צרו קשר

  ּ

  סימון כבישים

  משרדנו מתמחה בסימון כבישים.

  הסמכה רשמית ע"י נתיבי ישראל (מע"צ) לביצוע כל סוגי עבודות סימון הכבישים בתוך ערים, כבישים בינעירוניים , כבישים מהירים, חניונים עיליים ותת קרקעיים, סימון פיקטוגרמות וסימון שדות תעופה.

  ביצוע סימון הכבישים נעשה ע"י מכונות ממוחשבות ייעודיות תוך בקרת איכות צמודה בכל שלבי הביצוע.

  העבודות מבוצעות ע"י צוותים מקצועיים ובראשם ראשי צוותים בעלי 20 שנות ניסיון ומנוסים בעלי תעודת הסמכה לסמן צבע מורשה.

  לפרטים נוספים. 054-2042088

  סימון כבישים – תוך הקפדה יתרה על בטיחות

  מהן הסכנות העיקריות בעת סימון של כבישים וכיצד מתגברים עליהן? כיצד משפיע הסימון על הרגלי הנהיגה של הנהגים והנהגות בישראל? ומהי הדרך הנכונה לבצע את המשימה?

  אחד מתחומי האחריות החשובים ביותר של הגופים שאחראיים על סלילת והקמת תשתיות כולל בתוכו סימון כבישים. כיום בלתי אפשרי לנהוג על כבישים לא מסומנים, מה גם שלעיתים קרובות משתמשים בסימנים מוסכמים על מנת להכווין את התנועה ולצרכי פיקוח. כתוצאה מכך, האינטרס לסמן את הכבישים באופן שיהיה גם ברור וגם בטיחותי משותף לשורה ארוכה של גופים וגורמים.

  הבדלים בין שיטות סימון

  יש סוגים שונים של סימונים שאותם אפשר לשלב על גבי כבישים. אפשרות אחרת היא להשתמש בסימון לצורך הגדרה של קווי הפרדה בין נתיבים, בעוד האפשרות השנייה היא לסמן נתיב תחבורה ציבורית או "נתיב פלוס" שמיועד לנהגים עם נוסעים נוספים. מנגד, יש סימנים אחרים לכבישים חד-סיטריים.

  היתרונות של סימון כבישים עם חברתנו

  סימון מיועד להפריד בין נתיבים ולהורות את הדרך עבור נהגי רכבים פרטיים ותחבורה ציבורית. בעזרת הסימון אפשר להגדיר את תפקיד הכביש והנתיב, כמו גם ליצור הפרדה ברורה בין המהירות המותרת בכל אזור. יתרה על כך, לסימון יש תפקיד בטיחותי חשוב בכל מה שנוגע ליצירת הפרדה מלאכותית והוא משפיע על הסיכון לתאונה.

  ​התקשרו עכשיו לייעוץ עם מומחה

  054-2042088

  מה מסוכן בסימון לא מקצועי?

  הבעיה היא שסימון לא מקצועי עלול לגרום יותר נזק מתועלת. בראש ובראשונה, סימון לא מקצועי שנעשה עם חומרים לא מתאימים עלול לגרום להחלקה. החלקה היא תופעה שכיחה מאוד כאשר משתמשים בחומרים שאינם מתאימים לסימון על גבי הכביש והיא בולטת בעיקר בימים גשומים, בכבישים רטובים ובמהירויות גבוהות.

  מלבד האמור לעיל, סימון לא מקצועי נמחק במהירות ולכן מבטל את היכולת של הנהגים לדעת איפה מותר או אסור להם לנסוע. הפתרון היחיד במקרה כזה יכול להיות סימון כבישים עם חומרים חזקים ועמידים שלא נשחקים גם לאחר שמאות אלפי רכבים עוברים עליהם מדי יום. במקביל, אותם חומרים ייעודיים צריכים להישאר בולטים מתחת לשמש הקופחת ובימי חורף.

  דגשים עבור סימון כבישים

  החדשות הטובות הן שכיום ניתן להתגבר על הסכנות של סימון לא מקצועי ולנטרל אותן. בשביל לעשות את זה, צריך לבחור את החומרים המתאימים לסימון כבישים ולתכנן אותם לפי סוג האספלט או התשתית. לשם השוואה, יש הבדל בין החומרים שבהם משתמשים על מנת לסמן מדרכות לבין אלו שמיועדים עבור סימון כבישים.

  במקביל, כדאי לבצע את הפרויקט לפי הוראות התנועה בכל אזור. כאן בולטים לדוגמא ההבדלים בין סימון שמשמש להכוונת נהגים לבין סימון שמיועד להכוונת הולכי רגל – כמו במעברי חציה. בהמשך, אפשר להיכנס לעובי הקורה כדי להשתמש בסימון ולהעביר איתו מסרים.

  שילוב בין סימון, רימזור ותמרור

  סימון כבישים זו לא הפעולה היחידה שמתבצעת במרחב הציבורי כדי להכווין נהגים והולכי רגל. אם מתחילים פרויקט כזה, יש להתאים אותו לרמזורים ולתמרורים שנמצאים בכל אזור כדי למנוע מצב של מסרים סותרים.

  מבחינה פרקטית, את הסימון של הכבישים מבצעים באמצעות שרטוט קווים בצבעים שונים ובגדלים שונים. גם פה, סוג ואופי הסימון נקבע לפי החוק בכל מדינה ובהתאם לדרישות של הגוף שאחראי על הפרויקט מטעם משרד התחבורה או הרשות המקומית.

  עבודה מקצועית מבצעים עם פתרונות הנדסה ובטיחות

  מהנדסי בטיחות תואר שני יכולים להרכיב עבורך צוות מיומן לביצוע מגוון רחב של פרויקטים. אצלנו מציבים את הבטיחות בראש סדר העדיפויות, אך מבלי שזה יבוא על חשבון המקצועיות. אם ברצונך לתאם סימון כבישים, נשמח לקבל ממך פניה מסודרת.

   

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ