צרו קשר
ּ

יועץ תנועה וחנייה

יועץ תנועה

 

השירות שלנו כולל:

 • הכנת נספח תנועה לאישור הרשויות.
 • תכנון חניות ומאזן חנייה.
 • תכנון תנועה ותכנון פיזי של כבישים.


יועץ התנועה – חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ.

מחלקת התנועה של חברת פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ מומחית בתכנון תנועתי ופיזי של כבישים וחניות, תכנון להיתר בנייה וליווי פרויקטים עד קבלת היתר בנייה ובהמשך פיקוח עד טופס 4.

 

התקשרו עכשיו להתייעצות עם מומחה – 054-2042088

 

אחד התפקידים החשובים ביותר של יועץ תנועה הוא להיות ער לגידול במספר התושבים בעיר או ביישוב ולהתאים את מערכת התנועה לקצב החיים החדש. תנועה לא זורמת, הפרעה לנהגים והולכי הרגל, מעצורים שמפריעים לנוחות המקסימאלית יכולה להיות מטרד גדול מאוד עבור התושבים, תפקידו של יועץ תנועה הוא למנוע את כל אלו ולגרום לכך שכל מה שקשור לתנועה כמו כבישים, מדרכות, מכוניות פרטיות, תחבורה ציבורית, חניונים, כיכרות, רמזורים וכו' יעבדו בסינרגיה מושלמת לטובת התושבים.

תפקיד חשוב נוסף של יועץ תנועה הוא לא לנוח על זרי הדפנה אחרי פרויקט תנועה מוצלח, כיוון שהשינויים בתחום מתרחשים כל הזמן, מדובר בתחום דינאמי מאוד ולכן הוא חייב לעקוב ולבצע שינויים בעת הצורך. המחשבה של יועץ התנועה חייבת לנוע כל העת באיזון שבין הרצון של התושבים לצמוח ולגדול לבין איכות החיים שחייבת להתקדם בהתאם לשינויים.

​חברת פתרונות הנדסה ובטיחות חרטה על דגלה לספק לתושבים בכל מקום בארץ יועצי תנועה שאמונים על העבודה החשובה והמשמעותית הזו, שבסופו של דבר משפיעה על החיים של כולנו. יועצי תנועה אצלנו בפרט ויועצי תנועה בכלל נדרשים להגיש דוחות למטרות שונות כאשר חלק מהדוחות הם דרישת חובה של הרשויות וחלק הם לטובת האזרח שבא במגע עם הרשויות השונות. הדוחות מוגשים לרוב על ידי מהנדס תחבורה שמתמחה בתחום כאשר הדוחות מוגשים גם בתחילת הפרויקט, כלומר בשלב התכנון וגם לאחר סיום הפרויקט. יש כאלה שיראו בדוחות האלו כמעמסה אך אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות מבינים שהדוחות הם חלק בלתי נפרד מתהליך תקין ולכן אנו משקיעים בהם מאמצים רבים ומחשבה מרובה.

​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

054-2042088

בנוסף לדוחות הכתובים היטב, תוכלו לקבל אצלנו גם:

שלב התכנון ושלב הביצוע חשובים ומשמעותיים באותה המידה בדיוק, אם השלב הראשוני מתנהל כשורה כל התהליך מתקדם למקום טוב וחיובי, בדיוק כמו כשבונים בניין גבוה יש חשיבות עצומה ליסודות מלמטה. בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות תזכו לעבוד עם יועץ תנועה בעל ניסיון שילווה אתכם בדרך הבטוחה לחיים נוחים וזורמים.

מתכננים להיכנס לפרויקט בניה? ההמלצה שלנו היא כי תקבלו ליווי צמוד של אנשי מקצוע ויועצים מומחים בתחומם בין היתר יועץ תנועה אמין מוכשר ויצירתי, שילווה את כל התכנון מתחילתו עד סופו. לתכנון של יועצי התנועה ישנן השפעות משמעותיות על נוחות הגישה לחנייה והיציאה ממנה, לפי רמות השירות השונות. תכנון במתחם חניה של מבנה אשר קרוב לתחבורה ציבורית או רחוק ממנו יהיה שונה לחלוטין.

משך הזמן בו דיירים יצטרכו להמתין ברחבת ההמתנה לחנייה לפני או אחרי רמפת ירידה לחנייה או מתקן חנייה, הם בעלי השפעה מהותית על איכות חיי הדיירים. זאת משום שיועץ תנועה אמון על תכנון החנייה מתווה הכבישים העירוניים והבין עירוניים והגישה לפרויקט.

 

איך מאתרים יועץ תנועה טוב? במאמר הבא תקבלו ידע קונקרטי על התפקיד הקריטי אותו ממלא יועץ תנועה בתהליך ועל חשיבותו, על הבנת חשיבות תכנון התנועה למשק החקלאי, על חשיבות העבודה מול משרדים של אדריכלים כשעוסקים בתחום תכנון תנועה, ומהם המקרים בהם צריך להיעזר בשירותיו של יועץ תנועה לשינוי תב"ע. בנוסף, תקבלו מידע מקיף אודות התחומים בהם יועץ תנועה מתמחה מבחינה מקצועית וטיפים לסיוע במציאת יועצי תנועה וחנייה שעובדים עם המגזר הפרטי.

בין תפקידיו החשובים של יועץ תנועה הוא גיבוש ותכנון תכנית תנועה דרכי הגישה לבית, כולל השטח המיועד לחניה, כך שדרכים אלו ישתלבו בטבעיות, בהתאמה לתכנון התנועה בסביבה, ללא הפרעה לתנועה השוטפת ברחוב.

על מנת לקבל את האישור הסופי לחיבור הבית למערכות החשמל והמים, תצטרכו בין השאר את חתימתו של יועץ התנועה לטופס 4. יועץ התנועה אמון על חתימת סעיף תנועה וסעיף חניה.

תכנון בניין מגורים על ידי יועץ תנועה

 1. תכנון החנייה כך שתתאים למספר רב של דיירים.
 2. ארגון הסדרי התנועה מהחנייה לכיוון הרחוב וחזרה.
 3. שילוט הדרך למען דיירי הבניין ותושבי הסביבה.

תפקידו של יועץ תנועה

על יועצי התנועה להיות בקיאים בתוואי הדרך בתוך הערים ובאופן ארצי ככלל. זאת משום שיועצי תנועה הם אלו אשר מתכננים תכנית תנועה עירונית ובין עירונית. יועץ תנועה צריך להיות מעודכן אודות היקף היקף האוכלוסייה באזור ולהיות בקיא בחוקרי התנועה של משרד התחבורה ולהכיר היטב את תקנות העזר העירוניות הרלוונטיות לתחום השיפוט בהם יועץ תנועה פועל.

משימותיו של יועץ תנועה:

 1. תכנון כבישים וגשרים
 2. תכנון צמתים ורמזור כבישים
 3. תכנון חניות (כולל חניות תת קרקעיות).
 4. תכנון כניסות ויציאות לכביש מתחנות דלק
 5. תכנון דרך משולבת
 6. תכנון כיכרות תנועה.
 7. תכנון מרכזי קניות ודרכי גישה אליהם

יועצי תנועה נדרשים במקומות בהם יש תכנון דרכים, שזה למעשה בכל מקום. הרבה מיועצי התנועה עובדים בכפוף לרשויות העירוניות, או במשרדים ממשלתיים, כמו לדוגמה משרד הבינוי והשיכון ומשרד התחבורה.

חלק מתחום אחריותו ותפקידו של יועץ תנועה הוא לעקוב אחר קצב צמיחת האוכלוסייה העירוני בנוסף לקצב אכלוס מתחמי המגורים על מנת ליצור התאמה בסידורי התנועה לקצב השינויים בהיקף האוכלוסייה.

יועץ תנועה וחניה בסקטור הפרטי

אנו בפתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ עובדים מול משרדי אדריכלים המציעים חבילות שירות הכוללות ייעוץ של יועץ תנועה. באשר לעלויות עבור שירותיו של יועץ תנועה –  גובה המחירים לשירותיו של יועץ תנועה אינו קבוע ועשוי להשתנות בהתאמה לשנות הוותק ורמת הניסיון שלו בתחום.

רצוי לבדוק מראש מהו המחיר המבוקש אותו דורש יועץ תנועה. זאת משום שמהנדסי ויועצי תנועה מומחים ומנוסים בתכנון תכנית מתווה תנועה עירונית או בין עירונית, ידרשו מחיר גבוה יותר מהמחיר אותו דורשים יועצי תנועה מתחילים בתחום. יש לבדוק כי יועץ התנועה בעל ניסיון עבר בעבודה עם רשויות מקומית ומשרדים ממשלתיים.

 

יועץ התנועה ממלא תפקיד חשוב ומהותי בתכנון זה וחובה להיעזר בשירותיו לצורך הוצאת רישוי לעסק, תכנון משקים חקלאיים או בתהליכי תכנון של מתחמי קמעונאות כגון: מרכזי קניות, תחנות דלק וכו'

אופי המשקים החקלאיים בארץ משתנה בשנים האחרונות בשל כמה גורמים:

 1. שינויים בכמות הייצור של התוצרת החקלאית
 2. שינויים בעלויות הגידול ועלויות התחזוקה
 3. השפעות מחירי התוצרת החקלאית ברשתות השיווק השונות.
 4. שינויים בהרכב האוכלוסייה ביישובים החקלאיים – רכישה או השכרה של בתים בקיבוצים ובמושבים בשכונות ההרחבה על ידי אוכלוסיה שאינה חקלאית, גורמת לקשיים בנגישות לרפתות, לולים ולאדמות החקלאיות בשעת היציאה והחזרה מהעבודה.

 

בתהליך של פיצול מגרש או פיצול נחלה במושבים נדרשים שירותיו של יועץ תנועה בעל תת התמחות לפיצול מגרש.

 

תכנון תכנית תנועה – עבודה מול משרד אדריכלים

רבים ממשרדי האדריכלים מציעים ללקוחותיהם לחסוך בכסף וזמן יקר על ידי הצעת שירותים המוענקים על ידי יועץ תנועה מומחה כמו למשל השירותים הבאים:

 1. קבלת יועץ תנועה לחתימה על טופס 4
 2. שינוי תב"ע מקומית.
 3. שירותי ייעוץ תנועה לצורך הכנת מסמכי מתאר או מדיניות.
 4. תכנון הסדרי תנועה זמניים והפנייה לדרכים חלופיות או שינויים במתווה הדרך הקיים במידה יש צורך בכך במהלך תקופת עבודת הבנייה.

לפני התחלת עבודות הבנייה בשטח עירוני ובמידה ויש שינויים לאחר מכן בתכניות המתאר יש צורך באישור של ועדות עירוניות שונות. תכניות המתאר של רשות עירונית (תכנית בניין עיר – תב"ע) קיימות לא רק ברמת הרשות המקומית, אלא גם ברמה המחוזית והארצית ומצריכות וועדת תכנון שיכולה לאשר את השינויים בקרקע במסגרת סמכויותיה. רק באמצעות קבלת ההיתר מוועדת התכנון אפשר להתחיל בתהליך הבנייה.

פעמים רבות יהיה צורך בחוות הדעת של יועץ תנועה כאשר מגישים בקשה לשינויים בתב"ע.

 

היקף הבנייה באזורים שונים בארץ עומד בקושי אל מול קצב הצמיחה הדמוגרפית השנתית בישראל. מפני שכל שנה האוכלוסייה בישראל גדלה בקצב לינארי, תנופת הבנייה ממשיכה במלוא המרץ. כל העת נעשות פעולות כגון: סלילת כבישים ודרכים, תכנון ורמזור צמתים, תמרור דרכים משולבות ובניית כיכרות תנועה. יועצי תנועה הם חלק אינטגרלי וחיוני בהתפתחות זו של תנופת הבנייה בישראל ומסייעים בהפחתת העומסים בכבישים ובצמצום הפקקים.

 

אנו בפתרונות הנדסה ובטיחות מבינים שבתוך תהליך של בניית בית, או במקרה בו מעוניינים בעריכת שינויים בתב"ע עשויות לעלות תחושות של בלבול בשל התהליך המורכב, בין שלל היועצים ונותני השירותים השונים, לפעמים מרגישים קצת אבודים. אצלנו בפתרונות הנדסה בטיחות תקבלו מענה מקיף לכל שירותי הייעוץ האדריכלי בנוסף לליווי צמוד באמצעות יועצי תנועה וחנייה מוסמכים ואדיבים מטעמינו, בעלי ניסיון רב עם תחומי התמחות מגוונים בתחום תכנון תנועה וחניה.

 

אנו בפתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ עובדים עם יועצי תנועה רבים ומגוונים. אנו נספק לכם יועץ תנועה מותאם אישית לפרויקט שלכם שיעניק לכם שירותי ייעוץ על פי הצורך האישי שלכם. אם זה תכנון חניה, תכנון דרכי גישה או ברמה היותר מורכבת של תכנון כבישים, ייעוץ בשינוי תב"ע, חוות דעת של יועץ בנייה לטופס 4,  היתרי בנייה, פיצול נחלה ועוד.

 

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר דרך האתר או טלפונית ואנחנו נשמח להעניק לכם שיחת ייעוץ ראשונית ולהתאים עבורכם את אנשי המקצוע הטובים ביותר.

 

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ