צרו קשר
ּ

תפקידו של יועץ אינסטלציה

מהו תפקידו של יועץ אינסטלציה? האם גם אתם זקוקים לשירות ייעוץ אינסטלציה? במאמר, נלמד ונכיר את תפקידיו של יועץ האינסטלציה. נפרט את 3 תפקידיו העיקריים של יועץ האינסטלציה, ונסקור עם אילו גופים הוא עובד בשיתוף פעולה במסגרת תפקידו.

ליועץ האינסטלציה 3 תפקידים מרכזיים:

המטרה העיקרית של ייעוץ אינסטלציה, היא להכין תכנית אינסטלציה מפורטת. מטרה זו, מתחלקת בפועל ל-3 תפקידים שאותם מבצע יועץ האינסטלציה, במסגרת עבודתו:

  1. הכנת שרטוט מפורט של מערכת המים.
  2. הכנת שרטוט מפורט של מערכת הביוב.
  3. ליווי הפרויקט מול הרשויות והגופים המאשרים.

יועץ האינסטלציה מתכנן את כל מערכת המים

אחד מהתפקידים העיקריים של יועץ אינסטלציה, הוא לתכנן את מערכת המים. התכנון, לא כולל רק שרטוט של הנחת הצינורות. במסגרת התוכנית, בודק היועץ את לחץ המים בצינורות. חלק מהשרטוט, כולל מציאת נקודות שבהן מציבים ברזים לכיבוי אש. בעת התכנון, יש לוודא שלחץ המים בברזים מיוחדים אלו תקין. במידה ולחץ המים בברזים אלו יהיה בעל ערך נמוך מדי, כל הפרויקט לא יקבל אישור.

יועץ אינסטלציה מתכנן את מערכות הביוב

יועץ האינסטלציה, אחראי גם על תכנון מערכות הביוב. במסגרת עבודתו, דואג היועץ לתכנון המחבר בצורה טובה את מערכת הביוב, לצינור הראשי של הרחוב. המתכנן דואג שלא יהיה שום חדירה של מי הביוב אל מי השתייה.

ליווי מלא של הפרויקט מול הרשויות

חוץ משני תפקידי התכנון שהזכרנו בפסקאות הקודמות, ליועץ אינסטלציה יש תפקיד חשוב נוסף: ללוות את התהליך מול הרשויות. התפקיד לא מסתכם רק בהכנת שרטוטים מפורטים של מערכות המים והביוב. היועץ, מגיש בקשות לאישור, ועומד בקשר מול הגופים הנדרשים להוצאת אישור.

עם אילו גופים עומד היועץ למערכות אינסטלציה בקשר?

במסגרת תפקידו, מנהל היועץ לאינסטלציה קשר עם הגופים הבאים:

  • הרשות המקומית: יועץ אינסטלציה מגיש תכנית שבמסגרתה מתחברת מערכת הביוב של הפרויקט למערכת הביוב של הרשות המקומית. לצורך הכנת תכנית החיבור, על היועץ לבקש מהרשות המקומית מפה עם מיקום מדויק של שוחת הביוב הקרובה למבנה. חלק מעבודת תכנון מיקום השוחות, דורש קשר עם אדריכלי נוף של הרשויות.
  • מכבי אש: התכניות שהיועץ מכין עבור מיקום ברזי כיבוי אש, זקוקות לאישור של מכבי האש.
  • תאגיד המים: יועץ אינסטלציה, מעביר העתק תכנית לתאגיד המים.
  • מכון התקנים: במסגרת תכנוני האינסטלציה, ממוקמים ספרינקלרים. לספרינקלרים אלו, יש להוציא היתר של מכון התקנים.
  • קבלני עבודה ואדריכלים: עיקר העבודה, היא מול הקבלנים והאדריכלים. הם מבצעים בפועל את התכניות, והם ידאגו במהלך הביצוע, שלחץ המים בצנרת יהיה תקין.

יש צורך באישורים של הרשות המקומית, מכבי אש, תאגיד המים ומכון התקנים לתכניות הצנרת, על מנת שהתוכניות יאושרו. ללא אישור של הגופים הללו, כל הפרויקט לא מקבל היתר בניה.

חשוב מאוד שיועץ אינסטלציה יהיה מהנדס

לייעוץ אינסטלציה, לא מומלץ לקחת בעל מקצוע שהכשרתו היא רק "אינסטלטור". חשוב לקחת בעל מקצוע אשר הוציא תואר בהנדסה. המהנדס רכש יותר ידע וכלים לתכנן מערכות איכותיות של מים. ולכן, רק מהנדס יכול לתכנן מערכות מים וביוב עבור מבנים חדשים, ופרויקטים חדשים. לכן, הגופים המאשרים, דורשים שיועץ האינסטלציה, יהיה מהנדס בהכשרתו.

"פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ" – נותנים לכם יותר

"פתרונות הנדסה ובטיחות בע"מ", נותנים לכם יותר. החברה, מבינה את הקושי בהתרוצצות מגוף ולגוף ומחברה לחברה לצורך הוצאת היתרים ואישורים. ולכן, החליטה לרכז תחת קורת גג אחת את כל שירותי התכנון והוצאת ההיתרים בתחומים השונים. התכנון והגשת הבקשות, מתבצעות על ידי מיטב אנשי המקצוע.

גם תכנון מערכות האינסטלציה, והגשת התכנונים להיתרים, מתבצעים על ידי מיטב אנשי המקצוע. החברה, תעמיד לרשותכם יועץ אינסטלציה, בעל תואר שני בהנדסת בטיחות. יועץ אשר יתכנן עבורכם מערכות אינסטלציה מקצועיות ביותר, וילווה אתכם בצורה המקצועית ביותר בכל תהליך בקשת ההיתרים.

זקוקים לשירות מקצועי של ייעוץ אינסטלציה? צרו עמנו קשר עוד היום, ונציגנו יתנו לכם הצעת מחיר משתלמת ביותר, עבור שירות מקצועי ביותר.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ