היא להתעלם מההנחיות הקיימות כי מדובר לכאורה בבנייה קלה, אך בפועל הפיזור של העומסים חשוב לא פחות מאשר בבנייה מבטון.

  בטיחות אש, מדרגות חירום והתקנת מערכת סולארית

  מעניין לגלות שיש קשר ישיר בין האופן שבו קונסטרוקטור מבצע את העבודה שלו לבין בטיחות אש. את הקשר הזה אפשר לראות בסל השירותים הנרחב שמציע קונסטרוקטור לקבלנים, אך גם באופן שבו הוא מתערב בתכנון גלריות ובדיקת תקינות גלריות – כמו למשל בהכשרת גלריות למעבר ביקורת כיבוי אש.

  לבסוף, אפשר ליצור קשר עם קונסטרוקטור כדי לקבל ממנו אישור מדרגות חירום מפרופילי ברזל או לבקש אישור על התקנת מערכת פוטו-וולטאית סולרית לפי תקן ישראלי.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ