צרו קשר
ּ

שמאי מקרקעין לאנשים פרטיים

האם שירותי שמאי מקרקעין מיועדים גם לאנשים פרטיים? איזה שירותי בדיקת נכסים ניתנים על ידי שמאי מקרקעין? מתי מתייעצים עם שמאי?

שמאי מקרקעין עוסק בהערכת שווי שוק של נכסי נדל"ן ולכן מציע מגוון רחב של שירותים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, סל השירותים של שמאי מקרקעין לא מיועד ליזמים, קבלנים או משקיעים בלבד ודווקא לקוחות פרטיים יודעים להעריך אותו. הסיבה העיקרית לכך קשורה להתמחות של שמאי מקרקעין בשירותי בדיקת נכסים.

בדיקת נכסים לפני קנייה

ניתן להתייעץ עם שמאי מקרקעין כחלק מתהליך בדיקת נכסים לפני קנייה. דירת מגורים היא הנכס היקר ביותר שיש למשקי בית בישראל ואין פלא שרבים בודקים היטב מה עומד מאחורי ההשקעה שלהם לפני שהם מתחייבים אליה. בסיטואציות כאלה שמאי מקרקעין הוא הגורם האובייקטיבי היחיד שמשרת את האינטרס של הקונה.

תכנית פיתוח אזורי ובדיקת מצב תכנוני

עוד סיטואציה שבה חשוב לערב שמאי מקרקעין היא בדיקת מצב תכנוני או בדיקת תכנית פיתוח אזורי. במקרה הראשון, התפקיד של השמאי הוא לבחון את הפער בין המצב התכנוני הקיים לבין התקדמות העבודות בשטח, ולהשתמש בניסיון שלו כדי לתת ללקוח הערכת שווי מדויקת. לעומת זאת, במקרה השני, תפקידו של השמאי הוא לבחון האם יש תכניות פיתוח אזוריות שעשויות להשפיע על שווי הנכס ועל התשואה ממנו.

מעורבות שמאי מקרקעין לבדיקות נוספות

שמאי מקרקעין מוסמך לבצע בדיקת ייעודי קרקעות ובדיקת חריגות בנייה. זה אומר שלקוחות פרטיים יכולים להתייעץ איתו אם הם לא בטוחים לגבי ייעוד הקרקע שבו נמצא הנכס, או לגבי חוקיות הבנייה עליו. הדבר החשוב מבחינת הלקוח הוא לבחור שמאי מקרקעין מנוסה ולתת אמון רק בשמאי שמכיר את החוקים, התקנות והדרישות בענף.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ