לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

תיק שטח לדוגמא

תיק שטח לדוגמא

הוצאתם היתר בנייה, אתם בשלבים מתקדמים ובצעד אחר צעד אתם בדרככם לקבלת טופס 4 ואישור אכלוס. גם אם אתם בעלי קניון, מנהלי אחזקה של בנייני משרדים או שטחים מסחריים גדולים אתם יכולים להידרש על ידי רשות הכבאות בהכנת והגשת תיק שטח ע"פ הוראת נציב 503. אז לפני שאתם לא מבינים מה רוצים מכם ומתייאשים, אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהראות לכם תיק שטח לדוגמא, ע"מ שתבינו במה מדובר, איך ניגשים להכנת תיק שטח ומי יכול לסייע לכם בנושא הנ"ל. שנתחיל?

 

אז קודם כל חשוב להראות לכם איך נראית הדרישה להכנת תיק שטח לדוגמא שמקבלים בדו"ח ביקורת/חוות דעת אין התנגדות להיתר בניה!

 

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

   

   

  את הדרישה הזו מקבלים או בחוו"ד אין התנגדות במסגרת תהליך היתר הבנייה או לחילופין בעסקים/ בנייני משרדים ישנים, מקבלים את הדרישה לאחר ביקורת שירותי הכבאות.

  תיק שטח לדוגמא שיפורט בהמשך הדף לא יוכל לשמש ספציפית למבנה מסוים אלא לתת רקע כללי על מהות התיק מה יש לכלול בו ועל מה יש להקפיד במסגרת הכנת תיק שטח!

  לאחר שקיבלתם את הדרישה להכין תיק שטח למבנה שלכם, עליכם לבצע מספר דברים חשובים.

  ראשית, וודאו כי רוב האלמנטים הקשורים למערכות הכיבוי ע"פ תוכנית כיבוי האש להיתר (גלאים, מגופי מתזים, חדר המשאבות, מערכות כיבוי בארונות החשמל, שחרורי עשן וכ"ו)  אכן מותקנות ופועלות, מעבר לכך שתצטרכו להביא את אישורי המעבדות שלהם בהמשך ע"מ לקבל אישור הכבאות. לאחר מכן, התקשרו עם חברה אשר מתמחה בהכנת תיקי שטח בעיר ובמחוז שלכם (לכל מחוז ישנם דגשים משלו וחשוב שלאיש המקצוע אשר מכין את התיקים יהיה נסיון באותו מחוז).

  השלב הבא לאחר ההתקשרות עם איש המקצוע להכנת התיק הוא תיאום סיור ושליחת תוכניות בטיחות אש, אינסטלציה וחשמל לאיש המקצוע, ע"מ שיבוא מוכן לסיור ויוכל לתת דגשים משלו לסיור לתיק שטח לדוגמא רחבת כיבוי מסומנת, שילוט על אלמנטי הכיבוי ובחדר המשאבות ועוד.

   

  תיק השטח לדוגמא ייפתח עם שער המציג את המבנה מחזית הכניסה וכתובת הפרויקט בנוסף בראש הדף יהיה ראש דף ממותג של החברה/ איש המקצוע אשר מכין את התיק.

   

  תיק שטח לדוגמא

   

   

  לאחר מכן יופיעו בדפים הבאים הקדמה למבנה, תוכן עניינים, פרטי קשר של גורמי כיבוי אש הצלה ומשטרה בעיר שבה ממוקם הפרויקט לתיק שטח לדוגמא חיפה או ירושלים וכ"ו.

   

   

  מצ"ב דוגמאות למיקום רחבות כינוס ודרכי חדירה למבנה לתיק שטח לדוגמא:

  לאחר מכן יש לפרט את פרטי הכיבוי ומערכות הכיבוי והמים במבנה :

  יש להקפיד על מספור סעיפים נכון ובמידה ואחד הסעיפים אינו רלוונטי יש לציין כי במבנה זה אינה קיימת אותה מערכת. לעיתים קרובות לא קיימת מערכת גילוי אש משנית או מערכות על לחץ, יש לציין זאת בתיק.

   

   

  ברז מתזים קומתי במבנה ולברז אספקת מים ראשי למבנה בתיק שטח לדוגמא:

   

  ברז אספקת מים ראשי למבנה:

   

  חשוב בתיאור המפורט של המבנה לדייק בפרטים ולא להחסיר נתונים שיכולים להיות חשובים לשעת שריפה. יש לתאר במדויק לגביי הסעיפים השונים יש לתת תמונת מצב מדויקת של מיקומי לוחות החשמל ופירוט על דרכי המילוט מהמבנה בצירוף תמונות והסברים בתמונות.

   

  אלו הם סוגי המבנים אשר נדרשים בהכנת והגשת תיק שטח לכבאות במסגרת רישוי עסקים וטופס 4:

   

  לסיכום, אם נדרשתם להכין תיק שטח, תנו למומחים של פתרונות הנדסה ובטיחות לסייע לכם, המהירות היעילות והמקצועיות של אנשי השטח שלנו יחסכו לכם המון כאב ראש וזמן המתנה מיותר בהתעסקות עם בירוקרטיה. צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו הצעת מחיר במחיר משתלם וללא פשרות.

  שאלות ותשובות

  מי צריך תיק שטח?
  תיק שטח צריך להכין לכל מבנה אשר מפורט בהוראת נציב 503 ובהם בתי חולים, מבני ציבור, אצטדיוני כדורגל, מבני מגורים גבוהים ועוד. ניתן להכנס לדף על מנת לראות את הרשימה המלאה והאם גם אתם זקוקים לתיק שטח למבנה שלכם.

   

  כמה עולה להכין תיק שטח?
  המחיר של הכנת תיק שטח תלוי בגודל שטח ומורכבות המבנה מבחינת אלמנטי אש. המחיר נע בין 4000-8000 ש"ח ברוב המקרים, אך כמובן שישנם גם מבנים גדולים ומורכבים יותר אשר עלות הכנת תיק השטח יקרה יותר. על מנת ללמוד את מרכיביו של תיק השטח ולקבל הערכת מחיר הכנסו לדף שלנו ובדקו.

   

  כמה זמן לוקח להכין תיק שטח?
  הכנת תיק השטח ליועץ בטיחות מקצועי ומיומן אורכת בממוצע כ2-3 ימי עבודה הכוללים צילום ולימוד המבנה, סיווג החומרים ומעבר על תוכניות המבנה ובנוסף הטמעת אלמנטי האש בתוספת התמונות באוגדן תיק השטח הייעודי.
  ישנם מקרים בהם אנשי מקצוע שאינם מנוסים לוקחים על עצמם ביצוע של תיקי שטח והתהליך יכול להתארך מאוד עד לכדי שבועות וחודשים. ע"מ למנוע את העיכוב יש לפנות לחברה מקצועית בעלת ניסיון רב בהכנת תיקי שטח ותאם עימם את הכנת התיק.

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ