צרו קשר
ּ

סקר סיכונים

סקר סיכונים הוא תהליך אשר המטרה שלו היא לזהות את הסיכונים השונים אשר קיימים במבנה בו נערך הסקר. כדי לאתר את הסיכונים השונים יש לבצע בדיקה מקיפה של המבנה, לרבות בדיקה של מערכת החשמל, תשתיות המים, הבנה אם ישנם גורמים אשר עלולים להוביל להתלקחות והתפשטות אש, איתור סכנות בעבודה מבחינת עבודה בגובה, בחומרים מסוכנים ועוד. בסיום הסקר ניתנות המלצות כיצד אפשר להפחית את הסכנות וכיצד לפעול במקרה של אסון.

​מניעת סכנות

הדרך הטובה ביותר לטפל באסונות היא למנוע אותן. בתהליך של סקר סיכונים מתגלות "נקודות התורפה" של המבנה. ייתכן שבקריאה ראשונה הרעיון נשמע כ"חיפוש" אחר משהו שלא בהכרח קיים, אך המטרה של הסקר היא ליצור סביבה מוגנת ככל האפשר. הסקר הוא יסודי, עובר על מפרט המבנה באופן יסודי ובסיומו אפשר ליישם את ההמלצות ולהגן על העובדים ועל האנשים שיכולים לעבור במקום.

מהו בעצם סיכון?

סיכון הוא כל מפגע וגורם שיכול בשלב זה או אחר לפגוע באנשים. את הסיכון אי אפשר לבטל לחלוטין והוא יכול להיות עבודה בגובה או עם חומרים מסוכנים. במקרה זה אי אפשר למנוע את הסיכון אך חשוב לדעת כיצד להתנהל מולו.

מה זה מפגע?

מפגע הוא ליקוי במבנה או בסביבת העבודה ויש באפשרותו לפגוע בחיי אדם. שלא כמו הסיכון שהוא חלק מסביבת העבודה, במפגע חובה לטפל. מפגע זה יכול להיות מערכת חשמל שאינה מתוחזקת כראוי ויכולה בשימוש לא נכון להוביל להתחשמלות, מכונות שהגישה אליהן אינה מוגנת ועוד.

להבדיל בין סיכון לבין מפגע

בתהליך של סקר סיכונים יש להבדיל בין סיכון לבין מפגע ולטפל בכל אחד מהגורמים בדרך הנכונה. כיוון שהסיכון יהיה חלק בלתי נפרד מהעבודה, יש לאמץ פעולות שיצמצמו את הפיכת הסיכון לאסון. למשל, יש לדאוג לכך שהעובדים ילבשו בגדים מוגנים בעבודה עם חומרים מסוכנים ובמקרה של עבודה בגובה חובה לדאוג שהעובדים יעברו ריענון אחד לתקופה על פי החוק. במקרה של סיכון לידע של העובד יש השפעה על דרך העבודה ולכן חשוב מאד להקפיד על הדרכות מתאימות.

במקרה של מפגע יש לפעול לסלקו מוקדם ככל האפשר ועד שיעשה זאת יש להגן על העובדים מפני התקרבות לאזור המפגע. כמו כן, מומלץ לעודד את העובדים לדווח על מפגעים וזאת כדי להגיע לסקר הבא עם מינימום מפגעים וליצור מקום עבודה בריא ובטוח.

​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

054-2042088

ביצוע סקר סיכונים מקצועי

ביצוע סקר סיכונים יתבצע על ידי גורם המתמחה בתחום זה. הסקר חייב להתבצע בהתאם לתקנות, אך לבעלים ולמנהלים צריך להיות אינטרס לבצע אותו ובכך לדאוג שמקום העבודה יהיה בטיחותי. במהלך הסקר, יתגלו גורמי סיכון, יתבצע ניתוח של סיכויי התממשות של אסונות, יקבעו תהליכי בקרה ובסיומו ייקבעו הפעולות השונות אותן יש לבצע כדי להימנע מאותם אסונות.

​הזמנת גורם חיצוני למקום העבודה היא הדרך הטובה ביותר לקבל מידע אמין, מקצועי, ללא כל שיקולים פרטניים. כמובן, חשוב מאד לבחור בחברה בעלת ניסיון עשיר בתחום ולדאוג לתקשורת טובה בין הצדדים כך שמבצע הסקר יוכל לקבל את כל המידע הנדרש לו, מידע שבסופו של דבר יגן על העובדים שלך.

שלבי העבודה:

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ