לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

יועץ בטיחות אש – מה כולל תפקידו ואילו הסמכות נדרשות לו

יועץ בטיחות אש הינו בעל מקצוע המחזיק ברקע מקצועי וכמובן וותק וניסיון, המסייעים לו לספק את היכולת לסייע לבעלי עסקים לעמוד בכל תקנות הבטיחות בתחום.

חשוב לדעת כי על מנת לעסוק בתחום יועץ בטיחות אש, יש צורך לעבור הסמכה מתאימה, אך חשוב לבחור באיש מקצוע, המחזיק בוותק וניסיון מטעם שירותי הכבאות.

אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם יועץ בטיחות אש מוסמך ומקצועי, המחזיק בוותק וניסיון של שנים בתחום. אנו מתמחים בתחום של ליווי חברות ולקוחות פרטיים בענף הבנייה ומספקים שירותי בטיחות אש.

נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, במטרה להקל ולזרז את כל תהליך התכנון עד לקבלת טופס 4. אנו מתחייבים לשירות מהיר ולאמינות ומקצועיות ללא פשרות.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  יועץ בטיחות אש – מה כדאי לדעת מראש?

  קודם כל, חשוב להבין כי תפקידו של יועץ בטיחות אש הוא לשמור על בטיחות גבוהה בעסק שלכם, לצד היכולת לסייע לכם לקבל את כל האישורים וההיתרים הנדרשים, לצורך בניית העסק מלכתחילה.

  מדובר על איש מקצוע המחזיק בהסמכה המתאימה לצד הניסיון הדרוש, על מנת לסייע לכם להימנע מטעויות, העלולות לגרום להתלקחות של שריפה.

  יועץ בטיחות אש אמור לסייע לכם לערוך את תוכנית העבודה הנדרשת, לצורך התאמת פתרונות כיבוי והתראה בכל המיקומים הנדרשים. מעבר לכך, הוא אמור לערוך את התוכניות ההנדסיות ולבצע בדיקות אינטגרציה, לצורך שילוב אפקטיבי של מערכת גילוי וכיבוי אש, מטפים וכדומה.

  בנוסף לכך, יועץ בטיחות אש אמור להדריך את העובדים שלכם כיצד להתנהל נכון בזמן שריפה, ממה חשוב להימנע ועל מה לתת את הדעת. במהלך ההדרכה, הוא אמור להסביר לעובדים לאן עליהם להתפנות במקרה של שריפה, במטרה להגדיל את הבטיחות שלהם ולמנוע מצבי אסון.

  ההסמכות הנדרשות ליועץ בטיחות אש

  היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים של קורסים מקצועיים, אך אין ספק כי קורס יועץ בטיחות אש מהווה את אחד הקורסים החשובים ביותר. אך חשוב לדעת כי על מנת לעבור קורס יועץ בטיחות אש, יש צורך לעבור תחילה קורס ממונה בטיחות בעבודה. מדובר על קורס מתקדם, המיועד עבור אנשים שכבר עוסקים בתחום ומעוניינים לרכוש כלים מתקדמים יותר, לצורך שמירה על בטיחות.

  יועץ בטיחות אש חייב להחזיק בניסיון בתפקיד של נאמן בטיחות וממונה בטיחות בעבודה או לחילופין, להחזיק בתואר מהנדס או הנדסאי.

  על מנת לעסוק בתחום, יועץ הבטיחות חייב לעבור קורס מקצועי, על מנת ללמוד על ההשפעות השליליות של השריפה על מערכת הנשימה ועל כל הדרכים להתמודד עמה וכמובן למנוע מראש את התלקחותה.

  כמו כן, יש צורך בידע ובקיאות בחוקים ובתקנות הקשורים לבטיחות אש והבנה לגבי צורת ההתנהלות הנכונה עם חומרים מסוכנים.

  מי זקוק לשירותיו של יועץ בטיחות אש?

  חשוב להבין כי שירותיו של יועץ בטיחות אש נחשבים לחשובים וחיוניים עבור מגוון רחב של סיטואציות שונות, כאשר אחד המצבים השכיחים ביותר הוא הרצון לקבל היתר בניה. החוק בארץ אינו מאפשר לבנות בית פרטי, בניין מגורים, בניין משרדים, מרכז מסחרי או כל מבנה אחר, ללא היתר בניה מתאים. הוועדה המקומית מחייבת את היזם להיעזר בשירותיו של יועץ בטיחות אש, במטרה לקבל היתר בניה. בחלק מהמקרים יהיה צורך להציג גם אישור כבאות, על מנת לקבל את ההיתר המיוחל. המטרה היא כמובן לדאוג לשלומם של הדיירים העתידיים ולמנוע מהם להתמודד עם שריפה, שעלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לרכוש או אפילו להיגמר באסון. לכן ישנו צורך בשירותיו של יועץ בטיחות אש, שיבטיח כי מדובר על מבנה שמתאים לתקנות כיבוי האש. בנוסף לכך, יועץ בטיחות אש אחראי על התקנת כל אמצעי גילוי וכיבוי אש המתאימים לפרמטרים של המבנה, במטרה להבטיח התמודדות יעילה יותר במקרים של שריפה.

  כיצד מתומחרים שירותיו של יועץ בטיחות אש?

  מחיר שירותיו של יועץ בטיחות אש תלוי במגוון רחב של גורמים שונים, החל מגודל הפרויקט ועד לוותק ולניסיון של יועץ הבטיחות. כמובן שיועצים הנמצאים בתחילת הדרך המקצועית שלהם יגבו פחות עבור השירות, מאשר יועצים מנוסים ומיומנים יותר. מעבר לכך, יש לזכור כי ככל שמדובר על פרויקט גדול, מורכב ומסורבל יותר, כך יועץ הבטיחות יצטרך להתמודד עם עבודה רבה יותר. לכן אין זה מפתיע כי מחיר השירות יהיה בהתאם. ברמת העיקרון, יועץ בטיחות אש לבית פרטי יעלה לכם בין אלף לאלפיים ₪, בהתאם לצרכי הבית ולצורך להגיש בקשה לכיבוי אש או לספק אישור לטופס 4. מצד שני, יועץ בטיחות אש לפרויקט של פינוי בינוי יעלה בין 8 אלף ₪ ל- 15 אלף ₪, בהתאם לכמות הדירות ורמת המורכבות של הפרויקט. כאשר מדובר על יועץ בטיחות אש לצורך בניית מרכז מסחרי או קניון, מחיר השירות תלוי בשטח הפרויקט. כמובן שככל שמדובר על מרכז מסחרי גדול ומורכב יותר, כך מחיר השירות יעלה בהתאמה.

  יועץ בטיחות אש ותוכנית בטיחות אש – מה כדאי לדעת?

  תוכנית בטיחות אש הינה תוכנית הנכתבת על ידי יועץ בטיחות אש, במטרה לכסות את כל האספקטים השונים של בטיחות אש במבנה המדובר. התוכנית אמורה לכלול דרך פינוי מהירה ויעילה של דיירי הבניין, מיקום מדויק של פתחי המילוט, סוגים של מערכות גילוי וכיבוי אש המותאמות לצרכי המבנה, שיטות התחזוקה המתאימות ביותר לציוד המדובר, שיטות בקרה שנועדו למזער את עוצמת הנזק משריפה וכדומה. חשוב לבחור לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה, המתמחה בתחום ומסוגלת לספק לכם אך ורק יועצי בטיחות אש מנוסים ומוסמכים, שיבטיחו לכם את העבודה המקצועית והאמינה ביותר.

  אנו בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות נשמח לספק לכם יועץ בטיחות אש מנוסה ומוסמך. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ