צרו קשר
ּ

ספרינקלרים – כל מה שעלייך לדעת בכדי להתכונן לשריפה הבאה

התקנת מערכת ספרינקלרים במתחמים ובעסקים אשר נמצאים תחת אחריותך הינה חובה מוסרית כמו שהיא חובה חוקית. מערכת ספרינקלרים הינה מערכת ייחודית ונפוצה לכיבוי שריפות אשר מהווה את הפתרון האמין והאיכותי ביותר כנגד דליקות ושריפות. התקנה של מערכת ספרינקלרים מתבצעת על ידי גורם מקצועי ומוסמך אשר יודע כיצד למקם את המערכת כך שתגיב לכל אירוע אפשרי באופן אוטומטי, מהיר ויעיל. למרות היעילות הרבה של המערכת, אנשים רבים אינם מבינים את החשיבות של תהליך ההתקנה ומה הן המשמעויות של טעויות או עיגול פינות מצד הגורם אשר מתכנן ומתקין את המערכות.

מה כוללת מערכת ספרינקלרים?

כל מערכות ההגנה לכיבוי שריפות צריכות להכיל שני גורמים, הגורם אשר מאתר התחלה של שריפה, או במקרים חמורים שריפה פעילה, והגורם אשר אחראי להשתלט עליה ולכבות אותה. בניגוד למערכות כיבוי אש המצריכות הפעלה של גורם אנושי כגון מטף לכיבוי אש, גלאי עשן וכדומה, מערכת הספרינקלרים הינה עצמאית לחלוטין. זאת הודות למבחנת זכוכית המכילה חומר רגיש לטמפרטורה וממוקמת לצד הברז של כל ספרינקלר. ברגע שישנו שינוי בטמפרטורה המציין שריפה, הזכוכית נשברת והמתזים מתחילים לפעול בכדי למגר ולכבות אותה.

כאשר מדובר בבטיחות אש, מערכות התגוננות הכוללות מערכת ספרינקלרים אשר תוכננה במקצועיות הינן הבטוחות ביותר למניעת אסונות ולמזעור הנזק בתאונות. ניתן לשלב במערכת ספרינקלרים מספר סוגים של גלאים ואף מתגים להפעלה ידנית. גורם מקצועי יוכל להבין את הצרכים שלך ולעצב עבורך את המערכת האידיאלית.

כיצד מתאימים מערכת ספרינקלרים למתחם?

לקראת תכנון של מערכת ספרינקלרים על הגורם המקצועי להגיע אל המבנה או המתחם, להבין את אופי הפעילות בו ולחפש אחר נקודות תורפה. גורם אשר אינו מגיע כבר בשלבי התכנון אל המבנה אינו מקצועי ויכול לבצע טעויות אשר יעלו לך בסכומי כסף לא מבוטלים, במקרה הטוב, ובנזק משמעותי במקרה החירום הראשון. התאמת המערכת למתחם מתבצעת על פי מספר מאפיינים אשר ייבחנו על ידי הגורם המקצועי אשר ילווה אותך:

  • מאפייני המבנה או המבנים – הגורם המקצועי אשר יסייע לך ייעזר בתוכניות הבנייה ובבחינה של המתחם עצמו בכדי להתאים את מערכת הספרינקלרים שלך לצרכי המתחם. התאמת המערכת מתבססת על אזורים בהם הסבירות לשריפה הינה גבוהה יותר, אזורים בהם שריפה תסב את הנזק המשמעותי ביותר, דרכי מילוט במקרי חירום ועוד. בנוסף, על המערכת להתאים לאופי המבנה ולהשתלב עם תשתיות נוספות.
  • תנועת קהל וציוד – בעת תכנון מערכת הגנה משריפות יש להתחשב במכשור ואף בתנועת הקהל במתחם שלך. בעזרת הבנה של תפקוד הגורמים השונים במתחם, גורם מקצועי ומיומן יכול לייצר עבורך מערכת ספרינקלרים אמינה אשר תוכיח את עצמה כיעילה במקרה הצורך.
  • אופי העבודה או הפעילות – מעבר להתחשבות בציוד העבודה או המכשור אשר יפעל במתחם יש לקחת בחשבון את פעילות האנשים. התחשבות במבקרים והעובדים במתחם מסייעת לבעל המקצוע לסמן אזורים בעלי סיכון גבוה ולהגן על חיי אדם במהלך אסונות.

באיזו הכשרה צריך להחזיק הגורם המתכנן והמתקין של מערכות ספרינקלרים?

מכיוון והתקנה נכונה ומקצועית של מערכת ספרינקלרים היא קריטית למזעור הפגיעה ברכוש ובחיי אדם במקרי חירום ותאונות, על בעל המקצוע להיות אמין ומומחה. בכדי שגורם מקצועי יהיה מוסמך לתכנן ולהתקין מערכת ספרינקלרים עליו להחזיק בהכשרות כמומחה בטיחות באש ומהנדס בטיחות. מעבר להסמכה, מומלץ מאוד לעבוד עם גורם מקצועי המחזיק בניסיון בהתקנת מערכות ספרינקלרים במתחמים בעלי צרכים הדומים למתחם שלך.

כבר במהלך שיחת הטלפון הראשונה יש לברר מה הוא הניסיון של בעל המקצוע והאם הוא מחזיק בהכשרה, ההסמכה והידע המתאימים. מערכת אשר הותקנה על ידי בעל מקצוע אמין תאפשר לך לתפעל את המתחם שלך בלב שקט וראש ללא דאגות.

בכל כמה זמן יש לבצע ביקורת למערכת ספרינקלרים?

מערכות ספרינקלרים, בדומה למערכות כיבוי אש אחרות, נבחנות רק ברגעי חירום בהם הן קריטיות. ביצוע ביקורות של מערכת הספרינקלרים שלך יוודא שהיא מוכנה לפעול ברגע האמת ושאין תקלות אשר יפריעו לה להילחם בשריפות ודליקות בצורה אידיאלית. מעבר לבדיקת מערכת הספרינקלרים במתחמים לאחר רכישה או התחלת חוזה השכרה, יש לבצע בדיקות תקופתיות ולשדרג את המערכת על פי המלצת גורם מומחה. הזנחת מערכת כיבוי האש שלך בשגרה מובילה לנזקים חמורים בחירום וליווי של גורם מקצועי יעזור לך להימנע מכך.

בדיקות תקינות לאחר שיפוץ

מכיוון ומערכת הספרינקלרים מעוצבת על פי צורת המבנה שלך ואופי הפעילות בו, יש להתייעץ עם גורם מומחה ומוסמך לאחר כל שיפוץ או שינוי הפעילות במתחם. ביקורת לאחר ביצוע שינויים במתחם תוודא שהמערכת מותאמת לשינויים ועדיין מסוגלת לאתר דליקות או שריפות במהירות ולהציע תגובה איכותית ויעילה.

כשיש ספק אין ספק

אם יש לך אפילו את הספק הקטן ביותר בנוגע ליכולות, לתקינות ולהתאמה של מערכת הספרינקלרים שלך, הדבר הגרוע ביותר הוא לחכות לרגע המבחן. פנייה לגורם מומחה תאפשר לך לישון עם מצפון שקט וראש רגוע הודות לידיעה שהמתחם שלך מוכן לתאונה הבאה. ביצוע ביקורת של מערכת ספרינקלרים ישנה או חדשה עבורך יספק לך תמונה מלאה לגבי איכות ויעילות המערכת וגורם מומחה יוכל להציע לך אפשרויות לשדרוג והוראות לתחזוקה תקינה של המערכת.

כיצד יש לבחור בית עסק להתקנת מערכת ספרינקלרים?

הדבר הראשון שעלייך לוודא הוא שבית העסק מחזיק בבעל מקצוע המוסמך כמהנדס בטיחות ושמהנדס הבטיחות מחזיק בניסיון מרשים ורלוונטי עבור הצרכים שלך. מעבר על תיק העבודות של בית העסק ובדיקת ההכשרה של מהנדס הבטיחות אשר ילווה אותך יעזרו לך להבין את מידת המקצועיות של בית העסק. מכיוון והיעילות של מערכת הספרינקלרים תיוודע לך רק ברגע שאנו מקווים שלעולם לא יגיע, המלצות מלקוחות עבר וליווי צמוד של בית העסק הינם סימנים נוספים לאיכות העבודה שהוא מספק.

יחס אישי מבית העסק אשר יתכנן ויתקין את מערכת הספרינקלרים עבורך הינו קריטי. בית עסק מקצועי אשר מבין את האחריות של התקנת מערכת לכיבוי איש יספק לך מענה לאורך כל שלבי התכנון ואף לאחר ההתקנה. בנוסף לכך, בית עסק אמין יעזור לך לייצר מערכת אשר עונה על כל הדרישות שלך ומתאימה לתקציב שלך.

עבודה עם בית עסק גדול אשר מתמחה בבטיחות באש ובטיחות בכלל תהיה האפשרות הטובה ביותר ממספר סיבות. הסיבה העיקרית היא שבית עסק מסוג זה יוכל לספק לך ציוד ושירותים משלימים כגון מערכות לגילוי עשן ואף הדרכות תקופתיות לצוות העובדים שלך.

פתרונות הנדסה ובטיחות

פתרונות הנדסה ובטיחות הינה חברה מנוסה ומקצועית אשר הוקמה בכדי לעזור למתחמים מכל סוג ובכל רחבי הארץ להעלות את רמת הבטיחות בהם. בעזרת ציוד מתקדם, צוות מקצועי ומוסמך אשר נבחר בקפידה ולקיחת אחריות מלאה על תהליכי העבודה שלנו והתוצרים, אנחנו יכולים להציע לך שירות מהרמה הראשונה ותוצאה שתאפשר לך לישון בשקט בלילה.

אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר טלפוני או להשאיר את הפרטים באתר ולקבל את כל המידע בנוגע לתכנון והתקנה של מערכת ספרינקלרים, בניית תיק שטח, עמידה בתנאים הבטיחותיים לקבלת רישיון עסק ועוד. עכשיו זה הזמן שלך להבטיח ולאבטח את עתיד המתחם שלך.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ