צרו קשר

  ּ

  מתי מומלץ לבצע בדק בית?

  בדיקה אשר בוחנת את המצב של הבית או הנכס אשר ברצונך לרכוש או לעבור אליו, נקראת בדק בית. את הבדיקה מבצע בעל מקצוע המומחה בתחום זה שמחזיק בציוד מתקדם ובסופה הוא יעביר אלייך דו"ח מסודר ומפורט אשר יצביע על כל הליקויים הקיימים בנכס. רכישה של נכס חדש היא רכישה משמעותית בחייך ובוודאי חשוב לך לבדוק כי הוא אכן במצב המצופה.

  הזמן המתאים לביצוע הבדיקה

  בדק בית יכול להתבצע כחלק מתהליך הרכישה של הנכס, עוד לפני חתימה על חוזה ולפני מתן תשלום ראשוני עבורו והיא יכולה להתבצע לפני כניסה לבית המתקבל מקבלן. אם מדובר בנכס אשר יש עליו משא ומתן, השלב הראשון שלך יהיה לבחון אותו בעינייך ולראות כי הוא אכן מתאים לציפיותייך ולאחר מכן יהיה עלייך להזמין מהנדס שיבצע בדיקה מעמיקה. מומלץ להתנות את הסיכום על מחיר הנכס בתוצאות הבדיקה ולבצע את הבדיקה מוקדם ככל האפשר. כמובן, אפשר לבצע את הבדיקה גם לפני המעבר, אך אם אפשר להקדים ולבצע אותה כחלק מהליך העסקה, הדבר עדיף.

  במקרה של רכישת נכס מקבלן, מומלץ לבצע בדק בית לפני הכניסה אליו והסיבה לכך היא שפעמים רבות מתגלים ליקויי בניה. על הקבלן לספק עבורך נכס בדיוק ברמה אשר נקבעה בחוזה וכאשר מתגלים ליקויים יהיה עליו לתקן אותם וייתכן שיהיה עליו לפצות אותך כיוון שנכס שעבר תיקון לא נחשב נכס חדש. כיוון שכך, חשוב מאד לבצע בדיקה יסודית ומקצועית של הנכס.

  תהליך הבדיקה

  התהליך של בדק בית כולל בחינה כללית של הבית, אך בעיניים מקצועיות ולאחר מכן הבודק יוכל לעבור לשלב הבא, להשתמש במכשירים המתאימים לכך ולגלות את המפגעים הנסתרים מן העין. הבודק יבחן כל חלק של הנכס, כולל הריצוף, מערכת החשמל, האינסטלציה, הוא יעלה אל הגג אם יש צורך בכך (תלוי בסוג הנכס), יבחן את המרתף אם ישנו, יבדוק בעזרת מכשור מתאים כי אין בעיית נזילה בתוך הקירות ויעבור על כל פרט בבית.

  הבודק יבצע בדק בית באזורים אשר לא תמיד נראים חשובים אך יכולים להשפיע על איכות החיים שלך ולהציג לך את התוצאות האמתיות של איכות הנכס המדובר. בסיום הבדיקה יוגש לך דו"ח מקיף אשר כולל את כל הבדיקות ואת התוצאות.

  כיצד יש לפעול עם נתוני בדק בית?

  בהתאם לתוצאות הבדיקה תהיה לך אפשרות לפעול בנידון. אם הבדיקה תצביע על כך שהנכס במצב טוב ותואם את כל המידע שמסר לך המוכר, תהיה לך אפשרות להמשיך בעסקה בדיוק כפי שסוכם מולו. אם בדק בית מעלה פגמים קטנים, תהיה לך אפשרות לצאת למשא ומתן ולקבוע אם המוכר יבצע תיקונים קלים, אם הוא יוריד את מחיר הנכס או אם להשלים עם המפגעים הקטנים.

  אם הבדיקה מעלה בעיות משמעותיות, הדבר יכול לגרום לך לוותר על העסקה, לצאת למשא ומתן מחדש ובמקרה של קבלת נכס מקבלן יהיה עליו לתקן את המפגעים וייתכן שאף לפצות אותך. בשיחה עם המהנדס המתמחה בבדק בית – ביכולתך יהיה לקבל הכוונה ומענה לשאלותייך השונות הקשורות בתוצאות הבדיקה שנעשתה.

  נשמח לעמוד לרשותך

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מעמידה לרשותך מהנדסים בעלי תואר שני. החברה מנוסה בביצוע בדק בית ותשמח לעמוד לרשותך ולתת לך את כל המידע הנחוץ לך לצורך העסקה החשובה שלך. החברה משתמשת בציוד מתקדם ותשמח לספק לך דו"ח מקיף על מצב הנכס. לפרטים נוספים, התייעצות ובדיקה כיצד נוכל לעמוד לרשותך, כל שעלייך לעשות הוא ליצור קשר או להשאיר את פרטייך באתר.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ