צרו קשר

  ּ

  מצלמות אבטחה – יתרונות וחסרונות

  היתרונות והחסרונות בהתקנת מצלמות אבטחה כאמצעי למעקב בגני ילדים ובבתים פרטיים

  התקנת מצלמות בגני ילדים ובבתים בהם מעסיקים מטפלת, הפכה לנפוצה ומקובלת, ונשאלת השאלה מהם היתרונות והחסרונות של מצלמות כאלו והאם מדובר בטרנד שכדאי לעודד ולקדם.

  מהם היתרונות בהתקנת מצלמות אבטחה?

  עבור ההורים אין ספק שמדובר ביתרונות רבים. הם יכולים לצפות במה שקורה בגן ולראות כיצד מתנהלת הפעילות ואיזה יחס מקבל כל ילד. מהבחינה הזו, המצלמות מעניקות להורים שקט רב ומפנות אותם מדאגות מיותרות.

  גם עבור הגננות יש יתרונות להתקנת מצלמות אבטחה. אחד היתרונות זו השמירה על מבנה הגן מפני פריצות וגרימת נזק. המצלמה לא תעצור את הגנבים והמזיקים, אך היא תשמש כגורם מרתיע ומרחיק במקרים כאלו. יתרון נוסף של התקנת מצלמות בגן עבור הגננות, זה היכולת להשתמש במצלמה ככלי הגנה במקרים של תלונות מצד ההורים ואף בתביעות בבתי משפט.

  אולם, לצד היתרונות יש גם חסרונות וחשוב להיות מודעים אליהם ולקחת אותם בחשבון.

  באילו חסרונות מדובר?

  כאשר אדם יודע שכל תנועה שלו מצולמת, זה משפיע על ההתנהגות שלו. אמנם יש גננות שזה לא ישפיע עליהן או שהן יתרגלו לכך במהירות, אך במקרים אחרים זה יכול לגרום להתנהגות לא טבעית ולא משוחררת, שכמובן אינה רצויה כשמדובר בילדים. מעבר לכך, יתכנו מקרים רבים שבמצלמה יראו כשליליים, בעוד שמי שהיה במקום עצמו יתפוס את הסיטואציה בצורה אחרת לגמרי. כלומר, המצלמה יכולה להוביל לאי הבנות וחוסר נעימות, בשל חוסר ראייה של התמונה הכוללת, או ניתוח לא נכון של מה שתועד במצלמה.

  חיסרון נוסף זו המשמעות שיש להתקנת מצלמות אבטחה בגני ילדים. הגננת ושאר הצוות, עלולים לפרש את הרצון להתקין מצלמה כסימן לחוסר אמון מצד ההורים. מעבר לפגיעה ברמה האישית, יכולה להיווצר כאן מערכת יחסים לא בריאה לאורך כל השנה, שתשפיע על הילדים.

  החיסרון האחרון נוגע ליחסים בין ההורים לילדים עצמם. בעידן המודרני הורים רוצים להיות מעודכנים בכל פרט ולדעת מה ילדם עושה בכל רגע נתון והיכן הוא נמצא. אולם, רמת ידע כזו דורשת זמן רב מההורים וגורמת לטרדות מיותרות, ולא בטוח שהיא תורמת למידת הביטחון של הילד. ילדים צריכים לדעת שההורים שלהם סומכים על הצוות שמטפל בהם.

  מה לגבי מצלמות אבטחה בבתים פרטיים?

  בדרך כלל, מצלמות אבטחה משמשות בתים פרטיים כחלק ממערכת ההגנה על הבית מפני פריצות וגניבות. המצלמות יכולות להיות בכניסה לבית או בחצר, ואם מדובר בבניין מגורים, הן יכולות להיות גם באזור הלובי, המדרגות והחניה. שימוש נוסף למצלמות בבתים הוא כאשר רוצים לעקוב אחרי תנועותיה של המטפלת ולוודא שהיא אינה מתעללת בילד. לצערנו, כולנו נחשפנו בשנים האחרונות למקרים מזעזעים של התעללות בילדים, ואפשר להבין את הרצון של ההורים לוודא שהילד שלהם מוגן ואהוב.

  המצלמה יכולה להיות נסתרת, אך כדאי לקחת בחשבון שאם היא תתגלה המטפלת עלולה להיפגע ולקחת את זה בצורה אישית. אפשר לשתף את המטפלת ולספר לה על קיומה של המצלמה, ולהגיע איתה להבנות לגבי השימוש בצילומים שיתקבלו.

  איך לבחור מצלמות אבטחה?

  ניתן לסווג את מצלמות האבטחה לסוגים הבאים – מצלמות קוויות ומצלמות אלחוטיות. כדי לבחור נכון מצלמה לשימוש בבית או בגן ילדים, כדאי לשאול את השאלות הבאות:

  • להיכן מיועדת המצלמה? לתוך הבית או לחלק החיצוני (חשוב כדי לבחור במצלמה צילום לילה).
  • כמה זמן יכולה המצלמה להקליט ברצף?
  • היכן נשמרים הנתונים וכיצד אפשר לצפות בהם?
  • האם ניתן להגדיר את הגישה לנתונים למורשים בלבד?
  • האם יש אחריות למצלמה ומה היא כוללת?

  לכל אלו חשוב כמובן להוסיף את מרכיב המחיר ואת שם החברה ממנה קונים את המצלמות, כדי שתוכלו להיות בטוחים שהם מוכרים רק מצלמות אבטחה איכותיות.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ