לרשותכם גם בפייסבוק

כתובתינו

גלגלי הפלדה 20, הרצליה נווטו אלינו

תוכנית בטיחות אש

הכנה ע"פ הוראות מכ"ר 532 • מחוייבים לשירות זמינות ומקצועיות במחירים משתלמים

תוכנית בטיחות אש

תקנות בטיחות אש קובעת כי על מקום העבודה להכין תוכנית בטיחות למניעת תאונות עבודה, מחלות וצמצום הסיכונים. מקום העבודה יכול להיות מפעל המעסיק חמישים עובדים ומעלה, אתר בנייה וכן מקום העונה על ההגדרות על פי התקנות.

​חברת פתרונות הנדסה ובטיחות תשמח לבחון יחד איתך כיצד נכון להכין תוכנית בטיחות. החברה תגיע אלייך עם ידע עשיר בתחום הבטיחות וניסיון רב. אם ברצונך לבדוק כיצד נוכל לעזור, זה הזמן להשאיר את פרטייך באתר או ליצור עמנו קשר.

  מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

  ּ

  שלבי העבודה:

  מקומות אשר צריכים להכין תוכנית בטיחות

  ישנם שלל מקומות עבודה אשר מחויבים להכין תוכנית בטיחות ובהם: מפעלים עם חמישים עובדים ומעלה, בתי חולים, בתי מסחר, בתי מלון והארחה, אזורים לגידול בעלי חיים, מוסדות השכלה גבוהה ומחקר, בתי אבות, רשויות מקומיות, תאגידים שונים ומתחמים חקלאיים העונים על ההגדרות על פי החוק.

  ​המטרה של תוכנית בטיחות היא לזהות גורמי סיכון, להעריך אותם, לבחון את האמצעים אשר יכולים למנוע אותם ולקבל החלטות כיצד להתמודד בזמן שבו הסכנה הופכת לממשית. את התוכנית יכול להכין בעל מקצוע מומחה אשר עובד בעסק או עדיף להזמין יועץ בטיחות המומחה בתחום זה שיבחן את המקום תוך שימוש בכלים מקצועיים בלבד.

  הכנת תוכנית בטיחות ועדכונה על פי הצורך

  את הכנת התוכנית יש לבצע על פי הדרישה של החוק או ממונה על פי דרישתו של המפקח על העבודה באזור וזאת לאחר שהסביר את הבקשה. את התוכנית יש להכין תוך שניים עשרה חודשים מיום הדרישה או מיום החלת התקנה בחוק.

  ​המטרה של התוכנית היא ליצור מקום עבודה בטוח עבור העובדים, ההנהלה, המעסיקים והסביבה ולכן יש לתהליך חשיבות עליונה. בעזרת בחינת מקום העבודה אפשר לזהות מפגעים פוטנציאלים ולפעול למניעתם. בין היתר אפשר למנוע תאונות עבודה, נזקים כתוצאה מעבודה שגרתית לא בטוחה אצל העובדים (לדוגמה במקרה של עבודה עם חומרים מסוכנים יש לזהות את אופן הפעילות ולפעול לכך שהעובדים יהיו מוגנים) וכן, המקום יוכל להתמודד עם אסון אם יקרה.

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  שילוב בין הכנת תוכנית לבין הדרכה העובדים

  העסק שלך חייב להיות מקום בטוח עבור העובדים שלך. העובדים מבלים כמחצית משעות הערות שלהם במקום וייתכן כי הם לא מודעים לסכנות הקיימות ובעזרת ידע ישנו את אופן העבודה שלהם ויגנו על עצמם.

  ​בעת הכנת תוכנית בטיחות יכולים לעלות נתונים רבים הקשורים בבטיחות במקום ובעקבות כך אפשר לקבוע כיצד להדריך את העובדים להגן על עצמם. מישיבה נכונה, הקפדה על ציוד מתאים, שימוש נכון בחשמל, מתן תשומת לב למפגעים והתראה ועוד, העובדים יכולים לשנות את רמת הבטיחות, אך הם חייבים ידע מתאים ומכאן אפשר להבין כי להכנת התוכנית יש חלק בכך.

  ​תוכנית העבודה תתבצע על ידי אדם שעבר הכשרה

  את התוכנית יכתוב אדם אשר עבר הכשרה מתאימה. ההכשרה צריכה להיות ממונה בטיחות אשר עבר קורס מתאים במוסד לבטיחות וגהות או מוסד דומה לו שמאושר לתת הסמכה מתאימה. במפעלים ועסקים רבים יש עובד אשר תפקידו להיות ממונה בטיחות, אך לא תמיד הוא עובר הכשרה ולא תמיד הוא העובד המתאים לביצוע המשימה.

  תוכנית בטיחות יכולה להיכתב גם על ידי ממונה בטיחות מקצועי בעל הכשרה מתאימה לכתוב אותה, שיגיע אל המקום ויערוך את כל הבדיקות ואת כל הסקרים הנדרשים. להעסקת גורם חיצוני יתרונות רבים: הוא מתמחה בתחום זה באופן ספציפי והוא מגיע ללא כל שיקולים פרטניים שייתכן כי קיימים במקום. המטרה של היועץ במקרה זה היא לפעול למען בטיחותך ובטיחות עובדיך.

  ​​

  למעלה

  בין לקוחותינו

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

   ּ