צרו קשר

  ּ

  קידום אתרים אורגני על ידי התאמה לאלגוריתם

  כיצד פועל אלגוריתם של מנוע חיפוש? מה הקשר בין מהירות הטעינה של האתר לבין מספר הגולשים שמגיעים אליו? איך מקדמים אתרי אינטרנט בתקציב הגיוני?

  מנועי חיפוש כמו גוגל מחליטים כיצד לדרג את האתרים שמופיעים בדפי התוצאות לפי אלגוריתם משוכלל. חלק מהפרמטרים שלפיהם מדורגים האתרים נחשבים סודיים, אך אחרים גלויים לציבור ואף מפורסמים על ידי מנועי החיפוש עצמם כדי לשפר את השירות לגולש. באופן עקרוני, המטרה של האלגוריתם היא לתת לגולשים תוצאות שמתאימות בצורה המדויקת ביותר לחיפוש שהם ביצעו. מהעיקרון הזה נגזרים שאר הפרמטרים וניתן להיעזר בו לטובת סוגים שונים של קידום אתרים אורגני.

  פרמטרים לקביעת דירוג האתר

  יש כמה פרמטרים שאותם ניתן להזכיר על מנת להבהיר את שיטת הפעולה של האלגוריתם במנועי חיפוש פופולאריים. קודם כל, האלגוריתם של מנועי החיפוש סורק את התוכן באתר ואת הביטויים שחוזרים על עצמם. מתוך זה הוא מסיק באיזה תחום האתר עוסק ומי קהל היעד שלו. עם זאת, האלגוריתם לא סורק תמונות והוא גם מוריד בדירוג אתרים שנטענים באיטיות. הסיבה לכך היא שמבחינת מנוע החיפוש, טעינה איטית פוגעת בחוויית הגלישה ולכן אין טעם לקדם אתרים כאלה באופן אורגני.

  חשיבות האבטחה בדירוג אתרים

  הרבה פרמטרים שלפיהם נקבע דירוג של אתרי אינטרנט במנועי חיפוש נמצאים מאחורי הקלעים. בעלי אתרים שלא מכירים את הנושא של קידום אורגני לא יודעים למשל שיש משמעות לאבטחה ושאתר לא מאובטח ייפגע בדירוג. האלגוריתם מציב את האינטרסים של הגולשים ולא של בעלי האתרים בראש סדר העדיפויות, ומבחינתו נושא האבטחה הוא משהו שאסור להתפשר עליו.

  עד כמה האתר רלוונטי לגולשים?

  בעלי אתרים מסוימים גם לא לוקחים בחשבון שהתכנים באתר חייבים להיות רלוונטיים ושהאלגוריתם של מנועי החיפוש סורק אותם לעיתים קרובות. זה אומר שאי אפשר להסתפק בהעלאה חד פעמית של תכנים לאתר אינטרנט, אלא יש לעדכן אותו לפי מה שמתאים לגולש. בתוך כך, האלגוריתם של מנועי החיפוש בודק איפה האתר מאוחסן, עד כמה השרת נגיש ומי מאבטח אותו. אלו דברים קטנים שעושים הבדל גדול בקידום ובסופו של דבר במיקום שלו בתוצאות החיפוש.

  התפקיד של קידום אתרים אורגני

  מהאמור לעיל אפשר להבין למה גם לבעלי עסקים מוכשרים ומיומנים אין בדרך כלל את הכלים לבצע קידום אתרים אורגני. זהו תחום רחב שמשתנה בקצב מהיר והוא מחייב מעורבות מקצועית של מומחים מיומנים. התפקיד של אותם מומחים הוא לעקוב אחר שינויים באלגוריתם של מנועי החיפוש, לבצע התאמות באתרים שאותם הם מנסים לקדם ולהישאר עם אצבע על הדופק כדי לא להיענש על ידי גוגל ושאר השחקנים המרכזיים בענף.

  ההיבט הכספי של קידום אתרים

  בעלי אתרי אינטרנט שמחפשים קיצור דרך ולא רוצים להשקיע בקידום האורגני יכולים לעשות את זה באמצעות קידום ממומן. זה למעשה פרסום סטנדרטי לכל דבר ועניין, בו הפלטפורמה היא מנוע החיפוש של גוגל או כל מנוע חיפוש אחר. הפרסום מותנה בתשלום של סכום מסוים שנקבע לפי מכרז והיתרונות שלו הם יעילות גבוהה לטווח קצר. מנגד, קידום אתרים ממומן דורש השקעה כספית אדירה ולטווח הארוך הוא כבר פחות משתלם.

  מקדמים את האתר שלך מהרגע הראשון

  בחברת פתרונות הנדסה ובטיחות מתמחים בקידום אורגני בלבד. אנו מזמינים אותך להצטרף לרשימה ארוכה של בעלי עסקים מרוצים ונעמוד לרשותך מהרגע הראשון. כעת רק נותר לך להשאיר פרטים ולהעביר את האחריות על קידום אתרים אורגני לידיים של הטובים ביותר.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ