צרו קשר

  ּ

  שמאי מקרקעין ואיך הוא יכול לעזור לך לחסוך כסף?

  מה תפקידו של שמאי מקרקעין? למה שווה להשתמש בשירותי שמאי מומחה למקרקעין? ואיך נעזרים בשמאי כדי לשלם פחות?

  שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע שמוסמך על פי חוק לספק הערכת שווי של נכסי נדל"ן. הצורך בשומות נובע מהאופי הייחודי של שוק המקרקעין, אך הוא בעיקר משפיע על חבות המס של כל מי שבונה בניינים או מתפרנס מנדל"ן. הבעיה היא שרק מעטים מבינים עד כמה חשוב לערב שמאי מומחה למקרקעין בהתנהלות מול הרשויות ועוד פחות מזה מנצלים את הידע שלו.

  הפחתת היטל השבחה באמצעות

  שירותי שמאי מקרקעין יכולים לעזור לבעלי נכסים להפחית היטל השבחה. זהו היטל שמייצג מס שמטילה המדינה על בעלי נכסים שערכם עלה, כמו למשל בעקבות שיפוץ או שינוי ייעוד. היטל השבחה עשוי להגיע בנכסים מסוימים לעשרות אלפי שקלים ואף לפגוע באטרקטיביות של העסקה. הפתרון הוא להשתמש בשירותיו של שמאי מקרקעין עוד לפני שמוכרים את הנכס. כך אפשר לדעת לא רק מה שוויו האמיתי של הנכס ולגלם אותו בעלות העסקה, אלא גם לבדוק מראש את גובה היטל ההשבחה ואולי לצמצם אותו.

  סוגים של מיסוי מקרקעין

  שמאי מקרקעין מטפל גם בסוגים נוספים של מיסוי מקרקעין. נכון להיום מהווים מיסי המקרקעין מקור הכנסה עיקרי של המדינה ואין סיכוי שזה ישתנה בעתיד הנראה לעין, לכן כדאי לערב שמאי בכל מקרה של דילמה או התלבטות. אפשר להתייעץ עם שמאי המקרקעין לגבי הפחתת דמי היתר, הפחתת דמי הסכמה, הפחתת דמי היוון, הפחתת שומות למס שבח, הפחתת שומות למס רכישה ואפילו הפחתת ארנונה. כל דוח חתום שמוגש על ידי שמאי המקרקעין הוא כלי חשוב במאבק להפחית את חבות המס ולחסוך מאות אלפי שקלים בשנה.

  מי זקוק לשירותיו של שמאי מקרקעין?

  קהל היעד של שמאי המקרקעין כולל לצד אנשים פרטיים ובעלי נכסים גם קבלנים ויזמים. כמו כן, חברות שעוסקות בתחום של התחדשות עירונית, תמ"א 38 או פינוי בינוי יכולות לערב שמאי מקרקעין בשלבים המוקדמים של בדיקת היתכנות כלכלית. הליווי הצמוד של שמאי עבור קבלנים, מנהלי מרכזים מסחריים ויזמי נדל"ן מוכיח את עצמו והוא השקעה כספית משתלמת מבחינתם.

  ייעוץ שמאי מקרקעין כהשקעה לטווח ארוך

  הדרך הנכונה להתייחס לשירותי ייעוץ של שמאי היא כהשקעה לטווח ארוך. אף על פי שבפרויקטים גדולים עשויים שירותי השמאות להצטבר לסכומים גבוהים, זו השקעה שמחזירה את עצמה באופן טבעי על ידי הפחתת חבות המס. יתרה על כך, ברוב המקרים נחשבים שירותי שמאי מקרקעין כהוצאה מוכרת. ההכרה של רשויות המס בהוצאה עוזרת ליזמים להתמודד עם ההוצאות השוטפות ומגדילה את הרווח שלהם מעסקאות נדל"ן.

  בחירה נכונה של שמאי מקרקעין

  כל מי שבונה בניינים או שוקל לקנות נכס נדל"ן צריך לבחור בצורה נכונה שמאי מקרקעין. המעורבות של השמאי חיונית כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט והיא מתבטאת בעיקר בהגשת דוחות וטפסים לרשויות. אפשר להתייעץ עם שמאי מומחה לפני שפונים לרשות המקומית, לוועדת הבניה המחוזית או לכל מי שיש לו השפעה על קביעת היטל ההשבחה והיטלים אחרים.

  מעריכים את הנכס שלך מכל הלב

  בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות מרכזים מגוון רחב של שירותים לקבלנים ויזמים. בין היתר אנחנו יכולים לתאם עבורך פגישת ייעוץ ללא התחייבות עם שמאי מקרקעין מוסמך, מנוסה ומקצועי. אנו נחסוך עבורך את עלויות המיסים ונפתור בעיות בירוקרטיות. כעת רק נותר לך להשאיר פרטים באתר ולפגוש שמאי שמבין את הצרכים שלך.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ