צרו קשר

  ּ

  ממונה בטיחות – מהו תפקידו?

  אדם אשר למד את תחום הבטיחות ועובד בתור ממונה בטיחות יכול לייעץ למעסיקים בכל הנוגע לחוקים, לתקנות ולתקני הבטיחות במקום העבודה. התפקיד של בעל המקצוע הוא לתכנן ולנהל את התחום כולל גהות, הנדסת אנוש וקידום בריאות העובדים דרך הדרכה. רק בעל אישור בתוקף יכול לעסוק בתחום, לייעץ, לנהל ולהנחות.

  מי צריך ממונה בטיחות במקום העבודה?

  בכל מפעל ומקום עבודה אשר יש בו מעל ל-50 עובדים יש צורך בבעל תפקיד המוגדר בתוך ממונה בטיחות. בעל התפקיד חייב להיות גם בעל הכשרה מתאימה. בעוד החוק מחייב מקומות עבודה גדולים להעסיק אדם שזהו תפקידו, במקומות עבודה קטנים יותר, אפשר לקחת ממונה במיקור חוץ.

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות מעניקה שירותי ייעוץ לארגונים שונים, קבלנים ומפעלים. היא עובדת במקומות שבהם ישנו ממונה בטיחות ובמקומות בהם אין חובת העסקת ממונה. החברה משפרת את תחום הבטיחות במקום העבודה ודרך ייעוץ וליווי תורמת למניעת אסונות.

  ברצונך לקבל פרטים נוספים אודות ממונה בטיחות מקצועי ומנוסה מטעמנו? נשמח להעניק לך פרטים נוספים – נציגינו ממתינים לפנייתך כעת!

  תפקידיו של הממונה על הבטיחות

  לממונה על הבטיחות ישנם כמה תפקידים כאשר כולם יחדיו מונעים אסונות ומפחיתים את הפגיעות בעובדים. בין התפקידים של הממונה אפשר למנות את המשימות הבאות:

  • איתור מפגעים – על הממונה לאתר מפגעים, בהם מפגעי חשמל, חומרים מסוכנים, גובה ואחרים. לאחר האיתור עליו להצהיר על הממצאים בפני הגורמים הרלוונטיים ובאחריותם לטפל בהם ולמנוע אסון.
  • בדיקת מתקנים – באחריות הממונה לבדוק את המתקנים השונים ואת תקינותם. עליו לבחון כי אין כל סכנה בשימוש רגיל ואם זו נמצאה לדווח עליה במהרה ולדאוג כי מקום העבודה יהפוך את המקום לתקין. בנוסף, על הממונה לבדוק כי לעובדים יש את הציוד המגן הנדרש להם במסגרת עבודתם.
  • הדרכת עובדים – הידע האנושי וההבנה של העובדים כיצד הם בעצמם יכולים למנוע פגיעות הוא חלק בלתי נפרד מעבודת המנע. ממונה בטיחות צריך להעביר הדרכות בטיחות תקופתיות לעובדים.
  • הגשת דו"חות – במקרה של אסון או פגיעה, בכל סדר גודל, צריך הממונה לבחון את המצב, מה הוביל לפגיעה ולהגיש דו"ח הכולל פעולות שאותן אפשר לבצע כדי להימנע מחזרה על אותה פגיעה.

  קבלת שירותים דרך מיקור חוץ

  פעמים רבות ממונה בטיחות אשר עובד בתוך מקום העבודה לאורך זמן, מתקשה לבצע את עבודתו כנדרש. לעתים הקרבה לעובדים מונעת את היכולת להדריך אותם על הצד הטוב ביותר והעובדה שהממונה נמצא במקום כל הזמן, לא תמיד מאפשרת לו לראות מפגעים שלעתים נראים תחילה כתקינים אך דורשים התייחסות מעמיקה. עם זאת, התפקיד של הממונה חשוב מאד ואין לוותר על בדיקה מעמיקה של מקום העבודה, איתור המפגעים והדרכה ראויה לעובדים.

  היעזרות בשירותיה של חברה חיצונית וביועץ בטיחות מקצועי מאפשר למפעל, לקבלן, למרכז המסחרי ולכל מקום עבודה והתקהלות, למנוע אסונות. החברה מספקת בעל מקצוע מומחה בתחום זה ובעל ניסיון רב. היא אינה מונעת משיקולים אישיים אלא מקצועיים בלבד ושמה לעצמה למטרה להגן על המקום ועל העובדים. הזמנת שירות זה מתאימה גם למקומות גדולים אשר זקוקים לחוות דעת נוספת וגם למקומות עבודה קטנים בהם אין ממונה בטיחות.

  אנו עומדים לרשותך

  חברת פתרונות הנדסה ובטיחות שמה לעצמה למטרה לקדם את תחום הבטיחות בארץ ולהעלות את המודעות ככל הניתן. החברה מביאה עמה ניסיון עשיר ובעלי מקצוע המתמחים בתחום הבטיחות. השירותים שלנו מתאימים לקבלנים, בעלי מפעלים, אחראי בטיחות ועוד.

  נשמח להגיע אלייך, להעמיד לרשותך ניסיון עשיר ומהנדסים בעלי תואר שני. לפרטים נוספים ובדיקה כיצד נוכל להעלות את רמת הבטיחות במקום העבודה, זה הזמן ליצור קשר או להשאיר את פרטייך באתר.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ