צרו קשר

  ּ

  מצלמות אבטחה האם כדאי להתקין בבנייני דירות ושכונות מגורים, ומה היתרונות של התקנת מצלמות כאלו?

  מצלמות אבטחה נפוצות בעיקר בבתי עסקים ובבתים פרטיים, ובמקרים רבים הם חלק ממערכת האזעקה המקומית או דרך למניעת גניבות ופריצות, כך שלמעשה מטרת המצלמות היא לספק ביטחון סביבתי ולתת לכם תחושת שליטה במתרחש במתחם שנמצא בבעלותכם. כיום, יש וועדי דיירים וחברות אחזקה רבות מנסים לשכנע גם דיירים להתקין מצלמות בבנייני דירות ובשכונות מגורים, ובמאמר זה ננסה להבין מה היתרונות של התקנת מצלמות במקומות אלו, ואיך אפשר לשכנע את הדיירים להסכים למהלך.

  היתרונות בהתקנת מצלמות אבטחה בבנייני דירות ושכונות מגורים

  לשמירה על תחושת הביטחון יש חשיבות כפולה בבנייני דירות ושכונות מגורים. במקומות אלו, התקנת מצלמות מסייעת לא רק למנוע גניבות ופריצות, אלא גם להגן על ילדינו מפני גורמים לא רצויים. כאשר הילדים מסתובבים בתוך השכונה, נכנסים ללובי של הבניין ועולים במדרגות, הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה שהם יתקלו באדם שלא אמור להיות שם כמו סוטה או פושע מסוג אחר. מצלמות אבטחה משמשות כגורם מרתיע ומרחיק בפני אנשים כאלו, ולכן ההמלצה היא להציב אותם במקום בולט ונראה לעין, כדי לשדר לכולם שמקום זה מצולם במשך כל שעות היממה.

  מלבד שמירה על ביטחון הילדים, חשוב לשמור על הביטחון של כולנו. התקנת מצלמות מסייעת בהפחתת ניסיונות פריצה לדירות, גניבת ציוד כמו אופניים ועגלות וגם גניבות רכבים משטח החנייה של הבניין והשכונה כולה. כמו כן, מצלמות משמשות גם להרתיע מפני מעשי וונדליזם והשחתה של רכוש.

  אם בכל זאת אירע אירוע פריצה או השחתה, המצלמות עוזרות לאתר את הגורם שביצע אותם ולהביא זאת לידיעת המשטרה. אמנם בחלק מן המקרים מציאת הפושע תהיה מאוחרת מדי ולא תוכלו לקבל את הרכוש שלכם חזרה במצב שלם, או בכלל, אך לפחות תתנחמו בעובדה שהוא לא יצא מן הסיפור ללא ענישה, ושתפיסתו תרתיע אנשים אחרים מלעשות אותו הדבר.

  איך לשכנע את הדיירים והיכן כדאי למקם את המצלמות?

  מצלמות אבטחה הן סיפור יקר ולא תמיד אפשרי לקבל את הסכמתם של כל הדיירים ואת שיתוף הפעולה שלהם בגיוס הסכום הנדרש. מצד שני, אין טעם להתפשר על מצלמות זולות שלא יבצעו את העבודה כמו שצריך. הפתרון הוא לבחור בחברה מקצועית, שתדע לייעץ לכם בדיוק לגבי מספר מצלמות האבטחה שאתם זקוקים להם כדי לכסות את המתחם, מבלי לגרום לכם לרכוש מצלמות מיותרות. כדי לשכנע את הדיירים אפשר להזכיר להם את מקרי הגניבות והוונדליזם שהיו לאחרונה בסביבה, להסביר להם שלא ייעשה שימוש בצילומים כדי לחדור לפרטיותם וכדאי גם להוסיף שהתקנת מצלמות מעלה גם את ערך הדירות.

  כדי לחסוך עלויות ולקבל תוצאה מקסימלית, מצלמות אבטחה צריך למקם בנקודות אסטרטגיות, הצופות על שטחים מיועדים לסכנה, כמו הכניסה לבניין, חדר מדרגות, כניסה למעליות, מחסנים והחנייה. אפשר לבחור בנקודות נסתרות להתקנת המצלמות, אך לפעמים יש יתרון דווקא להתקנה במקום נראה לעין. בכל מקרה חשוב לבחור במצלמות המגיעות עם מגן קשיח, שישמור עליהן מפני שבר והרס מכוונים, ומפני גשם ושמש חזקה.

  התקנת מצלמות יכולה ליצור סביבת מגורים שקטה ובטוחה, והיא תסייע לכל הדיירים להתנהל בחופשיות גם בתוך הבית וגם ברחבי השכונה, ללא חשש להיתקל בגורמים לא רצויים או בגניבות תכופות ומעשי הרס והשחתה.

  להתקנת מצלמות אבטחה בבנייני מגורים יש יתרונות רבים והם יכולים לסייע בשמירה על ביטחון הדיירים ולהגן על הציוד מפני נזקים וגניבות.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ